Skocz do zawartości

Wymiana UPG, łańcuch rozrządu koszt robocizny?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

z reguły nie korzystam z usług mechaników samochodów, więc nie jestem zorientowany. Jaki jest koszt orientacyjny wymiany UPG w silniku z łańcuchowym napędem rozrządu? Dokładniej silnik Opla Z12XE? Pomijamy kwestie regeneracji głowicy, to jest jako oddzielny koszt jak i również części [uszczelek, oleju filtra i itp.]. Mechanik wyciąga głowice, ja oddaje do odpowiedniego zakładu wracam mechanikowi sprawną głowicę i on ją montuje. Rozrząd musi zdemontować, a jak to przy łańcuchu jest trochę kombinacji. Tak samo kwestia wymiany samego takiego łańcucha? Jak wiadomo przy wymianie UPG, można zrobić jedno za drugim ale to wyjdzie w praniu. Pytanie do tych co już to przechodzili, jak i również do forumowych mechaników jak Wy to wyceniacie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem UPG w silniku 1.4 D4D Toyoty, gdzie był łańcuch.

W Warszawie chcieli ponad 2000 zł. Pod Warszawą zrobiłem za 1500 zł i auto przejeździło 60 tkm zanim sprzedałem :ok:

Te 1500 zł to był całkowity koszt części, w tym oleju, płynu i roboty. Głowica nie była ruszana. Rozrząd ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łańcucha w Z12XE to jakieś 700-800 zł, remont głowicy tyle samo, uszczelki, śruby - 2 kzł pęknie jak nic.

 

Wymieniałeś? Poparte faktami? Regeneracja głowicy to już mniej więcej wiem 500-600zł. 700-800zł to mówisz o samej robociźnie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś? Poparte faktami? Regeneracja głowicy to już mniej więcej wiem 500-600zł. 700-800zł to mówisz o samej robociźnie rozumiem?

700-800 zł to wymiana łańcucha, ślizgów, napinacza i uszczelek z robotą bez FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany łańcucha jest jednak najczęściej więcej do demontażu niż przy samej wymianie UPG.

 

 

Ale co tam jest takiego "więcej"? Pytam, bo akurat w przedmiotowym silniku Z12XE łańcuch miałem w ręce. Podsadzasz silnik, odkręcasz łapę, zrzucasz płyn, demontujesz zawór EGR, demontujesz pokrywę łańcucha i wszystko masz na wierzchu.

post-154820-0-24080300-1471542378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to chyba nie. Auto miało mały przebieg - 140 tkm.

Przebieg nie ma znaczenia. Głowica często odkształca się przy demontażu, dlatego po każdym jej zdjęciu należy planować albo chociaż sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też się tym kierowałem, nie było źle. Wystarczy śruby miski popuścić tak aby miska opuściła się o ~2-3mm i obudowa rozrządu schodzi bez problemu z tulejek ustalających. Jeśli nie popuścimy śrub miski olejowej może rzeczywiście dojść do skrzywienia/uszkodzenia tulejek bo ściśnięta uszczelka miski olejowej będzie parła na obudowę rozrządu uniemożliwiając jej swobodny demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym miesiącu wymieniałem kompletny rozrząd w 1.4 XEP + pompa wody + komplet uszczelek kosztowało to 1200zł. Co do UPG to była taka operacja wykonana w 2013r. cena na fakturze 3200zł. wg. warsztatu głowica była oddana do regeneracji . Cena ze stolycy.

 

Konkretne ceny w tej "stolycy" :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.