Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dach


lukaszek1207

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Wojtas_BB napisał:

A generalnie jak jest, lepiej montować na wsuwki czy na obejmy? Bo obejmy chyba też są w std?

 

Na wsuwki przeważnie jest szybki montaż na belki, a obejmy trochę dłużej. Miałem tak i tak i w komforcie jazdy nie było różnicy. Tylko wygląd i szybkość montażu. Ale przy jakimś dużym przeciążeniu (np. gwałtowne hamowanie) obejmy wydają się być pewniejsze. Cybanty (obejmy) chyba są w standardzie, a wsuwki dokupuje się osobno (ale to może zależeć od producenta uchwytów i sprzedawcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra..... a czy uchwyty na tylną klapę polecacie? Montaż haka odpada, powiedzmy, że zamiast taszczyć rowery na górę, zdecydowałbym się na zakup uchwytu na tylną klapę do Scenic II. Co ewentualnie możecie polecić na 2 rowery, w cenie do 500-600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 08:51, spad napisał:

Najlepszy wg mnie bagażnik na dach, Thule 532. Dlaczego? Jeżeli na dach pakujesz zawsze te same rowery to ustawiasz szerokość łapy raz a potem tylko zatrzaskujesz i gotowe. Kolejne zakładanie roweru to tylko zatrzaśnięcie zapięcia i tyle, ustawienia nie zmieniasz. Rower zapniesz dosłownie w pięć sekund włącznie z zamknięciem zamka.

 

 

No, mam takie. Tanie (w miarę) i dobre. Plus za to że można wszystko ogarnąć jednym kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 11:37, postmortem napisał:

Ja zdejmuję zmontowany bagażnik w całości (belki razem z trzema uchwytami). Zakładam także całość. Po założeniu luzuję tylko zatrzaski mocujące uchwyty do belek i blokuję je ponownie. Belki nigdy nie są założone w identyczny sposób (choć mam oznaczenia na belkach i relingach i staram się zakładać bagażnik precyzyjnie). Likwiduję w ten sposób ewentualne naprężenia.

Montaż zajmuje dosłownie kilka minut (najwięcej czasu pochłania zaciskanie łap na relingach).

 

W moim wynalazku da się założyć belki na reling tylko w jeden sposób i tylko w jednym miejscu. Żadnych możliwości przesunięcia belek, choćby o milimetr. Jakbym musiał założyć coś co potrzebuje innego rozstawu belek niż ten co mam to by się nie dało.

Głupie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 12:30, slawek_l_83 napisał:

 

Ale po drodze jadę pod 170 a nie jak AK z rowerem na dachu 90 i myslę czy odleci czy nie :)

 

130-140 z tymi zwykłymi Thulami auto jeździ bez problemu a szybciej i tak nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 07:25, slawek_l_83 napisał:


Rowery na dachu wystarcza :)
Kumpla skasowal koles z tylu, wepchnal na stojacych w przodzie - auto kasacja rowery na dachu cale :)

Go Hard or Go Home
 

 

I było te auto tańsze niż rowery? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wojtas_BB napisał:

Dobra..... a czy uchwyty na tylną klapę polecacie? Montaż haka odpada, powiedzmy, że zamiast taszczyć rowery na górę, zdecydowałbym się na zakup uchwytu na tylną klapę do Scenic II. Co ewentualnie możecie polecić na 2 rowery, w cenie do 500-600 zł.

Tu niestety nie pomogę, bo nigdy takich nie używałem, ale byłbym bardzo ostrożny. Jeśli zależy koledze na wyglądzie auta, to bym się dobrze zastanowił, bo większość opinii mówi, że te uchwyty jednak rysują lakier. Dodatkowo przy ciężkich rowerach obawiałbym się uszkodzenia klapy. Nawet zakładając, że uchwyty będą ok i niczego nie uszkodzą, to i tak powstaje dodatkowa niedogodność związana z brakiem normalnego dostępu do bagażnika, przy założonych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 16:01, janusz napisał:

Cybanty (obejmy) chyba są w standardzie, a wsuwki dokupuje się osobno (ale to może zależeć od producenta uchwytów i sprzedawcy).

Thule w komplecie dostarcza zarówno obejmy do belek stalowych jak i wsuwki do belek aero (aluminiowych). Było tak, gdy ja kupowałem bagażnik dla siebie.

Belki stalowe są węższe i mają zupełnie inny przekrój niż aluminiowe, więc obejm do belek aluminiowych nie da się zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, postmortem napisał:

Thule w komplecie dostarcza zarówno obejmy do belek stalowych jak i wsuwki do belek aero (aluminiowych). Było tak, gdy ja kupowałem bagażnik dla siebie.

Belki stalowe są węższe i mają zupełnie inny przekrój niż aluminiowe, więc obejm do belek aluminiowych nie da się zastosować.

Ile rodzajów wsuwek dostarcza thule? Są różne firmy produkujące belki i z tego co wiem nie ma jednego standardu. U mnie sprzedawca miał duży problem z doborem wsuwek (oryginalne belki aero do scenica 1ph2). Nie chciałbym zmyślać, ale z tego co pamiętam, to u mnie w uchwytach obejmy były na tyle szerokie, że można było je założyć na belki aero. Np boksy dachowe (nie wiem, czy wszystkie) nie przewidują montażu na wsuwki, tylko na obejmy i montuje się je też na belki aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalej polecam AGURI ACUDA 2

- też na wstępie maja i wsuwki i obejmy jak Thule,

- można też dostać kilka szt. na jeden klucz,

- cena bardziej przystępna niż Thule,

- jakość nie odbiega niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

I było te auto tańsze niż rowery? ;]

 

Tańsze pewnie nie, ale łatwiej likwidować szkodę - już widzę wycenę mojego rocznego Canyona w przypadku uszkodzenia OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotrus napisał:

 

Tańsze pewnie nie, ale łatwiej likwidować szkodę - już widzę wycenę mojego rocznego Canyona w przypadku uszkodzenia OC.

 

Było 5x tańsze niż dwie fury na dachu. Jakby jechał jeden kumpel który ładuje każda wolną złotówkę w rower byłoby z 10x tańszy samochód niż 3 rowery na dachu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.