Skocz do zawartości

Skoda - powrót do normalnych cen?


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Wiekszosc najtanszych ofert z otomoto nie istnieje w rzeczywistosci...

Większość cen w cenniku nie istnieje w rzeczywistości ...

A ten najtańsze oferty dają jednak jakieś pojęcie o tym, jak się realne ceny kształtują.

1 godzinę temu, delco napisał:

Hm pisałem o róznicy w cenach podawanych na oficjalnej stronie internetowej skody i volvo.... i nic ponadto - co do tego ma otomoto?

Pokazuje rzeczywistość, a nie cyferki, na które daje się nabrać 1% naiwnych.

Ja np. kupiłem superba na otomoto i faktycznie zapłaciłem cenę inną niż w ogłoszeniu - jeszcze 900 PLN mniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Więc skorzystaj z podpowiedzi, żeby sprawdzać ceny nowych na otomoto, a nie w cenniku. Ja już sprawdziłem - linka nie będę dawał.

Skoda oszukuje na otomoto. Niedawno chciałem kupić kodiaqa i po telefonach okazywało się że już sprzedali i zapomnieli zdjąć ogłoszenie, które jeszcze wisiało 2 tyg. Oczywiście mieli podobny 30kpln droższy. Kupiłem kia poniżej ceny z otomoto.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda oszukuje na otomoto. Niedawno chciałem kupić kodiaqa i po telefonach okazywało się że już sprzedali i zapomnieli zdjąć ogłoszenie, które jeszcze wisiało 2 tyg. Oczywiście mieli podobny 30kpln droższy. Kupiłem kia poniżej ceny z otomoto.

Skoda czy dealer skody?

 

Poza tym jeśli sprzedali to chyba jednak istniało... default_smile.gif

 

Ps kupiłem kodiaq z otomoto poniżej ceny z ogłoszenia, i o czym to świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekD000 napisał:

Skoda czy dealer skody?

 

Poza tym jeśli sprzedali to chyba jednak istniało... default_smile.gif

 

Ps kupiłem kodiaq z otomoto poniżej ceny z ogłoszenia, i o czym to świadczy?

Też zostałeś oszukany , bo sprzedali taniej. Chyba , że oszustwo jest wtedy jak jest drożej hmm.....🤣😂😂😃😄😄😆😅😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Polarny napisał:

Pokazuje rzeczywistość, a nie cyferki, na które daje się nabrać 1% naiwnych.

Zadałem sobie trud sprawdzenia kilku ofert z otomoto i  ceny sa troche wyzsze niż cennik  ze strony volvo po odjeciu rabatu 20% który jest do jutra.... czyli podsumowując kupując z otomoto płace powiedzmy 1% drozej niz cennik ze strony importera.... dodatkowo  ten rabat jest po stronie importera... nie wierze zeby w salonie nie dało sie czegos urwac czy wytargowac...wiec pewnie będzie 2% drozej na otomoto...

Bo widzisz otomoto jest zazwyczaj bardzo pomocne - ale nie mozna bezkrytycznie wierzyć że jest najtańsze na świecie... z rzadka bywa że uwazny sprawdzajacy znajdzie lepsza cene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarcG napisał:

Skoda oszukuje na otomoto. Niedawno chciałem kupić kodiaqa i po telefonach okazywało się że już sprzedali i zapomnieli zdjąć ogłoszenie, które jeszcze wisiało 2 tyg. Oczywiście mieli podobny 30kpln droższy. Kupiłem kia poniżej ceny z otomoto.

Moje ogłoszenie też wisiało kilka dni po zakupie. Po prostu mają w przysłowiowej dupie, by zdejmować ogłoszenie natychmiast, gdy auto się sprzeda. I podejrzewam, że dotyczy to wszystkich marek a nawet nie tylko branży motoryzacyjnej. Więc twoje "skoda oszukuje" jest idealnym przykładem błędnego wnioskowania o rzeczywistości do książek o błędach myślenia.

 

@delco

Ameryki nie odkryłeś. Dokładnie te same modele tak samo wyposażone mają różne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Polarny napisał:

Moje ogłoszenie też wisiało kilka dni po zakupie. Po prostu mają w przysłowiowej dupie, by zdejmować ogłoszenie natychmiast, gdy auto się sprzeda. I podejrzewam, że dotyczy to wszystkich marek a nawet nie tylko branży motoryzacyjnej. Więc twoje "skoda oszukuje" jest idealnym przykładem błędnego wnioskowania o rzeczywistości do książek o błędach myślenia.

 

@delco

Ameryki nie odkryłeś. Dokładnie te same modele tak samo wyposażone mają różne ceny.

Przez 2 tygodnie nie mieli czasu ?

Ty jesteś kolejnym, który zawraca dupę kupującym i nie zdejmuje ogłoszenia :oslabiony: Nie miałeś czasu 10 sek. żeby kliknąć 2x w ogłoszeniu ?

Czy robiłeś jakieś naukowe analizy sprzedaży ? Szanujmy czas innych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarcG napisał:

Przez 2 tygodnie nie mieli czasu ?

Ty jesteś kolejnym, który zawraca dupę kupującym i nie zdejmuje ogłoszenia :oslabiony: Nie miałeś czasu 10 sek. żeby kliknąć 2x w ogłoszeniu ?

Czy robiłeś jakieś naukowe analizy sprzedaży ? Szanujmy czas innych.

 

Mieli tylko zachowują się dokładnie tak samo jak handlarze złomem. Zadzwoń to coś znajdziemy. Niekoniecznie taniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2020 o 09:23, format napisał:

 

Jedyne w miarę racjonalne wytłumaczenie to kanibalizowanie sprzedaży Pasków, ale też uważam że tego raczej nie zrobią, bo przepływ klientów wcale nie jest taki oczywisty.

 

Ja bym przykleił napis "Passat" na Arteona i wszystko nabrałoby nagle sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Przez 2 tygodnie nie mieli czasu ?

Skup się na tekście, który czytasz. Napisałem gdziekolwiek że nie mieli czasu? Nie - podałem inną przyczynę.

Godzinę temu, MarcG napisał:

Ty jesteś kolejnym, który zawraca dupę kupującym i nie zdejmuje ogłoszenia :oslabiony: Nie miałeś czasu 10 sek. żeby kliknąć 2x w ogłoszeniu ?

O czym ty gadasz? Niby skąd wniosek, że nie zdejmuję ogłoszeń, gdy są nieaktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:

Skup się na tekście, który czytasz. Napisałem gdziekolwiek że nie mieli czasu? Nie - podałem inną przyczynę.

O czym ty gadasz? Niby skąd wniosek, że nie zdejmuję ogłoszeń, gdy są nieaktualne?

Napisałeś "Moje ogłoszenie też wisiało kilka dni po zakupie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Moje ogłoszenie też wisiało kilka dni po zakupie. Po prostu mają w przysłowiowej dupie, by zdejmować ogłoszenie natychmiast, gdy auto się sprzeda. I podejrzewam, że dotyczy to wszystkich marek a nawet nie tylko branży motoryzacyjnej. Więc twoje "skoda oszukuje" jest idealnym przykładem błędnego wnioskowania o rzeczywistości do książek o błędach myślenia.

 

@delco

Ameryki nie odkryłeś. Dokładnie te same modele tak samo wyposażone mają różne ceny.

Alez nie mam zamiaru odkrywac ameryki - tylko niesmiało zauważam że ceny a otomoto nie sa jakimś bożkiem i skoro wychodzi ze wg oficjalnego cennika importera przy uwzglednieniu rabatu 20% jest taniej niz na otomoto to przytaczanie otomoto jako wyznacznika taniosci jest  nieporozumieniem... - najdelikatniej mówiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, delco napisał:

Alez nie mam zamiaru odkrywac ameryki - tylko niesmiało zauważam że ceny a otomoto nie sa jakimś bożkiem i skoro wychodzi ze wg oficjalnego cennika importera przy uwzglednieniu rabatu 20% jest taniej niz na otomoto to przytaczanie otomoto jako wyznacznika taniosci jest  nieporozumieniem... - najdelikatniej mówiac...

I to jest właśnie to odkrywanie Ameryki. Otomoto ma najlepsze ceny, ale każdy wie, że gdzieś może zdarzyć się promocja, której nikt na otomoto nie wystawił.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Polarny napisał:

I to jest właśnie to odkrywanie Ameryki. Otomoto ma najlepsze ceny, ale każdy wie, że gdzieś może zdarzyć się promocja, której nikt na otomoto nie wystawił.

 

:ok: pełna zgoda - dlatego dalej twierdze że przed odesłaniem kogos na otomoto warto sprawdzić czy tam nie jest drozej ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Mieli tylko zachowują się dokładnie tak samo jak handlarze złomem. Zadzwoń to coś znajdziemy. Niekoniecznie taniej.

Dokladnie tak niestety u nas handel autami w wiekszosci przypadkow to dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.