Skocz do zawartości

Nowy dom, szybko i optymalnie kosztowo.


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam dzialke 1700m2 ze wszystkimi mediami w drodze.

Jest pomysl zeby sie tam pobudowac ale zeby szybko sie wprowadzic od rozpoczecia i zeby to bylo nie mega drogie.

 

Slyszalem ze jest taka opcja ze przyworza ci na dzialke gotowe sciany z oknami itp i ze taka budowa trwa bardzo krotko.

Co sadzicie ? A moze inne pomysly ? 

 

Moze dom z bali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą ci ten dom zaprojektować, a nawet jak masz gotowy projekt musisz mieć adaptacjęprojektu do działki.

Następnie - musisz mieć warunki przyłączenia wszystkich mediów - czyli wycieczki do gazowni,tauronu, wodociągów ;)

Jak będziesz mieć to wszystko to musisz iść po pozwolenie na budowę.

Dopiero jak to będziesz miał, to mogą ci zaczynać budować dom ;]

 

Prawo w tym kraju jest stworzone pod ludzi co dom budowali własnymi siłami 10 lat i formalności mogły się wlec latami.

 

Ja wziąłem firmę co mi się zajmie wszystkim od a do z. Ale nic nie poradzę że na wydanie warunków zabudowy gmina ma ileśtam czasu, na wydanie pozwolenai ileśtam i miesiące lecą i nic sie nie dzieje ;]

Natomiast od rozpoczęcia budowy do stanu deweloperskiego to 5 -6 miesiecy i gotowe. Następnie wykończenie pewnie ze 3 i już.

 

AA no i nie ma co sie podniecać że ci dom postawią w 3 tygodnie, jak ci gazownia może powiedzieć że gaz ci podłączą, ale za 12 mies ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PawelWaw napisał:

 

jedynie dzialke budowlna, jestem na samym poczatku

 

Ja kwity do pozwolenia i samo pozwolenie na budowę załatwiałem chyba 4-5 miesięcy.

Budowa stanu surowego otwartego z więźbą dachową trwała 6-7 tygodni. Technologia tradycyjna.

Na upartego zaczynając w marcu mógłbym się na gwiazdkę wprowadzać, ale po pokryciu dachu, wstawieniu okien, zrobieniu instalacji, tynków, posadzek, resztę kończyłem następnego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vadero napisał:

Muszą ci ten dom zaprojektować, a nawet jak masz gotowy projekt musisz mieć adaptacjęprojektu do działki.

Następnie - musisz mieć warunki przyłączenia wszystkich mediów - czyli wycieczki do gazowni,tauronu, wodociągów ;)

Jak będziesz mieć to wszystko to musisz iść po pozwolenie na budowę.

Dopiero jak to będziesz miał, to mogą ci zaczynać budować dom ;]

 

Prawo w tym kraju jest stworzone pod ludzi co dom budowali własnymi siłami 10 lat i formalności mogły się wlec latami.

 

Ja wziąłem firmę co mi się zajmie wszystkim od a do z. Ale nic nie poradzę że na wydanie warunków zabudowy gmina ma ileśtam czasu, na wydanie pozwolenai ileśtam i miesiące lecą i nic sie nie dzieje ;]

Natomiast od rozpoczęcia budowy do stanu deweloperskiego to 5 -6 miesiecy i gotowe. Następnie wykończenie pewnie ze 3 i już.

 

AA no i nie ma co sie podniecać że ci dom postawią w 3 tygodnie, jak ci gazownia może powiedzieć że gaz ci podłączą, ale za 12 mies ;]

 

moja dzialka jest po srodku innych dzialek, na wszystkich dzialkach stoja juz domy od wielu lat, wszystkie media sa w drodze. tez tyle bedzie trwalo podlaczenie gazu, pradu, wody i kanalizacji ?

 

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

 

Ja kwity do pozwolenia i samo pozwolenie na budowę załatwiałem chyba 4-5 miesięcy.

Budowa stanu surowego otwartego z więźbą dachową trwała 6-7 tygodni. Technologia tradycyjna.

Na upartego zaczynając w marcu mógłbym się na gwiazdkę wprowadzać, ale po pokryciu dachu, wstawieniu okien, zrobieniu instalacji, tynków, posadzek, resztę kończyłem następnego roku.

 

ok czyli bedzie ciezko, jak teraz wpadlem na pomysl i chcialbym zamieszkac w tym roku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

moja dzialka jest po srodku innych dzialek, na wszystkich dzialkach stoja juz domy od wielu lat, wszystkie media sa w drodze. tez tyle bedzie trwalo podlaczenie gazu, pradu, wody i kanalizacji ?

 

ok czyli bedzie ciezko, jak teraz wpadlem na pomysl i chcialbym zamieszkac w tym roku ? :)

Tak czy siak musisz w sprawie mediów gadać z lokalnymi specami, którzy mają dojścia i potrafią nie tylko wykonać przyłącza, ale i załatwić wszystkie kwity. Inaczej będziesz czekał miesiącami. ;]

Co do wprowadzenia się w tym roku, to musiałbyś już kopać fundamenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dembu napisał:

Teraz buduje sie na zgłoszenie 

 

i cała budowa od pierwszej łopaty do odbioru zgodnie z projektem. A jak w trakcie trzeba będzie poprowadzić inaczej instalacje albo ściankę przesunąć to :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chooper napisał:

 

i cała budowa od pierwszej łopaty do odbioru zgodnie z projektem. A jak w trakcie trzeba będzie poprowadzić inaczej instalacje albo ściankę przesunąć to :no:

 

Dokladnie. Tak jest najszybciej. Trzeba tylko wybrać dobry projekt i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Tak czy siak musisz w sprawie mediów gadać z lokalnymi specami, którzy mają dojścia i potrafią nie tylko wykonać przyłącza, ale i załatwić wszystkie kwity. Inaczej będziesz czekał miesiącami. ;]

Co do wprowadzenia się w tym roku, to musiałbyś już kopać fundamenty ;)

 

 

ehh dlatego myslalem nad takim ze przywoza cale sciany z oknami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dembu napisał:

@Vadero @rwIcIk

jakie pozwolenie na budowę?

Teraz buduje sie na zgłoszenie 

Co niewiele zmienia, bo i tak wszystkie kwity trzeba przygotować.

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

ehh dlatego myslalem nad takim ze przywoza cale sciany z oknami.

 

Ściany na budowie stawia się szybko ;]

Wstawienie okien to 1 dzień ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

 

ehh dlatego myslalem nad takim ze przywoza cale sciany z oknami.

 

 

To jest szybki czas stawiania, ale nie wykonania. Często od zamówienia do realizacji trzeba czekać kilka miesięcy, więc to nie tak, że jutro idziesz wybrać domek a za tydzień przyjedzie ekipa go stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

moja dzialka jest po srodku innych dzialek, na wszystkich dzialkach stoja juz domy od wielu lat, wszystkie media sa w drodze. tez tyle bedzie trwalo podlaczenie gazu, pradu, wody i kanalizacji ?

ok czyli bedzie ciezko, jak teraz wpadlem na pomysl i chcialbym zamieszkac w tym roku ? :)

Tak, będzie ciężko - nie wiem jak u Cibie ale u mnie przyłącze energetyczne to 12 m-cy było, a gaz ok 7. Biorąc pod uwagę, że nie masz jeszcze nic to jeżeli nie ma planu miejscowego i musisz wystąpić o WZ to do końca roku może kiwty wszystkie załatwisz, tak żeby na wiosnę ruszyć. No może uda Ci sie do końca roku fundamenty zrobić.

19 godzin temu, Chooper napisał:

 

i cała budowa od pierwszej łopaty do odbioru zgodnie z projektem. A jak w trakcie trzeba będzie poprowadzić inaczej instalacje albo ściankę przesunąć to :no:

Z instalacjami nie ma problemu - można je sobie przestawiać ile się chce i nie ma to wpływu na zmiany w projekcie. Nie dotyczy wewnętrznej instalacji gazowej, która jest chyba na pozwolenie (tak było kilka lat temu teraz nie jestem pewien). Generalnie na pewno projekt trzeba mieć mocno przemyślany, a i tak w trakcie wyjdzie jakaś konieczność zmiany. Ze ściankami działowymi nie ma problemu ale ściany nośne, przesuwanie okien, zmiany konstrukcji dachu itp - tutaj dużo zależy od tego jak duże są odstępstwa i od kierownika budowy. Ja robiłem projekt indywidualny i niestety w trakcie i tak trzeba było małą zmianę zrobić - większe okno w kuchni i jedno przesunięte 40cm ale kierbud machnął na to ręką i podpisał, że wszystko zrobione zgodnie z projektem. Jeżeli nie masz istotnych zmian lub nie robisz odbioru częściowego to w 99% PINB nie przychodzi kontrolować.

Jeżeli kupujesz gotowy projekt i będziesz go adoptował do działki to zwróć uwagę na to jakie zmiany w projekcie dopuszcza autor projektu - często zdarza się, że z tanim projektem są później problemy jeżeli chodzi o wprowadzanie zmian - trzeba ze wszystkim o zgodę występować do autora, a ten za wszystko sobie liczy i z taniego robi się drogo. Jak znajdziesz projekt to pogmeraj na muratorze bo jest bardzo prawdopodobne, że ktoś już coś takiego budował i może napisał coś nt zmian, które wprowadzał lub błędów które popełnił - warto sobie to przeanalizować żeby przed rozpoczęciem roboty coś poprawić, zmienić

Jak już będziesz miał wszystkie papiery (a najlepiej jeszcze przed) zrób sobie zdjęcie "przed", a jak już skończysz to zrób zdjęcie "po" i porównaj ile siwych włosów Ci przybędzie po użeraniu się z urzędnikami i wykonawcami, sprzedawcami w sklepie i żoną, która będzie 2 tygodnie zastanawiać się nad wyborem pomiędzy płytkami białymi w paski pionowe czy też poziome ;]. A wtedy po 3 tygodniach i kupnie tych białych z poziomymi stwierdzi, że chce zielone. :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mitunio napisał:

Tak, będzie ciężko - nie wiem jak u Cibie ale u mnie przyłącze energetyczne to 12 m-cy było, a gaz ok 7. Biorąc pod uwagę, że nie masz jeszcze nic to jeżeli nie ma planu miejscowego i musisz wystąpić o WZ to do końca roku może kiwty wszystkie załatwisz, tak żeby na wiosnę ruszyć. No może uda Ci sie do końca roku fundamenty zrobić.

21 godzin temu, Chooper napisał:

 

 

a potrzebne mu te media na czas budowy? gaz moze byc dopiero w momencie wygrzewania podłogówki (a nawet i wtedy wystarczą wymienne butle z gazem), a prąd się z sąsiadem dogadać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:

a potrzebne mu te media na czas budowy? gaz moze byc dopiero w momencie wygrzewania podłogówki (a nawet i wtedy wystarczą wymienne butle z gazem), a prąd się z sąsiadem dogadać :hmm:

No pewnie nie ale on chciał szybko, a wydaje mi się że gaz i prąd nie ogranie w szybkim terminie - do końca roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie... Ja warunki przyłączenia dostałem od ręki, przyłącze robiłem sam, prąd miałem po 3 tygodniach z umowa w ręku. Panowie z energi tylko podłączyli kable w złączu i plomby założyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayster_tcz napisał:

Wszystko zależy gdzie... Ja warunki przyłączenia dostałem od ręki, przyłącze robiłem sam, prąd miałem po 3 tygodniach z umowa w ręku. Panowie z energi tylko podłączyli kable w złączu i plomby założyli. 

Jeżeli w Warszawie bądź okolicach to nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 15:32, PawelWaw napisał:

 

jedynie dzialke budowlna, jestem na samym poczatku

 

przechodzę przez to teraz

 

zapierdzielaj do geodety żeby ci robił mapę do celow projektowych (architekt potem na niej stawia dom i potrzebna w innych miejscach jest tez)

zapierdzielaj do energetyki i gazu składać już wniosek (szkicujesz tylko na mapce budynek)

i do gminy wystąp o WZ (warunki zabudowy)

 

gotowe domy szkieletowe czy inne tego typu to koszt jak za murowany metoda gospodarcza

ciezko to potem sprzedac jakby co, a jakos taniej tez za bardzo nie wychodzi, trwalosc nizsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 15:54, Vadero napisał:

 

Następnie - musisz mieć warunki przyłączenia wszystkich mediów - czyli wycieczki do gazowni,tauronu, wodociągów ;)

Jak będziesz mieć to wszystko to musisz iść po pozwolenie na budowę.

 

 

nie trzeba mieć warunków do pozwolenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, wawo napisał:

 

Buduj tradycyjnie. Tak sądzicie. Pośpiech jest złym doradca.

Nie pośpiech jest złym doradcą tylko słabe planowanie. Jeżeli projekt będzie dobry, to technologia będzie dobra lub lepsza, w tym przypadku szkielet prefabrykowany jest rozwiązaniem najlepszym ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 10:11, spad napisał:

 

To jest szybki czas stawiania, ale nie wykonania. Często od zamówienia do realizacji trzeba czekać kilka miesięcy, więc to nie tak, że jutro idziesz wybrać domek a za tydzień przyjedzie ekipa go stawiać.

Zanim ktoś wykona fundamenty bądź płytę i upłynie czas sezonowania betonu to w fabryce przygotują 4 takie domy do montażu. Dłużej zawsze zajmuje papierologia i ustalenia pomiędzy Inwestorem a Producentem niż sam proces produkcyjno- montażowy.

W miesiąc można wykonać dom 100m2 do wprowadzenia się przy ekipie 4 lub 5cio osobowej w technologi prefabrykowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 15:34, PawelWaw napisał:

fajny, taki "mieszkaniowy" projekt. Mi osobiście bardziej widzi się coś takiego: http://domyzpaczki.pl/project/dom-tani-w-ogrzewaniu-z375-d-pow-ok-141-m2-9-m2-taras/

 

Osobiście bym chciał, żeby kuchnia z salonem miała około 40 m2. Pokoje dla dzieci fajnie by było jakby miały po 14-15 m2, wtedy jest przestrzeń. 12 m2 to minimum, żeby nie były klitki. Sypialnia mniejsza niż 12 m2 również nie zapewnia zbyt wiele przestrzeni. Należy pamiętać, że większy pokój to również większa kubatura i więcej powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

fajny, taki "mieszkaniowy" projekt. Mi osobiście bardziej widzi się coś takiego

Też fajny.

Chociaż np. w okolicach Krakowa takiego nie wybudujesz. W ościennych gminach w MPZP powpisywali takie kąty nachylenia dachu, że dom parterowy nie ma sensu. Totalnie dla mnie nie do pojęcia, bo ma mnóstwo plusów (choćby brak schodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, noras napisał:

Też fajny.

Chociaż np. w okolicach Krakowa takiego nie wybudujesz. W ościennych gminach w MPZP powpisywali takie kąty nachylenia dachu, że dom parterowy nie ma sensu. Totalnie dla mnie nie do pojęcia, bo ma mnóstwo plusów (choćby brak schodów).

czasem się jednak zgadzamy ;) Dla mnie dom = dom parterowy. Mieszkałem ładnych kilka lat w domu praktycznie dwupiętrowym: parter+1piętro+sypialnia na poddaszu. Nidgy więcej. Dom parterowy w dobrej lokalizacji łączy zalety domu i mieszkania. Właśnie coś takiego za mną chodzi jak w załączony projekcie. Chciałbym salon z kuchnią w okolicy 40m2 i 3 pokoje (sypialnie) po około 15 m2. To by było dla mnie satysfakcjonujące :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, noras napisał:

To też jest plus domów parterowych - nie tracisz miejsca na klatkę schodową

Tyle, że okazuje się po czasie, że najbardziej funkcjonalnym pomieszczeniem jest...wnęka pod schodami ;] Parterowy domek jest super, ale chcąc zachować rozsądne powierzchnie pomieszczeń oraz jakieś pomieszczenia techniczne/pomocnicze, to już zaczyna się robić całkiem spora powierzchnia zabudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, luccass napisał:

Tyle, że okazuje się po czasie, że najbardziej funkcjonalnym pomieszczeniem jest...wnęka pod schodami ;] Parterowy domek jest super, ale chcąc zachować rozsądne powierzchnie pomieszczeń oraz jakieś pomieszczenia techniczne/pomocnicze, to już zaczyna się robić całkiem spora powierzchnia zabudowy...

U mnie pod schodami jest składzik na odkurzacz, napoje, piwo itp. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

tez fajny.

obowiazkowo parterowy bez garazu (bo mniejsze koszty).

 

samochody to moge ew cos pozniej zbudowac lub blaszam lub jak w bloku robie (a tu jest duzo bardziej niewygodnie) - schodze odpalam auto w zime i ide na gore ogarniac.

za 30 min jest bez sniegi i cieplutki, w domu jeszcze prosciej, nawet w pizamie wyskocze odpalic

 

Tnij cytaty.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bergerac napisał:

ten też niegłupi:

brakuje porządnej garderoby i spiżarki, plus jeden pokój ciut mały, ale chyba można by porzeźbić, a tylko 128 m2.

IMO brakuje miejsca na dużą szafę w przedsionku i komin wraz z kominkiem przesunąłbym do środka domu, by grzał dom.

komin na brzegu domu dziwnie wygląda, a trzeba go i tak wyciągnąć na równo ze szczytem dachu.

Do tego przydałby się jakiś garaż/budynek gospodarczy, bo wszystkie graty, rowery itp. nie zmieszczą się w kotłowni.

Spiżarni też nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

ten też niegłupi:

 

brakuje porządnej garderoby i spiżarki, plus jeden pokój ciut mały, ale chyba można by porzeźbić, a tylko 128 m2.

 

Po co osobne wejście do kotłowni, która jest dużo za mała, żeby w niej zamontować piec węglowy ;) Osobne wejścia są ok, jak potrzebujesz węgla nanieść do pieca.W tej kotłowni wejdzie ledwo sam kocioł, dołożenie tam rekuperatora będzie problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bergerac napisał:

nie do końca zrozumiałem co masz na myśli.

 

Byś przemyslał powierzchnię, coś co wydaje się duże w porównaniu z mieszkaniem, duże nie musi się okazać jako dom.

Byś zerknął na projekt IRYS (na podst. naszych obserwacji sprzed paaaaru lat, też rozważaliśmy parterowkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 15:54, Vadero napisał:

Ja wziąłem firmę co mi się zajmie wszystkim od a do z.

 

Kto bogatemu zabroni :) Nie jest to straszne, mi zajęło od projektu (w maju) do pozwolenia na budowę (czerwiec czy lipiec)potem pobujałem się chwilę z bankami, wrzesień na koniec wytyczenie przez geodetę i w paź. start budowy, rok później kończyłem wnętrza i na początku grudnia się wprowadzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.