Skocz do zawartości

Koło zapasowe w minivanach/vanach-który ma?


Kondi

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich przygodach ze złapaniem gumy zacząłem się zastanawiać nad tym ile samochodów typu minivan/van (a taki prawdopodobnie będzie następcą obecnego kombi) dysponuje kołem zapasowym lub tzw. dojazdówką.

Pod rozwagę póki co jest brany szeroki wachlarz:

Citroen c4 GP II

Ford s-max I (po face liftingu) – tu już wiem, ze nie ma koła zapasowego  tylko zestaw naprawczy :(

Peugeot 5008 I generacji

Renault Scenic III generacji

Renault Espace IV

Opel Zafira Turer

oraz Lancia Voyager/Chrysler Voyager/Dodge Caravan

 

Czy to jest tak ,ze w wersjach 5 osobowych jest koło zapasowe, a w odmianach 7 osobowych koło zapasowe zastępowane jest dodatkowymi siedzeniami? No, chyba że koło nie jest w środku tylko jest pod pod podłogą.

Wożenie dodatkowo i tym samym zmniejszanie bagażnika kołem zapasowym  - nawet dojazdówką luźno wkładanym do kufra średnio mi sie usmiecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kondi napisał:

Po ostatnich przygodach ze złapaniem gumy zacząłem się zastanawiać nad tym ile samochodów typu minivan/van (a taki prawdopodobnie będzie następcą obecnego kombi) dysponuje kołem zapasowym lub tzw. dojazdówką.

 

 

Espace IV i honda odyssey mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kondi napisał:

Wożenie dodatkowo i tym samym zmniejszanie bagażnika kołem zapasowym  - nawet dojazdówką luźno wkładanym do kufra średnio mi sie usmiecha...

 

A kto Ci każe wozić koło luzem w bagażniku? Zawsze jest jakaś alternatywa... :phi:

 

skoda_yeti_namibia_1_640.jpeg.b8f8da8dbea8576c5e47dac8aaf5748b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze w większości kolo podwieszane jest pod spodem? Tak mnie zaintrygowalo bo widziałem Espace z wyjetymi fotelami i podloga byla calkiem plaska bez jakis otwieranych pyt pod którymi mogloby byc kolo zapasowe. A i na dachu wozic nie bede;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kondi napisał:

 Espace z wyjetymi fotelami i podloga byla calkiem plaska

 

Koło (pełne) jest podwieszone. W płycie bagażnika jest śruba od windy.

(przynajmniej tak jest w grand espace iv)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gregj napisał:

 

Koło (pełne) jest podwieszone. W płycie bagażnika jest śruba od windy.

(przynajmniej tak jest w grand espace iv)

 

 

 

To chyba typowo francuski patent ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba typowo francuski patent ;]

 

I często śruba rdzewieje a w razie W chcesz odkręcić i się urywa. :) Dlatego ja w Picasso miałem w tym koszu butlę LPG. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

I często śruba rdzewieje a w razie W chcesz odkręcić i się urywa. :) Dlatego ja w Picasso miałem w tym koszu butlę LPG. :)

W 5008 nie ma śruby. Jest linka :)

Mam wersję 5 os.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

I często śruba rdzewieje a w razie W chcesz odkręcić i się urywa. :) Dlatego ja w Picasso miałem w tym koszu butlę LPG. :)

 

Wiem, ze poza tematem, ale jakiej wielkosci masz kolo w tym Picasso? i jakiej wielkosci butla LPG zmiescila sie w koszu?  Nie sugerowano Ci ze kosz mozna wywalic i wstawic wieksza butle.

 

Ja mam 22 letniego rzempa z tym samym patentem i nie ma problemu ze sruba. Nie to ze sie lekko kreci ale idzie kluczem spokojnie odkrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

 

Wiem, ze poza tematem, ale jakiej wielkosci masz kolo w tym Picasso? i jakiej wielkosci butla LPG zmiescila sie w koszu?  Nie sugerowano Ci ze kosz mozna wywalic i wstawic wieksza butle.

 

Ja mam 22 letniego rzempa z tym samym patentem i nie ma problemu ze sruba. Nie to ze sie lekko kreci ale idzie kluczem spokojnie odkrecic

 

Pikuś 100 lat temu sprzedany. Koło zapasowe było normalne a butla była 50 litrowa. Wchodziło do niej 46 litrów LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rafaltd napisał:

A ja mam 5008 5 os. i nie ma windy pod koło zapasowe (po śrubach nie widać aby kiedykolwiek była). W bagażniku jest tylko puste już miejsce na zestaw naprawczy.

Być moze była to opcja płatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.