Skocz do zawartości

Konserwacja auta zimą


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam jedno 18-letnie auto którym mam zamiar jeździć tylko weekendowo. Pomyślałem o konserwacji podwozia ponieważ wychodzi już ruda. Pobliski warsztat, który zajmuje się właśnie konserwacją dał teraz na luty duże upusty na swoje usługi. Czy warto taki proces przeprowadzić teraz czy bezpieczniej poczekać do wyższych temperatur?

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pejus1982 napisał(a):

Witam,

 

mam jedno 18-letnie auto którym mam zamiar jeździć tylko weekendowo. Pomyślałem o konserwacji podwozia ponieważ wychodzi już ruda. Pobliski warsztat, który zajmuje się właśnie konserwacją dał teraz na luty duże upusty na swoje usługi. Czy warto taki proces przeprowadzić teraz czy bezpieczniej poczekać do wyższych temperatur?

 

Przecież oni to robią w ogrzewanym garażu to co to za różnica?

 

Plusem w zimie jest to że więcej towaru zostanie w profilach -  nadmiat wyleci dopiero jak zrobi się ciepło na wiosnę także uwaga na kostkę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał(a):

 

Jeżeli już wychodzi, to raczej blacharz. Sama konserwacja już nie pomoże, a wręcz pogorszy sprawę. 

Zależy czym tak konserwacja, jeśli np krown to niczego nie pogorszy. Oczywiście to co przerdzewiałe nadal takie zostanie ale procesy korozyjne zostaną  wyhamowane na reszcie auta.

Jeśli to będzie bitex czy baranek na rdzę czy gołą blachę to faktycznie kibel:ok::phi:

 

Edytowane przez volf6
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 11:34, wladmar napisał(a):

 

Jeżeli już wychodzi, to raczej blacharz. Sama konserwacja już nie pomoże, a wręcz pogorszy sprawę. 

Wosk do profili typu chocby Valvoline Tectyl Cavity wcale nie zaszkodzi a wrecz spowolni postępowanie istniejacej korozji.

Kiedys zrobilem nawet doswiadczenie na zardzewialej blasze zeby samemu sprawdzic.. ta polowa ktora nie byla popsikana rdzewiala dalej o wiele szybciej..niz ta popsikana  ( pierwotnie  w takim samym stopniu korozji)

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden szanujący się zakład raczej Ci nie położy konserwy na rdzę, wycenia zapewne z odpowiednim zabezpieczeniem podwozia przez konserwacja właściwą o ile nie jest wymagana interwencja blacharza.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 06:51, pejus1982 napisał(a):

mam jedno 18-letnie auto którym mam zamiar jeździć tylko weekendowo. Pomyślałem o konserwacji podwozia ponieważ wychodzi już ruda. Pobliski warsztat, który zajmuje się właśnie konserwacją dał teraz na luty duże upusty na swoje usługi. Czy warto taki proces przeprowadzić teraz czy bezpieczniej poczekać do wyższych temperatur?

W ogóle nie warto. Konserwuje się auta nowe. Rdzewiejące się restauruje.

Tak jak już ktoś napisał, wosk może trochę pomóc ale i tak ruda będzie postępować a wosk trzeba poprawiać co roku a nawet częściej. W końcu będzie dwa razy cięższe.

Olej by tez trochę pomógł powtarzany co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Dobry wosk trzyma długo bez poprawek.

Co z tego, skoro spod spodu wychodzi? Przetestowane na najlepszych. Jeśli korozja jest wgłębna to najpóźniej po roku wyłazi na wierzch od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca rudziejące powierzchniowo (bez dziur) od spodu da się jakoś zabezpieczać, żeby spowolnić procesy, czy lepiej nie ruszać? 

(nie mówię o zabietexowaniu 😆

Jak tak to czym, żeby zareagowało z rdzą i odcięło jej tlen? Mówimy o kawałku wielkości kartki A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Colcie robiłem takim neutralizatorem rdzy NEUTRALIZATOR RDZY Coo-Var Rust Converter V607 , na to Farba do KONSERWACJI PODWOZIA antykorozyjna. 


https://allegro.pl/oferta/neutralizator-rdzy-coo-var-rust-converter-v607-7977043565?bundle_id=bcdbfab7-cb11-4a17-b509-f3655c32cb75
https://allegro.pl/oferta/farba-do-konserwacji-podwozia-antykorozyjna-8223221678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał(a):

Miejsca rudziejące powierzchniowo (bez dziur) od spodu da się jakoś zabezpieczać, żeby spowolnić procesy, czy lepiej nie ruszać? 

(nie mówię o zabietexowaniu 😆

Jak tak to czym, żeby zareagowało z rdzą i odcięło jej tlen? Mówimy o kawałku wielkości kartki A4

Ja bym to potraktował szczotką drucianą, potem zapryskać Fluid Film Liquid A i na to Perma Film(tak też zaleca producent). 

Jest to tłuste, wnika w rdzę, pełznie i wciska się w każdą szczelinę. Perma Film zabezpieczy z zewnątrz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.