Skocz do zawartości

2017 Honda Civic Type R - Paris Motor Show


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Już oficjalnie ....

ba3288249435c7b778247faf178c758d.jpg

bf1c3633d22db54adc08143ed26150dd.jpg

4987e1ad380e6783644b4e0cd3a5574c.jpg

4ac9fddce82551d13e1798104344426a.jpg

f6f95febc4f91efac5be772be89c185d.jpg

2.0l 232kW = 313KM , 400Nm - czystej bruuuuummmm

Sent from my iPhone using Tapatalk

Może i jedzie ale wygląda jak wiejski tuning z Fast&Furious. Jaki to ma napęd? Byłoby zabawnie z FWD.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bylo to. W takim razie 2017 to juz 10 gen czy jak?

Tak. CTR 9 gen po prostu pojawił się na końcu życia modelu. 9 gen jest na rynku od 2012, lift w 2014. I dopiero potem CTR.

wchodzący na wiosnę do sprzedaży Civ to 10 gen, a jesienią ma dołączyć CTR, chociaz pewnie w salonach będę na przełomie 17 i18 jak nie na wiosnę 18

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jest postep, miedzy 8 a 8genem CTR dodali 1KM ;l

 

jestem ciekaw skad info o tym 313 KM, bo w oficjalnych materiałach prasowych nic o mocy nie wspominaja.

 

A plotki prasowowe mówią o przyrostach, nawet znacznych

 

np. tutaj carmagazine

 

 

It’s suggested that the new performance hatch will get around 340bhp, however, representing a fair increase over the current Type R’s 306bhp. 
Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw skad info o tym 313 KM, bo w oficjalnych materiałach prasowych nic o mocy nie wspominaja.

A plotki prasowowe mówią o przyrostach, nawet znacznych

np. tutaj carmagazine

Tapatalk brakuje 1 slowa 'minimum'

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli by mi płacić żebym chciał tym jeździć.

Sent from my iPhone using Tapatalk

A ja co więcej widzę tym bardziej mi się podoba...

Może niespragniona miłość z młodości - V8 kupowałem anie Turbo Japan.... Teraz mogę kupić ale nie kupię bo automatic nie ma a za stary i leniwy jestem żeby machać, chyba ostatni manualne auto z 21 lat temu miałem ...

960b7f215b97698aa4cbb040f72e6299.jpg

f2314306ec2487602c94693454ad5179.jpg

869bded754d2638ccbca095d3d4c9f03.jpg

f11575ec12a9be6616c10fc6feb6face.jpg

358d164cc3869217852c249cbc8ac766.jpg

bb442f6fe4bcaec0790d8fdc43561bde.jpg

fbd237b6f36cb7f6a5f5b3521d0d9262.jpg

199195bb29ad58bd836e35c96ca77ce3.jpg

a85e45ead544c9c0f804992ad4a646db.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg źródeł w Hondzie nowa buda z mocą jak w obecnym notuje lepsze czasy na NR dzięki sztywniejszej i lzejszej budzie i wielowahaczowi z tyłu.

Może być ciekawie

sent from mobile

Ale wyglada ze Mugen was w EU ominie ....

5e7d46c82c5a28edd1e6e9f1ecfa4aaa.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mugen tylko fantazja grafika :) ten obrazek chodzi po necie od czasu kiedy pokazali sedana :)

sent from mobile

Ze ten to tak to wiem ale Asia-Pacific i JDM dostanie sedan jak ostatnio. Wynika to z tego ze EU nie klepie sedana.

Hatch poza EU nie jest popularny a musisz w lokalne gusta trafić . Sedan w EU nie jest klepany.

95037368579b6bba6a97925c16a505e5.jpg

eb07b7bec0cce4ab8d3b7180a3d4b21b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ten to tak to wiem ale Asia-Pacific i JDM dostanie sedan jak ostatnio. Wynika to z tego ze EU nie klepie sedana.

Hatch poza EU nie jest popularny a musisz w lokalne gusta trafić . Sedan w EU nie jest klepany.

95037368579b6bba6a97925c16a505e5.jpg

eb07b7bec0cce4ab8d3b7180a3d4b21b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sedan CTR faktycznie nie byl oferowany poza JDM.

I jak to zwykle bywa syndrom niedostępności. W EU się wszyscy slinili na JDM, a Japonczycy wywalczyli dostepnosc EURO u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan CTR faktycznie nie byl oferowany poza JDM.

I jak to zwykle bywa syndrom niedostępności. W EU się wszyscy slinili na JDM, a Japonczycy wywalczyli dostepnosc EURO u siebie ;)

No był/jest problem ceny. JDM sedan i Oz jest Made in Thailand. Suzuka, J przestała klepać sedan w 2011 czy 2012 już nie pamietam.

Hatch nie był klepany poza Swindon.

Sedan kosztował $20k moich. Hatch z UK ... $28k w tej samej wersji . Potem się wyrównało ale Honda Oz na każdym Hatch traciła ok $3-4K ... Rynek tez nie chciał Hatch.

JDM miało ten sam problem bo RHD mamy te same fabryki.

Teraz masz de facto identycznie.

Jeśli się nie mylę ??? Wy w EU wasze sedan dostajecie z Indiana.

Hatch w Type-R ma kosztować u mnie $39,990 , identycznie jak Golf GTI . 117,605.21 PLN

Ma być druga - droższa wersja z więcej KM ??? Ale sedan z tego co czytam jest właśnie w planach ze względu na cenę. Focus ST to $3k mniej, sedan Type R dałby im 10% różnicy a liczba akcesoriii do sedan jest de facto nie limitowana

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No był/jest problem ceny. JDM sedan i Oz jest Made in Thailand. Suzuka, J przestała klepać sedan w 2011 czy 2012 już nie pamietam.

Hatch nie był klepany poza Swindon.

Sedan kosztował $20k moich. Hatch z UK ... $28k w tej samej wersji . Potem się wyrównało ale Honda Oz na każdym Hatch traciła ok $3-4K ... Rynek tez nie chciał Hatch.

JDM miało ten sam problem bo RHD mamy te same fabryki.

Teraz masz de facto identycznie.

Jeśli się nie mylę ??? Wy w EU wasze sedan dostajecie z Indiana.

Hatch w Type-R ma kosztować u mnie $39,990 , identycznie jak Golf GTI . 117,605.21 PLN

Ma być druga - droższa wersja z więcej KM ??? Ale sedan z tego co czytam jest właśnie w planach ze względu na cenę. Focus ST to $3k mniej, sedan Type R dałby im 10% różnicy a liczba akcesoriii do sedan jest de facto nie limitowana

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sedan na EU jest od 15 lat robiony u kebabow w Turcji. Ale oczywiście cywilne wersję. CTR nigdy nie mieliśmy w sedanie w EU

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan na EU jest od 15 lat robiony u kebabow w Turcji. Ale oczywiście cywilne wersję. CTR nigdy nie mieliśmy w sedanie w EU

sent from mobile

Nawet nie wiedziałem ze civic Made in Turkey klepią...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem ze civic Made in Turkey klepią...

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Civic i city.

Civica zaczeli - przynajmniej na rynek europejski pod koniec 6gen. Pojawily sie ztcp w 2000 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co więcej widzę tym bardziej mi się podoba...

Może niespragniona miłość z młodości - V8 kupowałem anie Turbo Japan.... Teraz mogę kupić ale nie kupię bo automatic nie ma a za stary i leniwy jestem żeby machać, chyba ostatni manualne auto z 21 lat temu miałem ...

 

 

Napęd na przód. Cztery cylindry. Dwa dyskwalifikujące powody. O ile cztery cylindry i wielkie turbo jakoś bym ścierpiał, o tyle napęd na przód dyskwalifikuje samochód całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na przód. Cztery cylindry. Dwa dyskwalifikujące powody. O ile cztery cylindry i wielkie turbo jakoś bym ścierpiał, o tyle napęd na przód dyskwalifikuje samochód całkowicie.

IMVHO koszt zrobienia tego jako AWD nie był jakiś znaczący - ale Honda to Honda ... Od jednej złej strategii do następnej ..

Z drugiej strony jak popatrzysz GTI w Golf się sprzedaje. U mnie w ostatnim miesiącu 27% wszystkich nowych Golf jakie lud kupił to albo GTI albo R...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to troche zastanawia, bo jakas wersja 4x4 ma sie pojawic w Civicu    :hmm:

Przynajmniej tak twierdzil zespol z BTCC, mowiac, ze beda mogli zbudowac auto RWD - bo tak mowi regulamin, ze jak cywil jest 4x4 to mozesz wybrac os napedzana dla auta wyscigowego

 

http://www.touringcartimes.com/2016/06/22/honda-could-switch-to-rear-wheel-drive-in-2017/

 

 

The Subaru Levorg GT as with all Subarus is four-wheel drive in its road-going configuration, but with four-wheel drive banned under the BTCC’s technical regulations, the team have had to configure the car as a rear-wheel drive car, which Neal explains is an option that has opened up for Honda with the upcoming tenth-generation Civic model.

“The next Civic is a four-wheel drive car so we can do it. OK, it doesn’t have a boxer engine, but we can do what they’ve done and we would just have to go rear-wheel drive with them, that’s what (TOCA) have pushed the formula into,” explained Neal.

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO koszt zrobienia tego jako AWD nie był jakiś znaczący - ale Honda to Honda ... Od jednej złej strategii do następnej ..

Z drugiej strony jak popatrzysz GTI w Golf się sprzedaje. U mnie w ostatnim miesiącu 27% wszystkich nowych Golf jakie lud kupił to albo GTI albo R...

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ta Honda też się będzie sprzedawała i to pewnie bardzo dobrze. Nadal nie zmienia to faktu że nie kupił bym tego samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Honda też się będzie sprzedawała i to pewnie bardzo dobrze. Nadal nie zmienia to faktu że nie kupił bym tego samochodu.

Nie tylko ty , mnie się stylistycznie podoba ale nie wydałabym na to $$$$. Stylistyka to nie wszystko, nawet jak chcesz się odmłodzić

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to troche zastanawia, bo jakas wersja 4x4 ma sie pojawic w Civicu :hmm:

Przynajmniej tak twierdzil zespol z BTCC, mowiac, ze beda mogli zbudowac auto RWD - bo tak mowi regulamin, ze jak cywil jest 4x4 to mozesz wybrac os napedzana dla auta wyscigowego

http://www.touringcartimes.com/2016/06/22/honda-could-switch-to-rear-wheel-drive-in-2017/

IMVHO wątpliwe. Honda nie ma $$$ - to jest powszechnie wiadome po tym jak R+D % budget obcięli.

- nieudane modele ostatnich lat,

- strategia która się nie sprawdziła

Już prawie oficjalnie się mówi, ze JDM, Asia-Pacific i USDM nie dostanie Type R z EU bo za drogi - może się zmieni ale jak zawsze $$$$? Nie dasz rady sprzedawać aut w EU cenach bo nikt tego nie kupi.

NSX - co z tego ze jest jak już się mówi o cięciu cen (chociaż pierwsza alokacje 120 aut u mnie wykupili )

Autonews uważa , a nie wiele razy się mylili - ze Honda stawia obecnie na 'wyciągnij każdego $$$ i przetrwać' - stad np wywalanie następnego modelu do Thailand

http://www.automotiveworld.com/research/honda-future-model-plans-production-outlook/

Nowy Civic sprzedaje się nie złe. Aby zarobił jakieś $$$ dla Honda bo inaczej wybór w przyszłości będzie nudny.....

1ce69942dd6bb844dfae8861c70a3696.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO wątpliwe. Honda nie ma $$$ - to jest powszechnie wiadome po tym jak R+D % budget obcięli.

- nieudane modele ostatnich lat,

- strategia która się nie sprawdziła

Już prawie oficjalnie się mówi, ze JDM, Asia-Pacific i USDM nie dostanie Type R z EU bo za drogi - może się zmieni ale jak zawsze $$$$? Nie dasz rady sprzedawać aut w EU cenach bo nikt tego nie kupi.

NSX - co z tego ze jest jak już się mówi o cięciu cen (chociaż pierwsza alokacje 120 aut u mnie wykupili )

Autonews uważa , a nie wiele razy się mylili - ze Honda stawia obecnie na 'wyciągnij każdego $$$ i przetrwać' - stad np wywalanie następnego modelu do Thailand

http://www.automotiveworld.com/research/honda-future-model-plans-production-outlook/

Nowy Civic sprzedaje się nie złe. Aby zarobił jakieś $$$ dla Honda bo inaczej wybór w przyszłości będzie nudny.....

1ce69942dd6bb844dfae8861c70a3696.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Akurat EU CTR będzie w USDM pierwszy raz w historii

I chyba wszystko postawili na jedna kartę bo sypia nowościami jak z rękawa. HRV sprzedaje się lepiej niż przypuszczali i się czeka pół roku na auto. CRV sprzedaje się dobrze a zdaje się w MY17 ma się pojawić nowy model.

Accord też się szykuje nowy.

Obecny civic w wersji sedan dostał nagrody auta roku w US i Kanadzie i sprzedaje się świetnie.

Może się obudza z letargu

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat EU CTR będzie w USDM pierwszy raz w historii

I chyba wszystko postawili na jedna kartę bo sypia nowościami jak z rękawa. HRV sprzedaje się lepiej niż przypuszczali i się czeka pół roku na auto. CRV sprzedaje się dobrze a zdaje się w MY17 ma się pojawić nowy model.

Accord też się szykuje nowy.

Obecny civic w wersji sedan dostał nagrody auta roku w US i Kanadzie i sprzedaje się świetnie.

Może się obudza z letargu

sent from mobile

Honda nie sprzedaje się świetnie wszędzie.... to są pozory. Honda finansowo umierała, teraz mamy okres poprawy, ale to się okaże czy nie skończą jak Mitsubishi

. Nagrody niczego nie zmieniają jak klienta nie było przez lata, owszem nowe modele dają ci sprzedaż ale daleko do lat kiedy był dobry kierunek 'sport/turbo'. Lata 'zielony nie wiadomo co' kiedy klientów odepchnęło trzeba nadrobić....

CR-V place pełne -

HR-V stock od ręki

Accord - płace pełne

Oddysey - płace pełne

Civic- było 3-4 tygodnie czekania - teraz jest z placu lub 2 tygodnie zależy od wersji. Sprzedaż wyraźnie w górę, ale już 10% poniżej sugerowanej ceny stało się rzeczywistością ...

Jazz/City - plac.

Etc Total u mnie za 2015

40,100 sztuk Honda na 1,155,408 nowych aut. Wzrost 21%

Ok 2005 Honda wyciągała 50-60k nowych aut. Teraz nie potrafi do 50k sztuk wjechać przy 20% wzroście, a wyglada ze peak sprzedaży został osiągnięty.

EU:

131,624 sztuk Honda sprzedaży w EU na 14,202,024 nowych aut.

Honda spada z rok na rok w EU - z 1.4% rynku do poniżej 1%.

To widać obrazowo na 12x tyle sprzedaży co u mnie sprzedali 3x tyle aut...

USDM za 2015 to 1,586,551 sztuk, wzrost 3.0% - jest nadzieja - ale:

-2.2 miliona Honda ma wadliwy Takata airbag,

- wzrost nie jest taki jak oczekiwano

- Brexit i klepanie w UK

Co dalej ? Zobaczymy. S660 jest IMVHO ciekawym autem ale EU go pewnie nie zobaczy, Ridgeline nie ma w wersji RHD, co w Asia-Pacific mamy rynek ok 1,2mil pick up na rok...

Honda oddycha ale na respirator

800e6b4e1f0679bb96bb7bb041e6ce1b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.