Skocz do zawartości

Jaka konkurencja dla Citroena C4 picasso lub grand picasso?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania:

3 oddzielne fotele w tylnym rzedzie

W/w fotele musza byc przesuwane kazdy oddzielnie (nie cala kanapa suwana)

Ilosc miejsca z tylu nie mniej niz w c4p

Bagaznik nie mniejszy niz w c4p

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira turnier? Chyba najwiekszy kufer posiada.

50O8 niby młodszy brat C4 GP ale troche inna filozofia niż pozostałe male vany francuskie.Tu jest sie obudowanym kokpitem.Ale z wyglądu calkiem przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania:

3 oddzielne fotele w tylnym rzedzie

W/w fotele musza byc przesuwane kazdy oddzielnie (nie cala kanapa suwana)

Ilosc miejsca z tylu nie mniej niz w c4p

Bagaznik nie mniejszy niz w c4p

Wysłane z deski do krojenia.

 

Jeżeli furą mają być wożone dzieci w fotelikach to poprzestań na C4GP (brzydal) lub 5008 (ładny).

Jeżeli natomiast chcesz tam sadzać dorosłych to s-max/Galaxy - szersze, a pozycja w II rzędzie bardziej naturalna niż w c4GP/5008.

 

Dziś jechałem 806 i tam fotele są szerokie, natomiast podłoga jest wysoko i pozycja nie jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z wygladu i funkcjonalnosci wnetrza bardziej mi sie podoba c4p. Rozmiaru wiekszego nie potrzebuje bo mi w garaz nie wlezie... hihihi

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 5008 ma mniej miejsca z 2 rzędzie niż C4GP. Wiem, że to bliźniaki, ale jeździłem obydwoma i z tyłu siedzi się lepiej w C4. Na szerokość to samo. 

W Scenicu są węższe fotele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5008, SMax, Alhambra, (Grand) Scenic, Touran, Sharan, Galaxy...

sharan galaxy i alhambra to już autobusy :]

smax fajny ale za duży (ciasny garaż)

zostaje jak na razie 5008 i scenic (lub grand)

musze obadać wszystkie dokładnie jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 5008 ma mniej miejsca z 2 rzędzie niż C4GP. Wiem, że to bliźniaki, ale jeździłem obydwoma i z tyłu siedzi się lepiej w C4. Na szerokość to samo. 

W Scenicu są węższe fotele.

Pierwszy C4GP ma tyle samo miejsca. C4GB MKII ma zdecydowanie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obadaj jeszcze Citro C8. Niby starszy o generację samochód, ale jeśli zależy Ci na podróżowaniu dorosłych w III rzędzie siedzeń, to tu się nie rozczarujesz.

Ale autor wątku chce chyba autobus w środku, a pandę na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Grand Scenic III i powiem ci że miejsca jest sporo

panie a możesz mi zmierzyć szerokość foteli w 2 rzedzie (wiem że środkowy jest węższy) - musze zobaczyć jak to się będzie miało do moich fotelików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem że jest mniejszy wręcz przeciwnie rzadkim wszystkie są równe... Ale spoko pocisk Ci zmierze.

Ja mam granda bez tylnego rzędu foteli.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie a możesz mi zmierzyć szerokość foteli w 2 rzedzie (wiem że środkowy jest węższy) - musze zobaczyć jak to się będzie miało do moich fotelików

A jednak skrajne fotele mają po 46cm a środkowy ma 40cm . Czyli cały rząd ma 132 cm 

 

Jaki silnik?

1.4TCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz gazował? Rozeznawałeś temat lpg w tym motorze? Bo skrajne opinie słyszałem.

Tak będę gazował, zgęszczałem temat u mojego gazownika oraz na innych forach. Najwięcej do skrajnych opinii mieli ludzie którzy nie posiadali tego auta. Wszyscy którzy mieli zagazowane nie narzekali.

Jest szansa że za 2 tyg będę go gazował :-) Mam prostszą sytuację bo nie muszę zbiornika dawać pod spód tylko zamiast koła w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę gazował, zgęszczałem temat u mojego gazownika oraz na innych forach. Najwięcej do skrajnych opinii mieli ludzie którzy nie posiadali tego auta. Wszyscy którzy mieli zagazowane nie narzekali.

Jest szansa że za 2 tyg będę go gazował :-) Mam prostszą sytuację bo nie muszę zbiornika dawać pod spód tylko zamiast koła w środku.

Dzięki. Temat mnie interesuje bo jest to jedna z alternatyw dla obecnego auta ( mondeo mk3)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Temat mnie interesuje bo jest to jedna z alternatyw dla obecnego auta ( mondeo mk3)

Jak na razie jestem zachwycony:-) ale nie łatwo kupić :-( może dzisiaj opiszę moje boje zakupowe... Jakoś dramat... Który rok chcesz kupić?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zachwycony:-) ale nie łatwo kupić :-( może dzisiaj opiszę moje boje zakupowe... Jakoś dramat... Który rok chcesz kupić?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

2009 lub młodszy. Żona chce krótkiego ja jej tlumacze ze grand dalej będzie 20cm krótszy od mondeo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłeś ale z ciekawości pomierzyłem S-max: fotele 3x47szerokości i 48 długości siedziska.

tego się można spodziewać - Smax dużo większy - ale za duży dla mnie

na oku mam jeszcze toyotę verso....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się można spodziewać - Smax dużo większy - ale za duży dla mnie

na oku mam jeszcze toyotę verso....

a czy którąś wersję silnikową z C4P/C4GP, Scenic III/Grand scenic III, Pug 5008 i toyota verso da się bezproblemowo zagazować i użytkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy którąś wersję silnikową z C4P/C4GP, Scenic III/Grand scenic III, Pug 5008 i toyota verso da się bezproblemowo zagazować i użytkować?

Nie znam innych ale Grand Scenic 1.6 16v ponoć bardzo fajne i jak czytałem o 1.4 TCE to jeszcze ludzie nie narzekali. 2.0 benzyna niestety za delikatna do gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy którąś wersję silnikową z C4P/C4GP, Scenic III/Grand scenic III, Pug 5008 i toyota verso da się bezproblemowo zagazować i użytkować?

5008 da sie 1,6 120 KM ale ten silnik musi byc muł straszny w tej budzie

Spuszczone z krzyża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 2.0 hdi i koszty podobne :)

 

chyba już odpuszczę diesla

za dużo rzeczy się może kosztownie spier....wszym dniem miesiąca odmówić posługi :]

lpg miałem i byłem zadowolony (80 tkm w 2 lata)

diesla mam (już w sumie trzeci) i też OK, ale mam jeszcze bez dpf-ów i innych wynalazków, ale w dieslach masz DKZ, DPF, wtryski, listwy, pompy wtryskowe, świece żarowe i w dodatku wszystko cholernie wrażliwe na jakość paliwa - wszystko to jest co najmniej 2 razy droższe niż odpowiednik w benzyniaku. a jak kupię auto z dużym bagażnikiem to i butla w kole nie będzie przeszkadzć

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawosci zapytam ile wynosi szerokość bagaznika w najwęższym miejscu?

Spuszczone z krzyża

Ztcp 120cm, ale to z głowy i dla wersji 7 miejsc.

T

A i jeszcze coś takiego znalazłem

http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/Grand-C4-Picasso-S-Max-5008-z-rodzina-w-tle,1068,1

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.