Jump to content

Ozarek

moderator
 • Posts

  14852
 • Joined

 • Last visited

About Ozarek

 • Birthday April 29

Retained

 • Manos Profilkos

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  SJ
 • Zainteresowania
  za duzo ;]
 • Car
  Subaru Forester 2.0 n/a MY02; Kia Venga 2013

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ozarek's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/19)

790

Reputation

 1. każdemu to wychodzi inaczej. Dla mnie Warta/HDi od lat wychodzi najkorzystniej i mimo corocznego sprawdzania ofert konkurencji nie mam podstaw do zmiany. To nie są opowieści tylko relacja z likwidacji szkody. U mnie likwidacja z BLS przebiegła bezproblemowo i tyle. W czasach przed BLS też likwidowałem szkody i nie wymagało to więcej zaangażowania - tyle. Próbujesz odwracać kota ogonem, szkoda kota, ja się w Twoje zabawy bawił dalej nie będę. EOT
 2. no chyba jednak musisz... Ale dokładnie tak to działa w PZU i Warcie przy szkodach majątkowych, TU sprawcy nie musi uczestniczyć w BLS.
 3. nie masz wpływu na to gdzie się ubezpiecza ktoś inny, ale masz wpływ na siebie i naiwne rezygnowanie z BLS dla oszczędności rzędu 100-200pln/rok jest wg Mnie czystą głupotą. Tak dla poszerzenia Twojej wiedzy, bo masz trochę niekompletną w tym zakresie, np w PZU i Warta nie ma znaczenia czy TU sprawcy przystąpiło do BLS (Allianz wprowadził swoje rozwiązanie podobne do PZU/Warta). Także myśl sobie naiwnie dalej, że nie masz wpływu na to jak Cię będą traktowali w razie 'W'. PS. nie muszę czytać jak to działa, przerabiałem szkody z BLS i bez, wiem ile się w tym drugim przypadku trzeba naszarpać...
 4. a potem w razie draki w drugą stronę, zamiast korzystać z BLS i być traktowany jak klient bujaj się z machiną TU sprawcy i bądź traktowany jak szkodnik
 5. beesafe to jest compensa, a szerzej grupa VIG, także nic nowego.
 6. niebieskich nie interesuje zgłoszenie tylko zgodność danych z DR ze stanem faktycznym. W rubryce C masz dane posiadacza/właściciela i to się zgadzać nie będzie. Jak jakiemuś upierdliwemu się nie spodoba to DR zatrzyma - pewnie wirtualnie, bo po co im dawać fizyczny. powodzenia z tłumaczeniem za granicą co to za świstek
 7. nie wymienią w aktualnym stanie prawnym, bo nie ma przerejestrowanego pojazdu na siebie. (czytaj ze zrozumiem, a nie tylko pierwsze słowa... i nie tnij zdań w połowie bo tak Ci pasuje do tezy...) ale jak zrozumiałem on nie jest zainteresowany przerejestrowywaniem auta, a to nadal będzie implikowało w/w trudności art 132 pord bo niby czemu ma się nie wybierać, nie wiesz nawet jak daleko ma do granicy...
 8. nie wymienią Ci DR jak skończą się miejsca, musisz przerejestrować pojazd, ale jak by Ci DR zatrzymali to masz wycieczkę do WK miejsca rejestracji. Inna sprawa, że upierdliwy może Ci DR zatrzymać jeżeli będziesz długo jeździł nieprzerejestrowanym autem. o ile nie planujesz wyjazdu za granicę.
 9. tylko jaki masz czas oczekiwania na to nowe? Używki wystrzeliły bo nowe przez ekologie podrożały, a przez pandemię i ekologię są problemy z dostępnością.
 10. niedawno, po natłoku informacji jak to używki drożeją, sprawdzałem auto kupione w marcu br. za ca 29k(TU wyceniło identycznie do AC), teraz gorzej wyposażone i rok starsze na otomoto są po 31-33k... obłęd.
 11. Ozarek

  Kozak

  U mnie test przerwany bo poszedł z autem na wiosnę, ale zimę pod wezwaniem stania pod chmurką przetrwał dzielnie. Był doładowany jakoś na jesieni i bez problemu odzyskał 1,29g/cm3 także zdrowy był.
 12. Ma ktoś z Was jakieś porównanie między GY vector gen3 a CrossClimate+ ? Na bezpośrednie nie liczę, bo to zbyt nowe opony, ale choć do czynienia z obydwoma w przekrojowych warunkach. Patrząc na 'papierowe' dane odrobinę lepiej wygląda CC+ (głośność).
 13. dlatego napisałem, że na takim wosku przy minimalnym trudzie kładzie się QD, który go wspomaga przy traktowaniu na myjniach bezdotykowych. Względnie regularne mycie auta i odnawianie QD nie wymaga piany aktywnej przy każdym myciu.
 14. normalnie czyli wygodnie bez umartwiania - samoobsługowa albo ręczna, a nie szukanie gdzie czym myją bo pH, szampon i wiadro ect.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.