Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Pół roku z Kurą Octavią

Featured Replies

Napisano
8 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

Gdzie takie cuda wyczytałeś?

 

Może być, moja kura II 1.8 ma 160 kucy a 1.4 III ma 150 z tym że moja jest pewnie ze 100 kilo cięższa... Tak czy siak z kumplem się ciąłem co ma zwykła 1.4 125 kucy i dość szybko znikał we wstecznym lusterku  :)

Napisano

Tak realnie to O2 1.8Tsi ma w granicach 180-190 koni w serii, ciekawe ile na hamowni pokazują o3 1.4 150KM ?

Napisano
  • Autor
9 godzin temu, kanu napisał:

 

w pierwszym poście autor napisał ;]

 

 

 

TSI 1.4 - 8,1s

TSI 1.8 - 7.3s

Według producenta

Napisano
3 godziny temu, tommy__ napisał:

 

Może być, moja kura II 1.8 ma 160 kucy a 1.4 III ma 150 z tym że moja jest pewnie ze 100 kilo cięższa... Tak czy siak z kumplem się ciąłem co ma zwykła 1.4 125 kucy i dość szybko znikał we wstecznym lusterku  :)

Z ciekawości... pali Ci olej ?

Nasza firmowa ma 120tkm i pali 1l/1000km... 

Napisano
23 godziny temu, mrBEAN napisał:

I co Ci się nie zgadza, możesz nam objaśnić?

 

a to, że odpycha się ~  jak moje A4 1.8TFSI (więc jedyne co tu na niekorzyść idzie to pewnie waga A4)

Napisano
15 godzin temu, Piotrus napisał:

Tak realnie to O2 1.8Tsi ma w granicach 180-190 koni w serii, ciekawe ile na hamowni pokazują o3 1.4 150KM ?

180-190 km zamiast 160? O aż takich giftach nie słyszałem w tym silniku.

Napisano
32 minuty temu, senseikrk napisał:

180-190 km zamiast 160? O aż takich giftach nie słyszałem w tym silniku.

Trudno, co zrobić ;]

 

288407172-image1a.jpg

Napisano
59 minut temu, kanu napisał:

 

a to, że odpycha się ~  jak moje A4 1.8TFSI (więc jedyne co tu na niekorzyść idzie to pewnie waga A4)

 

Widzisz, oszukali Cię :D

Następnym razem kupisz Skodę i wszystko będzie dobrze ;)

Napisano
Trudno, co zrobić ;]
 
288407172-image1a.jpg


Dobrze, ze nie 200.
Napisano
18 godzin temu, listoor napisał:

Z ciekawości... pali Ci olej ?

Nasza firmowa ma 120tkm i pali 1l/1000km... 

 

Trochę pali, szczególnie na autostradzie ale nie tyle co napisałeś, ostatnio na 10000 km dolałem 0,7 litra...

Napisano
Godzinę temu, wujekcybul napisał:

 

 


Dobrze, ze nie 200.

 

Pod 200KM mają te 1.8 montowane w O3, ale luz - wiemy że to się nie mieści w Twojej głowie.:oki:

Napisano
Pod 200KM mają te 1.8 montowane w O3, ale luz - wiemy że to się nie mieści w Twojej głowie.:oki:

Nie mieści. Zwłaszcza, ze testy tego nie potwierdzają ale u Heńka na hamowni wszystko możliwe :ok:
Napisano
23 minuty temu, wujekcybul napisał:


Nie mieści. Zwłaszcza, ze testy tego nie potwierdzają ale u Heńka na hamowni wszystko możliwe :ok:

Które testy nie potwierdzają? :D

Napisano
Które testy nie potwierdzają? :D

Z głowy pisze bo źródła nie pamietam porównywali nowe fury Vs stare z tym samym silnikiem i max co było w nowych to pare KM więcej a często nawet mniej. Np w foce 1.6T.

Z drugiej strony to oznacza ze żeby octavia osiągała czasy producenta to musi mieć więcej KM. Trochę dziwne.
Napisano
21 minut temu, wujekcybul napisał:


Z głowy pisze bo źródła nie pamietam porównywali nowe fury Vs stare z tym samym silnikiem i max co było w nowych to pare KM więcej a często nawet mniej. Np w foce 1.6T.

Z drugiej strony to oznacza ze żeby octavia osiągała czasy producenta to musi mieć więcej KM. Trochę dziwne.

nie masz racji gify w przypadku 1,8 sa bardzo wysokie nie jedna kura na OCP była hamowana i potwierdza to co napisał Piotruś

w przypadku OIII 1,4 widziałem jeden wykres na 163 KM przed chipem nawet jak by 10 KM przyjąć jako błąd to i tak jest nieźle 

Edytowane przez RABIN

Napisano
2 godziny temu, RABIN napisał:

nie masz racji gify w przypadku 1,8 sa bardzo wysokie nie jedna kura na OCP była hamowana i potwierdza to co napisał Piotruś

w przypadku OIII 1,4 widziałem jeden wykres na 163 KM przed chipem nawet jak by 10 KM przyjąć jako błąd to i tak jest nieźle 

Dlatego mowie, ze skoro gifty sa to jak to sie ma do osiagow? Ile to ma KM zeby te katalogowe osiagnac. I to jest mierzone na kolach? Jesli tak to cos jest nie tak. Tu raptem pare KM roznicy nie chce mi sie wiecej szukac. To co prawda 122KM wiec poprzednia generacja.

 

http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Volkswagen-Golf-V-1.4-TSI-90kW-122KM

http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-octavia-ii-1-4-tsi-122-km/

 

Edytowane przez wujekcybul

Napisano
2 godziny temu, RABIN napisał:

nie masz racji gify w przypadku 1,8 sa bardzo wysokie nie jedna kura na OCP była hamowana i potwierdza to co napisał Piotruś

w przypadku OIII 1,4 widziałem jeden wykres na 163 KM przed chipem nawet jak by 10 KM przyjąć jako błąd to i tak jest nieźle 

1.2 TSi w mojej Octavi miał zamiast 105 katalogowych koni 119, więc gift spory.

Napisano

Tu ciekawe porownanie. 1.4 lepszy od 1.8 jesli chodzi o elastycznosc to gdzie te 200KM? Jednak 50KM wiecej to powinno jechac lepi? http://www.zeperfs.com/en/duel4959-4543.htm

 

Moze tjunerzy podaja, ciut troszke oszukuja  Raczej 1 KM = 0,9863 HP.  KM amerykanske sa inaczej liczone niz europejskie i te pare KM roznicy sie znajdzie.

Edytowane przez wujekcybul

Napisano
8 minut temu, wujekcybul napisał:

Dlatego mowie, ze skoro gifty sa to jak to sie ma do osiagow? Ile to ma KM zeby te katalogowe osiagnac. I to jest mierzone na kolach? Jesli tak to cos jest nie tak. Tu raptem pare KM roznicy nie chce mi sie wiecej szukac. To co prawda 122KM wiec poprzednia generacja.

 

http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Volkswagen-Golf-V-1.4-TSI-90kW-122KM

http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-octavia-ii-1-4-tsi-122-km/

 

Wujek, a co to ma do rzeczy w temacie giftów w 1.8 tsi?

 

Co do Leona na zeperfs to ogarniasz ze porownujesz SC ktory jest ciezszy do zwyklego?

 

 

 

Napisano

napisze ci z doświadczenia oIIfl kombi 1,9tdi po chipie ok 150KM vs OIII kombi 1,4 tsi fabryczne 150KM nie miałem szans :(

Napisano
4 minuty temu, Piotrus napisał:

Wujek, a co to ma do rzeczy w temacie giftów w 1.8 tsi?

 

Co do Leona na zeperfs to ogarniasz ze porownujesz SC ktory jest ciezszy do zwyklego?

 

 

 

Nie wiem nie znam sie ot po prostu dziwie sie, ze 200KM daja za darmo. W BMW programowo kagance wkladali, w Oplu tez. A tu prosze gratisy. Jestem do tego sceptycznie nastawiony poniewaz nic nie ma za darmo.

Napisano
20 minut temu, wujekcybul napisał:

Dlatego mowie, ze skoro gifty sa to jak to sie ma do osiagow? Ile to ma KM zeby te katalogowe osiagnac. I to jest mierzone na kolach? Jesli tak to cos jest nie tak. Tu raptem pare KM roznicy nie chce mi sie wiecej szukac. To co prawda 122KM wiec poprzednia generacja.

 

http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Volkswagen-Golf-V-1.4-TSI-90kW-122KM

http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-octavia-ii-1-4-tsi-122-km/

 

 

Dyskusja jest na temat 1.8 TSI 160 KM bazowo.

I te miały w ostatnich czasach gifty największe. 

Zazwyczaj okolice 180-190, i po programie 220-230 KM.

 

A akurat tej 122 KM, to największa słabizna jeśli chodzi o osiągi z gamy TSI.

 

 

Edytowane przez mrBEAN

Napisano
15 minut temu, wujekcybul napisał:

Tu ciekawe porownanie. 1.4 lepszy od 1.8 jesli chodzi o elastycznosc to gdzie te 200KM? Jednak 50KM wiecej to powinno jechac lepi? http://www.zeperfs.com/en/duel4959-4543.htm

 

Skąd 50 KM wziąłeś? 1.4 TSI też ma gifty.

 

Druga sprawa, że coś masy tam nie grają i tylko 250 Nm przy tym 1.8. Wskazywałoby na 4x4 + DSG, albo samo DSG, choć różnica w masach za duża coś.

Napisano

Korzystając z Twojego źródła, przejrzyj wykresy tam w zakładkach:

http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-octavia-iii-1-8-tsi-180-km-2/

 

Ale będę tak miły i pokażę Ci największego wygranego, trudno uwierzyć ale taka jest rzeczywistość, bo sprzętowo jest to samo co w mocniejszych wersjach, PROSZĘ:

 

:D

http://www.kreatormocy.pl/katalog/volkswagen/chip-tuning-volkswagen-caddy-ii-1-6-tdi-75-km

 

Rozsądny przyrost nieprawdaż? ;]

Napisano
10 godzin temu, RABIN napisał:

napisze ci z doświadczenia oIIfl kombi 1,9tdi po chipie ok 150KM vs OIII kombi 1,4 tsi fabryczne 150KM nie miałem szans :(

 

Którym jechałeś ?

Napisano

Ja swojego jeszcze nie hamowałem, ale plan jest na wiosnę sprawdzić ilę tych kuni i niutków ma ta seria, bo papier mówi jedno a rzeczywistość drugie... Choć na serię nie narzekam :oki:

Napisano
Godzinę temu, paweu napisał:

 

Którym jechałeś ?

1,9 tdi

Napisano
Dnia 15.01.2017 o 23:28, apb77 napisał:

 

Octavia naprawdę mało pali, czyli pali dokładnie tyle ile napisałem.
Przejazdy na trasie Ząbki - Warszawa - Ząbki to jednak jest zdecydowanie jazda miejska.

Po trasie "na kapelusza" potrafi zejść poniżej 5l na 100 km/h.

Przepraszam, jeżeli moje niskie spalanie rani cię lub narusza twoje uczucia religijne, to nie było moim celem.

Może pocieszy cię fakt, że każde moje poprzednie auto spalało dużo więcej.

 

 

 

Napiszę wprost - chciałbym mieć takie spalania i już zazdroszczę. 

I chyba następny będzie turbodoładowaną benzynkę...

 

Dojeżdżam na tej samej trasie (Ząbki Powstańców - Wawa Nowogrodzka (nie do Prezesa :) ) - Ząbki Powstańców ) w godzinach szczytu komunikacyjnego 2,0 DCI 150KM.w ostatnim tygodniu 8,8 l/100 (dziś już 9,0)

IMG_20170118_172149.jpg

 

Ogólnie jazda miejska z ponad 12.000 km to 7,6 l/100 przy średniej 28,4 km/h (czasem uda się przyspieszyć na obwodnicy jak jadę np. do Piaseczna).

IMG_20170118_172218.jpgIMG_20170118_172226.jpg

 

Średnia z tras (w większości A2/A1) z 26.000 km to 6,4 przy średniej 76 km/h.

 

IMG_20170118_172249.jpg

IMG_20170118_172258.jpg

 

 

 

Napisano
  • Autor
52 minuty temu, listoor napisał:

Dojeżdżam na tej samej trasie (Ząbki Powstańców - Wawa Nowogrodzka (nie do Prezesa :) ) - Ząbki Powstańców ) w godzinach szczytu komunikacyjnego 2,0 DCI 150KM.w ostatnim tygodniu 8,8 l/100 (dziś już 9,0)

 

No to miło poznać sąsiada, też mieszkam przy Powstańców. :):piwko:

Połowa Ząbek mieszka przy tej ulicy... :bzik:

 

Napisano

Tu ciekawostka w postaci Alfą Romeo. 50KM uciekło w nowym aucie. Test na 95. Więcej u Zachara372c35dbc721fca8ce7ace29173e5e45.jpg

Napisano
17 godzin temu, listoor napisał:

 

 

Ogólnie jazda miejska z ponad 12.000 km to 7,6 l/100 przy średniej 28,4 km/h (czasem uda się przyspieszyć na obwodnicy jak jadę np. do Piaseczna).

dnia z tras (w większości A2/A1) z 26.000 km to 6,4 przy średniej 76 km/h.

 

 

Wg tych wykresów jeździsz mało ECO !! :hehe:

Napisano
 
Wg tych wykresów jeździsz mało ECO !! :hehe:

Zgadza się.
Tryb Eco i zielony liść nie jest na autostrady - przynajmniej ja nie potrafię :)

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.