Skocz do zawartości

Wypowiedzenie OC poprzez @ - ktoś przerabiał?


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :)

 

Jako że zbliżał się termin płatności, zrobiłem rozpoznanie rynku.

Wysłałem dotychczasowemu ubezpieczycielowi maila, w którym zawarłem nr polisy, nr rej i VIN pojazdu, okres, w którym polisa obowiązywała. To było w piątek, 29.09, najpóźniej 3.10 o23:59 musiałem zawrzeć nową polisę :phi:

W piątek TU nie raczyło odpowiedzieć, tak samo w poniedziałek i wtorek, a czas leciał...

Dzisiaj dostałem konwencjonalny list od TU, z którego dowiedziałem się, że... "nie mogliśmy uznać wypowiedzenia, ponieważ na pana wypowiedzeniu podpisała się osoba nieuprawniona do jego złożenia."

Też mieliście takie jaja? :hehe: wynika z tego, ze miałem wypowiedzenie podpisać, zeskanować (lub foto) i dopiero wysłać... :facepalm:  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, romano11 napisał:

Powitać :)

 

Jako że zbliżał się termin płatności, zrobiłem rozpoznanie rynku.

Wysłałem dotychczasowemu ubezpieczycielowi maila, w którym zawarłem nr polisy, nr rej i VIN pojazdu, okres, w którym polisa obowiązywała. To było w piątek, 29.09, najpóźniej 3.10 o23:59 musiałem zawrzeć nową polisę :phi:

W piątek TU nie raczyło odpowiedzieć, tak samo w poniedziałek i wtorek, a czas leciał...

Dzisiaj dostałem konwencjonalny list od TU, z którego dowiedziałem się, że... "nie mogliśmy uznać wypowiedzenia, ponieważ na pana wypowiedzeniu podpisała się osoba nieuprawniona do jego złożenia."

Też mieliście takie jaja? :hehe: wynika z tego, ze miałem wypowiedzenie podpisać, zeskanować (lub foto) i dopiero wysłać... :facepalm:  :pad:

 

Kilka razy wypowiadałem i nie miałem żadnych jaj, ale ja wypełniłem, wydrukowałem, podpisałem, zeskanowałem i wysłałem przez mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, romano11 napisał:

Powitać :)

 

Jako że zbliżał się termin płatności, zrobiłem rozpoznanie rynku.

Wysłałem dotychczasowemu ubezpieczycielowi maila, w którym zawarłem nr polisy, nr rej i VIN pojazdu, okres, w którym polisa obowiązywała. To było w piątek, 29.09, najpóźniej 3.10 o23:59 musiałem zawrzeć nową polisę :phi:

W piątek TU nie raczyło odpowiedzieć, tak samo w poniedziałek i wtorek, a czas leciał...

Dzisiaj dostałem konwencjonalny list od TU, z którego dowiedziałem się, że... "nie mogliśmy uznać wypowiedzenia, ponieważ na pana wypowiedzeniu podpisała się osoba nieuprawniona do jego złożenia."

Też mieliście takie jaja? :hehe: wynika z tego, ze miałem wypowiedzenie podpisać, zeskanować (lub foto) i dopiero wysłać... :facepalm:  :pad:

 

Niestety bez podpisu sie nie liczy. Wydrukuj, podpisz z data 29.09., zeskanuj i wyslij nawiazujac do wczesniejszej korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maagog napisał:

Niestety bez podpisu sie nie liczy. Wydrukuj, podpisz z data 29.09., zeskanuj i wyslij nawiazujac do wczesniejszej korespondencji.

 

Teraz już będę wiedział, a myślałem, że bez stempelka się nie liczy... :phi:

Finalnie kupiłem OC... w tym samym TU :hehe: tylko po "przeliczeniu" w multiagencji: 120zł mniej, niż oferta papierowa, przysyłana standardowo przed końcem okresu ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, romano11 napisał:

 

Teraz już będę wiedział, a myślałem, że bez stempelka się nie liczy... :phi:

Finalnie kupiłem OC... w tym samym TU :hehe: tylko po "przeliczeniu" w multiagencji: 120zł mniej, niż oferta papierowa, przysyłana standardowo przed końcem okresu ubezpieczenia.

Następna razą wydrukuj, podpisz, wpakuj w kopertę i wyślij z ZPO z dopiskiem, że z takim średniowiecznym TU, które nie uznaje korespondencji elektronicznej nie zostajesz. Istnieje poważne ryzyko, że w razie szkody będą wymagać oświadczeń podpisanych własną krwią. 

A u brokera jest zawsze znacznie taniej niż w centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, romano11 napisał:

Finalnie kupiłem OC... w tym samym TU :hehe: tylko po "przeliczeniu" w multiagencji: 120zł mniej, niż oferta papierowa, przysyłana standardowo przed końcem okresu ubezpieczenia.

to nie ma znaczenia - numer polisy jest pewnie inny czyli jak tamta się automatycznie przedłużyła to masz dwie polisy.

Ogarnij to względnie szybko dla własnego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, romano11 napisał:

Też mieliście takie jaja? :hehe: wynika z tego, ze miałem wypowiedzenie podpisać, zeskanować (lub foto) i dopiero wysłać... :facepalm:  :pad:

Tak. I na większości formatek od TU widnieje takie info, że nie sam mail, a załącznik do maila z wypowiedzeniem podpisanym osobiście przez posiadacza polisy.

18 godzin temu, Toost napisał:

Następna razą wydrukuj, podpisz, wpakuj w kopertę i wyślij z ZPO z dopiskiem, że z takim średniowiecznym TU, które nie uznaje korespondencji elektronicznej nie zostajesz.

@Toost A jakie znasz TU, które rozwiązują polisy na podstawie tylko maila bez podpisania kwitka i załączenia go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozarek napisał:

to nie ma znaczenia - numer polisy jest pewnie inny czyli jak tamta się automatycznie przedłużyła to masz dwie polisy.

Ogarnij to względnie szybko dla własnego spokoju.

 

Ale mi ciśnienie podniosłeś... :panic: ale sprawdziłem świstki i jeśli 4 cyferki po znaku "/" nie mają znaczenia, to wszystko inne przed nim jest takie samo, jak rok temu... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, romano11 napisał:

Ale mi ciśnienie podniosłeś... :panic: ale sprawdziłem świstki i jeśli 4 cyferki po znaku "/" nie mają znaczenia, to wszystko inne przed nim jest takie samo, jak rok temu... :hmm:

nie wiem co za TU i co to za cyferki, jeżeli masz wcześniejsze kontynuacje to sprawdź na nich jak to wygląda albo zadzwoń sobie na infolinię TU. Im szybciej to zrobisz tym mniejsze problemy. Nawet jak stara umowa się przedłużyła automatycznie to spokojnie ją wypowiesz ale mogą chcieć składki za te dni.

 

W teorii jedno TU nie powinno sprzedać dwóch umów na ten sam VIN, ale nie takimi wpadkami TU się mogą pochwalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ozarek napisał:

nie wiem co za TU i co to za cyferki, jeżeli masz wcześniejsze kontynuacje to sprawdź na nich jak to wygląda albo zadzwoń sobie na infolinię TU. Im szybciej to zrobisz tym mniejsze problemy. Nawet jak stara umowa się przedłużyła automatycznie to spokojnie ją wypowiesz ale mogą chcieć składki za te dni.

 

W teorii jedno TU nie powinno sprzedać dwóch umów na ten sam VIN, ale nie takimi wpadkami TU się mogą pochwalić ;)

@Ozarek spokojnie, z tego co mi się wydaje, to ma tylko inny PIN do polisy, więc polisa ta sama, po prostu w multiagencji mu obniżyli albo zakres, albo mieli kasę na zniżki i pozniżkowali kolegę. Tym bardziej, że sam pisze, że w tym samym TU, ale po przeliczeniu przez multi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2017 o 20:39, Toost napisał:

z takim średniowiecznym TU, które nie uznaje korespondencji elektronicznej nie zostajesz

Hmm ... TU tu nie ma nic do gadania. Co to jest forma pisemna i jak wygląda równoprawna z nią forma elektroniczna stanowi polskie prawo (szczególnie kodeks cywilny).

Zeskanowany podpis odręczny nie jest podpisem odręcznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, noras napisał:

Hmm ... TU tu nie ma nic do gadania. Co to jest forma pisemna i jak wygląda równoprawna z nią forma elektroniczna stanowi polskie prawo (szczególnie kodeks cywilny).

Zeskanowany podpis odręczny nie jest podpisem odręcznym. 

A zeskanowane pismo z podpisem odręcznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Toost napisał:

A zeskanowane pismo z podpisem odręcznym?

nie jest, do tego służy podpis kwalifikowany.

Na @ można sobie wysłać zeskanowane pismo z odręcznym podpisem, ale to pismo powinno pójść fizycznie pocztą do TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.