Skocz do zawartości

Budżetowa wycieraczka


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Na tył samochódu.

Na przód od zawsze kupuje Bosch A - dedykowane i się super sprawdza.

Tył mam ori zaraz 4 lata od nowości i już po zimie (dostała na lodzie w kość) smuży 🤣

Jako, że to tył to nie chce przepłacać - taki Janusz biznesu ze mnie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tipo miałem org, Boscha, Oximo i od tamtego sezonu Heyner Hybrid. W tym roku też zmieniam na HH. W jednym GP kupiłem na szybko Valeo First bo poprzednie były w tragicznym stanie po poprzedniej właścicielce, i mniejsza wycieraczka od zewn. krawędzi na początku ruchu nie dolega do szyby ok 3cm.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

A nie lepiej kupić komplet do danego auta?

Kupiłem przody 😎 i jest rewelacja w porównaniu do byłych. W gwieździe miałem nawet takie z tymi kropeczkami oryginały - i jakiś tam kolor się zmieniał 🤣

Tylne niby działają jeszcze w samochodach, lekko „paskują” 😂, ale tył po ostrej ulewie dostanie piasku i znów to samo będzie - dlatego bym kupił budżetowe 🤣 ale przyzwoite 🧐

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Camel napisał(a):

Kupiłem przody 😎 i jest rewelacja w porównaniu do byłych. W gwieździe miałem nawet takie z tymi kropeczkami oryginały - i jakiś tam kolor się zmieniał 🤣

Tylne niby działają jeszcze w samochodach, lekko „paskują” 😂, ale tył po ostrej ulewie dostanie piasku i znów to samo będzie - dlatego bym kupił budżetowe 🤣 ale przyzwoite 🧐

 

Oximo mam komplet.

Z tyłu sprawuje się dobrze.

Przednia duża po jednym roku już smuży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lukaszek1207 napisał(a):

Ja zazwyczaj zostawiam, przy wymianie, lepszą przednią i z niej robię wycieraczkę na tył😎

w huk roboty :) a zresztą wypiiiip stare - żona kazali bo zawsze zostawiam na tydzień w razie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Camel napisał(a):

Na tył samochódu.

Na przód od zawsze kupuje Bosch A - dedykowane i się super sprawdza.

Tył mam ori zaraz 4 lata od nowości i już po zimie (dostała na lodzie w kość) smuży 🤣

Jako, że to tył to nie chce przepłacać - taki Janusz biznesu ze mnie 🤣

na tył jakakolwiek, smużenie nie jest uciążliwe. Ale na przód? Kupiłem lepsiejsze Motgum, jedna piszczy druga nie 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał(a):

na tył jakakolwiek, smużenie nie jest uciążliwe. Ale na przód? Kupiłem lepsiejsze Motgum, jedna piszczy druga nie 😕 

chyba zostawię jeszcze te co są na tylnych szybach - bo najgorzej nie jest a są kamery cofania i tak.

Co do motogummmm - takiej ch.... w życiu nie miałem. Dwie szanse i oby dwie nietrafnie, piszczały, skrzeczały, przeskakiwały, nie zbierały i tak dalej. Albo ja miałem takiego pecha, albo ludzie są mało wymagający - czytaj, cena czyni cuda woli, że jednak są super. 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Camel napisał(a):

chyba zostawię jeszcze te co są na tylnych szybach - bo najgorzej nie jest a są kamery cofania i tak.

Co do motogummmm - takiej ch.... w życiu nie miałem. Dwie szanse i oby dwie nietrafnie, piszczały, skrzeczały, przeskakiwały, nie zbierały i tak dalej. Albo ja miałem takiego pecha, albo ludzie są mało wymagający - czytaj, cena czyni cuda woli, że jednak są super. 😁

kiedyś były dobre i kilka osób nawet na AK je polecało. Niestety zauważyłem że guma stukająca się z szybą jest zwichrowana na jednej z nich. Muszę kupić inną bo w sobotę w dużym deszczu jazda była wku...ca. Ostatni raz to coś kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 15:37, Camel napisał(a):

Jako, że to tył to nie chce przepłacać - taki Janusz biznesu ze mnie 🤣

 Tylne ramiona i osłony wycieraczek w wielu samochodach mają fikuśne kształty i nieco inny system mocowania więc może być tak, że zwykła przednia wycieraczka nie podejdzie. Trzeba kupić wtedy wycieraczkę dedykowaną na tył, które niestety są nieco droższe niż te przednie.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camel napisał(a):

Co do motogummmm - takiej ch.... w życiu nie miałem

Na Motgum naciąłem się dwa razy. Raz kupiłem szkieletowe i było słabo. Drugi raz i ostatni, jak dałem firmie ponownie szansę, bo może za pierwszym trafiłem na jakieś wadliwe, kupiłem płaskie. Założyłem pod sklepem, przyjechałem do domu i wywaliłem je do kosza.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Camel napisał(a):

Co do motogummmm - takiej ch.... w życiu nie miałem. Dwie szanse i oby dwie nietrafnie, piszczały, skrzeczały, przeskakiwały, nie zbierały i tak dalej. Albo ja miałem takiego pecha

Miałem dokładnie to samo. Od pierwszego dnia skrzeczaly, piszczały itp. po dwóch tygodniach wypier.... to gówno. Dałem Boscha i jest spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jqr napisał(a):

próbował ktoś Valeo Hydroconnect ?

ze zdjęć nie zachęcają widokiem- podobne do Valeo First, a cenowo pośrodku pomiędzy Silencio i First

Ja miałem Valeo Silencio i mi porysowały szybę na końcu jak przeskakuje z ruchu lewo na prawo (w pionie) - szyba dostała na całej długości pióra delikatne ryski na szerokości około 1 cm. Nie jest to przypadek, bo na 2 autach identyczne rysy powstały.

A i dziwnie się skończyły po 1.5 roku. Jakby ktoś po środku odciął tą zbierającą gumkę - rozwarstwiła się :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wycieraczki  Denso powinny mieć jakieś oznaczenie/napis Denso? Zakupiłem tylną DRA-030 i nie widzę takowego.

Ponadto wycieraczka 300mm spakowana w pudełku 500mm. 

Kod kreskowy i kod wycieraczki wydrukowany na naklejce, która jest przyklejona na oryginalny chyba kod.

 

Produkt zakupiony na allegro od znanej krakowskiej hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aviator napisał(a):

W zeszłym roku kupiłem na tył wycieraczkę Denckermann, już prawie rok działa elegancko.

tak różowo zawsze nie jest u Denckermann:

1. do dustera mocowanie coś nie tak - lata z tyłu, sam się przekonałem bo nie wierzyłem w opinie

2. do merca (wedle katalogu) była za krótka. Ori ma około 30 cm a z D. miała 25 cm

Odesłałem obie. Fakt że po 13-14 PLN za sztukę i super opinie mają. 

 

Jednak jak już pisałem wcześniej - na tyły wjadą Bosche :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.