Skocz do zawartości

Rysa po kluczu....


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wprowadzenie: żona pojechała z teściową 2 tygodnie temu do galerii. Teściowa 'dotknęła' drzwiami samochodu obok. Babka siedziała w aucie i coś tam zaczęła się rzucać. Teściowa, że może dotknęła i przeprasza, na pewno nie było strat.

Jak wróciły ja gdzieś jechałem i.....

 

sc.jpg.edeffa7239e37c96cf487ce98c4d979f.jpg

 

Sprawdziłem kamerę w samochodzie. Żona parkowała prostopadle "w prawo", a 'uderzone' auto było też po prawej, więc nie widać blach, bo już chciałem zablefować na fejsie... Dzwoniłem do obsługi parkingu i nagrania można zabezpieczyć na wniosek :milicja:. Dwa dni później podjechałem na parking i obadałem miejsce, imo żadna kamera tam nie sięga więc... odpuściłem.

 

No, ale rysa denerwuje. Próbować jakichś pisaków itp? Ktoś ma doświadczenie? Rysa jest wyczuwalna pod palcem. Bawić się w lakierowanie ofc nie ma sensu wg mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie takie rysy i w sumie nawet takie minimalne opierdzieliłem tym 

http://www.diamond.redcart.pl/p/1587/2440/oryginalny-lakier-samochodowy-zaprawka-sztyft-25ml-gratis--lakiery-zaprawkowe-farby-lakiery.html

 

Byłem w szoku,że są takie aplikatory bo to normalnie cieniutkie jak igiełka i idealnie prowadzisz w środku rysy. Co do bazy to nie mam żadnych zastrzeżeń natomiast ciężej jest robić bezbarwnym bo jak za grubo się go da to potem trzeba papierem nadmiar zbierać.

Ale taki lakier plus papierek wodny i pasta polerska i musze przyznać, że śladu praktycznie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OlekBartek napisał:

 

Nałożyć więcej, później papier wodny i przeszlifować. Jeśli trzeba to ponownie uzupełnić braki lakierem i znowu papier ścierny. Na koniec pasta polerska. Ślad będzie widoczny z bliska, ale z 1 metra praktycznie niezauważalny. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, r1sender napisał:

@tomecki podjedź do Diamonda na Pomorską, na przeciwko Lidla mają sklep. Umyj, odtłuść i sztyftem uzupełnij rysę. Zostaw nawet kilka dni żeby dobrze podeschło, na koniec zrob tak jak @swienty pisze.

a ile kosztuje coś takiego do zrobienia przez magika ? bo mam ślad po uczniach żony na dwóch drzwiach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak zacząłbym od polerki... nawet takiej domowej, recznej jesli brak urzadzen... Bierze się płatek kosmetyczny nakłada paste polerską  i kolistymi ruchami przez min 5 minut dociskając wcieramy pastę... sprawdzamy czy przypadkiem nie jest lepiej... Na początek mozemy robić w jednym miejscu... Płatki zmieniamy co jakis czas- wycieramy paste na lakierze  do sucha i ponownie pasta... Moze sie okazac ze duza czesc tej rysy zejdzie/zmniejszy się. Jesli po 5 minut jest lepiej powtorzyc mozna kolejne 5 - moze bedzie jeszcze lepiej:)

Sprawdzone z autopsji... z 30 cm rysy została 5 cm- tam gdzie doszła juz do podkladu... ale 5cm juz da sie przezyc

Nawet jesli czuć rysę pod paznokciem to i tak polerka nieco optycznie ją wygładzi/ ususnie resztki lakieru innego auta (jęśli rysa od innego auta), choć oczywiscie będzie ją widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak (niektórzy) ludzie to są £|^|*’&@:

Policja się tym zająć nie może?

U mnie jedna stała się główna postacią w TV news o 6pm, sama potem przyszła na policję...

60dd861ea311bc778b54a0ef5d36b3e1.jpg

22350041f414c3ce848e092d373bc4fd.jpg

Kara trochę ja pokosztowala... malowanie całego Audi tanie nie jest...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi - ci to była za akcja?


Normalne wiadomości.

Facetowi porysował ktoś Audi.
Kupił kamerę - założył.
Kiedy ta sama osoba rysowała mu drugi raz - wstrząs włączył kamerę.
Wrzucił na www, dał tez lokalnej policji.
Policja wrzuciła na lokalny ‚News’ i TV, www poszybowało...- morda panienki która porysowała faceta Audi stała się ‚slawna’.

Znana morda przyszła na policję.
Okazała się jakimś czymś co wykłada na univerku czy coś takiego - niby inteligentna istota (w teorii).

Poszło przed sędziego. Nie wiem jaka kara, bo nie patrzyłem.

Tłumaczenie, ze przeszkadzało jej jak chodziła . Audi wymieniło przednia klapę+ pieczenie z malowaniem , koszt do pokrycia prze nią na rozkaz sędziego + reszta kosztow sądowych + jakiś wyrok.





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w służbowym gościu od floty taką rysę usunął WD40. SAm byłem w szoku.. Wziął WD40, ręczniki papierowe, popsikał WD40 na te ręczniki i tarł. I ku mojemu zdziwieniu po paru minutach nie było śladu. A była do białego i taka nawet dosyć szeroka. Podobno lakier się trochę rozpuszcza i wchodzi w to miejsce. Minął już dobry rok i co prawda jak się przyjży to widać delikatnie tę rysę ale w porównaniu do tego co było na początku to jest 10 razy mniejsza. 

Sam już tak kumplowi usunąłem rysę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.