Skocz do zawartości

Hydraulika plus podłogówka


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, szyman napisał:

meches wyliczył Mi koszt wykonania w/w instalacji przy domku 140m2  materiał + robota między 28000/30000 zł. Cena normalna czy chce mnie puknąć na kasę ??

 

Zapytaj konkurencji. Skąd mamy wiedzieć jak wyglądać ma Twoja instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

meches wyliczył Mi koszt wykonania w/w instalacji przy domku 140m2  materiał + robota między 28000/30000 zł. Cena normalna czy chce mnie puknąć na kasę ??

nic nie wiemy na temat materiałów użytych do tej instalacji 

więc trudno ustalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od kwestii jak będzie wyglądać instalacja, zwróć uwagę na komponenty jakie zamierza użyć. IMHO cena wydaje się być ok, ja za podobny metraż 9 lat temu płaciłem mniej więcej połowę tej kwoty ale miałem też kosztorys na podobnym poziomie i teraz trochę żałuję, że nie wybrałem drozszej oferty bo miałbym lepsze np. zestawy podtynkowe i ogólnie robota wyglądałaby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szyman napisał:

Instalacja w pex zagniatana materiały  nie marketowe o ile pamiętam krone... 

może to tyle kosztować

pytanie czy w cenie masz kocioł i jeśli tak to jaki

ważne również czy będziesz miał instalowane zestawy podtynkowe na zasadzie wc czy baterie prysznicowe - bo to też wpływa znacząco na cenę - Tec czy Geberitt to inna półka cenowa niż Koło czy Cersanit

 

ile m2 podłogówki?

ogólnie ciężko wycenić nie widząc roboty

 

 

ale suma summarum uczciwa cena IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szyman napisał:

meches wyliczył Mi koszt wykonania w/w instalacji przy domku 140m2  materiał + robota między 28000/30000 zł. Cena normalna czy chce mnie puknąć na kasę ??

Sama instalacja? W sensie rurki bez urządzeń?

U nas w domku podobnej wielkości (145m2) za podłogówkę dałem ok. 14tyś, a w innej firmie za wod-kan 4500 jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Sama instalacja? W sensie rurki bez urządzeń?

U nas w domku podobnej wielkości (145m2) za podłogówkę dałem ok. 14tyś, a w innej firmie za wod-kan 4500 jeśli dobrze pamiętam.

bez kotła i dwóch grzejników w łazienkach . A tak na gotowo. Zrobię jeszcze rozeznanie u lokalesów. Bo coś mam wrażenie że chrzestny małżonki policzył jak obcych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak dokładnie stwierdzić. Robiłem ostatnio taką wycenę na domek 150m2 wyszło 36.000 zł brutto z kotłem Immergas Victrix. Materiał uważam, że daję bardzo dobry. Całość ogrzewanie podłogowe.

Dużo zależy też od regionu jakie są ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Teres napisał:

 

Dużo zależy też od regionu jakie są ceny.

byłem u hydraulika z mojego sołectwa jutro ma podejść obejrzeć i zrobi wycenę. Jako że będziemy sąsiadami to mam nadzieję że wycenę zrobi zdroworozsądkową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u hydraulika z mojego sołectwa jutro ma podejść obejrzeć i zrobi wycenę. Jako że będziemy sąsiadami to mam nadzieję że wycenę zrobi zdroworozsądkową 
Poprzedni właściciel mojej działki jest budowlańcem. Więc po zakupie poszedłem do niego po szacunkowa wycenę, myśląc dokładnie tak jak Ty. Jak usłyszałem cenę to prawie usiadłem z wrazenia..... Dzisiaj patrząc jak jego syn buduje obok mnie (też zawodowy budowlaniec) to dziękuję, że mi tyle powiedzieli i zrezygnowałem z nich. bo jakby cena była lepsza to pewnie bym się na nich zdecydował i chyba bym nie był zadowolony

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszły sąsiad który zajmuję się elewacja zrobił mi wycenę to jestem mega zadowolony w dodatku jego chałupę widzę z mojego okna więc nie może sobie pozwolić na fuszerke.
Ja Cię rozumiem, facet o którym myślałem dokładnie tak samo jak Ty buduje ten dom z porothermu, który widać na moich zdjęciach w odległości 27 m ode mnie. Też uważałem, że nie mógłby sobie pozwolić na fuszerkę. No chyba że obcym buduje lepiej niż sobie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kotła i dwóch grzejników w łazienkach . A tak na gotowo. Zrobię jeszcze rozeznanie u lokalesów. Bo coś mam wrażenie że chrzestny małżonki policzył jak obcych. 
Dom 115m2 z kotłem buderus i na kaloryferach bez podłogowki mam wycenę na 21tys. Biorąc np termeta mogę zejść jeszcze 2tys w dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
11 godzin temu, 4thelement napisał:

Może dlatego że nie jest to takie super rozwiązanie że względu na zwłokę choćby 

Taaa a kaloryfery to myk i od razu ciepło... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
4 minuty temu, 4thelement napisał:

chyba nie chcesz porównać podłogówki z kaloryferami pod względem bezwładności ?

Nie nie chce, ale nie przemawia do mnie ten argument. Kaloryfery mają tą wadę że rozkład temperatury w pomieszczeniu nie jest tak równomierny jak przy podłogówce.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krawiec napisał:

Nie nie chce, ale nie przemawia do mnie ten argument. Kaloryfery mają tą wadę że rozkład temperatury w pomieszczeniu nie jest tak równomierny jak przy podłogówce.

 

Krawiec

jak wszystko ma wady i zalety 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał:
Dnia 15.08.2018 o 07:22, 62545tomasz napisał:
dlaczego nie robisz podłogówki?

Droższa i kurz lata do góry bardziej.

Ja na poddaszu dalem kaloryfery, teraz bym dal podlogowke. Ciezko malowac czy ustawiac meble. Z tym kurzem to chyba nizla bajka, ktora i mi wmawiali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2018 o 02:37, bielaPL napisał:
Dnia 10.08.2018 o 07:51, szyman napisał:
bez kotła i dwóch grzejników w łazienkach . A tak na gotowo. Zrobię jeszcze rozeznanie u lokalesów. Bo coś mam wrażenie że chrzestny małżonki policzył jak obcych. 

Dom 115m2 z kotłem buderus i na kaloryferach bez podłogowki mam wycenę na 21tys. Biorąc np termeta mogę zejść jeszcze 2tys w dół.

Rób podłogówkę. Ja zrobiłem (w dodatku sam) i jestem mega zadowolony. Przy minus 27 na dworze miałem 25 w domu, podłoga letnia. Kurz nie unosi się, za to po zmywaniu mopem schnie w mig :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 07:50, szyman napisał:

meches wyliczył Mi koszt wykonania w/w instalacji przy domku 140m2  materiał + robota między 28000/30000 zł. Cena normalna czy chce mnie puknąć na kasę ??

Jak same rurki wydaje się drogo, jak z kotłem to bardzo uczciwie. No ale to tak szacowane, zależy co masz dokładnie w tym zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 20:51, blue_ napisał:

kolejne mity

no z tym kurzem to może i macie rację, droższa jest na początku przy instalacji, potem utrzymanie tańsze (jak nie ma awarii) to może się zwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jest drozsza ?
to co zaplacisz za rurki musisz wydac na kaloryfery
kaloryfery teraz tez czesto robi sie na rozdzielaczach wiec nie wiem gdzie tu roznica w cenie
W każdej wycenie miałem ogrzewanie podłogowe droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maras77 napisał:

A do grzejników doliczałeś koszt wylewki, którą i tak trzeba zrobić?

 

w całościowych wycenach budowy od a do z miałem większe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.