Skocz do zawartości

Widziałem orła cień, czyli fejsbukowi fantaści. ;)


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie pewna grupa tematyczna.

I na tej grupie człowiek prosi o radę, bo przy 170 km/h GS 500 zaczyna się dusić zamiast isć dalej do 200 km/h. ;]

 

Napisałem że zgodnie z moim stanem wiedzy max dla GS'a to jakieś 160 km/h.

No i rozpętałem gównoburzę, bo takich lecących ponad 200 na geesie jest więcej. ;];]

 

Kto ma rację? Mam trzeciego GS'a w życiu, w tym jeden nówka z salonu, wiem co te sprzęty potrafią. Do 120 km/h jest przyjemna jazda, do 160 jest walka o ocalenie głowy na karku, szybciej...no może kilka kilosów na godzinę poleci ale ja w to nie wierzę. Zwyczajnie nie wierzę. ;]

 

Mam rację czy jej nie mam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinek napisał:

Jest sobie pewna grupa tematyczna.

jest walka o ocalenie głowy na karku, szybciej...no może kilka kilosów na godzinę poleci ale ja w to nie wierzę. Zwyczajnie nie wierzę. ;]

 

Mam rację czy jej nie mam?

 

 

 

Mam licznik rowerowy w swoim moto. Do 50km/h licznik motocykla wskazuje idealnie prędkość, potem zaczyna się przekłamanie. 

Przy licznikowych 160km/h , w rzeczywistości jest dopiero 140 z groszami. Pewnie przy tych 200 jest w rzeczywistości ~175km/h - tak jak podaje fabryka.

 

Nigdy nie testowałem żadnej maszyny  (czy to samochodu, czy moto) ile pójdzie, wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinek napisał:

Jest sobie pewna grupa tematyczna.

I na tej grupie człowiek prosi o radę, bo przy 170 km/h GS 500 zaczyna się dusić zamiast isć dalej do 200 km/h. ;]

 

Napisałem że zgodnie z moim stanem wiedzy max dla GS'a to jakieś 160 km/h.

No i rozpętałem gównoburzę, bo takich lecących ponad 200 na geesie jest więcej. ;];]

 

Może z górki lecą, albo to jakieś niejadki, takie co ważą po 40-50kg nimi jeżdzą :hehe:

Wg tego filmu V-max licznikowe to 175km/h.

 

 

Tutaj mamy okolice 200km/h, ale widać, że to z górki

 

Więc albo mają pomodzone GS'y albo zjeżdżają z Giewontu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pojechał jeden z drugim po autostradzie paręnaście kilometrow i dobił z sprzyjającym wiatrem te 200km/h i stąd przekonanie , że tyle pojedzie na bank. 

 

A to jest śmieszne bo ja uznaje prędkość maksymalna mnie więcej taka jaka sprzęt jest w stanie utrzymać zawsze czy to na prostej czy minimalnie pod górę , nie na zasadzie że deptam i po 5 min pojawia się więcej niz zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszyscy będą mieli rację póki nie zdefiniujecie o czym rozmawiacie. Mnie uczono, że prędkość maksymalna to największa deklarowana przez producenta prędkość pojazdu przy jego poprawnym stanie technicznym, gwarantująca bezpieczną pracę silnika, przy jeździe z jakimś tam obciążeniem. A to, że w pewnych warunkach komuś się uda "polecieć" więcej to nic dziwnego.

To tak samo jak z prędkością średnią. Definicja jest taka, że jest to średnia prędkość jazdy na danej trasie i bardzo ładnie liczy ją komputer. A dla sporej ilości osób, to wciąż najczęściej utrzymywana wartość prędkości podczas przejazdu trasy. I też się można kłócić godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gs500 rocznik 1994 jechałem 170km/h,*

za to hondą cb500 z 1996 juz 185km/h*

 

ot.

jak miałem cbr600fs z 2001 to tylko sprawdziłem czy pójdzie 200* i tyle mi starczyło :)

 

*wg wskazań prędkościomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zapytal inaczej

 

Co wiemy na temat tego GS'a z drugiego filmiku ktory bujnal sie z Gorki te licznikowe 200 km/h ? moze Kolo zrobil maly tunig silnika i moze faktycznie tyle poszedl ( oczywiscie licznikowo ).

 

Gdyby wlasciciele pomierzyli predkosci swoich maszyn GPS'em, to nie szczerzyli by tak zebow.

 

;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1/2/2018 o 09:37, Cinek napisał:

Jest sobie pewna grupa tematyczna.

I na tej grupie człowiek prosi o radę, bo przy 170 km/h GS 500 zaczyna się dusić zamiast isć dalej do 200 km/h. ;]

 

Napisałem że zgodnie z moim stanem wiedzy max dla GS'a to jakieś 160 km/h.

No i rozpętałem gównoburzę, bo takich lecących ponad 200 na geesie jest więcej. ;];]

 

Kto ma rację? Mam trzeciego GS'a w życiu, w tym jeden nówka z salonu, wiem co te sprzęty potrafią. Do 120 km/h jest przyjemna jazda, do 160 jest walka o ocalenie głowy na karku, szybciej...no może kilka kilosów na godzinę poleci ale ja w to nie wierzę. Zwyczajnie nie wierzę. ;]

 

Mam rację czy jej nie mam?

 

 

masz rację :)

SV650 - klasa wyżej niż GS LEDWO leci 200 licznikowe (Nakedowi trudniej, ale owiewka Afaik tez ma problem). To gdzie GS 500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2018 o 09:37, Cinek napisał:

Jest sobie pewna grupa tematyczna.

I na tej grupie człowiek prosi o radę, bo przy 170 km/h GS 500 zaczyna się dusić zamiast isć dalej do 200 km/h. ;]

 

Napisałem że zgodnie z moim stanem wiedzy max dla GS'a to jakieś 160 km/h.

No i rozpętałem gównoburzę, bo takich lecących ponad 200 na geesie jest więcej. ;];]

 

Kto ma rację? Mam trzeciego GS'a w życiu, w tym jeden nówka z salonu, wiem co te sprzęty potrafią. Do 120 km/h jest przyjemna jazda, do 160 jest walka o ocalenie głowy na karku, szybciej...no może kilka kilosów na godzinę poleci ale ja w to nie wierzę. Zwyczajnie nie wierzę. ;]

 

Mam rację czy jej nie mam?

 

 

 

Ja bym mu odpisał, że jak mu 170 mało to niech se hajabuze kupi ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomirek napisał:

 

Ja bym mu odpisał, że jak mu 170 mało to niech se hajabuze kupi ;] 

 

 

Tomir ja sam nie latam szybciej niż 130 na godzinę ;] i bardzo chciałem kupić szybszy sprzęt ale resztki zdrowego rozsądku mówią mi "po co".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.