Skocz do zawartości

Przedłużka do zatrzasku pasa bezpieczeństwa?


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi ostatnio taka reklama takiej zaślepko-przelotki do pasa:

 

https://allegro.pl/oferta/zapinka-przedluzka-pasa-zaslepka-przelotka-adapter-9954176461

 

image.png.40f93331b7e316e8ef0a24e52ebf47af.png

 

Stosuje się to w dwóch celach jak widzę - żeby wyjec pasów się wyłączył permanentnie oraz jeśli ktoś ma zatrzask bardzo nisko pozwala wygodniej zapinać pas. Zapinania pasów NIGDY nie kwestionowałem, to mój odruch podstawowy. Myślałem o wpięciu czegoś takiego by wygodnie zapinać pas. Teraz - czy to ma jakieś atesty? Czy ktoś z Was używa? Czy odradzacie? Bo w sumie mogę żyć z tym zatrzaskiem tak nisko, ale czasem to wkurza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, twinsen napisał(a):

Stosuje się to w dwóch celach jak widzę - żeby wyjec pasów się wyłączył permanentnie oraz jeśli ktoś ma zatrzask bardzo nisko pozwala wygodniej zapinać pas

Myślałem, ze będziesz stosował z powodu trzeciego-pas jest za krótki:old:

 

 

12 minut temu, twinsen napisał(a):

Czy ktoś z Was używa? Czy odradzacie?

To chyba trzeba by spytać tych co nie tylko używali ale mieli w tym konkretnego dzwona:phi:

 

 

14 minut temu, twinsen napisał(a):

Bo w sumie mogę żyć z tym zatrzaskiem tak nisko

To najlepsze rozwiązanie:ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 10:16, twinsen napisał(a):

Wpadła mi ostatnio taka reklama takiej zaślepko-przelotki do pasa:

 

https://allegro.pl/oferta/zapinka-przedluzka-pasa-zaslepka-przelotka-adapter-9954176461

Stosuje się to w dwóch celach jak widzę - żeby wyjec pasów się wyłączył permanentnie oraz jeśli ktoś ma zatrzask bardzo nisko pozwala wygodniej zapinać pas. Zapinania pasów NIGDY nie kwestionowałem, to mój odruch podstawowy. Myślałem o wpięciu czegoś takiego by wygodnie zapinać pas. Teraz - czy to ma jakieś atesty? Czy ktoś z Was używa? Czy odradzacie? Bo w sumie mogę żyć z tym zatrzaskiem tak nisko, ale czasem to wkurza :) 

 

 

Miałem takie coś przez chwilę w kamperze, bo nie było dla dzieciaków normalnych pasów, tylko biodrowe i to pomagało mi zapiąć fotelik. Niby pisało że jest atest, niby szarpanie i wieszanie się nie wypinało końcówki, finalnie kupiłem atestowany stelaż z pasami trzypunktowymi i zleciłem montaż do ramy pojazdu.

Głupio byłoby stracić życie czy zdrowie za parę groszy oszczędności...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 10:16, twinsen napisał(a):

ktoś z Was używa? Czy odradzacie? Bo w sumie mogę żyć z tym zatrzaskiem tak nisko, ale czasem to wkurza

Wychodzi na to ze wybierajac samochod wart zwracac uwage tez na to.... mowiac szczerze nigdy to mi do glowy nie przyszlo - choc zauwazem ze rizne auta maja zapiecie pasow niexo inacz3j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 10:16, twinsen napisał(a):

Wpadła mi ostatnio taka reklama takiej zaślepko-przelotki do pasa:

 

https://allegro.pl/oferta/zapinka-przedluzka-pasa-zaslepka-przelotka-adapter-9954176461

 

image.png.40f93331b7e316e8ef0a24e52ebf47af.png

 

Stosuje się to w dwóch celach jak widzę - żeby wyjec pasów się wyłączył permanentnie oraz jeśli ktoś ma zatrzask bardzo nisko pozwala wygodniej zapinać pas. Zapinania pasów NIGDY nie kwestionowałem, to mój odruch podstawowy. Myślałem o wpięciu czegoś takiego by wygodnie zapinać pas. Teraz - czy to ma jakieś atesty? Czy ktoś z Was używa? Czy odradzacie? Bo w sumie mogę żyć z tym zatrzaskiem tak nisko, ale czasem to wkurza :) 

Moze wymiana oryginału na inny? Z innego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sdss napisał(a):

Moze wymiana oryginału na inny? Z innego modelu ?

Wesoła propozycja8]

Rozumiem, ze wiesz jak w takim pasku realizowane są funkcje napinacza pasów i ogranicznika ich napięcia, ze chcesz żonglować elementami zestawu stanowiącymi elementy chroniące życie i zdrowie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

No a ja akurat długość zapinki w Golfie VII traktuję, jako wada tego auta. Jest za długa, pas nie opina mi biodra z prawej strony, a i zdarzyło się łokciem przywalić w zapinkę.

Mam identyko w artku. Aż w szoku byłem że to takie długie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Chalek napisał(a):

Mam identyko w artku. Aż w szoku byłem że to takie długie.

Noo, może jakbym miał w pasie ze 100 cm, to by się lepiej układał pas, a tak wpadam w fotel, zapinam pas, a tam odstaje z 10 cm od biodra. Ciekawe, czy to jest bezpieczne przy zderzeniu czołowym, kiedy ciało nabierze rozpędu i zatrzyma się po chwili na pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, może jakbym miał w pasie ze 100 cm, to by się lepiej układał pas, a tak wpadam w fotel, zapinam pas, a tam odstaje z 10 cm od biodra. Ciekawe, czy to jest bezpieczne przy zderzeniu czołowym, kiedy ciało nabierze rozpędu i zatrzyma się po chwili na pasie.
Może jest tam napinacz pirotechniczny który skraca długość zapięcia? Niektórzy producenci stosują takie rozwiązania, jeśli tak to zdąży napiąć


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał(a):

Wesoła propozycja8]

Rozumiem, ze wiesz jak w takim pasku realizowane są funkcje napinacza pasów i ogranicznika ich napięcia, ze chcesz żonglować elementami zestawu stanowiącymi elementy chroniące życie i zdrowie?

Można się dowiedzieć . Lepsze to niż chińska przedłużka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Noo, może jakbym miał w pasie ze 100 cm, to by się lepiej układał pas, a tak wpadam w fotel, zapinam pas, a tam odstaje z 10 cm od biodra. Ciekawe, czy to jest bezpieczne przy zderzeniu czołowym, kiedy ciało nabierze rozpędu i zatrzyma się po chwili na pasie.

Umnie niby jest ten cały system precrash co to niby dociąga przed kolizja. 

No ale nie miałem okazji testować 

 

Mądre niemieckie inzyniery tak wymyśliły to może działa.... 🍺🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

@Chalek W VAGach nieważne, czy Arteon, Passat, Golf ta zapinka pasa jest na zwykłym płaskowniku przykręcona do fotela. Wszystkie systemy bezpieczeństwa reagują na zwijaczu, a zbyt długa zapinka i tak pozostawia luz miednica-pas.

w sensie to Wam jest za krótkie?

obraz.png.d4df3d66d35d95a9b4aa7cbbdc413ba7.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

 Jest za długa, pas nie opina mi biodra z prawej strony, a i zdarzyło się łokciem przywalić w zapinkę.

 

10 minut temu, Cinos napisał(a):

w sensie to Wam jest za krótkie?

 

Czytałeś uważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

 

Czytałeś uważnie?

wygląda na to że nie, przeleciałem okiem od początku posta, że ktoś chce go jeszcze przedłużyć :]

 

muszę na to zwrócić uwagę, jak wsiądę do auta, ale wydaje mi się że jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volf6 napisał(a):

Wesoła propozycja8]

Rozumiem, ze wiesz jak w takim pasku realizowane są funkcje napinacza pasów i ogranicznika ich napięcia, ze chcesz żonglować elementami zestawu stanowiącymi elementy chroniące życie i zdrowie

W tej części pasa nie ma napinacza ani ogranicznika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał(a):

Finalnie odpuściłem ze względu na brak atestów.

 

Stąd mój post i w zasadzie oleję temat. Jakby to było np. oryginalne akcesorium VW, to brałbym w ciemno, ale jednak mam obawy że taki przedłużacz po prostu puści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 19:38, Chalek napisał(a):

Umnie niby jest ten cały system precrash co to niby dociąga przed kolizja. 

No ale nie miałem okazji testować 

 

Mądre niemieckie inzyniery tak wymyśliły to może działa.... 🍺🤣

 

Nie trzeba mieć kolizji. U mnie przez 7 lat 2 razy zadziałały te napinacze, raz jak zacząłem mocno wyprzedzać i nagle zajechał ktoś mi drogę i było ostre awaryjne hamowanie. Ramie czułem potem ze 2 dni, dość konkretne szarpnięcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.