Jump to content

Ozarek

moderator
 • Content Count

  14662
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 11h 54m 25s

Community Reputation

718 Przezacny kompan

About Ozarek

 • Rank
  Manos Profilkos
 • Birthday April 29

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  SJ
 • Zainteresowania
  za duzo ;]
 • Car
  Subaru Forester 2.0 n/a MY02

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ja mam dwie różne stacje u siebie i pokazują bardzo zbliżone wartości jak je postawię obok siebie, także nie ma aż takiej tragedii, różnice są <5% jasna sprawa na zewnątrz 30*/20% wew 24,7*/47% także warunki zew mamy kompletnie różne jakieś mokradła tam masz czy tak mocno dopadało?
 2. no sporo, muszę zerknąć u teściów w domu, ale w mieszkaniu mam teraz 50-55%
 3. jeżeli to było pierwsze Twoje ubezpieczenie tego auta to często limity wiekowe są znoszone przez regionalnych, z kontynuacją potem też nie ma problemu. Analogicznie sprawa się ma do AC.
 4. Fajnie wyszło, tylko teraz pamiętaj żeby o to dbać regularnie
 5. nie było żadnej obligatoryjnej wymiany, zmienili blankiet na EU, ale oba są ciągle ważne do czasu przymusowej wymiany na terminowe.
 6. no jest to jeden z argumentów też nie mam wyczucia w takich rzeczach
 7. ale my tu dyskutujemy jednak o sytuacji kiedy w domowych warunkach nie masz wszystkich narzędzi jakie byś chciał/potrzebował. Wiercenie w płytkach IMHO nie jest zbyt komfortowe ciężką wiertarką SDS szczególnie jak jest ciasno, dużo prościej się wierci jak masz już pilota bo się zwyczajnie po płytce nie ślizgasz. Owszem wiercenie na raz jest szybsze, ale ja nie wiercę tysięcy otworów miesięcznie tylko kilka na rok i to też nie zawsze. Wiercenie z pilotem jest dla mnie precyzyjniejsze i wygodniejsze. CO do samego rozwiercania to ono nie wymaga już super mocy, dobrą wkrętarką ogarniesz większość zadań, na tej samej zasadzie działają wiertła krokowe.
 8. nie wiem co Cię w tym bawi, ale ja dokładnie tak wieszałem relingi w kuchni. Zresztą to nie jest nic nowego, pogadaj ze starszymi majstrami to Cię nauczą roboty z czasów jak nie było takich sprzętów jak dzisiaj, a dziury wiercić trzeba było Najpierw wywierciłem w płytkach dziury fi6 wiertłem do płytek, potem sds fi6 w ścianę i na koniec fi8 wkrętarką z lidla 10.8V. Jak masz dobre wiertło to rozwiercenie z fi6 na fi8 czy fi10 naprawdę nie wymaga strasznej mocy w takich sytuacjach nie wierci się odrazu dużej dziury tylko zaczyna od 'pilota' fi6. Potem rozwiercenie to już czysta formalność.
 9. a kto i po co taką wiertarką podchodzi do drewna/metalu. Jak ktoś szuka czegoś uniwersalnego to udarowe Hitachi ze zwykłym uchwytem. Do wieszania szafek czy obrazków spokojnie wystarczy jak się nie mieszka w bloku z wielkiej płyty. Takim małym Hitachi wierciłem pod listwy przypodłogowe w bloku i szafki kuchenne. Porównując wiercenie tymi samymi wiertłami w tym samym mieszkaniu to tam gdzie udarową Celmą musiałem się dobrze zaprzeć Hitachi szło zdecydowanie na luzaku. Zalinkowana z Lidla 1050W, którą później dokupiłem, kompletnie 'nie zauważa' tych ścian - tzn więcej czasu mi zajmuje jej wyciągnięcie i schowanie niż wywiercenie dziur pod półkę/szafkę...
 10. ten uchwyt jest trochę dla picu IMVHO. Tzn przejście z SDS na klasyczne wiertła nie ma sensu w żadnej wiertarce SDS, luzy jakie się tam pojawiają zabijają sens takiego wiercenia. Lepiej mniejszym wiertłem SDS wywiercić pilot i potem rozwiercić nawet wkrętarką na żądaną średnicę.
 11. mam tą samą, w małej płycie idzie jak wściekła.
 12. a jesteś absolutnie pewny, że to zrobili? Za taką cenę to sam byś tego nie chciał nikomu zrobić.
 13. masz stare wartości, teraz się pilnuj żeby Ci nowej umowy gdzieś nie wcisnęli albo jak Ci się obecna skończy żeby stawki nie poszły w górę. ok 1-1,5h potrzebuje 60l terma do nagrzania się od kompletnie zimnej wody (po dłuższym wyjeździe) - regulator trochę powyżej połówki skali. sąsiadka z tego powodu po remoncie łazienki w bloku zamontowała 40l termę, córka nie miała wyjścia jak się dostosować generalnie tak jest, ale nie ma sensu trzymanie gotowości tej wody przez całą dobę. idealnie by było jakby dało się zautomatyzować temp i czas łącznie, ale to nie w tanich, popularnych termach.
 14. oczywiście, że tak. Musisz tylko sobie przemyśleć kiedy masz zużycie i tak wszystko ustawić żeby było ok. Straty ciepła w starych termach w ciągu dnia + zużycie powodują, że one się dość często włączają.
 15. to zerknij sobie w taryfę o ile droższe rozwiązanie to jest pod kątem abonamentu miesięcznego W Tauronie przy 6mcznym rozliczeniu masz 0,93/mc przy 1mcznym 5,61/mc to zależy od zużycia, generalnie nowsze termy są lepiej izolowane i mniej ciepła tracą czyli, ale generalnie jak nie masz oferty dwutaryfowej to wcale dobra przepływka wcale nie wychodzi drożej. Możesz też dać do termy prosty sterownik godzinowy i wyłączać ją w ciągu dnia i na noc. Nagrzane 60l wody spokojnie Ci wystarczy do całodziennych czynności tym bardziej, że masz zmywarkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.