Skocz do zawartości

Zdjeciowi specjalisci


mokrii

Rekomendowane odpowiedzi

sbROO forester
http://tufotki.pl/kiMCk

Cos niepokojącego widac?
klaptapatap

 

 

 

 

VIN JF1SG63603H766961  - mi  sie  nic nie  udalo  znaleźć 

ogłoszenie

 http://allegro.pl/show_item.php?item=6432906012#2cd4e87a2c

 

 

 

i  do  porownania  

http://otomoto.pl/oferta/subaru-forester-salon-polska-oryginalny-ID6yvrcZ.html#2cd4e87a2c 

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbROO forester

http://tufotki.pl/kiMCk

Cos niepokojącego widac?

klaptapatap

Nie znam się, ale co na szybko zwróciło moją uwagę:

- stan licznika i przebieg nie korelują ze sobą (do tego z założoną instalacją gazową),

- temperatura zewnętrzna wyświetlana w F, a nie C (nie wiem czy to się łatwo zmienia, czy świadczy o pochodzeniu auta zza oceanu),

- na tylnej klapie jakby zaciek z korozji?

- instalacja gazowa nie wygląda na profesjonalny montaż (odległość wtryskiwaczy od kolektora, bardzo długie rurki, chyba nie powinno się tego tak robić), ale to fachowcy od gazu pewnie dopowiedzą),

- ogólnie auto zrobiło na mnie wrażenie zmęczonego podpicowanego na sprzedaż, myślę że przy oglądaniu na żywo odrazu będzie widać więcej wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale co na szybko zwróciło moją uwagę:

- stan licznika i przebieg nie korelują ze sobą (do tego z założoną instalacją gazową),

- temperatura zewnętrzna wyświetlana w F, a nie C (nie wiem czy to się łatwo zmienia, czy świadczy o pochodzeniu auta zza oceanu),

- na tylnej klapie jakby zaciek z korozji?

- instalacja gazowa nie wygląda na profesjonalny montaż (odległość wtryskiwaczy od kolektora, bardzo długie rurki, chyba nie powinno się tego tak robić), ale to fachowcy od gazu pewnie dopowiedzą),

- ogólnie auto zrobiło na mnie wrażenie zmęczonego podpicowanego na sprzedaż, myślę że przy oglądaniu na żywo odrazu będzie widać więcej wad.

Tak zajechany fotel przy takim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale co na szybko zwróciło moją uwagę:

- stan licznika i przebieg nie korelują ze sobą (do tego z założoną instalacją gazową),

- temperatura zewnętrzna wyświetlana w F, a nie C (nie wiem czy to się łatwo zmienia, czy świadczy o pochodzeniu auta zza oceanu),

Licznik MPH, więc i wyświetlony przebieg pewnie w milach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja amerykańska. Niewymieniony licznik to pewnie radio i lampy (przednie i tylne) też. Ja mam zwykłe, welurowe fotele ale moje przy 200 kkm wyglądały jak nowe. Byłbym ostrożny.

możesz  wrzucic foto  ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- instalacja gazowa nie wygląda na profesjonalny montaż 

 

Tu jest mój silnik - inna pojemność, ale sporo elementów ma podobne rozmieszczenie. Rzeczywiście na tym z ogłoszenia jest lekki bajzel z przewodami.

Nie wiem jak w 2.5, ale w 2.0x do założenia instalacji trzeba trochę poczarować (m.ni. spiścić czynnik i  rozłączać przewody od klimatyzacji) - prawdopodobnie komuś nie chciało się tego robić i puścił wszystko górą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kazdy kto cokolwiek przeczyta o Foresterze wie że 2.5 wychodziły na rynek USA dla tego tez jest w automacie, pewnie radio tez nie odbiera połowy fal ;)

Pamiętajcie że licznik jest w milach wiec 180 tysięcy to nie tak mało.

 

Mój ma 260 kkm. Jak wrócę to zrobię zdjęcia foteli i wrzucę. Być może te są gorsze ale nawet w Kile przy tym przebiegu wyglądają lepiej. Instalacja jest do poprawy - choćby dlatego że reduktor jest wyżej od zbiornika płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos niepokojącego widac?

 

Moim zdaniem - wygląda jak zarznięty trup, ale spróbujmy podejdź do sprawy na chłodno.

Wersja USA, więc być może nie ma sls'ów. To na plus.

Wersja ABW (absolutny brak wszystkiego)- to na minus - nie ma szyberdachu, kierownica 4-ramienna bez sterowania, klimatyzacja manualna, bak ogrzewania foteli, brak uchwytu na kubek (nie wiem czy przed liftem miały) i jakiś dziwny licznik (wersja usa?). Dziwne, że ma halogeny.

Wnętrze zniszczone i brudne. Przednie szyby opuszczone - trzeba sprawdzić jak bardzo są porysowane (ukośne paski, typowe przy braku ramek). Pod maską lekki bajzel. Auto trzeba sprawdzić pod kątem rdzy i wycieków. Od spodu powinno być suche jak pieprz;  jeśli tylko coś wycieka/poci się - do odstrzału.

 

Po zakupie, biorąc po uwagę, że trafiłeś na perełkę i wszystko jest ok - szykujesz

~550zł (+ robota) na olej i filtry w skrzyni.

~550zł (+ robota) na olej silnikowy,przekładniowy (dyfer i wspomaganie) filtr powietrza, oleju i płyn do chłodnicy i hamulcowy.

~600zł (+ drugie tyle robota) na rozrząd.

Bliżej nieokreśloną kwotę na podatki, ubezpieczenie, opony, hamulce, serwis lpg, klimatyzacji, pranie tapicerki, napraw fotela, świece + sprawdzanie luzów zaworowych + wymiana uszczelek, duperele w zawieszeniu. Generalnie coś między 1000 a 6000zł

 

W skrócie - wariant ultra optymistyczny - jeżeli chcesz autem pojeździć, dolicz minimum 4000zł na start. Możesz oczywiście ograniczyć się do rejestracji, ubezpieczenia, podatku i pcc3, ale Subaru lubią się mścić w mało przyjemny dla portfela sposób ;] 

 

Ja bym tego auta nie kupił, ale gdyby było w stanie lepszym niż wynika to ze zdjęć, to można utargować do 13 i powiększyć sobie bufor finansowy na pakiet startowy. Tak czy inaczej - nie licz, że będzie to jakaś turbo-okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak  

 

Moim zdaniem - wygląda jak zarznięty trup, ale spróbujmy podejdź do sprawy na chłodno.

Wersja USA, więc być może nie ma sls'ów. To na plus.Tak czy inaczej - nie licz, że będzie to jakaś turbo-okazja.

dobra  przekonałeś  mnie  ;] 

 

jak  sie  do września  nie  sprzeda  to  jade  do strzelina   ;] tego  z  2 linka  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz mnie  taki   :cfaniak:  ;] 

 

Jak chcesz Subaru Forester i masz do wydania 15k, to proponowałbym jednak I-gen s-turbo. Będzie gadał jak trzeba, jeździł jak trzeba i - jeżeli dożyło do naszych czasów - jest szansa, że jeszcze trochę pojeździ.

Nie piszę, że ten konkretny, ale na SIP jest Forek za 16.5k  (pójdzie za mniej). Trzeba ustalić co - poza zerwaniem naklejek - jest jeszcze do zrobienia i dlaczego wisi tak długo.

Dodatkowo - jak szukałem swojego, to na portalach przewijało się sporo wartych uwagi s-turbo w sporo niższych cenach, więc warto poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja bieda

gaz zalozny mega po taniosci

ogolnie auto mocno zmeczone

 

tu masz info z ruskiego dekodera VIN

 

 Стартовая    VINJF1SG63603H766961   МаркаFORESTER (S11)   РегионUSA   РульLHD   Дата2003/02/20   Модельный годA ('03MY)   Код компл.SG9AY7R   Код назн.U4   Главн. опц.код.QW   Внешн цв.SILVER M/GRAY (0J3)   Внутр цв.GRAY (C10)   BODYWAGON (W)  ENGINE2500CC EMPI SOHC NA (251)   TRAINFULLTIME 4WD (F4W)   MISSIONAUTOMATIC TRANSMISSION (AT)   GRADE2.5X (25X)   SUSNORMAL SUSPENSION (N/S)

 

 

jest to wersja z US wiec koniecznie wykupic dostep do carfax i sparawdzic historie albo usmiechnac sie do dobrego wujka i on zrobi to za "co laska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Subaru Forester i masz do wydania 15k, to proponowałbym jednak I-gen s-turbo.  to na portalach przewijało się sporo wartych uwagi s-turbo w sporo niższych cenach, więc warto poszukać.

śliczny  

 jak turbo to  tylko  z  gazem   

a  1gen  juz  troche  trąci  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.