Skocz do zawartości

Ochraniacze


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takim zestawie ?

 

Zaliczyłem szlif na 125 i w krótkich spodniach i krótkim rękawie już jeździł nie będę ale pełen strój na takie upały średnio mi leży.

 

Do tego oczywiście kask i rękawice

 

https://allegro.pl/oferta/ochraniacze-lokcie-kolan-nalokietniki-na-motocykl-11517227963

 

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

 

Co sądzicie o takim zestawie ?

 

Zaliczyłem szlif na 125 i w krótkich spodniach i krótkim rękawie już jeździł nie będę ale pełen strój na takie upały średnio mi leży.

 

Do tego oczywiście kask i rękawice

 

https://allegro.pl/oferta/ochraniacze-lokcie-kolan-nalokietniki-na-motocykl-11517227963

 

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Imo szkoda kasy, kup sobie jakąś kurtkę meshową i dobre jeansy motocyklowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ochraniacze to już połowa budżetu na tanią kurtkę letnią (np. ozone jet) a oprócz łokci będzie ochrona barków i pleców.

 są też opinie że takie ochraniacze w czasie nawet krótkiego ślizgu na asfalcie bedą się zsuwać, podwijać i niewielka z tego ochrona.

 

wiadomo że jazda miejska na 125 to nie moto gp ale ja bym radził coś co w całości zasłania ciało

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się przesunie, zsunie itd. Myślę, że za 500 zł kupisz choćby nawet używane spodnie jeansowe i letnią kurtkę, to Ci przynajmniej tyłek ochroni. Bo to zazwyczaj tak jest, że chronisz jedno a przytrzesz drugie. Latam w spodniach i skórze po mieście i jest oczywiście gorąco ale da się przeżyć, wystarczy się nie zatrzymywać 😅

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy spodnie dzinsowe z ochraniaczami typowe motocyklowe i kurtka nawet tania ale motocyklowa też z ochraniaczami. Ewentualnie jak nie lubisz dzinsów to ja mam taki zestaw. Na dłuższe trasy mam skóre (ochraniacze barki plecy łokcie) i spodnie skórzane (ochraniacze kolana i miednica) a po mieście i do roboty mam spodnie ortalionowe cienkie taki z wszytymi ochraniaczami na kolana( robocze ze sklepu BHP) na jesień/zime takie same tylko ocieplane. Kurtka z ochraniaczami na łokcie i barki motocyklowa kupiona używka za niecałe 200pln a jak zimniej pod kurtke bluza. No i oczywiście buty nie sandały czy trampki tylko na lato mam motocyklowe krótkie a na jesień skórzane jak kiedyś miało ZOMO z blachą bo to chopper wiec pasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklowe jeans'y z wszytym aramidem lub innymi materialami chroniacymi. Odradzam jazde w krotkich spodenkach wlasnie dlatego, ze nie bedziesz mial oslonietych kolan. Te nakladane na rzepy nakolanniki zsuna / przesuna Ci sie juz w pierwszym kontakcie z nawierzchnia. Aby tego uniknac, kolana musza byc zakryte przez spodnie,  JA na korpus zakladam Bionic'a Alpinestars, od nastu lat i zdal swoje zadanie na celujaco !

 

Lepiej sie pocic niz pozniej koledzy maja doopsko podcierac - w przypadku braku rekawiczek.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś wyjechać za miasto i przyspieszyć powyżej 60km/h, to i w pełnej skórze przy 30 stopniach nie będzie Cię grzało.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 09:31, Marko33 napisał:

 

Co sądzicie o takim zestawie ?

 

Zaliczyłem szlif na 125 i w krótkich spodniach i krótkim rękawie już jeździł nie będę ale pełen strój na takie upały średnio mi leży.

 

Do tego oczywiście kask i rękawice

 

https://allegro.pl/oferta/ochraniacze-lokcie-kolan-nalokietniki-na-motocykl-11517227963

 

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

taktyki są dwie...

grecka: jeździsz na krótko cywilnie ale spokojnie i tak do 40 max (oni nawet kasków nie noszą)

reszta: zakładasz normalny strój... są wersje letnie, ja nie mam takich ale np skóra dobrze chroni przed słońcem a otwarty suwak do połowy daje fajny przewiew przy małych prękościach, a poza tym tak jak napisał @Olleo przy prędkościach powyżej 50 zaczyna się robić fajny przewiew

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktyki są dwie...
grecka: jeździsz na krótko cywilnie ale spokojnie i tak do 40 max (oni nawet kasków nie noszą)
reszta: zakładasz normalny strój... są wersje letnie, ja nie mam takich ale np skóra dobrze chroni przed słońcem a otwarty suwak do połowy daje fajny przewiew przy małych prękościach, a poza tym tak jak napisał [mention=134765]Olleo[/mention] przy prędkościach powyżej 50 zaczyna się robić fajny przewiew
Gleba, którą zaliczyłem była w zakręcie z nie więcej niż 4 dychy na budziku (tak sądzę bo nie patrzyłem na zegary)
Łokieć i kolano kończą się goić a minęło dwa tygodnie.
Bez niczego na lolana i łokcie już nie chcę.
Skóry i pełne ciuchy odpadają bo moje wycieczki to częste krótkie postoje np na zdjęcie - ugotuję się
Zaryzykuję chyba te ochraniacze tylko zobaczę czy gdzieś jest szansa to pomacać przed kupnem

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 15:12, Marko33 napisał:

Gleba, którą zaliczyłem była w zakręcie z nie więcej niż 4 dychy na budziku (tak sądzę bo nie patrzyłem na zegary)
Łokieć i kolano kończą się goić a minęło dwa tygodnie.
Bez niczego na lolana i łokcie już nie chcę.
Skóry i pełne ciuchy odpadają bo moje wycieczki to częste krótkie postoje np na zdjęcie - ugotuję się
Zaryzykuję chyba te ochraniacze tylko zobaczę czy gdzieś jest szansa to pomacać przed kupnem

 

wiesz jak to jest, będziesz miał na łoksie i kolana to następnym razem zetrzesz tyłek...

może spodnie mesh, a kurtkę to pewnie jakąś tam masz, to na postój ją zdejmiesz i zostawisz z moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
W dniu 2.07.2022 o 09:31, Marko33 napisał:

 

Co sądzicie o takim zestawie ?

 

Zaliczyłem szlif na 125 i w krótkich spodniach i krótkim rękawie już jeździł nie będę ale pełen strój na takie upały średnio mi leży.

 

Do tego oczywiście kask i rękawice

 

https://allegro.pl/oferta/ochraniacze-lokcie-kolan-nalokietniki-na-motocykl-11517227963

 

 

Nie kupuj jakiegos badziewia, tylko Alpinestars

 

bionic alpinestars - Yahoo Image Search Results

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.