Skocz do zawartości

Soda Stream - naprawiłem


Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się ostatnio nie podobał saturator Soda Stream. Słabo gazował (ale gazował) i zużywał na oko więcej gazu niż powinien na ilość wody. No i wczoraj małżowina zadzwoniła z pretensjami że jej huknął i i się dziwnie zachowuje i że nie ma wody gazowanej.

No to kazałem bombę wynieść na wszelki wypadek na balkon i po powrocie rozebrałem.

Naprawa była banalna i trwała z podziwianiem efektów 5 minut. Zdjąłem plastikową górną pokrywę mocowaną na 2 zatrzaski i zobaczyłem przyczynę - odkręcona biała plastikowa nakrętka mocująca wężyk podający gaz.

Jeżeli słabo Wam działa saturator - polecam sprawdzić.

Mój teraz śmiga aż miło, podejrzewam że nakrętka od dłuższego czasu (o ile nie od nowości) nie była do końca dokręcona i gaz częściowo leciał bokiem.

  • Lubię to 3
  • Kocham 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pi_ napisał(a):

W poniedziałek Ci napiszę wrażenie po pierwszym razie.

W różowej  jest chyba 460 g. Wersus chyba 6 kg w 8 litrach

 

Bodajże 5 kg. do butli z sodastream z normalnym gwintem wchodzi trochę ponad 420 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemo napisał(a):

Jak zrobiłeś? Ja kupowałem. 

Znajomy artysta tokarz, dwa oringi plus kilka złączek i wężyk. Jak połączę i przetłoczę to opiszę ;-))

 

A no i butla z co2

 

A ile kosztuje gotowiec?

Edytowane przez Pi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

moj wlasnie dostal nowa piekna pelna butle gazu za 20 zl i gazuje jak szalony 😄

 

Moj tez ale za 9,99zl i jeszcze mam 3 pieczatki, przy uzbieraniu 10 nabicie gratis!!! 

 

A poza tym ostatnio naciagnalem laske na stowe w knajpie. Nie bylo buzi, nie dala sie zlapac za raczke, wywalila z oburzeniem moja reke ze swej nogi, ale co sie nazarlem to moje 😄 Potem tylko napisala, ze sie wiecej nie zobaczymy, bo nie ma ochoty placic za kolacje...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Josyp napisał(a):

Moj tez ale za 9,99zl i jeszcze mam 3 pieczatki, przy uzbieraniu 10 nabicie gratis!!! 

 

A poza tym ostatnio naciagnalem laske na stowe w knajpie. Nie bylo buzi, nie dala sie zlapac za raczke, wywalila z oburzeniem moja reke ze swej nogi, ale co sie nazarlem to moje 😄 Potem tylko napisala, ze sie wiecej nie zobaczymy, bo nie ma ochoty placic za kolacje...

 

mogles brac ze soba butle moze by jeszcze nabila w punkcie za free ;]

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

mogles brac ze soba butle moze by jeszcze nabila w punkcie za free ;]

Sytuacja i tak byla napieta... ale tydzien wczesniej inna postawila zarcie i bilety za 120 zeta, a ja jeszcze na tej randce znalazlem dyszke!!! Mam szczescie w zyciu! ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chalek napisał(a):

Butla 6kg z syfonem, nabita 290zl

Do tego przetoczka z allegro. 60 zl

Butle soda stream z zaworem dwukierunkowym.

 

Nabicie butli 6kg 35 zł. 

Do butli 420 gr, jak jest zmrożona wchodzi ok 470 gr CO2.

IMG-20220829-WA0000.jpg

 

Ale to jest do niebieskiej butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemo napisał(a):

Coś mi się ostatnio nie podobał saturator Soda Stream. Słabo gazował (ale gazował) i zużywał na oko więcej gazu niż powinien na ilość wody. No i wczoraj małżowina zadzwoniła z pretensjami że jej huknął i i się dziwnie zachowuje i że nie ma wody gazowanej.

No to kazałem bombę wynieść na wszelki wypadek na balkon i po powrocie rozebrałem.

Naprawa była banalna i trwała z podziwianiem efektów 5 minut. Zdjąłem plastikową górną pokrywę mocowaną na 2 zatrzaski i zobaczyłem przyczynę - odkręcona biała plastikowa nakrętka mocująca wężyk podający gaz.

Jeżeli słabo Wam działa saturator - polecam sprawdzić.

Mój teraz śmiga aż miło, podejrzewam że nakrętka od dłuższego czasu (o ile nie od nowości) nie była do końca dokręcona i gaz częściowo leciał bokiem.

To miałeś szczęście. Tam jest masa plastiku w tym uchwyty i wężyki. Jak pęknie to nie idzie tego naprawić czy skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chalek napisał(a):

Butla 6kg z syfonem, nabita 290zl

Do tego przetoczka z allegro. 60 zl

Butle soda stream z zaworem dwukierunkowym.

 

Nabicie butli 6kg 35 zł. 

Do butli 420 gr, jak jest zmrożona wchodzi ok 470 gr CO2.

Szwagier tak robił, tylko chyba jeszcze większą butlę miał. Piją dużo wody, to w końcu się wkurzył i przerobił podłączenie z redukcją na tą dużą butlę bezpośrednio :phi:. Starcza na rok.

U mnie nabicie std wkładu 10zł, więc nie chce mi się bawić w większe butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16669798815847069720026974675641.jpg.bdd5d0c277eccaf8d19b652b1e440482.jpg

To jest moja odpowiedź

tokarz 75 pln

oringi 3 pln 

Adapter 70

 wężyk 80

 

Będzie o tyle lepsze od tego z allegro, że sprawdzę na bieżąco  wagę wtłoczonego gazu i nie wtłoczę za dużo. 

 

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

Różowa trudniej nabić ale już na olx sprzedają jakąś przejściówkę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pi_ napisał(a):

16669798815847069720026974675641.jpg.bdd5d0c277eccaf8d19b652b1e440482.jpg

To jest moja odpowiedź

tokarz 75 pln

oringi 3 pln 

Adapter 70

 wężyk 80

 

Będzie o tyle lepsze od tego z allegro, że sprawdzę na bieżąco  wagę wtłoczonego gazu i nie wtłoczę za dużo. 

 

 

 

Może by tak na drukarce 3d wydrukować??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chalek napisał(a):

Fizyka.

Masz po drodze sprezarke/pompę?

Da się. Mi kiedyś gość nabił za dużo i sodastream nue był w stanie wcisnąć zaworu. Musiałem ręcznie upuścić trochę i dopiero zaczęło działać przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chalek napisał(a):

Fizyka.

Masz po drodze sprezarke/pompę?

Jesteś pewien, że ciśnienie w butli 8 litrowej jest bezpieczne dla sprzętu sodastream'u?

Coś mi się kojarzy, że te plastiki są na 8 bar a prawie na pewno w butli jest duuużo więcej.

W poniedziałek wszystko pomierzę i opiszę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, POKS napisał(a):

O co chodzi z tym syfonem?

Syfon zabezpiecza przed syfem :)

Przetaczanie z butli dużej do małej polega na przelewaniu ciekłego CO2 z dużej butli do małej. W tym celu duża butla musi być albo do góry nogami albo z syfonem czyli rurką od góry do lekko nad dnem. Plusy butli z syfonem są 2: nie musisz jej obracać a cholerstwo jest ciężkie nie trzeba ją jakoś zamocować oraz jest mniejsze prawdopodobieństwo zaciągnięcia syfu z dna butli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pi_ napisał(a):

Jesteś pewien, że ciśnienie w butli 8 litrowej jest bezpieczne dla sprzętu sodastream'u?

Coś mi się kojarzy, że te plastiki są na 8 bar a prawie na pewno w butli jest duuużo więcej.

 

Mała butla Soda odpinana do saturatora:

PW 166,7 BAR ciśnienie robocze

PH 250 BAR ciśnienie próby

 

Obstawiam, że butle 8kg mają podobnie, sprawdzę po południu bo będę przy rolbarze 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.