Skocz do zawartości

Które diesle do miasta, lata 2010-2014


teg

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego mialby nie przejsc, skoro nie badaja spalin zazwyczaj?

Tak nawiasem mówiąc, mi raz, parę lat temu, podczas przeglądu sprawdzali spaliny. Miałem wycięty katalizator, a diagnosta powiedział, że pomiar jest w normie :D Tylko mowa o benzynie z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami więcej zyskuje się przyznając ze się przesadziło... a od jakiej kwoty koszy przestaja byc "nieobojętne" a zaczyna sie dramat?

Pomijajac fakt ze ja nawet jako urban legend nie slyszałem o tym zeby kogoś ukarano za brak filtra ...

Ło matko, oczekujesz wywodu ba 20 str, czy czego? Zacznijmy analizować każde napisane słowo w kontekście do każdej jednostki...

Btw, raczej dpf usuwa się w starszych autach, których wartość nie jest już zbyt wysoka, a koszt montażu nowego filtra może stanowić spora część wartości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ło matko, oczekujesz wywodu ba 20 str, czy czego?
Nie - bylem po prostu ciekawy jakie to sa dramatyczne konsekwencje i jaki procent lapia - bo tak jak pisalem nawet jako urban legend o tym nie slyszałem - wiec staralekm się dopytać osobe która o tym napisała - czycli Ciebie... ale widzę ze masz do powiedzenia  w sumie niewiele...

OK juz Cię nie męczę - przekonałeś mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - bylem po prostu ciekawy jakie to sa dramatyczne konsekwencje i jaki procent lapia - bo tak jak pisalem nawet jako urban legend o tym nie slyszałem - wiec staralekm się dopytać osobe która o tym napisała - czycli Ciebie... ale widzę ze masz do powiedzenia w sumie niewiele...

OK juz Cię nie męczę - przekonałeś mnie ;)

Musisz zwrócić się z zapytaniem fo właściwych organów w celu ustalenia %, potem wysłać zapytania do aso każdej marki, żeby Ci napisali ile kosztuje fap/dpf do każdego oferowanego modelu od roku x, a na końcu do GUS , żeby Ci określili ile procent stanowi cena każdego filtra wobec minimalnego wynagrodzenia oraz średniego. Warto wystąpić tez o dane dotyczące wieku auta i jaki procent wartości pojazdu stanowi cena fiktra. Mogłem o czymś zapomnieć, także sam uzupełnij i daj znać co ustaliłeś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić się z zapytaniem fo właściwych organów w celu ustalenia %, potem wysłać zapytania do aso każdej marki, żeby Ci napisali ile kosztuje fap/dpf do każdego oferowanego modelu od roku x, a na końcu do GUS , żeby Ci określili ile procent stanowi cena każdego filtra wobec minimalnego wynagrodzenia oraz średniego. Warto wystąpić tez o dane dotyczące wieku auta i jaki procent wartości pojazdu stanowi cena fiktra. Mogłem o czymś zapomnieć, także sam uzupełnij i daj znać co ustaliłeś ;]

Dzieki, Twój ostatni post powiedizł mi bardzo duzo o Tobie - nawet więcej niz chciałbym wiedziec ;)

A przypominam iz tylko zapytałem o wyjasnienie Twojego zdania  "I potem dramat jak Cię złapią na braku filtra." 

Widziśz jak się cos mówi/pisze warto liczyć się z ryzykiem że ktoś może z ciekawości nawet dopytać a wtedy spuszczając interlokutora na drzewo wychodzi sie na jeden ze składników drinka o nazwie Lepper - i nie chodzi mi o ciepłą wódkę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Twój ostatni post powiedizł mi bardzo duzo o Tobie - nawet więcej niz chciałbym wiedziec ;)

A przypominam iz tylko zapytałem o wyjasnienie Twojego zdania "I potem dramat jak Cię złapią na braku filtra."

Cieszę się, że mogłem pomoc ;) Koniecznie daj znać co ustaliłeś w sprawie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomoc ;) Koniecznie daj znać co ustaliłeś w sprawie ;]

Mam nadzieję że wiekszośc myslacych userów takze już ustalila jaki moze być  poziom dyskusji z Tobą ;) - bo najpierw piszesz chwytliwy banał a jak ktos dopytuje o szczegóły to spuszczasz na drzewo i piszesz żeby sobie sam ustalił - a ja po prosu sadziłem ze skoro piszesz to wiesz - a nie pleciesz co slina na język przyniesie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, mi raz, parę lat temu, podczas przeglądu sprawdzali spaliny. Miałem wycięty katalizator, a diagnosta powiedział, że pomiar jest w normie :D Tylko mowa o benzynie z LPG.

 

jak mialem benzyne z lpg to zawsze mi sprawdzali spaliny.

ale teraz mam diesla (oczywiscie bez filtrow) i nie sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wiekszośc myslacych userów takze już ustalila jaki moze być poziom dyskusji z Tobą ;) - bo najpierw piszesz chwytliwy banał a jak ktos dopytuje o szczegóły to spuszczasz na drzewo i piszesz żeby sobie sam ustalił

Ze mną tylko najniższy z możliwych ;)

Nie spuszczam na drzewo, a wskazuję kierunek gdzie może uda Ci się uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania, chociaż niem wiem czy ktoś w ogóle brodzie w stanie udzielić na nie sensownej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem benzyne z lpg to zawsze mi sprawdzali spaliny.

ale teraz mam diesla (oczywiscie bez filtrow) i nie sprawdzaja.

Dizel bez dpf(z wyciętym) przechodzi badania spalin i tak

A łapanie polskich aut gdziekolwiek o testowanie ich na spaliny to SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizel bez dpf(z wyciętym) przechodzi badania spalin i tak

A łapanie polskich aut gdziekolwiek o testowanie ich na spaliny to SF

Przyjedz do Krakowa ;] co nie zmienia faktu, że oczywiście masz rację, iż w większości wypadków diagnosci mają to gdzieś.

Moje ostatnie badanie techniczne trwało 15 min ze wszystkim. Spalin nie sprawdzali, amory na oko. Żadnych uwag, auto bardzo czyste i zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty na to, że silnik z dpf spełnia euro 5, z wyciętym i mapa jest tylko lekko poniżej limitu. Takie testy były robione przez fantastow z pewnego forum.

A co gdy auto ma niedomagajacy dpf?

A co gdy jadę przez te straszne de, złapią mnie tamtejsi fachowcy wsadza sondę od tyłu i wyjdzie im, że taki np Civic 2,2 nie mieści się w ich tabelach. Będą wiedzieli, że na pl nie było w nich dpf a na de szły Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zamierzam nic wycinać, ok? Teraz jest ok, za kilka lat może już nie być.

Proszę o powrót do tematu :)

Tyle, że Twój główny temat stał się tematem wtórnym, ale masz dodatkową edukację z zakresu dpf, która być może będzie uzupełniona o szczegółowe dane przez kolegę Delco ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną tylko najniższy z możliwych ;)

Nie spuszczam na drzewo, a wskazuję kierunek gdzie może uda Ci się uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania, chociaż niem wiem czy ktoś w ogóle brodzie w stanie udzielić na nie sensownej odpowiedzi...

Tak z pierwsza linijką się zgadzam w zupełnosci i to bez emotikonów. 

Alez moje pytania są tylko do Twojego twierdzenia - skoro nie masz danych na pokrycie teorii miej jaja i przyznaj się ze puszczasz tylko gazy w swoich watkach.

Kazdy powaznie rozmawaijacy  powinien byc przygotowany że przy jakiejś tezie ktos powie  - sprawdzam... A jak probuje sprawdzić Ciebie to wychodzi że blefowałeś.  ;l  ;l  ;l  ;l  ;l

W sumie to nic nowego bo bedac na forum od kilkunastu lat nauczyłem sie że sa userzy powazni i mniej powazni  - i tak tez ich nalezy traktowac...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Twój główny temat stał się tematem wtórnym, ale masz dodatkową edukację z zakresu dpf, która być może będzie uzupełniona o szczegółowe dane przez kolegę Delco ;)

Ależ nie wywołuj mnie do tablicy - to Ty podałes teorię że skutki wycięcia DPF moga być "dramatyczne" - wiec prosze rozwiń i powiedz jakie i z jakim ryzykiem - albo przyznaj otwarcie ze poza rzucaniem banałów nie masz nic do powiedzenia..

edit Wybacz nic nie musisz - ani ja ani nikt kto próbował brać Cię poważnie nie ma już chyba wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie wywołuj mnie do tablicy - to Ty podałes teorię że skutki wycięcia DPF moga być "dramatyczne" - wiec prosze rozwiń i powiedz jakie i z jakim ryzykiem - albo przyznaj otwarcie ze poza rzucaniem banałów nie masz nic do powiedzenia..

edit Wybacz nic nie musisz - ani ja ani nikt kto próbował brać Cię poważnie nie ma już chyba wątpliwości ;)

Ty jeszcze o tym? Mistrz! ;)

Masz powyżej tyle odpowiedzi dalej drazysz. Nie prościej wystosować odpowiednie pisma z zapytaniami do wszelkich instytucji i przedstawić wyniki swojego dochodzenia? Liczę na to, że i z nami podzielisz się zdobyta wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auris 1.4 d4d, podobno bardzo udany silnik.

 

Tak, ale nawet sprzedawca w komisie przy ASO Toyoty mi odradzał do miasta. Poza tym skrzynie biegów już nie udane. Miałem w życiu 3 samochody, z czego dwa japońskie (Honda, Toyota), a w nich łącznie... 5 skrzyń biegów, wszystkie z wadami, jakaś kara boska :D W komisie Toyoty jechałem dwiema 1.4 d4d 90KM. Raz że skrzynia 6 biegów to nie wiem po co tam jest, wajchowania więcej niz w mojej benzynie 1.4, dwa że przy wyższych prędkościach obroty wysokie więc po co mi diesel co na autostradzie będzie głośny, trzy że... w drugiej wyraźnie wyła skrzynia na dwóch biegach. Myślałem że mi się zdaje, ale żona słyszy, sprzedawca też. Ja już Toyocie podziękuję, to nie te auta co kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami więcej zyskuje się przyznając ze się przesadziło... a od jakiej kwoty koszy przestaja byc "nieobojętne" a zaczyna sie dramat?

Pomijajac fakt ze ja nawet jako urban legend nie slyszałem o tym zeby kogoś ukarano za brak filtra ...

W terenie zabudowanym max 300 pln za używanie auta z nadmierną emisją spalin plus ponowne badanie techniczne, poza zabudowanym tylko ponowne badanie.

Lol

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie koniecznie, ale TSI mnie tu straszą, że bardzo awaryjne... Das welt auto przegladam, wszystkie diesle tam w okolicy 150kkm, floty sie pozbywaja zanim zaczna sie typowe usterki diesli.

Straszą Ci tsi Ci, którzy albo ich nigdy nie mieli albo dlatego, że się nie nadają do gazu. Owszem, były jakies problemy z tymi silnikami. Zobacz sobie dokładnie te oferty, bo są 2 fajne golfy w tej cenie. Jeden z tsi, a jeden w tdi. Oglądaj auta z certyfikatem das welt auto. Możesz mieć do 3 lat spokoju - dla mnie to bardzo istotny aspekt.

Przejedź się focusem 3 z ecoboost lub golfem 1.4 tsi. Nie będziesz chciał jyz diesla, a jeżeli nadal będziesz chciał diesla, to przynajmniej zobaczysz jak się jeździ tymi autami i gdzie jest kia/hyundai za focusem, a w szczególności golfem.

Golfy juz poszły.

Jest octa.

http://samochodyuzywane.dasweltauto.pl/samochod-uzywany/skoda/octavia/classic/poznan/manualna-skrzynia-biegow/diesel/detail-1_POL0006015987.htm#/l|10,1,Campaigns,U/s|1060,60000|1090,81|1150,1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno w niemczech i w austrii badają. Szczególnie polskie pojazdy.

 

Oczywiście nie jest to nagminne - ale kara 5000 euro

Jeżdżę w A już ponad 3,5 roku i nikt mnie nie badał. Nigdy nie widziałem by kogoś badali. Nikt nie mówił z Polaków że badają. To ciekawe i dobrze wiedzieć że może się przytrafić bo mam DPF...

Luxury premium jeżdżę już półtora roku i żadnej kontroli rutynowej nawet nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było tak, ze te na łańcuchu miały problemy, a te na pasku - chyb a od 2012 - były już ok?

 

Ale wracając do diesli, poproszę o kolejne opinie, tym razem o: 1.6 HDi 92KM. Widzę że ten płyn nie jest drogi, an dodatek wymiana FAPa to też nie tragedia, jakby było trzeba. Są nawet jakieś niby regenerowane za 600zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było tak, ze te na łańcuchu miały problemy, a te na pasku - chyb a od 2012 - były już ok?

Ale wracając do diesli, poproszę o kolejne opinie, tym razem o: 1.6 HDi 92KM. Widzę że ten płyn nie jest drogi, an dodatek wymiana FAPa to też nie tragedia, jakby było trzeba. Są nawet jakieś niby regenerowane za 600zł.

O problemach z 1.4 tsi i 1.2 tsi więcej sue pisze niż ich faktycznie jest. Od 04.2010 są poprawione łańcuchy. Czasami niektórym się zawór na turbiny blokuje - pomaga przesmarowanie.

Przejedź się golfem 6, focusem 3. Za 35 tys zł kupisz jyz ceed 2 na gwarancji, wiec nawet nie patrz na ceed 1 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz :) "Kupisz już od" to brzmi jak promocja w sklepie, ja o innych niż pochodzących z Polski od 1 właściciela w udokumentowaną historią nie myślę. A takich Ceedów II w tej cenie nie ma, a jak są to najtańsze i wiadomo jakie egzemplarze. 

 

GOlfy 6 w tej cenie to pofirmowe z przebiegami przy których zaczynają się problemy. FOcusy... prawie tylko pofirmowe są :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 tys. z roku 2009 to nie jest 35 tys z roku min. 2010 i niestety ale tu tez się mylisz, tylko po firmach są w takiej cenie i by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie to że nie kupię diesla z 150kkm bo właśnie przy takich przebiegach firmy się ich pozbywają bo zaczynają się problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale wracając do diesli, poproszę o kolejne opinie, tym razem o: 1.6 HDi 92KM. Widzę że ten płyn nie jest drogi, an dodatek wymiana FAPa to też nie tragedia, jakby było trzeba. Są nawet jakieś niby regenerowane za 600zł. 

motor spoko tylko trzeba pilnować wymian oleju co 10000km i laćj taki jak przewiduje producent. Jest na osprzęcie Boscha :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ten 0owyzwj to auto igła od członka klubu golf6 w najwyższej wersji wyposażenia. Na das welt auto było z 2011 roku 1.4 tsi z przebiegiem 70 kkm za 37 tys zł.

 

Moje doświadczenia z autami "od członka klubu" to są takie, że igły to to są, ale tylko w opisach ich właścicieli na forum. Nie mówię że tu tak jest, ja do takich aut podchodzę wybitnie ostrożnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że autem które spełnia wszystkie moje wymagania jest Fluence z 1.5 dCi, niby K9K 836 jest już poprawiony, ale nigdzie nie znalazłem źródła tych plotek ani opisu technicznego, na czym ta poprawa ma polegać - popartego jakimś dokumentem producenta. Jakby nie te felerne panewki, to bym takiego szukał.... Jest zawsze opcja "profilaktycznej" wymiany panewek ale raz, że gdzie nie pytam to inne zdanie na temat tego czy wał też trzeba wyciągąc i szlifować a dwa, że nie uśmiecha mi się kupować auta za 30-35 tys. i na wstępie targać go do warsztatu na rozbiórkę silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z autami "od członka klubu" to są takie, że igły to to są, ale tylko w opisach ich właścicieli na forum. Nie mówię że tu tak jest, ja do takich aut podchodzę wybitnie ostrożnie.

Jeżeli masz wszystkie przeglądy z ASO, lany lepszy olej, itd. To w czym jest problem? Taki golf 6 jako nowy kosztował ponad 90 tys zł. Sadzisz, że ktoś kupując z taką cenę auto, nie dbał o nie?

Przecież przed kupnem bierzesz auto na weryfikację do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że autem które spełnia wszystkie moje wymagania jest Fluence z 1.5 dCi, niby K9K 836 jest już poprawiony, ale nigdzie nie znalazłem źródła tych plotek ani opisu technicznego, na czym ta poprawa ma polegać - popartego jakimś dokumentem producenta. Jakby nie te felerne panewki, to bym takiego szukał.... Jest zawsze opcja "profilaktycznej" wymiany panewek ale raz, że gdzie nie pytam to inne zdanie na temat tego czy wał też trzeba wyciągąc i szlifować a dwa, że nie uśmiecha mi się kupować auta za 30-35 tys. i na wstępie targać go do warsztatu na rozbiórkę silnika...

 

Ktoś tu twierdził że nie trzeba wału wyciągać i cała wymiana zamyka się w kwocie 500-600zł. 

 

Bys musiał poszukać wątku we Francowatych - bo ktos też się pytał jak to z tymi 1.5 teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przygotujesz się na profilaktyczną wymianę panewek i będziesz zmieniał olej częściej niż co 30k km jak to zaleca producent to powinno być ok...

ew. jak poprzedni właściciel zmieniał częściej niż co 30k km to też warto się zastanowić...

optymalnie zmiana oleju IMO powinna nastąpić co 15-20k km w zależności od tego jak użytkowany jest samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przygotujesz się na profilaktyczną wymianę panewek i będziesz zmieniał olej częściej niż co 30k km jak to zaleca producent to powinno być ok...

ew. jak poprzedni właściciel zmieniał częściej niż co 30k km to też warto się zastanowić...

optymalnie zmiana oleju IMO powinna nastąpić co 15-20k km w zależności od tego jak użytkowany jest samochód...

 

No właśnie to "powinno" mnie odstrasza :D Nie ma potwierdzenia że K9K 836 jest poprawiony i jak, tylko pogłoski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.