Skocz do zawartości

Błedny nr VIN na OC - zmieniłem sobie auto...


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Los chciał mnie ukarać i zakupiłem 19 lutego samochód, tkwiłem w euforii aż do dziś, kiedy to postanowiłem zerknąć w papierki, ponieważ chce iść zarejestrować wóz... Patrzę że na polisie OC sprzedawcy, którą oczywiście otrzymałem a sama ona byłą odnawiana kilkukrotnie jest literówka w VINie... zamiast "Z" jest "2". Ubezpieczalnia to PZU... iść z tym do PZU wyjaśniać? Dzwonić do sprzedającego? Czy do wydziału komunikacji?

 

No jak byk jest rozbieżność... aż się boje sprawdzić czy na "historia pojazdu" nie wyjdzie że auto nie ma aktualnego OC :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowanie auta to jedno.

Ubezpieczenie to druga sprawa.

Możesz to próbować wyjasniać, ale prościej chyba będzie po prostu przerejestrować auto i ubezpieczyć.

Ta polisa to nie Twój problem IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sqbn napisał:

De facto mogę, ale przecież nie będzie ciągłości na tym samym numerze VIN (błędnym?)...

Poza tym chciałem skorzystać z tego OC bo jest opłacone do lipca...

Idź do ubezpieczyciela. Jeśli to tylko literówka, to w czym problem by skorygowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako weteran prostowania dokumentacji samochodu - idź do PZU poproś o przepisanie na Ciebie, zarejestruj, przepisz numer rejestracyjny raz jeszcze w PZU i będziesz miał w zgodzie ze sztuką. Dokumenty stare zachowaj na w razie co i już. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sqbn napisał:

De facto mogę, ale przecież nie będzie ciągłości na tym samym numerze VIN (błędnym?)...

odnowienia a polisa to nie do końca te same krateczki w systemie.

Kiedyś też dostałem z PZU odnowienie z błędnym VIN, poszedłem, babka wydrukowała nowy kwit z dobrym VIN, ale ze złym modelem pojazdu... także mają doświadczenie w mieszaniu.

Zawsze możesz sprawdzić aktualne ubezpieczenie po nr. rej i jak dane są to niebardzo jest co odkręcać, zwyczajnie trzeba błąd skorygować i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎01 o 16:57, resmiki napisał:

Moje doswiadczenia z PZU są takie, że korygowanie ciągnęlo sie jak "Moda na sukces" i nic nie skorygowali. Zycze powodzenia z PZU chociaz w sukces nie wierze.

 

Nie bądź człowiekiem małej wiary, tydz temu wyprostowałem temat jednemu koledze to mogę podpowiedzieć i drugiemu :) 

@Sqbn idź zarejestruj pojazd, z nowym dowodem idziesz do agenta PZU by zrobił "przeniesienie własności" wpisze Ci nowy nr rej do polisy i zmieni VIN, temat nie jest skomplikowany, zatem śpij spokojnie, bądź w euforii i nie rozpatruj tego jako kary od losu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku PZU to ja juz wiarę stracilem.

 

Zona kupiła auto bodajze w 2012 r. Faktura była tylko na nią, dowód rejestracyjny też. Podobno mozna było na oswiadczenie przenieśc moje zniżki na nią i tak zrobilismy. W 2014 r miała stłuczkę i mnie zabrali czesc znizek. Próbowałem u nich odkrecać, powiedzieli ze nic nie moga zrobic tylko fundusz gwarancyjny, ten z kolei powiedział, ze tyko ubezpieczyciel moze zmienic dane. Wrociłem do PZU... bez skutku. Kazałem żonie zabrac stamtąd ubezpieczenie. W 2016 r. przeniosła sie do Aviwy. Teraz byłem u brokera i szukalem jej tańszego ubezpieczenia. Ten twierdzi, ze historii jej ubezpieczenia sprzed 2016 r nie widać w związku z czym musiała zapłacic wiecej. Mają tam bajzel i tyle i nie ma odwaznych zeby go wyprostowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, resmiki napisał:

Teraz byłem u brokera i szukalem jej tańszego ubezpieczenia. Ten twierdzi, ze historii jej ubezpieczenia sprzed 2016 r nie widać w związku z czym musiała zapłacic wiecej. Mają tam bajzel i tyle i nie ma odwaznych zeby go wyprostowac.

 

A to czasem nie wina systemu brokera???Przecież zniżki są w UFG, jeśli z jakichś przyczyn UFG ich "nie widzi" należy się zwrócić do ubezpieczyciela u którego miała polisę o wydanie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia i zgłosić to do UFG by sobie zaktualizował. Trochę nie rozumiesz co i gdzie powinieneś zrobić, a winę zrzucasz na PZU. Bałagan swoją drogą, tym bardziej, że we wspomnianym przez Ciebie okresie sporo się w PZU działo, zmieniali w całej PL system informatyczny na scentralizowany.

20 minut temu, resmiki napisał:

Kazałem żonie zabrac stamtąd ubezpieczenie.

 

Acha...kazałeś zabrać ubezpieczenie bo UFG dał ciała i teraz psioczysz na ubezpieczyciela-rozumiem :hehe: Skoro żona miała wydaną polisę i była polisa na nią, to chyba oczywiste gdzie należało szukać przyczyny (UFG)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie i nie znam. Broker powiedział mi, ze to obowiązkiem ubezpieczyciela jest umieszczenie tych danych w systemie. O ile dobrze pamietam to samo odpisał mi UFG.

 

" Warto dodać, iż ubezpieczyciel zobowiązany jest do cyklicznego przekazywania informacji do UFG. Zatem nie są do dane przekazywane raz na rok, lecz z dużą częstotliwością, tak aby stan szkód na polisach klientów był aktualny, ponieważ wiąże się to z odpowiednim naliczaniem zwyżek lub zniżek. "

 

Stąd

 

Jak widac moja prośba do PZU o wykonanie tego, co lezy w ich obowiązku zakończyła sie kompletną olewką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, resmiki napisał:

Moze sie i nie znam. Broker powiedział mi, ze to obowiązkiem ubezpieczyciela jest umieszczenie tych danych w systemie. O ile dobrze pamietam to samo odpisał mi UFG.

 

" Warto dodać, iż ubezpieczyciel zobowiązany jest do cyklicznego przekazywania informacji do UFG. Zatem nie są do dane przekazywane raz na rok, lecz z dużą częstotliwością, tak aby stan szkód na polisach klientów był aktualny, ponieważ wiąże się to z odpowiednim naliczaniem zwyżek lub zniżek. "

 

Stąd

 

Jak widac moja prośba do PZU o wykonanie tego, co lezy w ich obowiązku zakończyła sie kompletną olewką.

 

Żadną olewką, dane wysyłają po szkodzie lub po wznowieniu polisy-po tym co napisałeś to UFG dał gdzieś ciała nie TU, bo dane zostały przesłane, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Żadną olewką, dane wysyłają po szkodzie lub po wznowieniu polisy-po tym co napisałeś to UFG dał gdzieś ciała nie TU, bo dane zostały przesłane, więc...

Skąd to wiesz ?

Naklepane Tapatalkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, resmiki napisał:

Skąd to wiesz ?

Ale co?Że dane sa wysyłane?Bo mam wgląd, w PZU ubezpieczam kilka aut rocznie swoich i kilkadziesiąt aut klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co?Że dane sa wysyłane?Bo mam wgląd, w PZU ubezpieczam kilka aut rocznie swoich i kilkadziesiąt aut klientów.


No tak, ale wydawało mi się że piszesz to w moim kontekście i zastanawiałem się skąd wiesz. Czyli nie możesz potwierdzić, że konkretnie moje dane zostały wysłane. Myślałem przez moment że pracujesz w PZU i jakoś nie wiadomo jak sprawdziłes ze moje dane są przesłane.

Naklepane Tapatalkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem inaczej-na 99.9 zostały przesłane, natomiast bugów w UFG trochę jest i z aktualizacją zniżek klientów są czasami hocki, od kilku lat tu mają psi obowiązek informować ufg i robią to "z automatu" natomiast obróbka przez ufg, tu już bywa różnie i czasami pokazuje głupoty nawet jak klient jest w jednej firmie od lat, ma bezszkodową jazdę i polisy na 60% zniżki, a w ufg widnieje np 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.