Skocz do zawartości

F1 sezon 2023


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Niezupełnie, Alonso się o tym dowiedział po 30 okrążeniach i zabawie na pudle :facepalm:

Chodzi mi o przyczynę, a sam sposób i opieszałość w ustaleniu kary to już w ogóle szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiu napisał(a):

Chodzi mi o przyczynę, a sam sposób i opieszałość w ustaleniu kary to już w ogóle szkoda słów.

Mówią, że to była raczej reakcja na donos, prawdopodobnie ze strony Mercedesa.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Mówią, że to była raczej reakcja na donos, prawdopodobnie ze strony Mercedesa.

 

 

To nie jest sport. To biznes i ogromne pieniadze. A tam gdzie są pieniądze nie ma litości. Żeby wygrywać trzeba chwytać się każdej okazji. 

F1 to nie jest królowa motosportu, to kur... motosportu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Podobno cofnęli te karę dla Alonso 😮

 

Cofnęli i jest fajny dym o ich decyzje ;l

 

Znaczy Alonso ma 100 pudło:ok:

Edytowane przez futrzak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Herbatnik napisał(a):

To nie jest sport.

 

To jest port i to najwyższym poziomie.

 

11 godzin temu, Herbatnik napisał(a):

To biznes i ogromne pieniadze. A tam gdzie są pieniądze nie ma litości.

 

Tak, to biznes i ogromne pieniądze.

 

11 godzin temu, Herbatnik napisał(a):

Żeby wygrywać trzeba chwytać się każdej okazji.  

 

To już różnie. 

 

11 godzin temu, Herbatnik napisał(a):

F1 to nie jest królowa motosportu, to kur... motosportu. 

 

Współczuję, nie wiem jak poniedziałek z tym przeżyjesz, ale mam coś na poprawienie humoru:

 

Cytat

FIA just announced that Mika Heikkinen is getting a 5 sec penalty, for speeding in the pit lane in the 1997 Spanish Grand Prix!

 

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Podobno cofnęli te karę dla Alonso 😮

Ależ dyskusje się wywiązały, czy dotknięcie podnośnikiem bolidu to już start prac nad autem czy nie.

Z jednej strony w F1 walczą o setne, a nawet tysięczne części sekundy więc takie dywagacje mają jakąś podstawę.

Z drugiej strony wygląda to kuriozalnie bo z tego co kojarzę, to gość z rozpędu smyrnął bolid ale od razu odciągnął podnośnik.

Niby mają jakieś ustalenia, ale jednak nie do końca (podobno tak zespoły się dogadały, że dotknięcie to już start pit stopu).

Jednym słowem: niezły burdel na własne życzenie, a w efekcie takie kurioza, które chwały nikomu nie dodają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, futrzak napisał(a):

 

To jest port i to najwyższym poziomie.

 

 

Tak, to biznes i ogromne pieniądze.

 

 

To już różnie. 

 

 

Współczuję, nie wiem jak poniedziałek z tym przeżyjesz, ale mam coś na poprawienie humoru:

 

 

;l

 

Ale to nie są moje wymysły. Tak (tyle, że w bardziej politycznych słowach) opisują F1 w książkach osoby, które były bezpośrednio związane z tym "sportem". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Herbatnik napisał(a):

Ale to nie są moje wymysły. Tak (tyle, że w bardziej politycznych słowach) opisują F1 w książkach osoby, które były bezpośrednio związane z tym "sportem". 

 

Ale Twoja interpretacja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiu napisał(a):

Ależ dyskusje się wywiązały, czy dotknięcie podnośnikiem bolidu to już start prac nad autem czy nie.

Z jednej strony w F1 walczą o setne, a nawet tysięczne części sekundy więc takie dywagacje mają jakąś podstawę.

Z drugiej strony wygląda to kuriozalnie bo z tego co kojarzę, to gość z rozpędu smyrnął bolid ale od razu odciągnął podnośnik.

Niby mają jakieś ustalenia, ale jednak nie do końca (podobno tak zespoły się dogadały, że dotknięcie to już start pit stopu).

Jednym słowem: niezły burdel na własne życzenie, a w efekcie takie kurioza, które chwały nikomu nie dodają.

 

No ale czego oczekujesz? Niby dotknął, ale jak? Niby nie można, ale nie karali, niby ustalili z zespołami, a jednak nie? Może  w końcu to jakoś określą jednoznacznie, a nie w tak absurdalny sposób - poniższy komentarz na ich oficjalnej stronie mi się spodobał:

"FIA just announced that Mika Heikkinen is getting a 5 sec penalty, for speeding in the pit lane in the 1997 Spanish Grand Prix!" ;l

 

PS - sama akcja dość uprawdopodabnia wersję spiskową @rwIcIk, że był to donos Mercedesa ;] Mówiłem, że będzie rzeźnia? :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

No ale czego oczekujesz? Niby dotknął, ale jak? Niby nie można, ale nie karali, niby ustalili z zespołami, a jednak nie? Może  w końcu to jakoś określą jednoznacznie, a nie w tak absurdalny sposób - poniższy komentarz na ich oficjalnej stronie mi się spodobał:

"FIA just announced that Mika Heikkinen is getting a 5 sec penalty, for speeding in the pit lane in the 1997 Spanish Grand Prix!" ;l

 

PS - sama akcja dość uprawdopodabnia wersję spiskową @rwIcIk, że był to donos Mercedesa ;] Mówiłem, że będzie rzeźnia? :hehe:

Ale o co chodzi? Odnoszę wrażenie, że mamy podobne zdanie ale mimo to próbujesz ze mną polemizować :hehe:.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiu napisał(a):

Ale o co chodzi? Odnoszę wrażenie, że mamy podobne zdanie ale mimo to próbujesz ze mną polemizować :hehe:.

 

To chyba złe wrażenie w tym momencie odnosisz, bo ciężko to nazwać polemiką - ja się nabijam z FIA, odnosząc się się do Twojego burdelu (znaczy ich, ale Ty to tak nazwałeś) - opisałem tylko jak wyglądały ich tłumaczenia, to powiedzmy luźna wersja tego co czytałem u źródła. Komentarz o cofnięciu  Heikkinena się podobał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał(a):

 

To chyba złe wrażenie w tym momencie odnosisz, bo ciężko to nazwać polemiką - ja się nabijam z FIA, odnosząc się się do Twojego burdelu (znaczy ich, ale Ty to tak nazwałeś) - opisałem tylko jak wyglądały ich tłumaczenia, to powiedzmy luźna wersja tego co czytałem u źródła. Komentarz o cofnięciu  Heikkinena się podobał? :)

Ale wrażenie, że mamy te samo zdanie czy, że chcesz ze mną polemizować ;)

 

Z tym Hakkinenem to na serio? Myślałem, że to jakieś jaja sobie ktoś robił.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, misiu napisał(a):

Z tym Hakkinenem to na serio? Myślałem, że to jakieś jaja sobie ktoś robił.

 

Po czymś takim to jak ich traktować? Mniej lub bardziej szyderczych było sporo, ale ten mi utkwił w pamięci, bo doskonale oddaje co odwalili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawie.

IMHO restart po drugiej czerwonej powinien być lotny. 

Ferrari :beksa:

Hulkenberg 👍

Alpine do drugiego restartu też ładnie.

McLaren - dobrze, że się obudzili.

Poza RBR stawka robi się dość wyrównana.

Większość wyścigu nie było sytuacji w której auta tego samego teamu jadą za sobą.

No i jeszcze uwaga bez znaczenia, ze względu na awarię Merca. Chyba mogli przewidzieć czerwoną po uszkodzeniu bandy i ilości żwiru na torze. 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Albon po dzwonie wyjechał na tor i zdaje się Ocon ledwo go ominął.:totalszok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem rano start, później już nie miałem czasu, obejrzałem teraz - Max jak profesor, wie o co walczy, start taki sobie, wygrana na spokojnie później :ok:

Alonso standardowo ;]:ok:

Takiej końcówki się nie spodziewałem, ale była ciekawa, jak to w sporcie motorowym ;l 

 

BTW - ciekawe jakie będą wnioski FIA po tym burdelu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał(a):

Widziałem rano start, później już nie miałem czasu, obejrzałem teraz - Max jak profesor, wie o co walczy, start taki sobie, wygrana na spokojnie później :ok:

Alonso standardowo ;]:ok:

Takiej końcówki się nie spodziewałem, ale była ciekawa, jak to w sporcie motorowym ;l 

 

BTW - ciekawe jakie będą wnioski FIA po tym burdelu ;]

Burdel na torze, ale IMO sędziowie ogarnęli temat :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minut temu, misiu napisał(a):

Co taka cisza?

 

Długi weekend? (ja nie mam).

 

5 minut temu, misiu napisał(a):

Jakie wrażenia po sprincie i ogólnie co myślicie o nowym formacie weekendu? 

 

Sprint jak sprint, nie pierwszy raz. Coś tam nakombinowali z przepisami, Russell starł się z Verstappenem, było trochę emocji. Russel bez szans w wyścigu na pudło, ciekawe jak pójdzie Alonso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał(a):

Sprint jak sprint, nie pierwszy raz.

Bardziej mi chodziło o to, że sprint w zasadzie to osobny wyścig, wcześniej był częścią kwalifikacji do głównego wyścigu w niedzielę. Teraz, wg mnie to brakuje trochę logiki z punktu widzenia całego weekendu wyścigowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiu napisał(a):

Bardziej mi chodziło o to, że sprint w zasadzie to osobny wyścig, wcześniej był częścią kwalifikacji do głównego wyścigu w niedzielę. Teraz, wg mnie to brakuje trochę logiki z punktu widzenia całego weekendu wyścigowego.

Najpierw powinien być trening 1, SQ i sprint. Potem 2. trening i kwalifikacje. Na koniec wyścig.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiu napisał(a):

Bardziej mi chodziło o to, że sprint w zasadzie to osobny wyścig, wcześniej był częścią kwalifikacji do głównego wyścigu w niedzielę. Teraz, wg mnie to brakuje trochę logiki z punktu widzenia całego weekendu wyścigowego.

 

Narobili trochę bałaganu, trochę to niedopracowane. Poprawią, może się sprawdzi. Na obecną chwilę nie jestem w stanie ocenić takiej formuły weekendów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Najpierw powinien być trening 1, SQ i sprint. Potem 2. trening i kwalifikacje. Na koniec wyścig.

 

W założeniach jest, by jak najwięcej się ścigali, czyli czysta rywalizacja na torze, a mniej jeździ w kółko dla czasów, bo to jest dużo mniej atrakcyjne dla kibiców. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać w trakcie wyścigu, ale mi uciekło - Alonso to jest gość, środek walki, jadą na odcięciu, a ten przez radio "Powiedzcie Strollowi, by ustawił balans hamulców tak jak on to zrobił, bo to pomoże" ;]

Ten mem mi o tym przypomniał:

image.png.8e06b5f8e1043649afa11453bd0a6b32.png

 

:ok:;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, futrzak napisał(a):

Miałem napisać w trakcie wyścigu, ale mi uciekło - Alonso to jest gość, środek walki, jadą na odcięciu, a ten przez radio "Powiedzcie Strollowi, by ustawił balans hamulców tak jak on to zrobił, bo to pomoże" ;]

Ten mem mi o tym przypomniał:

image.png.8e06b5f8e1043649afa11453bd0a6b32.png

 

:ok:;]

A tuż po tym Stroll zwiedzał pobocze i stracił pozycję.

Ciekawe czy to nie na skutek zmiany balansu hamulców :hmm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.