Skocz do zawartości

Ogarnięcie podjazdu, ogarnięcie tui, ogarnięcie trawnika - tanio i solidnie.


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na tapetę wjeżdża podjazd, bo już nie mogę na niego patrzeć.  

Sześć lat po wprowadzeniu wypadałoby go jakoś ogarnąć - najpierw pytania, za chwilę dorzucę zdjęcia.

 

Podjazd - do tej pory boki częściowo z desek (zgniły), częściowo z krawężników. Docelowo chcę krawężniki po całej długości, wystarczy 100x22x7.5 czy lepiej 100x30x8?

Nie planuję kostki, wypełnienie będzie z żółtego kruszywa wywalonego bezpośrednio na to co jest. Ubić to (nie chce mi się) czy z czasem od ruchu aut się uklepie?

IMG_20201013_135519.jpg.37fea0d51b62e1597125a331104b24cb.jpg

 

IMG_20201013_135525.jpg.ba9abe1f0bf411f5ad4bcdbc1d62fd9b.jpg

 

IMG_20201013_135530.jpg.cc286c59d8d837bf7dd3fb10e6da06a0.jpg

 

IMG_20201013_135536.jpg.d4e126c9d8334731207bb2eca346520c.jpg

 

Tam gdzie stoi maluch jest ziemia, a ma być również miejsce do parkowania na dwa auta, wybierać tą ziemię czy na to wsypać kruszywo?

 

IMG_20201013_135800_resize_46.jpg.580604c644c2df1265071ed89f48be89.jpg

 

Z przodu posadzone młode tuje, chciałbym położyć tam agrowłókninę i wysypać grubą korą - trzeba sięgać ziemię czy mogę na to walnąć i traka pod spodem umrze sama?

IMG_20201013_135557_resize_98.jpg.c89a31f131fcad5434ed6e8425bce200.jpg

IMG_20201013_135556_resize_28.jpg.4d6c3457e5545f4f15e9325665100287.jpgIMG_20201013_135548_resize_51.jpg.efe5952855ca10abbbb17565bc5cb0c6.jpg

 

Tuje wysokie - po 6 latach nie dotykania musiałbym ściąć górę - jakiś prosty sposób utrzymania jednej wysokości dla wszystkich? Każdej z osobna mierzyć mi się nie chce na wysokość:)

 

IMG_20201013_135604_resize_48.jpg.54ba551e667a997a599ddc434f5139f1.jpg

 

 

Za tymi wysokimi jest mało miejsca do ogrodzenia sąsiada, a co jakiś czas muszę tam skosić - czy mogę na to walnąć agrowłókninę i wysypać korą czy olać temat i przestać kosić?

 

IMG_20201013_135610_resize_88.jpg.fbe82bc085460582ea95d6bf821f05b1.jpg

 

Sam trawnik - jak widać na załącznikach obfity w najróżniejsze formy chwastów - można to jakoś delikatnie stuningować?

Widziałem jakieś filmiki typu wertykulator, aerator, obsianie, nawóz - da to coś czy tylko na chwilę?

Kiedy robić takie zabiegi?

 

IMG_20201013_135635_resize_92.jpg.9061db85c8d248f4e86382de5ee120b8.jpg

IMG_20201013_135629_resize_41.jpg.6c1182903daabc92e36940c318f36cbf.jpgIMG_20201013_135648_resize_59.jpg.41fa8910d37f27f1d9872bab76d4c216.jpg

 

Powyżej miejsce po basenie - samo zarośnie czy coś siać?

 

Jeszcze schody do domu - działają, ale wyglądają fatalnie - co to można zrobić po kosztach?

 

IMG_20201013_135737.jpg.9f82f2f86e9b10e1d276e976e7a72c5f.jpg

 

IMG_20201013_135726.jpg.83883d9deb5422865f4438c14bb1774c.jpg

 

IMG_20201013_135720.jpg.1311436be2cd263a83b14ff06853ae17.jpg

Z góry dzięki.

Budżetu na ww. nie mam w ogóle, wolę gdzieś polecieć ale mój zmysł estetyczny pomimo stępienia cierpi max. Dlatego chętnie przyjmę wszelkie porady jak zrobić żeby jakkolwiek wyglądało a minimum kosztowało;]

Edytowane przez bizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trawy wokół thui to śmiało kładź geowłókninę, ale taką mocną, nie materiałową a taką bardziej plastikową jak torby u Rosjanek na bazarze. Solidnie przybij do podłoża, sypnij korą, dla drzewek jeszcze lepiej bo lubią kwaśne.

 

Co do kamieni na podjazd to warto ubić, wtedy nie zrobią się koryta po śladzie aut. A jak wysypiesz luzem to tam gdzie będzie jeździć auto kamienie rozejdą się na boki i po jakimś czasie będziesz miał ziemię na wierzchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce parkingowe wykorytowac, wybrać ziemię i wsypać tłuczeń. Ubić.

Trawnik kosić regularnie, nawóz do trawników. Mlecze wyrywać z korzeniem.

Pod tujami wykaszać. Kora będzie utrudniać koszenie. Gry podrosną, trawa nie będzie pod nimi rosła.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

Odnośnie trawy wokół thui to śmiało kładź geowłókninę, ale taką mocną, nie materiałową a taką bardziej plastikową jak torby u Rosjanek na bazarze. Solidnie przybij do podłoża, sypnij korą, dla drzewek jeszcze lepiej bo lubią kwaśne.

 

Dobra rada, tak myślałem żeby położyć na to co jest.

 

Godzinę temu, spad napisał:

 

Co do kamieni na podjazd to warto ubić, wtedy nie zrobią się koryta po śladzie aut. A jak wysypiesz luzem to tam gdzie będzie jeździć auto kamienie rozejdą się na boki i po jakimś czasie będziesz miał ziemię na wierzchu. 

 

Testowałem za pierwszym razem, nie zrobiły się koryta ale wstępnie "ubiłem" samochodem jeżdżąc tam i z powrotem parę minut. Na ile powinien być wkopany krawężnik żeby się nie chwiał?

Wkopać i osadzić na jakiejś mieszaninie piasku i cementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rwIcIk napisał:

Miejsce parkingowe wykorytowac, wybrać ziemię i wsypać tłuczeń. Ubić.

 

Brzmi jak ciężka praca, ale ok - wybrać tej ziemi na głębokość pół łopaty, na całą?

Tłuczeń wsypię, ubije się samo - za dużo roboty z przywożeniem sprzętu.

 

55 minut temu, rwIcIk napisał:

Trawnik kosić regularnie, nawóz do trawników. Mlecze wyrywać z korzeniem.

Pod tujami wykaszać. Kora będzie utrudniać koszenie. Gry podrosną, trawa nie będzie pod nimi rosła.

 

 

Nie da rady, koszę co dwa miesiące, w wakacje co miesiąc - strasznie irytująca robota. Czyli jak nie będę kosił regularnie to nie będzie ładna?

To olewam.

Mlecze z korzeniami... :facepalm:

Mogą sobie rosnąć, miałem nadzieję na odpowiedź - "posyp chemią xxx a zostanie sama piękna trawa" - jak się nie da to odpuszczam.

 

Zresztą muszę dawkować sąsiadom, tu i tak przychodzą pytać z troską czy wszystko w porządku jak skoszę przez pomyłkę co trzy tygodnie;]

 

A "pod tujami trawa nie rośnie" to fejk.

Na zdjęciu widzisz sześcioletnie, o wysokości pi razy oko 2.5-3 metry, trawa pod nimi jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bizz

Cięcie tuji: na końcach wbijasz wysokie tyczki, rozciągasz sznurek i tniesz do sznurka.

Na parking: jak wykorytujesz, to na dół możesz dać kamień hutniczy (grubszy) a na wierzch cieńszą warstwę pomarańczowego. Hutniczy jest tańszy.

Jak kolor nie ma znaczenia, to możesz sam hutniczy.

Edytowane przez tomkowski
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rwIcIk napisał:

Lubisz naturę, pogódź się z nią ;]

Ci do parkingu, pół łopaty na osobówki starczy :)

Ja na koszenie i wykaszanie poświęcam 3 h co tydzień.

 

Staram się nie przekraczać dwóch godzin miesięcznie;]

W zasadzie już był raz pomysł na zrobienie podjazdu, ale zamiast tego pojechaliśmy trzy razy na wakacje;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bizz napisał:

 

Staram się nie przekraczać dwóch godzin miesięcznie;]

W zasadzie już był raz pomysł na zrobienie podjazdu, ale zamiast tego pojechaliśmy trzy razy na wakacje;]

Przyjdzie czas i na pracę w ogrodzie 

Rób sobie wakacje, póki możesz :ok:

Do ogarnięcia ogrodu i podjazdu nsjmij firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak chcesz tanio to musisz poświęcić czas. 

Podjazd wykorytuj tak na pół szpadla, żeby był poziomy i równy.

Po bokach obsadź krawężniki tak do połowy głębokości na piach z cementem. Środek zasyp kamieniami, możesz dać jakaś włókninę pod spód, chwasty spowolnisz ;)

 

Schody budżetowo to jakieś ładne obrzeża i kostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bizz napisał:

nie chce mi się)

 

16 godzin temu, bizz napisał:

nie dotykania

 

16 godzin temu, bizz napisał:

mierzyć mi się nie chce

 

16 godzin temu, bizz napisał:

olać temat

Trudno mi wierzyć że mieszkasz w chałupie a nie w bloku.

 

Powinieneś mieć nie wiekszy ogródek jak ten słoik żeby mieć odpowiednio czasu na ogarnianie tego :)

16026516909927036502984553033140.jpg

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpyrek napisał:

Trudno mi wierzyć że mieszkasz w chałupie a nie w bloku.

 

Powinieneś mieć nie wiekszy ogródek jak ten słoik żeby mieć odpowiednio czasu na ogarnianie tego :)

 

 

Chciałem kamienicę, żona dom. Zgodziłem się na dom pod warunkiem że mam w tylnej części ciała całą obsługę, czasem się łamię i coś zrobię, ale niechętnie.

Polecam takie rozwiązanie, mam wszystkie zalety domu bez zbędnej roboty.

Wad jest mało, np. koszenie czy ogrzewanie (jeszcze nie ma gazu), ale jakoś daję radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • podjazd i parking - krawężniki, korytowanie, tłuczeń i koniecznie ubicie. 
  • Tuje - agrowłóknina + plastikowe obrzeża (żeby kora nie wypadała poza) + kora, co do kształtowania to szybko i sprawnie zrobisz to elektrycznymi nożycami do żywopłotu
  • trawnik - koszenie, wertykulator, oprysk chwastoxem, nawożenie yara hydrocomplex, niestety widzę tam chwastnicę jednostronną wiec najlepiej jeszcze zrobić 2 krotnie oprysk Bayer Puma Universal - wtedy byłby komplet. 
  • basen - przerzucić tą ziemię szpadlem, zagrabić i dosiać trawę
  • schody - wersja tania to sztuczna trawa z markietu, wersja droższa to palisada, zasypka piaskiem i kostka - razem ze stopami pod filary. 

 

aha masz równy teren, jak sobie ładnie ogarniesz trawnik z chwastów to postawisz jakąś automatyczną kosiarkę i koszenie masz w zasadzie z głowy.

Edytowane przez Teyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bizz napisał:

 

Dobra rada, tak myślałem żeby położyć na to co jest.

 

 

Testowałem za pierwszym razem, nie zrobiły się koryta ale wstępnie "ubiłem" samochodem 

 

Nie na to co jest, tylko najpierw skoś te chaszcze i dopiero połóż agrowłóknine.

Ubijanie samochodem nic nie da, to tylko głaskanie. Zagęszczarka, jak sama nazwa wskazuje ma wibracje i porządnie to ubije.

 

Ps. Ogólnie to tak jak piszą... lepiej by Ci było w bloku, bo to co tam masz, wygląda fatalnie. Dużo pracy przed Tobą. Ale jak zrobi sie porządnie, to później tylko regularna lekka kosmetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

 

Nie na to co jest, tylko najpierw skoś te chaszcze i dopiero połóż agrowłóknine.

Ubijanie samochodem nic nie da, to tylko głaskanie. Zagęszczarka, jak sama nazwa wskazuje ma wibracje i porządnie to ubije.

 

Ps. Ogólnie to tak jak piszą... lepiej by Ci było w bloku, bo to co tam masz, wygląda fatalnie. Dużo pracy przed Tobą. Ale jak zrobi sie porządnie, to później tylko regularna lekka kosmetyka

 

Nie, nie, blok już przerabiałem. Nie lubię ludzi, to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bizz napisał:

 

Nie, nie, blok już przerabiałem. Nie lubię ludzi, to nie dla mnie.

No to pozostaje brać sie do roboty. Bo 6 lat mieszkasz jak na budowie ;] a choćby w doskokach, to już dawno temu byś to ogarnął.

Rady już dostałeś, więc działaj :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 19:54, bizz napisał:

 

Testowałem za pierwszym razem, nie zrobiły się koryta ale wstępnie "ubiłem" samochodem jeżdżąc tam i z powrotem parę minut. Na ile powinien być wkopany krawężnik żeby się nie chwiał?

Wkopać i osadzić na jakiejś mieszaninie piasku i cementu?

 

Weź może do części robót minikoparkę, albo nawet zwykłą. W godzinę to ci to gość wykorytuje, rozsypie i jeszcze fajnie ubije, jeśli jest na gąsienicach. Szkoda się męczyć za 100 - 200 zł. Pasowałoby tylko wcześniej te krawężniki osadzić - na osobówki chyba wystarczą '6-tki'. Ja u siebie w ogóle nie mam krawężników, tylko ostatni rząd kostki mam 'zaoporowany' zaprawą, tak mniej więcej do połowy wysokości kostki. Krawężniki osadzasz na 5-10 cm zaprawy i oporujesz po bokach do polowy wysokości - powinno wystarczyć. Jak ci się nie chce betonu mieszać, to kup gotową mieszankę B20 - trochę kosztuje, ale wygoda bezcenna - wysypujesz, mieszasz z wodą i gotowe. To też jedno z moich ostatnich odkryć, a trzeba sobie ułatwiać życie gdzie tylko się da. 

Ogólnie takie roboty ziemne to jest ciężka sprawa - dawniej latałem jak głupi z łopatą i wszystko kopałem, teraz szkoda mi pleców i jak tylko się da biorę sprzęt - koszt znikomy, oszczędność czasu i zdrowia olbrzymia. Ze 4 lata temu robiłem u siebie 35 m drogi z kamienia. Koparka z materiałem wyszła coś koło 1200 zł - ja tylko stałem, patrzyłem i popijałem piwo.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blue_ napisał:

No to pozostaje brać sie do roboty. Bo 6 lat mieszkasz jak na budowie ;] a choćby w doskokach, to już dawno temu byś to ogarnął.

Rady już dostałeś, więc działaj :phi:

Jak mam lenia to stosuję coś o  nazwie 'atomic habbits' - spędzenie nawet kilku minut na jakiejś czynności, ale regularnie, przynosi niesamowite rezultaty w dłuższej perspektywie. Tak przykładowo - ocieplam sobie rury w kotłowni, nie mogłem się zabrać za to od 2 miesięcy. Robię codziennie po 2-3 minuty, jak akurat przechodzę. Po tygodniu mam już wszystko docieplone. Przy innych robotach tak samo - nie wiadomo kiedy ubywa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 19:58, bizz napisał:

 

Brzmi jak ciężka praca, ale ok - wybrać tej ziemi na głębokość pół łopaty, na całą?

Tłuczeń wsypię, ubije się samo - za dużo roboty z przywożeniem sprzętu.

 

 

Nie da rady, koszę co dwa miesiące, w wakacje co miesiąc - strasznie irytująca robota. Czyli jak nie będę kosił regularnie to nie będzie ładna?

To olewam.

 

Olej i nie pytaj co zrobić żeby "samo się zrobiło". Nikt Ci nie doradzi bo po prostu trzeba robić.

Zostaw łąkę i dziki parking, będziesz żyć lepiej.

 

PS. Temat ogrodu to jest praktycznie jak budowa drugiego domu, jest rzeka rzeczy do ogarnięcia wokół domu, w innym wypadku można olać i żyć na łące :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 09:55, Pado napisał:

jednym słowem dom ci jest tylko kulą u nogi 😀... nowy dom jak przy nim nic robić nie będziesz też się w końcu zacznie sypać...i roboty się nawarstwi

 

 

 

Nie no, obsługa techniczna jest na bieżąco.

Po prostu nikt w domu nie przywiązuje wagi do tego czy jest ładnie czy nie, więc wygląda jak wygląda.

Mniej więcej tak samo jak moje samochody, technicznie zawsze do przodu i na czas, wizualnie i w środku i na zewnątrz lekki dramat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 10:08, Teyo napisał:

fajnie by również było dać krawężnik wokół domu (opaska) rzucić tam agrowłókninę i nasypać tego samego tłucznia co na podjeździe i parkingu. 

 

To było zrobione od razu po wprowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 09:57, Teyo napisał:
  • podjazd i parking - krawężniki, korytowanie, tłuczeń i koniecznie ubicie. 
  • Tuje - agrowłóknina + plastikowe obrzeża (żeby kora nie wypadała poza) + kora, co do kształtowania to szybko i sprawnie zrobisz to elektrycznymi nożycami do żywopłotu
  • trawnik - koszenie, wertykulator, oprysk chwastoxem, nawożenie yara hydrocomplex, niestety widzę tam chwastnicę jednostronną wiec najlepiej jeszcze zrobić 2 krotnie oprysk Bayer Puma Universal - wtedy byłby komplet. 
  • basen - przerzucić tą ziemię szpadlem, zagrabić i dosiać trawę
  • schody - wersja tania to sztuczna trawa z markietu, wersja droższa to palisada, zasypka piaskiem i kostka - razem ze stopami pod filary. 

 

aha masz równy teren, jak sobie ładnie ogarniesz trawnik z chwastów to postawisz jakąś automatyczną kosiarkę i koszenie masz w zasadzie z głowy.

 

Dzięki, fajna rzeczowa odpowiedź.

Co do tui, myślałem żeby też krawężnikiem zrobić zamiast plastikowymi obrzeżami, niewiele to droższe bo długość niewielka, a znajomi narzekają na te plastikowe że ciężko się wykasza.

Pokaż proszę przykład takich schodów, nie potrafię sobie wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 07:46, Pito napisał:

 

Weź może do części robót minikoparkę, albo nawet zwykłą. W godzinę to ci to gość wykorytuje, rozsypie i jeszcze fajnie ubije, jeśli jest na gąsienicach. Szkoda się męczyć za 100 - 200 zł. Pasowałoby tylko wcześniej te krawężniki osadzić - na osobówki chyba wystarczą '6-tki'. Ja u siebie w ogóle nie mam krawężników, tylko ostatni rząd kostki mam 'zaoporowany' zaprawą, tak mniej więcej do połowy wysokości kostki. Krawężniki osadzasz na 5-10 cm zaprawy i oporujesz po bokach do polowy wysokości - powinno wystarczyć. Jak ci się nie chce betonu mieszać, to kup gotową mieszankę B20 - trochę kosztuje, ale wygoda bezcenna - wysypujesz, mieszasz z wodą i gotowe. To też jedno z moich ostatnich odkryć, a trzeba sobie ułatwiać życie gdzie tylko się da. 

Ogólnie takie roboty ziemne to jest ciężka sprawa - dawniej latałem jak głupi z łopatą i wszystko kopałem, teraz szkoda mi pleców i jak tylko się da biorę sprzęt - koszt znikomy, oszczędność czasu i zdrowia olbrzymia. Ze 4 lata temu robiłem u siebie 35 m drogi z kamienia. Koparka z materiałem wyszła coś koło 1200 zł - ja tylko stałem, patrzyłem i popijałem piwo.

 

 

Właśnie o minikoparce pomyślałem, tak chyba zrobię. Zaoszczędzi kupę czasu a kasy pewnie też, bo na minikoparkę wydam max 300 zł, a sam co chwilę będę się leczył wieczorami whiskaczem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 07:51, Pito napisał:

Jak mam lenia to stosuję coś o  nazwie 'atomic habbits' - spędzenie nawet kilku minut na jakiejś czynności, ale regularnie, przynosi niesamowite rezultaty w dłuższej perspektywie. Tak przykładowo - ocieplam sobie rury w kotłowni, nie mogłem się zabrać za to od 2 miesięcy. Robię codziennie po 2-3 minuty, jak akurat przechodzę. Po tygodniu mam już wszystko docieplone. Przy innych robotach tak samo - nie wiadomo kiedy ubywa.

 

Nawet nie wiedziałem jak to się nazywa a stosuję od paru lat w pracy. Wcześniej miałem kupę ciągnących się spraw, teraz większość na bieżąco.


Dobre, wprowadzam od jutra, dziś nie dam rady bo zrobiłem ponad 800 km po polskich drogach i mam dosyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bizz napisał:

 

Dzięki, fajna rzeczowa odpowiedź.

Co do tui, myślałem żeby też krawężnikiem zrobić zamiast plastikowymi obrzeżami, niewiele to droższe bo długość niewielka, a znajomi narzekają na te plastikowe że ciężko się wykasza.

Pokaż proszę przykład takich schodów, nie potrafię sobie wyobrazić...

Zrób z betonu, będzie trwale.

Miałem plastikowe i drewniane, które wywaliłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły masz pierdolnik, ale chwali się, że trochę zaczęło Ciebie to kłuć w oczy :).

Trzymam kciuki żeby wytrwałości wystarczyło do uporządkowania, a potem utrzymania w dobrym stanie.

 

A propos tych tuji przy bramie przesuwnej, to przesadź je co najmniej z 20 cm od bramy/ogrodzenia bo jak Ci wyrosną to mogą przeszkadzać w przesuwaniu tej bramy.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, misiu napisał:

Niezły masz pierdolnik, ale chwali się, że trochę zaczęło Ciebie to kłuć w oczy :).

Trzymam kciuki żeby wytrwałości wystarczyło do uporządkowania, a potem utrzymania w dobrym stanie.

 

A propos tych tuji przy bramie przesuwnej, to przesadź je co najmniej z 20 cm od bramy/ogrodzenia bo jak Ci wyrosną to mogą przeszkadzać w przesuwaniu tej bramy.

Jaki pan taki kram;)

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

To jest dobry watek jak pisze ze lepiej w bloku mieszkac a otrzymuje odp ze dom to same zalety. 

Dodaje do google keep

Dom nie jest dla każdego, ja potrafię szybciej wyjść z pracy, żeby skosić trawę, co uwielbiam robić. Każda wolna chwila to rybki, bo moja działka graniczy z rzeką. Wychowałem się i większość życia mieszkałem w bloku, póki co nie chciałbym do tego wracać. 

Edytowane przez sadlos
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.