Skocz do zawartości

Tarraco


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, johny napisał:

240km to optymalny wynik. Box JB4 praktycznie daje te same wyniki co soft, zerknij na Cinsoft są tam obie możliwości, nie wielka różnica a masz zachowaną gwarancje. Podstawa to paliwo 98PB 

JB4 jak dobrze pamietam trochę dłubania jest żeby wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sdss napisał:

JB4 jak dobrze pamietam trochę dłubania jest żeby wyciągnąć?

E gdzie tam, jedna wtyczka od spodu i 3 u góry jak dobrze pamietam. Najwiecej roboty to przeciągnięcie kostki OBD do wnętrza. Natomiast gdy pojechałem na wymianę oleju powiedziałem iż mam boxa i go rozpiąlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AstraC napisał:

Dobre egzemplarze dają radę 200-210KM, aczkolwiek dodatkowe pytanie o sens bo IC jest wodny w tym badziewiu i podobno w lato na autostradzie lubi komp ograniczyć moc. :hmm:

Często gęsto w serii wychodziły na hamowni po 143km 🤦‍♂️ Ogólnie jak ktoś myśli o szybszej jeździe to ten silnik nie ma najmniejszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model faktycznie słabo promowany i ilosć napotkanych na drodze mogę policzyć na palcach jednej ręki... a bliźniaków ze znaczkiem VW jeździ od pierona. Dziwne trochę, że mniej go na drogach niż VW, zwłaszcza że jest tańszy i ma 5 lat gwarancji, a nie 2 jak VW.

Z 2.0 TSI 190 KM  to bardzo sensowne auto- jeszcze nie pali dużo (mniej niż np. X3 2.0 benzynowe), a daje przyzwoite osiagi (rakieta to nie jest ale 8 z hakiem do 100 to zupełnie przyzwoity wynik do normalnej jazdy).

Aspekt wizualny, to już każdy ocenia sam, ale IMO w wersji Fr4 to najładniejszy SUV w grupie VW (Formentora nie uważam za SUVa, więc się nie liczy)

Jeśli byś się nim interesował w kontekście zakupu, to  daj znać - mam znajomego w Seacie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, johny said:

Często gęsto w serii wychodziły na hamowni po 143km 🤦‍♂️ Ogólnie jak ktoś myśli o szybszej jeździe to ten silnik nie ma najmniejszego sensu

Tu nie chodzi o szybszą jazdę, ale był moment kiedy 150KM było już przy mało. ;]
IMAG0914_small.jpg.e644538a6b8d1cb5d7fe6d3ba57671e1.jpg
Tak samo jak jechałem do Paryżewa i miał boks, 6 osób i bagaży sporo, czasem 150KM nie zapewniało w pełni płynnej jazdy.
Najchętniej bym wgrał soft od 182KM, bo robią to za 50PLN, ale problem jest taki że mam manuala, a w Grand C-MAX nie było 182KM w manualu, więc nie ma softu 1:1. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, AstraC said:

Najchętniej bym wgrał soft od 182KM, bo robią to za 50PLN, ale problem jest taki że mam manuala, a w Grand C-MAX nie było 182KM w manualu, więc nie ma softu 1:1. :(

 

A nie podejdzie z Mondeo albo czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Maciej__ said:

 

A nie podejdzie z Mondeo albo czegos innego?

No nie, nawet z Focus'a już nie podejdzie. Bo wtedy robią jakby update oryginalnego softu, a ten musi być w 100% kompatybilny z samochodem, ergo wersja jaką chcesz wgrać musiała występować w naturze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A nie podejdzie z Mondeo albo czegos innego?

Chciałbyś pojechać do Paryża jakimś pogrzebanym samochodem ? Nie przesadzajmy 150KM wystarcza do w miarę sprawnego poruszania się na autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MarcG said:

Chciałbyś pojechać do Paryża jakimś pogrzebanym samochodem ? Nie przesadzajmy 150KM wystarcza do w miarę sprawnego poruszania się na autostradach.

Spokojnie, wgranie softu za 50PLN polega na wgraniu oryginalnego softu, z tą samą konfiguracją, jedyna różnica to jest soft od 182KM zamiast 150KM.
Co w przypadku akurat tym jest nie możliwe, bo nie było softu [Grand] C-MAX'a 182KM z manualem, a więc nie ma takiego softu, więc się nie da. :(

A te 150KM z boksem, 6 osób i bagaże to jak mówię, jeszcze w wietrzny dzień jechałem, to miał problemy i przy 130-140km/h potrafił palić 13l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał:

Spokojnie, wgranie softu za 50PLN polega na wgraniu oryginalnego softu, z tą samą konfiguracją, jedyna różnica to jest soft od 182KM zamiast 150KM.
Co w przypadku akurat tym jest nie możliwe, bo nie było softu [Grand] C-MAX'a 182KM z manualem, a więc nie ma takiego softu, więc się nie da. :(

A te 150KM z boksem, 6 osób i bagaże to jak mówię, jeszcze w wietrzny dzień jechałem, to miał problemy i przy 130-140km/h potrafił palić 13l.

We fordzie jakoś tak jest i faktycznie te mapy chyba już są w silniku.

A co do chipów to właśnie na autostradzie przy długim gonieniu z gazem w podłodze wychodzą dziury w tłokach przy przelewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, MarcG said:

We fordzie jakoś tak jest i faktycznie te mapy chyba już są w silniku.

A co do chipów to właśnie na autostradzie przy długim gonieniu z gazem w podłodze wychodzą dziury w tłokach przy przelewaniu.

Z tego co ja wiem, to mapy są w DW10C, a u mnie to zmiana softu na tą wersję od 182KM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcG napisał:

We fordzie jakoś tak jest i faktycznie te mapy chyba już są w silniku.

A co do chipów to właśnie na autostradzie przy długim gonieniu z gazem w podłodze wychodzą dziury w tłokach przy przelewaniu.

 

To ak ale zapytam naiwnie ile miales aut z chipem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

To ak ale zapytam naiwnie ile miales aut z chipem ? 

Żadnego bo najbardziej cenię sobie święty spokój , a poza tym wcześniej miałem diesle renaulta dci a one bez tego się sypią, potem wolnossce v6 a to nie potrzebuje chipa. Czytałem za to parę historii jak po chipie goście gnali z gazem w podłodze przeszło 200km/h po kilkaset km i kończyło się to zwałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 01:27, PawelWaw napisał:

Ostatnio na AK dowiedzialem sie ze taki samochod istnieje. 

Seat go chowal 2 lata ? 

Na ulicach tego nie widac. 

 

Poogladalem testy, to calkiem fajne auto. 

Tylko jeszcze nie wiem co lepsze TDI 190 @ 235 KM czy TSI 190 @ 245 KM. 

Ropniak spalanie 8 a benzyna 10.

 

Chyba wygrywa TSI. 

 

No i bialy jest piekny :)

 

I teraz prosze o like kto tez nie znal tego auta :)

 

W dniu 18.12.2020 o 01:27, PawelWaw napisał:

Ostatnio na AK dowiedzialem sie ze taki samochod istnieje. 

Seat go chowal 2 lata ? 

Na ulicach tego nie widac. 

 

Poogladalem testy, to calkiem fajne auto. 

Tylko jeszcze nie wiem co lepsze TDI 190 @ 235 KM czy TSI 190 @ 245 KM. 

Ropniak spalanie 8 a benzyna 10.

 

Chyba wygrywa TSI. 

 

No i bialy jest piekny :)

 

I teraz prosze o like kto tez nie znal tego auta :)

 

W środku trochę już muzeum, na plus silnik TSI.

Obejrzyj nowe Sorento lub Santa Fe, podobny pieniądz, a jakość już w zasadzie premium. 

Na minus dla koreańczyków silnik względem TSI, jeśli ktoś oczekuje konkretnych osiągów.

Hybryda jedzie bardzo dobrze, ale TSI trochę lepiej.

Skrzynia u koreańczyków lepsza. 

Wnętrze 2 klasy lepsze.

Spalanie w koło komina będzie niższe w hybrydzie, trasa podobnie.

 

A wiadomo, że i tak wybiera się oczami i osiągami, tylko w różnych proporcjach zależnie od ludzika ;) 

Tak czy inaczej warto obejrzeć na żywo ww. propozycje, bo można się zdziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.