Skocz do zawartości

Branie oleju - mechanik coś spaprał? Długie


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.07.2017 o 12:18, Lukass186 napisał:

Opinie o oplowskim oleju są słabe. Ten olej kosztuje w hurtowni 75zl + filtr 25zl. A 100zl za robotę w ASO to trochę przesada. Oleje w autach wymieniam samemu

 

Ja akurat o oleju Dexos 2 mam opinie pozytywne. Nie poparte jakimiś dowodami.

Ale na pewno chwalę sobie, że jest tani.

1,4 NEL jeździ 70 tyś km na tym. Nic się nie dzieje.

Żony S-Tec II jeździ 50 tys na tym. Przez korek wałki wyglądają czyściutko.

Chociaż auto zony prędzej zostanie zeżarte przez rdze, niż się coś wysypie.

 

A pięknym przykładem, jak można spieprzyć silnik stosując inny olej niż producent zaleca

jest przypadek Astry K z silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim 125KM i 150 KM.

 

Tam przy zastosowaniu oleju dexos 1 wersja 2 problem spalania stukowego został zaleczony.

Przy stosowaniu oleju dexos 2 ludziom padały silniki przy przebiegach od 15 000 do 40 000 tysięcy. [upalone tłoki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja akurat o oleju Dexos 2 mam opinie pozytywne. Nie poparte jakimiś dowodami.
Ale na pewno chwalę sobie, że jest tani.
1,4 NEL jeździ 70 tyś km na tym. Nic się nie dzieje.
Żony S-Tec II jeździ 50 tys na tym. Przez korek wałki wyglądają czyściutko.
Chociaż auto zony prędzej zostanie zeżarte przez rdze, niż się coś wysypie.
 
A pięknym przykładem, jak można spieprzyć silnik stosując inny olej niż producent zaleca
jest przypadek Astry K z silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim 125KM i 150 KM.
 
Tam przy zastosowaniu oleju dexos 1 wersja 2 problem spalania stukowego został zaleczony.
Przy stosowaniu oleju dexos 2 ludziom padały silniki przy przebiegach od 15 000 do 40 000 tysięcy. [upalone tłoki]

Zgadza się, ale dexos 1 wersja 2 to nowy olej, wcześniej lano dexos 2. Mam silnik 1,4 ale w Astrze J i mi też na ostatniej wymianie zalali dexos 1 wer. 2.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, technix napisał:

to lej lotosa i zostaw ten syf GM

 

 

A skąd masz pewność że w bańce z logo GM nie jest lotos?

 

To co jest w bańce zależne jest od tego z kim GM ma aktualnie podpisaną umowę, może to być każdy z olei dostępnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2017 o 15:01, lessero napisał:

 

A pięknym przykładem, jak można spieprzyć silnik stosując inny olej niż producent zaleca

jest przypadek Astry K z silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim 125KM i 150 KM.

 

Tam przy zastosowaniu oleju dexos 1 wersja 2 problem spalania stukowego został zaleczony.

Przy stosowaniu oleju dexos 2 ludziom padały silniki przy przebiegach od 15 000 do 40 000 tysięcy. [upalone tłoki]

Czy nowy olej został wprowadzony w tym samym czasie co pierwszy wypust nowych silników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 .
 
A pięknym przykładem, jak można spieprzyć silnik stosując inny olej niż producent zaleca
jest przypadek Astry K z silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim 125KM i 150 KM.


A wiesz że jeszcze w instrukcji którą dostałem w czerwcu do auta Opel pisze żeby do tych silników lać dexos 2? Dopiero parę miesięcy temu ASO dostały ten nowy olej.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, format napisał:

A wiesz że jeszcze w instrukcji którą dostałem w czerwcu do auta Opel pisze żeby do tych silników lać dexos 2? Dopiero parę miesięcy temu ASO dostały ten nowy olej.

tapatalked
 

 

 

W przytoczonym wcześniejszym Twoim cytacie jest wzmianka:

Jeżeli produkt Dexos 1 gen. 2 jest nieosiągalny - MUSI być stosowany olej Dexos 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lessero napisał:

 

Nie, pierwsze partie w/w silników pracowały na Dexos 2.

 

 

Opel zrobił badziew silnik i tyle, że trzeba było aż stworzyć nowy olej, bo na zwykłym silniki padały.

Wyobraź sobie te silniki za 5-10 lat, gdzie auta te trafią do zwykłych warsztatów i zacznie się wymienianie oleju na inny, jak w 100% innych, zwykłych samochodów. Nie twierdzę, że klienci nie będą sami sobie winni, że padnie im silnik po wymianie oleju, ale jak myślisz, jaka będzie o tych autach potem opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rostex napisał:

Opel zrobił badziew silnik i tyle, że trzeba było aż stworzyć nowy olej, bo na zwykłym silniki padały.

Wyobraź sobie te silniki za 5-10 lat, gdzie auta te trafią do zwykłych warsztatów i zacznie się wymienianie oleju na inny, jak w 100% innych, zwykłych samochodów. Nie twierdzę, że klienci nie będą sami sobie winni, że padnie im silnik po wymianie oleju, ale jak myślisz, jaka będzie o tych autach potem opinia?

I to jest właśnie sedno sensu mojego pierwszego posta.

Możemy wyrwać się przed szereg z jakimś kosmicznym olejem, który niekoniecznie zmieni sytuację na lepsze.

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.