Skocz do zawartości

Wysyłka zderzaka


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest potrzeba kupić na allegro a następnie wysłać przez pół Polski zderzak przedni z osobówki. Część dość duża i bardzo miękka- wygina się na wszystkie strony już od samego złapania rękami. Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Igorek napisał(a):

Jest potrzeba kupić na allegro a następnie wysłać przez pół Polski zderzak przedni z osobówki. Część dość duża i bardzo miękka- wygina się na wszystkie strony już od samego złapania rękami. Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

 

Ten co to sprzedaje na allegro napewno ma to przeczwiczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ten co to sprzedaje na allegro napewno ma to przeczwiczone.

Tak, oferuje wyłącznie odbiór osobisty ;]

Normalnie to bym zadzwonił i zaproponował jakąś formę wysyłki ale pojęcia nie mam jak to wygląda. U innych sprzedawców podobny zderzak można kupić z transportem od 110 do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał(a):

Tak, oferuje wyłącznie odbiór osobisty ;]

Normalnie to bym zadzwonił i zaproponował jakąś formę wysyłki ale pojęcia nie mam jak to wygląda. U innych sprzedawców podobny zderzak można kupić z transportem od 110 do 300zł.

 

Pewnie nie chce mu sie bawic w pakowanie tego...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem niedawno wydech - wysylka kosztowala 300 zl i usługa bez wniesienia. Nie bylo mnie w domu a dziewczyna by tego nie wytargała samodzielnie. musialem jechac na bazę po odbiór. Nazwy juz nie pamietam teraz (sprawdzilem - ambroexpress) 😕 ale specjalizuja sie w wysyłkach gabarytów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Igorek napisał(a):

Jest potrzeba kupić na allegro a następnie wysłać przez pół Polski zderzak przedni z osobówki. Część dość duża i bardzo miękka- wygina się na wszystkie strony już od samego złapania rękami. Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

Obecnie wysyłanie gabarytów to już coraz większy kłopot, spedytorzy celowo zawyżają ceny żeby zniechęcić potencjalnych chętnych,

Kiedyś wysyłałem bez problemu koła, opony, DPD, FedEx, Inpost, DHL, teraz za normalne pieniądze tylko poczta-polska mi to podjęła.

 

Ze zderzakiem byłbym ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał(a):

Obecnie wysyłanie gabarytów to już coraz większy kłopot, spedytorzy celowo zawyżają ceny żeby zniechęcić potencjalnych chętnych,

Kiedyś wysyłałem bez problemu koła, opony, DPD, FedEx, Inpost, DHL, teraz za normalne pieniądze tylko poczta-polska mi to podjęła.

 

Ze zderzakiem byłbym ostrożny.

 

Części samochodowe są problematyczne. Cieżko się upycha w klatki logistyczne firm kurierskich. Kolega kiedyś pracował dla Siódemki przed przejęciem przez DPD i opowiadał o wojnach jakie toczyli dyrektor sprzedaży z operacyjnym 😄 jeden nasprzedawał gabarytów i realizował cele a drugiemu rosły koszty obsługi paczki 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

Części samochodowe są problematyczne. Cieżko się upycha w klatki logistyczne firm kurierskich. Kolega kiedyś pracował dla Siódemki przed przejęciem przez DPD i opowiadał o wojnach jakie toczyli dyrektor sprzedaży z operacyjnym 😄 jeden nasprzedawał gabarytów i realizował cele a drugiemu rosły koszty obsługi paczki 😄 

 

Nie tylko części samochodowe.

Ile to już maili dostałem, że opakowania nieregularne, doklejone paczki a nawet zwykłe paczki zawinięte stretchem będą z doliczoną opłatą za gabaryt.

Pełna automatyzacja i jak najmniej paczek które nie mogą przejść przez taśmy w sortowniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 19:49, Igorek napisał(a):

Jest potrzeba kupić na allegro a następnie wysłać przez pół Polski zderzak przedni z osobówki. Część dość duża i bardzo miękka- wygina się na wszystkie strony już od samego złapania rękami. Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

Zapłaciłem 100. Nie połamali :)

Był porządnie zapakowany. Paczka 24 za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 19:49, Igorek napisał(a):

Jest potrzeba kupić na allegro a następnie wysłać przez pół Polski zderzak przedni z osobówki. Część dość duża i bardzo miękka- wygina się na wszystkie strony już od samego złapania rękami. Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

Ja płaciłem 180 zł Sprzedającemu dodatkowo, zapakowany był w przeszło dwu metrowy karton.

Namiarów nie mam na firmę ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 14:19, komor napisał(a):

 

Nie tylko części samochodowe.

Ile to już maili dostałem, że opakowania nieregularne, doklejone paczki a nawet zwykłe paczki zawinięte stretchem będą z doliczoną opłatą za gabaryt.

Pełna automatyzacja i jak najmniej paczek które nie mogą przejść przez taśmy w sortowniach.

Pocztex lub PocztaPolska nie ma takich zapisów i ma paczkę 2XL w rozsądnych $$.

Idzie trochę dłużej ale kosmicznych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 19:49, Igorek napisał(a):

Jak się ogarnia taki transport i ile to powinno kosztować?

 

Kupowałem zderzak w tym tygodniu. Kurier DHL, płaciłem 150 zł. Karton typowo pod zderzak wielości dużej trumny :). Byłem kupującym, więc nie wiem jaką umowę ma sprzedający, ale przypuszczam że karton kosztował ok. 50 zł a reszta to koszt wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, temat ogarnięty. Sprzedawca zaproponował 200zł za wysyłkę zderzaka, który miałem sobie podmienić będąc na wakacjach w Polsce. Znalazłem przewoźnika wożącego paczki, który przywiózł mi go za 300 zł do UK 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem kiedyś taki manewr. Musiałem w jednym z aut wymienić zderzak, a tak się składało że jedyny w PL egzemplarz w kolorze miał gość w Rzeszowie. Do zderzaka została przyklejona power tape rama z listewek drewnianych, żeby trzymał kształt podczas przesyłki. Do tego nawalone foli bąbelkowej, tektur itp. Wszystko było wsadzone w wielkie pudło powstałe ze sklejenia kilku kartonów. Przesyłka tania nie była, ze względu na gabaryty, ale zderzak dojechał nienaruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takie części jeździ się osobiście. Kupowałem kiedyś drzwi z przesyłką, przyszły oczywiście wgniecione (pomimo dobrego opakowania). 

Podobnie zderzaki, pęknięcia i porysowania rzecz normalna. 

Ostatnio jak potrzebowałem zderzaka i błotnika, to po prostu znalazłem lokalnie dawce i odkręciłem ze sprzedającym na miejscu tak żeby minimalizować możliwość urwania zaczepów i pękania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.