Skocz do zawartości

Nowa deska Cadillaca


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko projekt ale jakby tak wygladal to jestem na tak.

 

 

Bardzo fajna, ale małe szanse że to przejdzie.

Te wyświetlacze są zbyt daleko, aby były dotykowe. Chyba że ktoś ma ręce szympansa.

A teraz wszystko musi być dotykowe :(

 

Ciekawe też czy tam się zmieści poducha. Dzisiejsze kierownice wyglądają jak wyglądają, właśnie przez airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, ale małe szanse że to przejdzie.

Te wyświetlacze są zbyt daleko, aby były dotykowe. Chyba że ktoś ma ręce szympansa.

A teraz wszystko musi być dotykowe :(

 

Ciekawe też czy tam się zmieści poducha. Dzisiejsze kierownice wyglądają jak wyglądają, właśnie przez airbag.

Kierownica wydaje sie byc blizej niz zwykle. I moze do obslugi bedzie cos po srodku obok zmiany biegow. Taka idea deski bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guziki , ja się pytam gdzie są dziesiątki guziczków

 

:panic: :panic: :panic:

No właśnie! Wszystko zależy od interfejsu.

Kiedyś jechałem ze znajomym jego C4 Picasso. Aby zmienić podstawowe ustawienia musiał kilka razy dotknąć ekranu (zmiana prędkości pracy wentylatora, temperatury etc. wymagała przejścia kilku poziomów menu).

Moim zdaniem nie jest to wygodne, w dodatku odwraca uwagę od sytuacji na drodze.

Rozwiązanie klasyczne (pokrętła, suwaki, dźwignie i przyciski) pozwalają na szybką zmianę takich rzeczy.

Ewentualnie trzeba zwirtualizować przyciski/pokrętła/suwaki i zapewnić bezpośredni dostęp do nich z ekranu "głównego". Pytanie, czy takie rozwiązanie będzie atrakcyjne wizualnie.

Dostęp do rzadziej zmienianych ustawień (coming-home, leaving-home, sposób zamykania drzwi etc.) może być realizowany za pomocą ekranu dotykowego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko projekt ale jakby tak wygladal to jestem na tak.

cadillac-concept-interior-monterey-curve

 

Fajna, pytanie jak z wykonaniem i funkcjonalnością. Jeździłem jakiś czas temu SRX, fajne auto ale deska rozdzielcza to jeden duzy panel dotykowy z wyświetlaczem. Mało wygodne rozwiązanie, drugiego dnia się to wszystko zawiesiło więc nie można był ani zmienić audio, ani navi ani nawet nawiewu :facepalm:.

Niezły bajer był z możliwością zmiany mph na kph, zmieniał się sam napis na desce bo skala była na stałe. Wskazówka za to przeskakiwała dalej, dzięki temu bardzo łatwo było zamknąć licznik :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.