Skocz do zawartości

Honda NSR 125


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

szukam taniego pierdzidła na dojazdy 2km na kat B na czas remontu pobliskiego wiaduktu (2 lata) ;]

znajomy ma do sprzedania takie zadbane coś z 1991r. Chce za to 4000zł. Brać? ;]

Do tej pory jeździłem tylko na MZ250TS/1 i ETZ250 ale to w czasach gdy nic nie groziło poważniejszego za brak A. Zależy mi żeby motocykl przyśpieszał szybciej niż autobus MPK i TIRy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno leciwe. 4k za proste, nie jakieś "kultowe" moto mające ponad ćwierć wieku? Wiem, że lubisz mech i paproć, ale :hmm: 

Oczywiście liczy się stan techniczny. Jeśli jesteś w stanie go zweryfikować i okaże się wzorowy, a moto się podoba, to czemu nie?

Ja bym kupił coś znacznie nowszego. W tej cenie kupisz rocznego chinola lub nieco starszą "japonię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FrugOs napisał:

Mocno leciwe. 4k za moto mające ponad ćwierć wieku? Wiem, że lubisz mech i paproć, ale :hmm: 

Oczywiście liczy się stan techniczny. Jeśli jesteś w stanie go zweryfikować i okaże się wzorowy, a moto się podoba, to czemu nie?

Ja bym kupił coś znacznie nowszego. W tej cenie kupisz rocznego chinola lub nieco starszą "japonię".

 

Wiem że dużo ale to od takiego kumpla który zjadł na tym zęby i mocno mu ufam - wiem że motocykl będzie w 100% taki jak ma być. Dla mnie wiek szczerze mówiąc nie ma żadnego znaczenia, szczególnie że będę tego użytkował jedynie na tak krótkich dystansach ze w razie czego pójdę z buta, ale po prostu nie chce mi się iść z buta z założenia ;]

 

ale oczywiście możecie wrzucać inne propozycje w takiej kwocie. Wymagania:

 

- NIE CHINOL

- osiągi w miarę żeby mnie autobusy nie wyprzedzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, koNik napisał:

 

Wiem że dużo ale to od takiego kumpla który zjadł na tym zęby i mocno mu ufam - wiem że motocykl będzie w 100% taki jak ma być. Dla mnie wiek szczerze mówiąc nie ma żadnego znaczenia, szczególnie że będę tego użytkował jedynie na tak krótkich dystansach ze w razie czego pójdę z buta, ale po prostu nie chce mi się iść z buta z założenia ;]

 

Założenia masz słuszne :ok:

 

Sprawdź jeszcze aktualne ceny tego motunga, czyli ile z tej kwoty ewentualnie odzyskasz za dwa lata (oczywiście, jeśli plan jest taki, aby się go rzeczywiście pozbyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FrugOs napisał:

 

Założenia masz słuszne :ok:

 

Sprawdź jeszcze aktualne ceny tego motunga, czyli ile z tej kwoty ewentualnie odzyskasz za dwa lata (oczywiście, jeśli plan jest taki, aby się go rzeczywiście pozbyć).

 

Ceny są od 1500-4000 właśnie ;)

czy sprzedam hmm, przede wszystkim o czym nie napisałem moto będzie jeździć też w zimie więc może być w dużo gorszym stanie niż teraz ale generalnie to nie ma takiego znaczenia akurat bo nawet jeśli go sprzedam za 1500 to jest to akceptowalny koszt ;)

Myślę tez nad jakimś skuterem 125, ale jak patrze na YT to to jest tak wolne że mnie będą autobusy wyprzedzać a tego nie znoszę. A chinola nie chce bo kumpel inny ma Rometa 125 i to sie rozpada w rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom skuter 125 jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie, że planujesz bujać się w zimie i można łatwo wyposażyć go w jakiś kocyk, etc.

Skuter 125 nie będzie jeździł gorzej niż moto 125, aczkolwiek 125 generalnie nie jest demonem, więc się nie nastawiaj. 

Nie bez przyczyny, 125 ccm w katalogach nie mają podanego czasu przyspieszenia do 100 km/h ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FrugOs napisał:

Wbrew pozorom skuter 125 jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie, że planujesz bujać się w zimie i można łatwo wyposażyć go w jakiś kocyk, etc.

Skuter 125 nie będzie jeździł gorzej niż moto 125, aczkolwiek 125 generalnie nie jest demonem, więc się nie nastawiaj. 

Nie bez przyczyny, 125 ccm w katalogach nie mają podanego czasu przyspieszenia do 100 km/h ;] 

 

Nie nastawiam się ale to NSR ma podane w zablokowanej wersji na 15KM - 12s a w odblokowanej 28KM - 7s. Nie tak tragicznie. Skuter zaś nie jedzie jakby w ogóle, natomiast racja że dojeżdżałbym do pracy bardziej czysty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koNik napisał:

 

Nie nastawiam się ale to NSR ma podane w zablokowanej wersji na 15KM - 12s a w odblokowanej 28KM - 7s. Nie tak tragicznie. Skuter zaś nie jedzie jakby w ogóle, natomiast racja że dojeżdżałbym do pracy bardziej czysty ;]

Do niedawna mialem skuter Ymaha x city 125[15KM]-na światłach do tych 70-80km/h jeżdżąc normalnie szybsi byli tylko dżentelmeni w BMW/Audi .Gdzie tam autobusy miejskie:hehe: Skuter tylko wygląda że nie jedzie ale robi robotę-mam porownanie bo mialem też np.Hondę Varadero 125 i na pewno była  wolniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrugOs napisał:

Mocno leciwe. 4k za proste, nie jakieś "kultowe" moto mające ponad ćwierć wieku? Wiem, że lubisz mech i paproć, ale :hmm: 

Oczywiście liczy się stan techniczny. Jeśli jesteś w stanie go zweryfikować i okaże się wzorowy, a moto się podoba, to czemu nie?

Ja bym kupił coś znacznie nowszego. W tej cenie kupisz rocznego chinola lub nieco starszą "japonię".

 

No prośba... NSR 125 proste i nie jest kultowe w swojej kategorii? :facepalm: 

 

Takich osiągów jak ma dwusuw nie da żaden jednocylindrowy silnik czterosuwowy.

Jak od pasjonata, który ma sprzęt ogarnięty to brałbym :oki: (zamiast współczesnych marketowych konstrukcji).

 

Z drugiej strony na dojazdy do pracy na takim krotkim dystansie wolalbym jednak skuter albo rower ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koNik napisał:

ale oczywiście możecie wrzucać inne propozycje w takiej kwocie. Wymagania:

 

- NIE CHINOL

- osiągi w miarę żeby mnie autobusy nie wyprzedzały

 

Japsy trzymają cenę ale jeśli ma byc japonia to sugeruję poszukać Hondy Rebel, bardzo fajny silnik dwugarowy (rzędowy) w tej pojemności, na pewno ciekawsza pozycja niŻ NSR. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dymny napisał:

 

No prośba... NSR 125 proste i nie jest kultowe w swojej kategorii? :facepalm: 

 

Takich osiągów jak ma dwusuw nie da żaden jednocylindrowy silnik czterosuwowy.

Jak od pasjonata, który ma sprzęt ogarnięty to brałbym :oki: (zamiast współczesnych marketowych konstrukcji).

 

No dobra, kultowość ma to do siebie, że wolno mieć inne zdanie ;] 

 

Cytuj

Z drugiej strony na dojazdy do pracy na takim krotkim dystansie wolalbym jednak skuter albo rower ;]

 

Oczywiście, że skuter. @koNik, jeśli masz 2 km dojazdu to motocykl 125 ccm nie ma żadnej przewagi nad skuterem, szczególnie w zimie. Nie daj się też omamić tym, że "odblokowany ma 28 KM". Owszem, to prawda, ale dupy nie urwie Ci ani 12 ani 15 ani 28 KM. I będziesz to dobrze wiedział już w drugim tygodniu jazdy :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koNik napisał:

szukam taniego pierdzidła na dojazdy 2km na kat B na czas remontu pobliskiego wiaduktu (2 lata) ;]

znajomy ma do sprzedania takie zadbane coś z 1991r. Chce za to 4000zł. Brać? ;]

Do tej pory jeździłem tylko na MZ250TS/1 i ETZ250 ale to w czasach gdy nic nie groziło poważniejszego za brak A. Zależy mi żeby motocykl przyśpieszał szybciej niż autobus MPK i TIRy ;]

bez sensu, 2km to sie rowerem przekulasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/18/2017 o 14:16, koNik napisał:

szukam taniego pierdzidła na dojazdy 2km na kat B na czas remontu pobliskiego wiaduktu (2 lata) ;]

znajomy ma do sprzedania takie zadbane coś z 1991r. Chce za to 4000zł. Brać? ;]

Do tej pory jeździłem tylko na MZ250TS/1 i ETZ250 ale to w czasach gdy nic nie groziło poważniejszego za brak A. Zależy mi żeby motocykl przyśpieszał szybciej niż autobus MPK i TIRy ;]

cena zdeko nieadekwatna do wieku i pojemności... ale z drugiej strony przy tych rzędach kwot - to byle klocki, olej i regulacja + przegląd to połowa wartości pojazdu. takze jak moto bez wkładu i poszanowane to brać.

 

stara honda - 25 lat... wlasnie się dotarła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem i polecam :) Po 3 tygodniach (ale przez ten czas robilem co weekend ok 300km) i tak kupilem 850. Do jazdy tak jak planujesz spoko, tylko spali z 8l/100. No i do 100km/h przewajhujesz prawe cala skrzynie biegow. Moja latala 140km/h ale zrobilem silnik. Wyszla mnie 5.5k a sprzedalem za 4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.