Skocz do zawartości

Włącznik zegarowy


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to właściwy kącik, czy może jednak "Zrób to sam" ;)

 

Potrzebuję taki włącznik zegarowy, kóry mi będzie włączał jakieś urządzenie w domu (230V) o konkretnej godzinie na wyznaczony czas.

Ma włączać więcej niz raz dziennie i interwał czasu nie jest równy, tj. 17:00-21:00 i 6:00-7:00

 

Miałem do tej pory taki prosty mechaniczny i w sumie działał, ale.

1. Się zepsuł i jak się go wsadzi do gniazdka, to bezpiecznik strzela ;)

2. Jak są zaniki prądu, to oczywiście później jest opóźnienie godziny przez tyle ile nie było prądu. 

 

Z powodu punktu 2 nie chcę już takiego, a bym bardziej wolał taki z jakims podtrzymaniem bateryjnym, elektroniczny.

 

Nie chcę żadnego smartgniazdka, chyba że to jedyne rozwiązanie ;)

 

Zapomnę która apka to obsługuje i jak będę potrzebował użyć, to akurat będzie jakaś aktualizacja ;]

Chcę ustawić i zapomnieć że w ogóle to istnieje.

 

Ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

No to kup taki z wyświetlaczem i klawiaturą oraz z podtrzymaniem bateryjnym lub akumulatorowym.

Pełno tego na allegro.

 

 

Moge kupić pierwszy lepszy.

Mam nadzieję jednak że ktoś przerabiał temat i wie że jest jakas funkcja która by się przydała albo jakiś model jest do dupy, bo bez instrukcji nie podejdziesz ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 czy 3 lat używam taki:

 

Wcześniej był jakiś z mniejszym wyświetlaczem i działał chyba z 10 lat. Albo dłużej. 

 

Ma podtrzymanie na akumulatorku, więc zaniki napięcia nie resetują i nie opóźniają programów.

programator-czasowy-wlacznik-wylacznik-timer-lcd-izoxis-b-iext122407016.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał(a):

Nie wiem czy to właściwy kącik, czy może jednak "Zrób to sam" ;)

 

Potrzebuję taki włącznik zegarowy, kóry mi będzie włączał jakieś urządzenie w domu (230V) o konkretnej godzinie na wyznaczony czas.

Ma włączać więcej niz raz dziennie i interwał czasu nie jest równy, tj. 17:00-21:00 i 6:00-7:00

 

Miałem do tej pory taki prosty mechaniczny i w sumie działał, ale.

1. Się zepsuł i jak się go wsadzi do gniazdka, to bezpiecznik strzela ;)

2. Jak są zaniki prądu, to oczywiście później jest opóźnienie godziny przez tyle ile nie było prądu. 

 

Z powodu punktu 2 nie chcę już takiego, a bym bardziej wolał taki z jakims podtrzymaniem bateryjnym, elektroniczny.

 

Nie chcę żadnego smartgniazdka, chyba że to jedyne rozwiązanie ;)

 

Zapomnę która apka to obsługuje i jak będę potrzebował użyć, to akurat będzie jakaś aktualizacja ;]

Chcę ustawić i zapomnieć że w ogóle to istnieje.

 

Ktoś coś poleci?

 

Mam takiego elektronika, wysłać? Mi niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał(a):

Nie chcę żadnego smartgniazdka, chyba że to jedyne rozwiązanie ;)

 

A czemu? Przecież o super urządzenie. Można ustawić harmonogram na każdy dzień, przy zanikach prądu dalej działa zgodnie z harmonogramem i nie zmienia czasu. Poza tym można włączyć urządzenie zdalnie przez komórkę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maxit napisał(a):

 

A czemu? Przecież o super urządzenie. Można ustawić harmonogram na każdy dzień, przy zanikach prądu dalej działa zgodnie z harmonogramem i nie zmienia czasu. Poza tym można włączyć urządzenie zdalnie przez komórkę...

 

Zależy mi tylko na harmonogramie.

To ma włączać grzałkę w bojlerze o określonych godzinach ;)

Jakieś włączanie przez komórkę będzie mi potrzebne może raz w roku, o ile w ogóle taka potrzeba zajdzie.

 

Nie korzystam z takich funkcji jakoś. Nawet odkurzacz zdarzyło mi się włączyc jeden raz z komórki, aby sprawdzić czy tak się da.

 

Dla mnie zupełny przerost funkcjonalności nad tym co potrzebuję, przepłacanie i niepotrzebne zużycie prądu.

 

Nie mówię że innym niepotrzebne, ale mi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Zależy mi tylko na harmonogramie.

To ma włączać grzałkę w bojlerze o określonych godzinach ;)

Jakieś włączanie przez komórkę będzie mi potrzebne może raz w roku, o ile w ogóle taka potrzeba zajdzie.

 

Nie korzystam z takich funkcji jakoś. Nawet odkurzacz zdarzyło mi się włączyc jeden raz z komórki, aby sprawdzić czy tak się da.

 

Dla mnie zupełny przerost funkcjonalności nad tym co potrzebuję, przepłacanie i niepotrzebne zużycie prądu.

 

Nie mówię że innym niepotrzebne, ale mi nie.

 

no ale to co kupisz jak takie smartgniazdko to 30 zl ?

https://pl.aliexpress.com/item/1005004546671453.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.6d5f3482KPVAlB&algo_pvid=05999ef9-65ab-4d6d-b688-2b969fda0bef&algo_exp_id=05999ef9-65ab-4d6d-b688-2b969fda0bef-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000029564476365"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!66.48!33.92!!!!!%402145279016804721908516002d0715!12000029564476365!sea!PL!137798768&curPageLogUid=5wrA72e69KgZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał(a):

To ma włączać grzałkę w bojlerze o określonych godzinach ;)

To zacznij od tego jaką ma moc grzałka i ile A ma mieć to gniazdko. Dopiero wtedy szukaj odpowiedniego modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kravitz napisał(a):

Zależy mi tylko na harmonogramie.

To ma włączać grzałkę w bojlerze o określonych godzinach ;)

Jakieś włączanie przez komórkę będzie mi potrzebne może raz w roku, o ile w ogóle taka potrzeba zajdzie.

 

Nie korzystam z takich funkcji jakoś. Nawet odkurzacz zdarzyło mi się włączyc jeden raz z komórki, aby sprawdzić czy tak się da.

 

Dla mnie zupełny przerost funkcjonalności nad tym co potrzebuję, przepłacanie i niepotrzebne zużycie prądu.

 

Nie mówię że innym niepotrzebne, ale mi nie.

 

Kombinujesz jak koza na drzewie.... ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał(a):

 

Kombinujesz jak koza na drzewie.... ;]

 

 

Ty się przezywasz, a ja wczoraj zamówiłem z Ali to cholerne gniazdko ;]

W razie czego będzie podstawka pod bujającą się komodę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

Ty się przezywasz, a ja wczoraj zamówiłem z Ali to cholerne gniazdko ;]

W razie czego będzie podstawka pod bujającą się komodę ;]

 

Używam tych gniazdek od lat. Edimaxa. Moje mają obciążalność 16A, więc kiedyś włączałem nimi grzejniki olejowe na wsi jak miałem jechać (włączałem komórką wieczorem poprzedniego dnia i wchodziłem do ciepłego domu).

 

Teraz używam ich do sterowania podlewaniem.

 

W marketowych, takich z displayem i przyciskami, albo z tarczą zawsze rozjeżdżały się godziny, co było niewiarygodnie wkurwiające.

 

BTW. badałeś czy wyłączanie termy ma sens ekonomiczny? Bo ja się ciągle zastanawiam czy jest lepiej ją wyłączać i potem nagrzewać od nowa, czy podtrzymywać....

Edytowane przez Maxit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kravitz napisał(a):

Zależy mi tylko na harmonogramie.

To ma włączać grzałkę w bojlerze o określonych godzinach ;)

Dokładnie do tego używam podanego wyżej sprzętu. Sprawdza się w 100%. Dwa razy w roku tylko trzeba zmienić czas na zimowy/letni.  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wojtas_BB napisał(a):

To zacznij od tego jaką ma moc grzałka i ile A ma mieć to gniazdko. Dopiero wtedy szukaj odpowiedniego modelu.

 

2kW, 10A

 

Zadne szczególne wymagania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.