Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

UConnect 7

Featured Replies

Napisano

Witam wszystkich
 

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ od niedawna powożę Tipo SW z 2018r i jestem tu nowy.

 

Mam wersję wyposażenia Longue więc praktycznie wszystko co potrzeba.
Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.
Dodam że telefon normalnie łączy się przez bluetooth z samochodem i telefon i inne rzeczy działają.

Można to jakoś zrobić we własnym zakresie czy raczej tylko serwis?

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

Napisano

No to opisz jeszcze wrażenia z użytkowania bo się zastanawiam nad takim :)

Napisano

To ja Ci opiszę, tak w skrócie ;)

Tipo w porównaniu do Bravo jest bardziej przestrzenne w środku, przy identycznych wymiarach zewnętrznych. Poza tym nie czuć jakoś progresu po upływie tych 10 lat od czasu produkcji Bravo. 

Napisano
  • Autor
8 godzin temu, bielaPL napisał:

No to opisz jeszcze wrażenia z użytkowania bo się zastanawiam nad takim :)

Silnik 95KM za słaby do tej budy. Wystarczy do normalnego toczenia się. Jedynka ma bardzo krótkie przełożenie. Jeżeli chodzi o komfort i wyposażenie to za te pieniądze nie jest najgorzej😉

Edytowane przez maka777

Napisano
Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Witam wszystkich

cześć!

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.

to oznacza że usługi uConnect LIVE nie zostały dodane do konfiguracji auta jak składałeś na nie zamówienie. Wg informacji od Fiata (przynajmniej z 2017 r.) nie ma możliwości dodania ich po skonfigurowaniu auta i rozpoczęcia jego produkcji, tak jak innych opcji. Po dość długich bojach z producentem dostałem m.in. info że producent nie przewidział procedury doposażania auta po jego wyprodukowaniu. Sprowadza się to jedynie do kwestii formalnych i logistycznych.

 

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Zamawiałeś tą opcję / byłą dodana w standardzie? Jeśli nie, to oficjalnie nic nie wskórasz, nieoficjalnie zajrzyj tutaj

Napisano
  • Autor
Dnia 11.01.2020 o 10:31, szastan napisał:

cześć!

to oznacza że usługi uConnect LIVE nie zostały dodane do konfiguracji auta jak składałeś na nie zamówienie. Wg informacji od Fiata (przynajmniej z 2017 r.) nie ma możliwości dodania ich po skonfigurowaniu auta i rozpoczęcia jego produkcji, tak jak innych opcji. Po dość długich bojach z producentem dostałem m.in. info że producent nie przewidział procedury doposażania auta po jego wyprodukowaniu. Sprowadza się to jedynie do kwestii formalnych i logistycznych.

 

Zamawiałeś tą opcję / byłą dodana w standardzie? Jeśli nie, to oficjalnie nic nie wskórasz, nieoficjalnie zajrzyj tutaj

Dzięki za informację. Generalnie jestem drugim właścicielem więc nie za bardzo miałem wpływ na wyposażenie 😉

Napisano
Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Witam wszystkich
 

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ od niedawna powożę Tipo SW z 2018r i jestem tu nowy.

 

Mam wersję wyposażenia Longue więc praktycznie wszystko co potrzeba.
Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.
Dodam że telefon normalnie łączy się przez bluetooth z samochodem i telefon i inne rzeczy działają.

Można to jakoś zrobić we własnym zakresie czy raczej tylko serwis?

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

 

Walczyłem ostatnio z uruchomieniem android auto u teścia w compasie i okazuje się że to ustrojstwo w stanardzie w polsce nie działa tylko trzeba doinstalować apk'ę której nie widać w sklepie play... 

 

https://www.dobreprogramy.pl/Android-Auto,Program,Android,77700.html

Napisano
  • Autor

Wystarczył Ci tylko Android Auto czy dokładałeś jeszcze AA mirror i AA unlock?

Napisano
No to opisz jeszcze wrażenia z użytkowania bo się zastanawiam nad takim [emoji4]
Samochód jak samochód - tjet jedzie, ale pije, a wolnossący 95 KM pamiętam z jazdy próbnej, że chyba za karę bym musiał kupić nowe auto z takim zdechłym silnikiem, który - jeśli by kogoś interesowało - okazuje się być średnio nadający się pod LPG, pomimo rodowodu z serii fire.

Skrzynia krótka okrutnie, doskwiera na trasie.
Diesel nie wiem, nie jeździłem.

Środek Lounge może być, niższe wersje imo plastikowy dramat.
To moje pierwsze nowe auto, więc na początku to był szał w gaciach, teraz w sumie już po 2.5 roku nadal mi pasuje :) jeśli nic poważnego się nie wysypie zostanie ze mną jeszcze długo.
Napisano
Dnia 20.01.2020 o 23:12, gilbert3 napisał:

Samochód jak samochód - tjet jedzie, ale pije, a wolnossący 95 KM pamiętam z jazdy próbnej, że chyba za karę bym musiał kupić nowe auto z takim zdechłym silnikiem, który - jeśli by kogoś interesowało - okazuje się być średnio nadający się pod LPG, pomimo rodowodu z serii fire.

Skrzynia krótka okrutnie, doskwiera na trasie.
Diesel nie wiem, nie jeździłem.

Środek Lounge może być, niższe wersje imo plastikowy dramat.
To moje pierwsze nowe auto, więc na początku to był szał w gaciach, teraz w sumie już po 2.5 roku nadal mi pasuje :) jeśli nic poważnego się nie wysypie zostanie ze mną jeszcze długo.

Też rozważałem tipo t-jet jako nowe auto i wystarczyła mi jedna 30min jazda próbna i obejrzenie kilku egzemplarzy w salonie żeby dojść do takich samych wniosków jak Ty. Wolnossącym nawet nie jeździłem bo po przejażdżce wiedziałem że skoro t-jet jedzie w sam raz na to auto, to wolnossak po prostu musi zamulać... A nie kupiłem tego auta bo wystraszyłem się... skrzypiącego i ruszającego sie uchwytu do otwierania drzwi (ze zintegrowanymi guzikami od szyb) sprawiającego wrażenie jakby miał zostać w ręku. No i te skandaliczne pokrętła nawiewów w niższych wersjach... :facepalm: Idiotyczna i niczym nieuzasadniona oszczędność 50EUR która zabrała IMO dziesiątki tysięcy klientów na to całkiem ładne i obszerne auto.

Napisano

Ja też zwróciłem uwagę na te tandetne pokrętła od klimy manualnej i to m.in. przesądziło, że dołożyłem do wersji z automatyczną klimą.

  • 4 miesiące później...
Napisano
  • Autor

Witam po dłuższym czasie

 

Przy użyciu MES udało mi się wreszcie zmienić bajty 157, 160 oraz 235 jak to było w 'instrukcji' umieszczonej na kąciku.

Wszedłem w 'dział' multimedia i rozrywka (o ile dobrze pamiętam) tam było radio FM i DAB i tam pozmieniałem.

Dodatkowo w ustawieniach proxy aktywowałem radio FM i DAB bo wyświetlało jako nieobecne, nawigacje oraz wyjścia zewnętrzne AUX i USB - też były nieobecne.

 

Niestety po podpięciu telefonu przez USB nic się nie zmieniło, czyli na wyswietlaczu nie pojawił mi się ekran telefonu.

 

Pytanie do kolegów, czy np mam problem z android auto w telefonie i ewentualnie jak to sprawdzić albo może telefon jakimś cudem nie jest kompatybilny z AA (xiaomi redmi note 7).

Czy nadal szukać w ustawieniach auta?

 

Byłem w ASO na przeglądzie i przy okazji o to zapytałem. Po VIN sprawdzili mi że nie nie mam na wyposażeniu Uconnect ale to chyba nie ma związku z AA. Koleś podpial się swoim telefonem do mojego auta i też nic, natomiast poszedł do innego i wyświetlało pięknie.

 

Ktoś ma pomysł co jeszcze można sprawdzić?

 

Pozdrawiam

 

 

Napisano

@maka777 

Byte odpowiadzialne w proxi za dane funkcje :

DRL DropOut ( dziala w wersji bez swiateł led)
60 byte 60 = 05 -> 0D

DRL menu dziennych:
byte 109 = A5 -> B5

Navigacja:
byte 121 = C0 -> C3 -> (C7) -> (40)
uconnect 7"
byte 148 = 04 -> 05

Uconect life tom tom - informache drogowe
byte 139 = 00 -> 80

DAB
byte 123 = 81 -> 91 -> (5D) -> 05


Navi AUDIO:
byte 121 = 00 -> 44

CarPlay :
byte 157 = 01 -> 01
byte 158 = 00 -> 00
byte 159 = 00 -> 00
byte 160 = 01 -> 01
byte 235 = 00 -> 80

włacza dodatkowe menu chociaz nie działają.

Menu Navi na ekranie między zegarami:
byte 132 = 50 -> 70

Menu GSI na ekranie między zegarami:
byte 133 = 42 -> 62

Napisano
  • Autor

Witam

 

Dziękuję za informacje. Czyli w moim przypadku należy się zająć bajtami z CarPlay? Sprawdziłem jeszcze raz i mam właśnie takie wartości jak kolega podał.

Zastanawiam się tylko czy zmieniam je w dobrym miejscu.

Po połączeniu z Body wyskakuje mi kolejna lista kategorii i nie wiem czy wchodzę w dobrą.

Najbardziej odpowiadające kategorie to 'panel środkowy'  oraz 'multimedia i rozrywka'  (mam nadzieję że dobrze zapamiętałem nazwy) właśnie tam zmieniłem bajty dla radia FM i DAB.

 

Pozdrawiam

Napisano
  • Autor

Przeglądałem sobie jeszcze poszczególne opcje po połączeniu MES do auta . Wszedłem w opcję 'deska rozdzielcza' i znalazłem tam 'rodzynka' odnośnie radia. Zapisane jest jako Uconnect Radio/Nav 5''

Dodam że mam radio 7''

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Napisano
  • Autor
10 godzin temu, szastan napisał:

@maka777 musisz wejść w opcje body (nadwozie), wcisnąć ctrl+c, ustawić bajty i wykonać osiowanie proxi. Nie wchodzisz w żadne inne kategorie.

Tylko, że jak wszedłem w opcję body i wcisnąłem ctrl+alt+c to nic się nie działo...

Załączyłem screen po wejściu w opcję body

Są u góry zakładki info, wykres, regulacja. Może ważne jest na której zakładce jestem?

 

Pozdrawiam

IMG_20200524_132602.jpg

Napisano
  • Autor
20 godzin temu, szastan napisał:

@maka777 jaką masz wersję MES? Jeśli nie pokazuje Ci się konfiguracja w HEX to to jest problem z MESem. 

Mam wersję 4.6R1 Niedawno kupiłem licencję.

Napisano

W zakładce "Regulacja" wywołujesz ww. komendę, wtedy pojawi się konfiguracja proxi w Twoim aucie.

Napisano
  • Autor
Dnia 1.06.2020 o 10:52, steyr napisał:

W zakładce "Regulacja" wywołujesz ww. komendę, wtedy pojawi się konfiguracja proxi w Twoim aucie.

Dziękuję za pomoc

 

Wreszcie udało mi się doprowadzić do końca całą procedurę. Na koniec sprawdziłem jeszcze raz czy proxy zostało zapisane i było ok.

Po podpięciu telefonu do USB jednak nic nie działa. Jedynie przez BT można posłuchać piosenek np. z YT. Obrazu nie ma, jest tylko dźwięk.

Zastanawiam się czy port USB jest w samochodzie aktywny...

Ewentualnie czy nie muszę zmienić ustawień w telefonie albo czy Android auto dobrze działa.

 

Pozdrawiam

Napisano
  • Autor

Witam ponownie

Jedno sprostowanie z mojej strony.

Jednak osiowanie nie zostało całkowicie przeprowadzone...

Okazuje się że problem jest w węźle rozrywkowo-tematycznym.

Po wprowadzeniu prawie wszystkich wartości podanych przez kolegę HARDTECHNO (mam wątpliwości przy bajcie 121 bo kolega podał ten sam bajt w dwóch miejscach z dwoma różnymi wartościami), wyskakuje błąd że osiowanie się nie powiodło...screen w załączniku..

Ma ktoś pomysł o co chodzi? Czy jest jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie?

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20200606_105226.jpg

Napisano

Przy osiowaniu wszystkie pasy mają być odpięte, może masz coś załączone. Musisz kombinować.

Napisano
  • Autor

Podłączyłem się jeszcze raz. Dodatkowo zauważyłem że licznik kilometrów mi miga w związku z tym wróciłem do moich oryginalnych ustawień proxi ( z wyjątkiem bajtów 157 i 160). 

Osiowanie tym razem przebiegło bez kłopotów, licznik już nie miga...tylko w dalszym ciągu brak jest AA na wyświetlaczu..

Załączam moje proxi...może komuś się przyda

 

IMG_20200607_152751.jpg

Edytowane przez maka777

  • 3 miesiące później...
Napisano

Cześć, posiadam Tipo z roku 2020, proxi wygląda identycznie jak u kolegi wyżej (podmieniłem bajt zgodnie z instrukcjami), ale ciągle bez reakcji, próbowane na 2 telefonach, na 5 kablach usb... AA bez reakcji, obojetnie w jakiej kombinacji podpinania, na zaplonie, bez zaplonu... jedyne co moge to wybrac transfer plików i wtedy slysze mp3 z nawigacji :D ale lecą pokolei, pewnie prezz przypadek, bo nie znalazlo zadnego innego pliku mp3.

 

jakies pomysły? 

 

MAKA777 udało Ci się rozwiązać ten problem? 

 

da się sprawdzić czy mam radio ARABIC bez rozkrecania czegokolwiek...? 

 

Napisano
Godzinę temu, fspremier napisał:

da się sprawdzić czy mam radio ARABIC bez rozkrecania czegokolwiek...? 

 

 

Tak, wsuwasz sie pod schowek od strony pasażera i telefonem z latarką można wykonać zdjęcie naklejki na radiu. Jak jest w wersji Arabic to będzie taki sam napis.

  • 3 miesiące później...
Napisano

Da radę ogarnąć carplay w tipo s design z 2020?? 

Napisano
20 godzin temu, steyr napisał:

S Design z 2020r CP/AA nie powinien mieć w standardzie?

Na pewno mógł mieć. Wystarczyło dodać darmową opcję 8EW System Android Auto / Apple CarPlay. Auta na stocku u dealerów są loterią, jeżeli chodzi o ten dodatek. Czasem ich konfiguracja, jest delikatnie ujmując bardzo kiepsko przemyślana.
Mam doświadczenie, w ciągu 3 miesięcy kupiłem / zamawiałem 3 sztuki Tipo :) 
Sam salon, zazwyczaj odmawia doposażenia auta w tą opcję, a prawda jest taka, że nie mają przeszkolonych ludzi w "kodowaniu" dodatków. 

Napisano

W ASO jak FCA nie wprowadzi biuletynu naprawczego/serwisowego to ASO oficjalnie nie wie, nie umie ale podobno się da.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Dokładnie, osoba która konfigurowała auto nie zaznaczyła opcji carplay (darmowej co najlepsze) dziwne że sami tego nie dodają z automatu skoro opcja za 0 zł ale cóż. W ASO twierdzą że opcji nie da się już uruchomić. Poza ASO podobno tak? :)

Napisano

Da się jak radio U7 nie jest w wersji Arabic. Dziwna polityka, ja natomiast słyszałem wersję że ktoś z FCA się pomylił przy zamawianiu aut do PL i zamówili ileś set sztuk aut na rynek arabski:phi: Znajomy mi to przekazał który chciał żebym mu uruchomił AA w U7 ale niestety się okazało że ma radio Arabic. Kupił auto które w specyfikacji miało zaznaczone że na wyposażeniu jest AA a i tak nic nie zdziałał w FCA.

Edytowane przez steyr

Napisano
58 minut temu, J4cekk napisał:

Dokładnie, osoba która konfigurowała auto nie zaznaczyła opcji carplay (darmowej co najlepsze) dziwne że sami tego nie dodają z automatu skoro opcja za 0 zł ale cóż. W ASO twierdzą że opcji nie da się już uruchomić. Poza ASO podobno tak? :)

 

O uszy obiło mi się, że podobnie jest w Oplach. Ale tam w większości ASO odblokowują AA jeszcze przed sprzedażą. Ponoć ta blokada wynika z jakiś licencji czy przepisów i dlatego nie robią tego w fabryce.

  • 2 tygodnie później...
Napisano
W dniu 27.01.2021 o 22:50, Majkiel napisał:

O uszy obiło mi się, że podobnie jest w Oplach

w oplu masz z defaultu od kilku lat AA/CP jak tylko masz radio z ekranem dotykowym (czyt. nie najbiedniejsza wersja). No przynajmniej Astra/Insignia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.