Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne


snoopi_lubin

Rekomendowane odpowiedzi

Moje drzwi które mają 6 lat już mają dość. Rogi wypaczyły się ciągnie zimnem. 
Dużo osób się buduje na AK więc może szanowne grono coś poleci?

Drzwi narażone na wysokie temperatury do południa. 
Są zadaszone. 
Kwota do 8 tyś.

Teraz mam wikęd i już nie chcę.

Co jest teraz godne polecenia? 
Drzwi zwykle bez udziwnień i przeszkleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikęd i po 6 latach chcesz wywalic :totalszok: Jaki model masz??.  8kzł i bez szybek to juz cos fajnego znajdziesz. Ja ostatnio polecam KMT Moderno alumimniowe ukryte zawiasy  4stronna przylga puls opadająca uszczelka na dole, zlicowane wew i zew . Po jakis rabatach niewiele ponad 8 k zł bys sie zmiescił .  Podobne modele ma Wisniowski i Hormman ale kolosalnie drozej . Wejdz sobie na konfigurator na strone KMT 

Edytowane przez demoneczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Optimum z tego co pamiętam. Z drzwi zrobił się banan. Latem ciężko domknąć, zimą szpary przy uszczelkach. Najgorzej jest w rogach po stronie zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Optimum z tego co pamiętam. Z drzwi zrobił się banan. Latem ciężko domknąć, zimą szpary przy uszczelkach. Najgorzej jest w rogach po stronie zamka. 
Też mam dwoje drzwi z Wiked. Jedne lepsze jakiś termo coś tam model, ale póki co sprawują się nieźle. Tańsze, mało używane właściwie od początku pracowały przy zmianach temperatury na tyle, że wyzwalały kontaktron od alarmu, ale generalnie ciągle się trzymają.

Ile lat gwarancji dawał wtedy Wiked?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał(a):

Też mam dwoje drzwi z Wiked. Jedne lepsze jakiś termo coś tam model, ale póki co sprawują się nieźle. Tańsze, mało używane właściwie od początku pracowały przy zmianach temperatury na tyle, że wyzwalały kontaktron od alarmu, ale generalnie ciągle się trzymają.

Ile lat gwarancji dawał wtedy Wiked?

tapatalked
 

U mnie to samo. Mam 2x Termo cośtam i sprawują się bardzo dobrze od 8 lat. Raz wymieniłem uszczelkę progu, ale była uszkodzona mechanicznie. Sprawdzane też ciśnieniowo i termowizją - nie wyszły źle jak na swoje parametry.

Drzwi to nie okna, AFAIR 2 lata było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał(a):

Też mam dwoje drzwi z Wiked. Jedne lepsze jakiś termo coś tam model, ale póki co sprawują się nieźle

 

57 minut temu, sherif napisał(a):

U mnie to samo. Mam 2x Termo cośtam i sprawują się bardzo dobrze od 8 lat. Raz wymieniłem uszczelkę progu, ale była uszkodzona mechanicznie. Sprawdzane też ciśnieniowo i termowizją - nie wyszły źle jak na swoje parametry.

Drzwi to nie okna, AFAIR 2 lata było.

 Takie to są te dobre co się nie wypaczą? https://inspiro.online/pl/p/Caiman-Black-Termo-PUR-drzwi-zewnetrzne-do-domu-program-Czyste-Powietrze/247?gclid=CjwKCAiAnZCdBhBmEiwA8nDQxREvIWny95meDI_IvuTiNGr_pUiPA9vFhwqp-I2gge7vCBwvaswYVRoC3cMQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem drzwi zewnętrzne GERDA, za niemal 5 tysięcy.

Bardzo fajne, grube bardzo, ciężkie cholernie (70kg) samo skrzydło.

Ale ostatnio robiłem sobie termowizję i drzwi spoko, ale rama tak bije, że szok.

BTW stare okno z ramą drewnianą, o wiele 8, jeśli chodzi o straty ciepła.

Może właśnie jakieś drewniane te drzwi kup?

flir_20221124T175736.jpg

flir_20221124T175756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie 72mm grubości z jakąś piana w środku z ościeżnicą  aluminiowa i w środku drewno. Przenikalność 0,8. 

Kolejne były 90mm grubości i przenikalność 0,6, ale cena plus 1500.

 

zdecydowałem się na 0,8 ponieważ okna mam o podobnych parametrach: 0,79 inne 0,76.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

Ja kupiłem właśnie 72mm grubości z jakąś piana w środku z ościeżnicą  aluminiowa i w środku drewno. Przenikalność 0,8. 

Kolejne były 90mm grubości i przenikalność 0,6, ale cena plus 1500.

 

zdecydowałem się na 0,8 ponieważ okna mam o podobnych parametrach: 0,79 inne 0,76.


 

Co (i za ile:phi:) konkretnie kupiłeś, możesz podlinkować typ/model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drewniane urzędowskiego podobnie zresztą jak reszta drewnianej solarki.

Od 12 lat zero problemów z wymiarami, szczelnoscia itp. Rok temu przetarłem papierem tylko i ponownie zaciągnąłem lakierem bo oryginalny zaczal sie luszczyc - tyle że drzwi są 100% od południa bez zadaszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Mam drewniane urzędowskiego podobnie zresztą jak reszta drewnianej solarki.

Od 12 lat zero problemów z wymiarami, szczelnoscia itp. Rok temu przetarłem papierem tylko i ponownie zaciągnąłem lakierem bo oryginalny zaczal sie luszczyc - tyle że drzwi są 100% od południa bez zadaszenia.

W jednym mieszkaniu tez mam urzedowskiego, papier i nowy lakier w kilku miejscach. 
Oni jeszcze „żyją” ? 
 

Nie miałem ofert od nich w obecnie budowanym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, demoneczek napisał(a):

Pewnie Artkic , tyle ze oscieznica drewniano - stalowa. Martom nie produkuje drewno-alu 

Tak, stał ocynkowana plus drewno w konstrukcji - masz racje. Model tez, bez szybki bo to strata ciepła 🧐

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odgrzeje trochę kotleta. Byłem na wycenie drzwi i Pani ze sklepu poleciła drzwi vikking. Są to drzwi kompozytowe. Ktoś ma jakieś doświadczenia? 

Generalnie nastawiam się na drzwi aluminiowe. 
 

teraz tak patrzę ze wikęd ma jakieś drzwi Alu hybrid. Może warto spróbować jeszcze raz tą firmę wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 18:08, snoopi_lubin napisał(a):

Odgrzeje trochę kotleta. Byłem na wycenie drzwi i Pani ze sklepu poleciła drzwi vikking. Są to drzwi kompozytowe. Ktoś ma jakieś doświadczenia? 

Generalnie nastawiam się na drzwi aluminiowe. 
 

teraz tak patrzę ze wikęd ma jakieś drzwi Alu hybrid. Może warto spróbować jeszcze raz tą firmę wybrać ?

 

Zobacz drzwi alu Hormanna. Wbrew pozorom nie wychodzą cenowo źle, a są solidne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zet napisał(a):

 

Zobacz drzwi alu Hormanna. Wbrew pozorom nie wychodzą cenowo źle, a są solidne. 

Nie ma u mnie Hormanna. Najbliżej 30km do tego nie jest polecana podczas montażu 

Edytowane przez snoopi_lubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2023 o 18:08, snoopi_lubin napisał(a):

teraz tak patrzę ze wikęd ma jakieś drzwi Alu hybrid. Może warto spróbować jeszcze raz tą firmę wybrać ?

Mam 2 wikędy, jedne zwykłe bez udziwnień, są bardzo dobre, używane sporo.

Drugie z "dostawką" przeszkloną, ocieplane Thermo plus czy jakoś tak. Tragedia od samego początku. Raz kompletny zamek wymieniony bo ledwo działał, po roku powtórka ale już po gwarancji w zasadzie więc dałem sobie spokój.

 

Nie idź w tę firmę :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komor napisał(a):

Mam 2 wikędy, jedne zwykłe bez udziwnień, są bardzo dobre, używane sporo.

Drugie z "dostawką" przeszkloną, ocieplane Thermo plus czy jakoś tak. Tragedia od samego początku. Raz kompletny zamek wymieniony bo ledwo działał, po roku powtórka ale już po gwarancji w zasadzie więc dałem sobie spokój.

 

Nie idź w tę firmę :oki:

Juz nie raz opisywałem . Wikęd ma super produkty ....pod warunkem prawidłowego działania po zamontowaniu. Jezeli cos jest nie tak....to juz kopanie sie z koniem. Jest serwis , ale nie dosc ze reklamacje trwaja wiecznosc, to chłopaki pracuja chyba z przymusu. O wiedzy nie wspomne. 
Tak na marginesie , sprzedajemy tez drzwi drewniane Agmar. I wiadomo tez maja serwis, Tyle ze na tym serwisie jezdża chłopaki z minimum 5 letnim doswiadczeniem pracy na produkcji. Potrafią cuda zdziałac . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, demoneczek napisał(a):

Juz nie raz opisywałem . Wikęd ma super produkty ....pod warunkem prawidłowego działania po zamontowaniu. Jezeli cos jest nie tak....to juz kopanie sie z koniem. Jest serwis , ale nie dosc ze reklamacje trwaja wiecznosc, to chłopaki pracuja chyba z przymusu. O wiedzy nie wspomne. 
Tak na marginesie , sprzedajemy tez drzwi drewniane Agmar. I wiadomo tez maja serwis, Tyle ze na tym serwisie jezdża chłopaki z minimum 5 letnim doswiadczeniem pracy na produkcji. Potrafią cuda zdziałac . 

Ale to samo sobie zaprzecza.

Super produkt to taki, który działa po zamontowaniu a nie odwrotnie ;]

 

Ja osobiście zaufałem sprzedawcy, później do niego już nie mogłem mieć pretensji bo zwiał z firmy i zostały mi listy polecone i reklamacje. Zresztą więcej kłopotów miałem z napędem bramy przesuwnej Horman, ogólnie jestem upierdliwy więc zazwyczaj każdy robił co trzeba było żeby mieć ze mną spokój ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komor napisał(a):

Ale to samo sobie zaprzecza.

Super produkt to taki, który działa po zamontowaniu a nie odwrotnie ;]

 

 

Faktycznie upierdliwy jestes ;l żartuje oczywiscie. Ale wiesz o co mi chodzi. Po prostu maja fajne produkty ale gdzies kontrola jakosci poszła na bok. A jak towar u klienta to niech się on martwi. Tyle ze konkurencja nie spi , sprzedaz spadła i przedstawiciele dostają kota bo targetu wyrobic nie mogą . ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, demoneczek napisał(a):

Faktycznie upierdliwy jestes ;l żartuje oczywiscie. Ale wiesz o co mi chodzi. Po prostu maja fajne produkty ale gdzies kontrola jakosci poszła na bok. A jak towar u klienta to niech się on martwi. Tyle ze konkurencja nie spi , sprzedaz spadła i przedstawiciele dostają kota bo targetu wyrobic nie mogą . ;]

Zawsze trafi się produkt który nie jest tym co oczekujemy.

Ogólnie te ich drzwi złe nie są same z siebie. Te duże łapią gdzieś luz na rogach ale zapewne jest to też spowodowane tym, że :piekna: się na nich wyżywa i myśli że są z tektury, a jak jest przeciąg gdzieś to potrafią łupnąć i nie sądzę że dobrze to na nie wpływa ;l Także zostawmy tu połowiczą winę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.