Skocz do zawartości

Światła dzienne zamiast przeciwmgłowych - z innej beczki


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chciałbym poruszyć kwestię świateł dziennych (DRL) w miejscu przeciwmgłowych ale z innej strony. Chodzi o montowanie DRL lub DRL/FOG (oprócz osram są też jakieś niemieckie chińczyki) w miejsce odbłyśników fabrycznych przeciwmgłowych bez usuwania fabrycznych gładkich kloszy (i obudów) tychże.

 

Od dłuższego czasu kombinuję, co by tu u siebie zamontować (XC70 do '07) i jedynym legalnym i w miarę nieinwazyjnym rozwiązaniem jest montaż dziennych w miejscu przeciwmgłowych. Punkty te spełniają wymogi odległości, rozstawu czy powierzchni, jakie nakazują przepisy. "Oryginalnie" (czytaj w momencie zakupu używanego auta) wołowinka miała zamontowane badziewne "markietowe" dzienne za coś koło 100zeta, które się chyba popsuły poprzedniemu właścicielowi, bo lewa była inna niż prawa. O jakości montażu wypowiem się jednym słowem - było to zrobione JAKOŚ...

Nie znalazłem nigdzie ograniczenia dot. stosowania dodatkowego klosza na homologowane DRL. Pewną wadą rozwiązania jest tu głębokość osadzenia PM, co powoduje gorszą ich widoczność dziennych, ale te mają być widoczne od przodu auta.

Nie planuję kombinować z "modułem dziennych" - takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało, ale legalne nie jest (nie ma tu rozwiązania w stylu fabrycznego przeprogramowania bmw e39/ e46).

 

PS Przy okazji, czy ktoś kojarzy może światła dzienne 90mm innego producenta niż osram i einparts?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez usuwania fabrycznych gładkich kloszy (i obudów) tychże.

a podczas kontroli (które notabene w końcu powinni wprowadzić i egzekwować) to jak udowodnisz, że masz "dzienne" skoro na kloszu nie ma RL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podczas kontroli (które notabene w końcu powinni wprowadzić i egzekwować) to jak udowodnisz, że masz "dzienne" skoro na kloszu nie ma RL?

 

Klosza z DRL nie usuwam, tylko montuję w dotychczasowy "tunel" zakończony szybką. Oznaczenia widać, tyle że głębiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Chciałbym poruszyć kwestię świateł dziennych (DRL) w miejscu przeciwmgłowych ale z innej strony. Chodzi o montowanie DRL lub DRL/FOG (oprócz osram są też jakieś niemieckie chińczyki) w miejsce odbłyśników fabrycznych przeciwmgłowych bez usuwania fabrycznych gładkich kloszy (i obudów) tychże.

 

Od dłuższego czasu kombinuję, co by tu u siebie zamontować (XC70 do '07) i jedynym legalnym i w miarę nieinwazyjnym rozwiązaniem jest montaż dziennych w miejscu przeciwmgłowych. Punkty te spełniają wymogi odległości, rozstawu czy powierzchni, jakie nakazują przepisy. "Oryginalnie" (czytaj w momencie zakupu używanego auta) wołowinka miała zamontowane badziewne "markietowe" dzienne za coś koło 100zeta, które się chyba popsuły poprzedniemu właścicielowi, bo lewa była inna niż prawa. O jakości montażu wypowiem się jednym słowem - było to zrobione JAKOŚ...

Nie znalazłem nigdzie ograniczenia dot. stosowania dodatkowego klosza na homologowane DRL. Pewną wadą rozwiązania jest tu głębokość osadzenia PM, co powoduje gorszą ich widoczność dziennych, ale te mają być widoczne od przodu auta.

Nie planuję kombinować z "modułem dziennych" - takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało, ale legalne nie jest (nie ma tu rozwiązania w stylu fabrycznego przeprogramowania bmw e39/ e46).

 

PS Przy okazji, czy ktoś kojarzy może światła dzienne 90mm innego producenta niż osram i einparts?

 

Pozdr

 

IMHO sprawa pod wględem legalności jest prosta, rozmontowujesz reflektor trafisz homologacje, nie masz magicznych RL na kloszu możesz stracić DR.

 

W moim XC70 są fabryczne DRL w miejscu halogenów, ale za to nie ma przeciw mgłowych, może jakieś używki tychże podejdą do twojego ?

 

albo olej kwestię legalności i wstaw moduł DRL w główne światła, jeżeli masz żarówkę na długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmontowuję DRL tylko PW, w którego obudowę z szybką wstawiam DRL+FOG.

Z przeciwmgłowych nie chcę rezygnować.

Jeszcze muszę sprawdzić, co jest nadrukowane na szkle - pewnie jest w wtedy już mam pozamiatane ("jak się cham uprze").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmontowuję DRL tylko PW, w którego obudowę z szybką wstawiam DRL+FOG.

Z przeciwmgłowych nie chcę rezygnować.

Jeszcze muszę sprawdzić, co jest nadrukowane na szkle - pewnie jest w wtedy już mam pozamiatane ("jak się cham uprze").

 

Sprawdzi Ci pierwszą szybkę i tyle :phi: . Szkło ma chyba też za zadanie odpowiednio kierować wiązkę, więc w pewiem (pewnie minimalny) sposób ingerujesz w światło.

BArdzo mnie zdziwiło, że XC70 obecnie nie ma przeciwmgielnych 8] , ale z drugiej strony i tak się ich praktycznie nie używa. Popatrz czy nie ma jakiś uniwersalnych 2w1, które weszły by w otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Sprawdzi Ci pierwszą szybkę i tyle :phi: .

 

to fakt, chyba że będzie widoczne odrazu RL00 albo np na pierwszej szybce usunie wszelkie znaki

 


Szkło ma chyba też za zadanie odpowiednio kierować wiązkę, więc w pewiem (pewnie minimalny) sposób ingerujesz w światło.

 

tak było w czasach jak to faktycznie było szkło albo przynajmniej plastik ale ze żłobieniami. Teraz to jest tylko element ochronny. Może jedynie tłumić jak jest brudny albo zniszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, chyba że będzie widoczne odrazu RL00 albo np na pierwszej szybce usunie wszelkie znaki

 

 

 

 

tak było w czasach jak to faktycznie było szkło albo przynajmniej plastik ale ze żłobieniami. Teraz to jest tylko element ochronny. Może jedynie tłumić jak jest brudny albo zniszczony.

tak czy inaczej, jest to pkt zaczepny i jak sie uprze to zabierze DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno masz z tymi swiatlami racje

z drugiej strony ani u mnie (auto z de) ani u zony (cupra z pl) nie ma zadnych oznaczen na poliweglanie

absolutnie zadnych

cupra ma znaki wybite na oslonie lampy od wewnatrz ale obk juz nie, tylko na slupku homologacja ktora stwierdza posiadanie dziennych

teoretycznie kazdy policjant powinien odebrac nam dr bo nie ma widocznych znakow na zewnatrz

co z takim fantem zrobic?

btw cupra juz przerejestrowana na niemieckie blachy i niemcy sami sciagneli sobie homologacje

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzi Ci pierwszą szybkę i tyle . Szkło ma chyba też za zadanie odpowiednio kierować wiązkę, więc w pewiem (pewnie minimalny) sposób ingerujesz w światło.

 

To muszę "poczytać" oznaczenia.

 


BArdzo mnie zdziwiło, że XC70 obecnie nie ma przeciwmgielnych , ale z drugiej strony i tak się ich praktycznie nie używa. Popatrz czy nie ma jakiś uniwersalnych 2w1, które weszły by w otwór.

 

Nie wiem skąd taka rewelacja - XC70 (w "budzie" V70II) ma przeciwmgłowe średnicy ok 90mm (wielkość lustra, czyli wnętrze obudowy) i ze skośnym lekko szkłem ochronnym.

Miejsca PM w zderzaku spełniają wymogi polskiego prawa w zakresie DRL.

 


tak czy inaczej, jest to pkt zaczepny i jak sie uprze to zabierze DR.

 

No właśnie. PL to nie D, czyli co SKP/ policjant to inna interpretacja.

 

---

 

Drążę dalej sam, bo nawet jednemu allesprzedawcy-mądrali zamknąłem usta. Twierdził, że spośród iluśtam (20 może, bo nie pamiętam) modeli DRL+FOG ("chińczyków" czy też "niemieckich chińczyków") coś mi dobierze. Od kiedy podałem mu model auta, milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem skąd taka rewelacja - XC70 (w "budzie" V70II) ma przeciwmgłowe średnicy ok 90mm (wielkość lustra, czyli wnętrze obudowy) i ze skośnym lekko szkłem ochronnym.

Miejsca PM w zderzaku spełniają wymogi polskiego prawa w zakresie DRL.

 

Z mojego auta ... w aucie brak włącznika świateł przeciwmgielnych przednich, zresztą ich poprostu nie ma, bo są DRL.

 


Drążę dalej sam, bo nawet jednemu allesprzedawcy-mądrali zamknąłem usta. Twierdził, że spośród iluśtam (20 może, bo nie pamiętam) modeli DRL+FOG ("chińczyków" czy też "niemieckich chińczyków") coś mi dobierze. Od kiedy podałem mu model auta, milczy...

 

bo oni mają do Matizów i Golfów 4 :phi:

Zresztą  z nimi nie ma co dyskutować, większość to prości importerzy chińszczyzny wszelakiej, kiedyś takowy próbował mnie przekonać że moduł DRL do długich pasuje do każdego auta (P&P) i jest w 100% legalny :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno masz z tymi swiatlami racje

z drugiej strony ani u mnie (auto z de) ani u zony (cupra z pl) nie ma zadnych oznaczen na poliweglanie

absolutnie zadnych

cupra ma znaki wybite na oslonie lampy od wewnatrz ale obk juz nie, tylko na slupku homologacja ktora stwierdza posiadanie dziennych

teoretycznie kazdy policjant powinien odebrac nam dr bo nie ma widocznych znakow na zewnatrz

co z takim fantem zrobic?

btw cupra juz przerejestrowana na niemieckie blachy i niemcy sami sciagneli sobie homologacje

 

Wytaptane

 

W Outbacku (przynajmniej popdzednim) powinny być wybite na górze plastiku, tak niektóre auta mają. Jak otworzysz maskę to zobaczysz od góry oznaczenia świateł i homologacje. U mnie oczywiście DL nie było, bo nie było czegoś takiego w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam to u mnie jest tylko 'made in japan' :/

wroce z niemiec to jeszcze raz sprawdze i napisze

dziex za info

 

Wytaptane

 

Musi bvć, kazda reflektor musi mieć oznaczenie homologacyjne. Można wyczytać do jakich źródeł światła jest oraz czy do wersji LHD czy RHD. W subaru jest na górze plastiku wybite, czasem słabo widoczne.

 

 

Hm ja poza AK nawet w bajkach nie słyszałem o sprawdzaniu napisu DRL na swiatłach ;)

 

Zgadza się, ale jest takie prawdopodobieństwo. Ja słyszałem o jednym przypadku przy module DRL, zatrzymali chłopaka tacy z całym sprzętem tech do pomiarów szyb, głośności, itp. Sprawdzali wnikliwie i z racji braku DL chcieli zabrac DR, pomogło wyjęcie bezpiecznika i deaktywacja modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hm ja poza AK nawet w bajkach nie słyszałem o sprawdzaniu napisu DRL na swiatłach ;)

 

o kontrolach HID'owców też w zasadzie nie słychać, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to nielegalna modyfikacja oświetlenia...

 

Niestety normalne patrole drogówki maja w nosie takie rzeczy bo jest za dużo papierów do wypełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja poza AK nawet w bajkach nie słyszałem o sprawdzaniu napisu DRL na swiatłach ;)

 

Widzisz: to ja kiedyś byłem w takiej bajce... :phi:  krótko po nastaniu ery DRL zostałem shaltowany i gliniarz klęczał przed moim bolidem.

Poczytał, pooglądał, sprawdził działanie i jazda :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bo oni mają do Matizów i Golfów 4
Zresztą  z nimi nie ma co dyskutować, większość to prości importerzy chińszczyzny wszelakiej, kiedyś takowy próbował mnie przekonać że moduł DRL do długich pasuje do każdego auta (P&P) i jest w 100% legalny

 

Ten akurat miał do "avensisów" - umilkł po moim ostatnim mailu...

 

 

Dzienne z PM i w dodatku LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.