Skocz do zawartości

Opel insignie co to jest warte


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie, ani Vectra C, ani Astra H tej przypadłości nie miały. Wyłącznie Insignia z przed FL, a nawet mam wrażenie że tylko z dwóch pierwszych roczników. Czemu tak jest to :nie_wiem:

 

Vectry miały adaptacyjne oświetlenie AFL 8]  ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę chyba nigdy nie miałem takiego dylematu z zakupem auta. Opla raczej odrzucę, vw Sportsvan dalej prowadzi, na placu boju jeszcze civic i jazz (choć ten praktycznie niedostępny w PL w tym roku w automacie). Civic 30k tańszy od vw ale leasing droższy 4k, wiec mamy 26k różnicy, co generalnie w leasingu sie bardzo nie odczuje, a za to golf ma wszystkie bajery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam uszczelka pompy oleju?

Nie mam pojecia. Pewnie podobnie jak w Mazdach itp...Jak pierdyknie to Ci powiem... Ale mysle ze i tak lepiej niz poziom zanieczyszczen z rury VW ;-) Edytowane przez Fili_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście. VC miała również swietne swiatla.

 

tzn, też tak "mądrze" oślepiała innych kierowców ?

 


Kurczę chyba nigdy nie miałem takiego dylematu z zakupem auta. Opla raczej odrzucę, vw Sportsvan dalej prowadzi, na placu boju jeszcze civic i jazz (choć ten praktycznie niedostępny w PL w tym roku w automacie). Civic 30k tańszy od vw ale leasing droższy 4k, wiec mamy 26k różnicy, co generalnie w leasingu sie bardzo nie odczuje, a za to golf ma wszystkie bajery

 

Bierz tego VW, jeżeli wszystko ma a nie potrzebujesz dużego auta to nei ma co marudzić. Ja tez wymyślałem, dumałem i wybrałem Superb -niestety termin oczekiwania sprawił, że .... kupiłem Volvo. W sumie głównie dlatego, że był najkorzystniejszy leasing, głównie z racji upustu na auto i auto było na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Pewnie podobnie jak w Mazdach itp...Jak pierdyknie to Ci powiem... Ale mysle ze i tak lepiej niz poziom zanieczyszczen z rury VW ;-)

A nie lepiej wymienic i miec swiety spokój? Jak piedryknie to będzie za późno. No chyba, ze nie wiesz o przypadłości swojego silnika i genialnym rozwiazaniu opla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierz tego VW, jeżeli wszystko ma a nie potrzebujesz dużego auta to nei ma co marudzić. Ja tez wymyślałem, dumałem i wybrałem Superb -niestety termin oczekiwania sprawił, że .... kupiłem Volvo. W sumie głównie dlatego, że był najkorzystniejszy leasing, głównie z racji upustu na auto i auto było na już.

 

Tak chyba zrobie, narazie mam same za do VW, i wiele przeciw do innych aut, pewnie tez dlatego ze bedzie to 3 vw w ciagu ostatnich 4 lat, ale do tej pory zaden nie zawiodl, czas dla mnie nie jest problemem, bo potrzebuje auto na pazdziernik, wiec zamowione w czerwcu bedzie na czas :)

 

VW wieje nuda bo w srodku wszystkie takie same, ale chyba nie ma co sie uszczesliwiac na sile czyms nowym, mialem renowke i wystarczy. Tutaj tanie finansowanie, wiec nie szkoda kasy, dobry serwis mam w zaprzyjaznionym aso, no i wyposazenie fajne. Jeszcze zastanawiam sie teraz czy nie dolozyc lepszego audio, bo na jakis testach widzialem ze wypada fajnie, z drugiej strony auto dla zony wiec pewnie nie poczyuje roznicy, a na moje pojedyncze jazdy moze bez sensu. Wracam do cennika i patrze czy czegos nie pominalem lub nie dalem za duzo. Na przyklad kapnalem sie ze pakiet zimowy za 1400zl, daje mi jedynie podgrzewane dysze spryskiwaczy bo reszte mam juz w innych pakietach - wiec odpuscilem ten i wzialem relingi (na poczatku nie chcialem ale zawsze sie moga przydac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectry miały adaptacyjne oświetlenie AFL 8]  ?

 

VC:

Przed FL

9a9eb85b7eed88ca.jpg

Po FL:

fl-afl-schwarz-1428952231130828316.jpg

AH (czyli Zafira B tak samo):

23-AFL1.jpg

Meriva A(!):

opel_meriva_1_4_2009_r_12401144432142986

 

I w żadnym z tych samochodów nie było źle, co więcej w Astrze J/IV jest ok, więc coś przedobrzyli w tej Insignii przed FL.

 

PS. Vectra C miała dość zaawansowane oświetlenie z przodu, te lampy przed liftingiem były dostępne od 2004r. i świeciły genialnie. :ok: Te z AH były gorsze z racji braku statycznego doświetlania zakrętów, były tylko skrętne, co ciekawe Meriva A posiadała i doświetlanie i skrętne. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VC:

Przed FL

9a9eb85b7eed88ca.jpg

Po FL:

fl-afl-schwarz-1428952231130828316.jpg

AH (czyli Zafira B tak samo):

23-AFL1.jpg

Meriva A(!):

opel_meriva_1_4_2009_r_12401144432142986

 

I w żadnym z tych samochodów nie było źle, co więcej w Astrze J/IV jest ok, więc coś przedobrzyli w tej Insignii przed FL.

 

PS. Vectra C miała dość zaawansowane oświetlenie z przodu, te lampy przed liftingiem były dostępne od 2004r. i świeciły genialnie. :ok: Te z AH były gorsze z racji braku statycznego doświetlania zakrętów, były tylko skrętne, co ciekawe Meriva A posiadała i doświetlanie i skrętne. ;]

 

czyli kilka lat ten system robili a dopiero w Insigni go skopali :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kilka lat ten system robili a dopiero w Insigni go skopali :phi:

 

Dokładnie tak. AH i VC też podnosiły minimalnie lampy przy prędkościach autostradowych. :ok: Nie wiem jak Meriva A. A mimo wszystko nie oślepiały. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wymienic i miec swiety spokój? Jak piedryknie to będzie za późno. No chyba, ze nie wiesz o przypadłości swojego silnika i genialnym rozwiazaniu opla?

Wiem, wiem...

Ale powiedz już wymienić, czy jeszcze poczekać, a potem to wymieniać co ile? co pól roku czy co rok.... ;-))))

 

(A BTW i na poważnie: używam ASO i powiedzieli , że wymiana w tym roku właśnie czyli po 5 latach i 100km na przeglądzie w czerwcu będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem...

Ale powiedz już wymienić, czy jeszcze poczekać, a potem to wymieniać co ile? co pól roku czy co rok.... ;-))))

(A BTW i na poważnie: używam ASO i powiedzieli , że wymiana w tym roku właśnie czyli po 5 latach i 100km na przeglądzie w czerwcu będzie)

Mysle, ze rozsadny termin. Osobiscie bym wymienil przy najblizszej wymianie oleju. Najlepiej jakby nie miec tego update'u programu i wtedy bys wiedzial czy jest problem czy nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.