Jump to content

Ozarek

moderator
 • Posts

  14799
 • Joined

 • Last visited

About Ozarek

 • Birthday April 29

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  SJ
 • Zainteresowania
  za duzo ;]
 • Car
  Subaru Forester 2.0 n/a MY02; Kia Venga 2013

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ozarek's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/19)

770

Reputation

 1. nie od tego jest prosty modyfikator tarcia. Różnicę zobaczysz w temperaturach i zużyciu oleju (stabilność parametrów w funkcji czasu). Modyfikatorem tarcia nie wyciszysz pracy silnika (a nawet jeśli to nieznacznie), tak samo jak olejem z gr 4/5 (prawdziwy pełny syntetyk na POE)
 2. a jakiego efektu spodziewałeś się po wlaniu AR9100 do silnika?
 3. śnieżka też ma kilka serii, malowałem białymi eco, matt latex i super matt. Eco wiadomo słaba (ale robiła za podkład więc mnie to lotto ), ale te dwie wyższe całkiem fajne, zmywalne, nie chlapią, ładnie kryją. do ubytków polecam https://www.sniezka.pl/produkt/acrylputz-fs-20-finisz bardzo drobne ziarno i ładne białe wykończenie.
 4. montowałem ostatnio DDPai Mola N3, wpasowało się ładnie za lusterko. Z wnętrza praktycznie jej nie widać, z zewnątrz też bo lusterko robi tło i trzeba się dobrze przyjrzeć. W drugim aucie jeździ stary Navitel R600, jest mały i też dość dyskretny, ale bardziej widoczny niż Mola N3. Sporo też zależy od auta, wielkości zakropkowanego pola przy lusterku, kąta szyby ect. Nie w każdym ta sama kamerka podobnie się 'schowa'.
 5. jeżeli Renault za tabliczkę uznało naklejkę i dostało na to zgodę to cóż... musi być czytelna.
 6. diagnosta ma sprawdzić VIN trwale naniesiony na pojeździe. cechy znamionowe (czyt. VIN) są wybijane trwale na elementach nadwozia, naklejka nie jest trwałym znakiem. Praktycznie każde auto ma VIN w kilku miejscach, to jest normalna praktyka. Takie naklejki z VIN też się trafiają, ale to są dodatkowe oznaczenia dla łatwiejszej identyfikacji. ale tu jest mowa o naklejce, a nie tabliczce. Tabliczka oczywiście musi być czytelna, ale tabliczka jest wybijana i trwale przytwierdzana do nadwozia.
 7. na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.
 8. zmienia bardzo dużo. Mamy dwa auta, które aktualnie więcej stoją niż jeżdżą i to parkujące pod chmurką zdecydowanie gorzej reaguje na dłuższe przerwy (a jest 12lat młodsze od garażowanego) W garażu (nawet blaszaku) masz wilgoć ale nic nie pada bezpośrednio na tarczę. Korozja jest zdecydowanie mniejsza, powierzchniowa i dużo mniej korozji jest na rantach.
 9. są brane obie zmienne. Najpierw liczone są ew zwyżki, a potem zniżki od tej 'skorygowanej na +' kwoty (staje się ona niejako kwotą wyjściową). W przypadku osób nie łapiących się na zwyżki (brak historii, wiek >26lat, PJ >2lat) Inna sprawa, że przy wspólnocie majątkowej zniżki są ''wspólne'' https://cuk.pl/porady/czy-znizki-oc-przechodza-na-malzonka
 10. ew sklepy komfort https://komfort.pl/p/autosoft-szary-100106240
 11. ta wykładzina auto nadal jest sztywna? Ca 15lat temu robiłem z tego dywaniki do Delty mk2, bo nie szło nigdzie nic kupić, trwałość i ogólne utrzymanie były bdb ale sztywna była okrutnie - choć ma to jedną zaletę, jak jest dobrze docięta to nie ma mowy o przesuwaniu dywanika.
 12. nie wiem co to za TU, ale gość jest strasznym śmieszkiem
 13. wykładzina samochodowa z komfortu? ja od ca 15lat w autach mam tylko welurowe (przez kilka lat zresztą też DIY), jak się nie wsiada w usyfionych buciorach i odkurza auto to nie ma syfu
 14. zerknij na autodywaniki/aldos mam od ok roku i są ok, wersje wyższe są poliamidowe i można wybrać bez łatki.
 15. zależy od opony. Ja przerobiłem kilka wielosezonówek przez ostatnie 10lat i przy dużych upałach, i ostrych hamowaniach z wyższych prędkościach czuć w porównaniu do typowo letniego kapcia, ale przy normalnym kręceniu się nie ma problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.