Skocz do zawartości

240 kW przy 83% soc


HelixSv

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wujek napisał:

Mam takie glupie pytanie mam dwa miejsca postojowe i bede ciagnal 2x11kW czy to oznacza, ze bede mogl elektryka ladowac 22kW? Czy to tak nie dziala?

Co to oznacza 2x11kW - będziesz miał dwa obwody z zabezpieczeniem na moc 11kW ?

Najlepiej 3fazy dociągnąć. Ładuje się i tak przez noc.

 

BTW. Mój cały dom ma przydział 12kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Co to oznacza 2x11kW - będziesz miał dwa obwody z zabezpieczeniem na moc 11kW ?

Najlepiej 3fazy dociągnąć. Ładuje się i tak przez noc.

 

BTW. Mój cały dom ma przydział 12kW ;)

tak dwa obwody, 3 faz sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wujek said:

Mam takie glupie pytanie mam dwa miejsca postojowe i bede ciagnal 2x11kW czy to oznacza, ze bede mogl elektryka ladowac 22kW? Czy to tak nie dziala?

 

Abstrahując od technicznych możliwości takiego połączenia, to bardzo niewiele EV może przyjąć 22 kW. Z tego, co wiem, to tylko niektóre wersje Zoe, Megane i Ariya. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HelixSv napisał:

 

Abstrahując od technicznych możliwości takiego połączenia, to bardzo niewiele EV może przyjąć 22 kW. Z tego, co wiem, to tylko niektóre wersje Zoe, Megane i Ariya. 

Czyli co nie wydurniac sie i zrobic 11kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

tak dwa obwody, 3 faz sie nie da.

to IMHO nie ma sensu. Zwykłe gniazdko jednofazowe z max zabezpieczeniem. Wtedy zdecydujesz czy kupić szybką łądowarką (jak pozwolę Ci ją powiesieć na ścianie), czy ładować zwykłą (2.2kW)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

tak dwa obwody, 3 faz sie nie da.

 

Jak chcesz to zrobić?

Do zabezpieczenia jednofazowego obwodu 11kW potrzebujesz bezpiecznika około 50A. Chcesz podciągnąć dwa takie kable z dwóch różnych faz? Jakie auto miałoby z tego korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, format napisał:

 

Jak chcesz to zrobić?

Do zabezpieczenia jednofazowego obwodu 11kW potrzebujesz bezpiecznika około 50A. Chcesz podciągnąć dwa takie kable z dwóch różnych faz? Jakie auto miałoby z tego korzystać?

No takie mamy czasy ze 3 faz niet ale do 11kW na miejsce tak a ze mam dwa miejsca to będą dwa obwody i dwa liczniki… pomyślałem żeby to w jeden wsadzić i zrobić 22kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujek napisał:

No takie mamy czasy ze 3 faz niet ale do 11kW na miejsce tak a ze mam dwa miejsca to będą dwa obwody i dwa liczniki… pomyślałem żeby to w jeden wsadzić i zrobić 22kW

 

Znasz jakiekolwiek auto które umie się ładować 11kW z jednej fazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

No takie mamy czasy ze 3 faz niet ale do 11kW na miejsce tak a ze mam dwa miejsca to będą dwa obwody i dwa liczniki… pomyślałem żeby to w jeden wsadzić i zrobić 22kW

 

Jesteś pewien, że z jednej fazy ktoś Ci zrobi 11 kW? :)

 

Coś w tej historii nie gra, musisz uporządkować te wpisy, wtedy będzie można pomóc ;) 

 

Auta zazwyczaj przyjmują max. 11 kW (czasem 22) ale z 3 faz, a z jednej max. 7 kW i tu nie ma wyjątków, chyba, że w dół ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Muszę bo mocy mało na blok. 

 

no faktycznie, w bloku zasada kto pierwszy ten ma, dla reszty bedzie odmowa

 

BTW bierz jedno podlaczenie i jeden licznik, nie wyglupiaj sie z dwoma :)

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie. Jesli masz 11KW to mysle ze to 3 fazowka z zabezpieczeniem 16A.

Na jednej fazie sie tego nie da zrobic w budownictwie mieszkaniowym....Nikt tego nie odbierze...

 

Co do samochodow - jak szybko sie bedziesz ladowac bedzie zalezec od wewnetrznej ladowarki auta. Sa jednofazowe (zwykle 32A), sa dwu-fazowe, (zwykle 2x32A), sai troj fazowe (glownie 3x16A ale tez sa 3x32A - ale to francja zwykle).

 

Przyjmujac wartosci usrednione, jesli bedziesz miec akumulator w ktory doladujesz ~ 60kwh, to przy 3x16A masz go naladowanego w 6h. Natomiast, jesli ten kabel (w co nie chce mi sie wierzyc) to jednofazowy, to bedzie juz 18h 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kiwal napisał:

Co do samochodow - jak szybko sie bedziesz ladowac bedzie zalezec od wewnetrznej ladowarki auta. Sa jednofazowe (zwykle 32A), sa dwu-fazowe, (zwykle 2x32A), sai troj fazowe (glownie 3x16A ale tez sa 3x32A - ale to francja zwykle).

Chyba, że zamontuje stacje ładującą, ZTCW to są nawet do 50A na jednej fazie .. tak wiem dziwne, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 20:31, mrBEAN napisał:

 

Jesteś pewien, że z jednej fazy ktoś Ci zrobi 11 kW? :)

 

Coś w tej historii nie gra, musisz uporządkować te wpisy, wtedy będzie można pomóc ;) 

 

Auta zazwyczaj przyjmują max. 11 kW (czasem 22) ale z 3 faz, a z jednej max. 7 kW i tu nie ma wyjątków, chyba, że w dół ;) 

 

A gdybym chciał 2 wallboxy powiesić (bo chyba nie ma pojedynczych z dwoma kablami - czy się mylę?) to jaki kabel pociągnąć? Trójfazowy? Ile wtedy będę tam miał mocy ładując dwa auta naraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał:

 

A gdybym chciał 2 wallboxy powiesić (bo chyba nie ma pojedynczych z dwoma kablami - czy się mylę?) to jaki kabel pociągnąć? Trójfazowy? Ile wtedy będę tam miał mocy ładując dwa auta naraz?

 

W Twoim przypadku to raczej dwie stacje wymiany pakietów baterii i kilka w zapasie w podziemiu. Czyż nie? 🥰

Żona już też każe wymienić klekota? 😄 

 

Możesz sobie nawet powiesić i 5 wallboxów. 

Kwestia przyłącza, zabezpieczeń, przekrojów kabli, jaką mocą chcesz ładować itd. itp.

Sprawdź jakie masz przyłącze i zabezpieczenie przedlicznikowe, jeśli mało to podniesienie mocy i zmiana zabezpieczeń pod oczekiwania.

 

Trzy fazy pod wallboxa to raczej konieczność, żeby chodziło miło. 

 

Napisz co masz aktualnie i czego konkretnie oczekujesz, to wstępnie się oceni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mrBEAN napisał:

W Twoim przypadku to raczej dwie stacje wymiany pakietów baterii i kilka w zapasie w podziemiu. Czyż nie? 🥰

Żona już też każe wymienić klekota? 😄 

 

Teoretycznie pytam bo nadal uważam, że ta cała elektromobilność to głupia jest.

;]

 

 

27 minut temu, mrBEAN napisał:

Możesz sobie nawet powiesić i 5 wallboxów. 

 

Dwa wystarczą. Reszta aut to będą diesle.

;]

 

 

27 minut temu, mrBEAN napisał:

Kwestia przyłącza, zabezpieczeń, przekrojów kabli, jaką mocą chcesz ładować itd. itp.

Sprawdź jakie masz przyłącze i zabezpieczenie przedlicznikowe, jeśli mało to podniesienie mocy i zmiana zabezpieczeń pod oczekiwania.

 

Trzy fazy pod wallboxa to raczej konieczność, żeby chodziło miło. 

 

Napisz co masz aktualnie i czego konkretnie oczekujesz, to wstępnie się oceni.

 

Właśnie nie wiem co mam. Trzech faz w domu nie podłączałem bo mi niepotrzebne ale kabel jest jakby co.

Nie wiem też czego oczekuję, widziałem wallboxy po 7kW więc dwa takie bym powiesił żeby było ładnie. 

:skromny:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.