Skocz do zawartości

Zgłoszenie zbycia pojazdu - nie da sie?


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Początkiem grudnia sprzedałem auto (było zarejestrowane na mnie).

 

Wiem, że tam chyba od początku 2020 roku istnieją kary za brak zgłoszenia zbycia/nabycia pojazdu.

Dlatego też, chciałem zgłosić zbycie przez internet (z tego co doczytalem jest na to obecnie 60 dni - wydłużone z 30 ze względu na pandemię).

 

Jednak wygląda na to, że się nie da.

Jak wybieram odpowiedni formularz na gov.pl, zostaje przekierowany do strony mój pojazd, gdzie jest lista wszystkich pojazdów zarejestrowanych na mnie, i tam przy dowolnym mogę kliknąć w "Zgłoś zbycie pojazdu".

Jednak owego pojazdu który to sprzedałem początkiem grudnia nie ma tam na liście, gdyż kupujący już sam zgłosił, więc pojazd jest na niego.

 

I co teraz?

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiniO napisał:

co teraz?

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Wydrukuj formularz, wypełnij i wyślij pocztą za potwierdzeniem odbioru lub wizyta osobista w wydziale. I radzę to zrobić bo pomimo że auto jest już zarejestrowane to i tak Cię za to dojadą że nie zgłosiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damianX napisał:

już nic wtedy.

to zgłoszenie służy tylko temu żebyś to zrobił i nie miał ewentualnych problemów jakby nowy nie zamierzał przerejestrować na siebie.

 

Tyle że fakt rejestracji przez nowego właściciela, nie zwalnia poprzedniego z obowiązku rejestracji. Koleżankę ostatnio ukarali po pół roku bo miała identyczną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Piotrus said:

 

Wydrukuj formularz, wypełnij i wyślij pocztą za potwierdzeniem odbioru lub wizyta osobista w wydziale. I radzę to zrobić bo pomimo że auto jest już zarejestrowane to i tak Cię za to dojadą że nie zgłosiłeś. 

 

Znasz kogos, kto mial nieprzyjemnsci w WK z tytulu tego, ze nie zglosil sprzedazy?

Zgadzam sie, ze lepiej zrobic, ale tez nie slyszalem o zadnych problemach w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Znasz kogos, kto mial nieprzyjemnsci w WK z tytulu tego, ze nie zglosil sprzedazy?

Zgadzam sie, ze lepiej zrobic, ale tez nie slyszalem o zadnych problemach w praktyce.

Tak, sąsiadkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ciekawe, jakis nadgorliwy naczelnik w WK sie musial trafic, bo ta kara nie leci z automatu.

WK Legionowo. Tzw fakt autentyczny :)

 

Akurat zadzwonił sąsiad, auto było zgłoszone ale 2 tyg po terminie. Minęło pół roku i ta sytuacja kosztowała ich 200 PLN, w WK mają jakieś narzędzie IT które wyłapuje takie sytuacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CiniO napisał:

Cześć.

Początkiem grudnia sprzedałem auto (było zarejestrowane na mnie).

 

Wiem, że tam chyba od początku 2020 roku istnieją kary za brak zgłoszenia zbycia/nabycia pojazdu.

Dlatego też, chciałem zgłosić zbycie przez internet (z tego co doczytalem jest na to obecnie 60 dni - wydłużone z 30 ze względu na pandemię).

 

Jednak wygląda na to, że się nie da.

Jak wybieram odpowiedni formularz na gov.pl, zostaje przekierowany do strony mój pojazd, gdzie jest lista wszystkich pojazdów zarejestrowanych na mnie, i tam przy dowolnym mogę kliknąć w "Zgłoś zbycie pojazdu".

Jednak owego pojazdu który to sprzedałem początkiem grudnia nie ma tam na liście, gdyż kupujący już sam zgłosił, więc pojazd jest na niego.

 

I co teraz?

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Jeśli osoba która kupiła Twoje auto zarejestrowała je w WK zanim Ty zgłosiłeś sprzedaż, to elektronicznie już nie zgłosisz sprzedaży - tak niestety to działa -  info dostałem w swoim WK.

Musisz chyba się wybrać do swojego WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał:

 

Tyle że fakt rejestracji przez nowego właściciela, nie zwalnia poprzedniego z obowiązku rejestracji. Koleżankę ostatnio ukarali po pół roku bo miała identyczną sytuację.

Niby tak ale dziś w dobie internetu i danych we własnym profilu obywatela , zgłaszanie auta 60 dni po tym jak ktoś już je zarejestrował i nie widać go w profilu ,chyba zdaje się być bezcelowe.

Edytowane przez damianX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, damianX napisał:

Niby tak ale dziś w dobie internetu i danych we własnym profilu obywatela , zgłaszanie auta 60 dni po tym jak ktoś już je zarejestrował i nie widać go w profilu ,chyba zdaje się być bezcelowe.

 

Zawsze możesz tak się tłumaczyć jakby Ci przyszło zapłacić od 200 do 1000 pln za niedopełnienie tej formalności i liczyć na to że kolegium odwoławcze lub sąd będzie myślał podobnie jak Ty i ja zresztą też.

 

@CiniO chyba przypomniałem sobie jaki jest na to patent żeby poszło elektronicznie, przy zgłaszaniu wybierasz że Twoich danych nie ma w dowodzie rejestracyjnym i wtedy możesz wypełnić formularz pomimo braku auta w systemie.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Piotrus said:

 

Zawsze możesz tak się tłumaczyć jakby Ci przyszło zapłacić od 200 do 1000 pln za niedopełnienie tej formalności i liczyć na to że kolegium odwoławcze lub sąd będzie myślał podobnie jak Ty i ja zresztą też.

 

@CiniO chyba przypomniałem sobie jaki jest na to patent żeby poszło elektronicznie, przy zgłaszaniu wybierasz że Twoich danych nie ma w dowodzie rejestracyjnym i wtedy możesz wypełnić formularz pomimo braku auta w systemie.

 

 

 

 

Normalnie aż mi teraz wstyd, że na to nie wpadłem.

Wysłane i załatwione.

Dzięki.

 

Inaczej by było kiepsko, bo do końca przyszłego tygodnia jestem na izolacji, wiec ani urząd ani poczta ani nic innego nie wchodziło by w grę.

 

Jak zwykle AK okazał się niezastąpiony.

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację..miesiąc temu kupiłem parcha do remontu. Nie mogę go przerejestrować bo nie ma przeglądu, a nie ma przeglądu bo jest do remontu😜 zgłosiłem przez gov nabycie, dostałem maila że poszło i od tamtej pory cisza..ani nie mam go w moim profilu, ani się urząd do mnie nie odzywa w tej sprawie. Przerabiał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację..miesiąc temu kupiłem parcha do remontu. Nie mogę go przerejestrować bo nie ma przeglądu, a nie ma przeglądu bo jest do remontu zgłosiłem przez gov nabycie, dostałem maila że poszło i od tamtej pory cisza..ani nie mam go w moim profilu, ani się urząd do mnie nie odzywa w tej sprawie. Przerabiał ktoś temat?
Tak. Zgłosiłeś i tyle. Dopiero jak zarejestrujesz na siebie, to zmiany będą widoczne.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację..miesiąc temu kupiłem parcha do remontu. Nie mogę go przerejestrować bo nie ma przeglądu, a nie ma przeglądu bo jest do remontu zgłosiłem przez gov nabycie, dostałem maila że poszło i od tamtej pory cisza..ani nie mam go w moim profilu, ani się urząd do mnie nie odzywa w tej sprawie. Przerabiał ktoś temat?

Wielokrotnie.

I nic z tym nie zrobisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.