Skocz do zawartości

kat. D - czy warto?


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj kursu organizowanego za fundusze unijne. Ja tak zrobiłem " D". Jedynym warunkiem było posiadanie pracy i mieszkańcem Śląska :)

A co do zarobkow to cudów nie oczekuj. Bez doświadczenia zostaje Ci kołchoz jakim jest MPK. A tam na początek dwójki z przodu nie zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kursu organizowanego za fundusze unijne. Ja tak zrobiłem " D". Jedynym warunkiem było posiadanie pracy i mieszkańcem Śląska :)

A co do zarobkow to cudów nie oczekuj. Bez doświadczenia zostaje Ci kołchoz jakim jest MPK. A tam na początek dwójki z przodu nie zobaczysz :)

 

Chyba sobie żartujesz.  W tej chwili jest takie zapotrzebowanie na kierowców że biorą jak popadnie. W MPK to chyba od 2 z przodu się zaczynają pensje. Kolega od razu bo zrobieniu D dostał fajna pracę później zmienił na jeszcze lepszą. Ale on niema rodziny wiec jedzie kiedy mu każą ale jeździ tylko na jednej trasie Wrocław - Wronki. Ciągle widzę reklamy na TIRach że zatrudnia kierowców wiec chyba zapotrzebowanie jest. A jak jest zapotrzebowanie to i pensje adekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ostatnio naszlo... Czy by nie zrobic sobie kat D... Tak w razie W. Kurs kosztuje nie Malo, plus kwalifikacja wstepna przyspieszona... Warto w siebie zainwestować w tym kierunku?

to od razu machnij spawacza, pilota, technologa żywności, paralotnie, motorowodniaka i sternika jachtowego... bo wiesz... w razie w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od razu machnij spawacza, pilota, technologa żywności, paralotnie, motorowodniaka i sternika jachtowego... bo wiesz... w razie w :)

Akurat te rzeczy mnie nie interesują. Z racji ze mam instruktora nauki jazdy (pracuje dodatkowo) mysle o podniesieniu sobie kwalifikacji, myślałem tez nad instruktorem doskonalenia techniki jazdy, co w ciagu paru najbliższym lat mysle ze tez bedzie mile widziane i poszukiwane. Te tematy mnie kreca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w siebie zainwestować w tym kierunku?

 

Nie. Na magazynie zarobisz tyle samo a odpowiedzialności nawet nie ma co porównywać. ;) 

 

 

Bez doświadczenia zostaje Ci kołchoz jakim jest MPK. A tam na początek dwójki z przodu nie zobaczysz

 

Potwierdzam. ;)

 

 

 

Ciągle widzę reklamy na TIRach że zatrudnia kierowców wiec chyba zapotrzebowanie jest. A jak jest zapotrzebowanie to i pensje adekwatne.

 

Tylko w teorii. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób sobie upr na wózek widłowy. Tez pojeździsz ;]

Po prostu szkoda kasę wydawać na coś co może się okazać nietrafione.

Poszukaj kogoś znajomego kto jeździ i da Ci popróbować. Albo zamknij się w łazience na 4.5h, potem wyjdź na 45 min do kuchni. Następnie znów do łazienki na 4.5h. Jeśli Ci się podoba to praca dla Ciebie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo zamknij się w łazience na 4.5h, potem wyjdź na 45 min do kuchni. Następnie znów do łazienki na 4.5h. Jeśli Ci się podoba to praca dla Ciebie

 

Autobusem jeszcze spoko.

Gorzej jeździć z megą gdzieś lokalnie z rozpinaniem obu stron i podnoszeniem dachu. Trasy PL-D-PL jednak nie były takie złe jak mi się wydawało.  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bus to jednak większa odpowiedzialność. Ale przynajmniej samo się ładuje/rozladowuje haha

To prawda. Ale taki bagaż trza wydać a wcześniej przyjąć. A co do "przejażdżki",to porównać musi autosana z van hoolem piętrowym. Kierowcy z tego pierwszego po spojrzeniu na czerwonego odchodzili z pytaniem- a mniejszych nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch tirowców w rodzinie na trasach miedzynarodowych. O zarobkach nie rozmawiałem ale normą jest oszukiwanie przez pracodawce, najcześciej nie płaci ZUS. Ale mając doświadczenie zmiana pracy nie jest problemem- jest spore zapotrzebowanie na kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknij się w łazience na 4.5h, potem wyjdź na 45 min do kuchni. Następnie znów do łazienki na 4.5h. Jeśli Ci się podoba to praca dla Ciebie ;]

 

Jeśli już taki eksperyment zrobi, to koniecznie do łazienki TV 50" - no wiesz... taki odpowiednik przedniej szyby ciągnika siodłowego :phi:

Ale sam pomysł ciekawy: łazienka jako symulator... :hehe::oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sam mam D robione w 2005 roku, wtedy stawka w pkm  sosnowiec była 5,6zł na h brutto, w Katowicach 7zł, teraz jest w Sosnowcu 8-10zł a w Katowicach 11 zł brutto haha za wstawanie o 2-3 w nocy:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,72739,18850453,pkm-katowice-kierowcy-autobusow-sa-za-podwyzkami.html

, sens robienia D jest żaden, przy takich stawkach lepij iść do byle jakiej roboty bez stresu tyle samo dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już taki eksperyment zrobi, to koniecznie do łazienki TV 50" - no wiesz... taki odpowiednik przedniej szyby ciągnika siodłowego :phi:

Ale sam pomysł ciekawy: łazienka jako symulator... :hehe::oki:

 

Tutaj gość sobie zbudował symulator - "przednia szyba" to oczywiscie telewizor , a gra sie nazywa Euro Truck Simulator 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ostatnio naszlo... Czy by nie zrobic sobie kat D... Tak w razie W. Kurs kosztuje nie Malo, plus kwalifikacja wstepna przyspieszona... Warto w siebie zainwestować w tym kierunku?

 

Czy warto inwestować w siebie w tym kierunku musisz sobie sam odpowiedzieć. Jeździłeś kiedyś autobusem? Ja się wybieram na D w tym roku ale mnie to kręci :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ostatnio naszlo... Czy by nie zrobic sobie kat D... Tak w razie W. Kurs kosztuje nie Malo... Warto w siebie zainwestować w tym kierunku?

To jest wyjątkowo specyficzna praca. Aby ją wykonywać bez niepotrzebnej w tym zawodzie niechęci, trzeba ją po prostu kochać, chcieć pracować a nie musieć i traktować jako "spełnienie marzeń z dzieciństwa".

Jeśli nie jesteś przekonany i masz wątpliwości, to daruj sobie, inaczej będzie to po prostu drogie kolekcjonerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.