Skocz do zawartości

F1 sezon 2024


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, DamU napisał(a):

Rejonizacja od r5 do r10 :hmm::kosmita:;]

Formula 1 has made clear its intention to move towards greater calendar regionalisation, reducing logistical burdens and making the season more sustainable

;]

https://www.formula1.com/en/latest/article.formula-1-announces-calendar-for-2024.XL3c5Cxi0ZOQzPrUu5izL.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Formula 1 has made clear its intention to move towards greater calendar regionalisation, reducing logistical burdens and making the season more sustainable

;]

https://www.formula1.com/en/latest/article.formula-1-announces-calendar-for-2024.XL3c5Cxi0ZOQzPrUu5izL.html

 

Jak nic musieli w tym maczać palce logistycy z Ferrari 🤪😁

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2024 o 11:50, kaczorek79 napisał(a):

Już oficjalnie. 

Poziom jego frustracji sięgnie zenitu na pierwszym pitstopie.

 

Będzie się musiał nauczyć na nowo alfabetu... "LuiZ, haŁ do JU feel abałT plan eFF? plaN eFF" ?

 

Biznesowo to IMHO świetna decyzja. Dostał pewnie to, co chciał od Mercedesa: został pewnie ambasadorem marki na następne 10 lat... 

Edytowane przez grogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Jest już nowy cennik?

 

Czekam na promocję w czasie testów przed sezonem. Zwykle było -20% na cały rok. 

 

Teraz jest €59,99 (przez stronę) / 259,00 zł (w aplikacji). 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grogi napisał(a):

Czy ktoś chętny na wspólny abonament F1.TV? 

 

Raczej nikogo nie znajdziesz:

 

Zgodnie z regulaminem do jednego konta można przypisać sześć urządzeń. Jednocześnie na danym koncie możliwy jest tylko jeden przekaz wideo z głównego wyścigu F1. Można na jednym urządzeniu w danym momencie oglądać transmisję wideo, a na drugim śledzić Live-Timing, który także jest w pakiecie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Herbatnik napisał(a):

Zgodnie z regulaminem do jednego konta można przypisać sześć urządzeń. Jednocześnie na danym koncie możliwy jest tylko jeden przekaz wideo z głównego wyścigu F1. Można na jednym urządzeniu w danym momencie oglądać transmisję wideo, a na drugim śledzić Live-Timing, który także jest w pakiecie

 

Dałbym sobie rękę uciąć, że w szczycie oglądałem trzy różne przekazy. Ale możliwe że zakręcają śrubę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Coś pozmieniali na F1 Pro? Loguję się, ale nie mogę wejść w subskrypcję, żeby wykupić dostęp.

Coś nie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rwIcIk napisał(a):

W 3. treningu

1. Sainz

2. Alonso

3. Verstappen

 

Kurcze dopiero teraz zauważyłem że 2 pierwsze wyścigi są w sobotę a nie w niedzielę. :totalszok:

Edytowane przez TADA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TADA napisał(a):

Kurcze dopiero teraz zauważyłem że 2 pierwsze wyścigi są w sobotę a nie w niedzielę. :totalszok:

Nie no, dzisiaj są kwalifikacje w programie  jaki mi się wyświetla. Teraz jest studio. A o 17 kwalifikacje.

Ps. Przecież dzisiaj piątek 8]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Nie no, dzisiaj są kwalifikacje w programie  jaki mi się wyświetla. Teraz jest studio. A o 17 kwalifikacje.

Ps. Przecież dzisiaj piątek 8]

 

F1 dziel pasję.

 

Opera Zrzut ekranu_2024-03-01_165633_f1.dziel-pasje.pl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Ok, dni tygodnia pomerdały mi się 💪 

A viaplay słabo to pokazuje.

Spoko, ciekawe czemu te 2 pierwsze wyścigi są w sobotę a z tego co zerknąłem to pozostałe w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, TADA napisał(a):

Spoko, ciekawe czemu te 2 pierwsze wyścigi są w sobotę a z tego co zerknąłem to pozostałe w niedziele.

Piszą że przez ramadan ...

 

A tu stań przed finałem Q3

 

IMG_20240301_175728.jpg

I finał 

 

IMG_20240301_180156.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał oglądać na F1 tv, to stara apka już nie działa, w sensie, że nie można subskrypcji opłacić. Zalogowałem się przez stronę, opłaciłem i zainstalowałem też nową apkę F1. Nie mogę tylko znaleźć powtórek w całości. Kwalifikacje są tylko na powtórkach skróconych. Ktoś ogarnął te nowe F1 tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

No i dzisiaj znów treningi.

Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Zapewne nic nie zmieni zwycięstwo ALO w drugim treningu i niestety VER znowu odjedzie wszystkim w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 10:25, kaczorek79 napisał(a):

Jakby ktoś chciał oglądać na F1 tv, to stara apka już nie działa, w sensie, że nie można subskrypcji opłacić. Zalogowałem się przez stronę, opłaciłem i zainstalowałem też nową apkę F1. Nie mogę tylko znaleźć powtórek w całości. Kwalifikacje są tylko na powtórkach skróconych. Ktoś ogarnął te nowe F1 tv?

Nie używam apki, ale właśnie oglądam w przeglądarce wczorajsze kwalifikacje i w F1TV działa wszystko jak w zeszłym roku czyli jak w Red Bull:phi:.

Możesz wybrać dwa okna:

Qualifying lub Qualifiyng highlights.:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że wyścig dzisiaj już za niecałą godzinę.

 

Mam nadzieję, że wyścig będzie bardziej emocjonujący. Bo już nie mam umilacza czasu, którego używałem ostatnio ;]

Tzn. mam ale musiałbym go zacząć rozbierać.

received_1330966547602958.jpeg.b9abdf8ad3aac8e54b8eff67d3420109.jpeg

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnie dwa sezony i dwa wyścigi obecnego aezonu utwierdziły w przekonaniu, że F1 się skończyła. Anulowalem subskrypcję Viaplay i będę sobie czytał artykuły z podsumowaniem wyścigu. Będą równie emocjonujące jak sam wyścig... 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nareszcie coś innego. Ciekawy jestem czy gdyby nie awaria VER to czy ktokolwiek inny miałby szansę powalczyć o zwycięstwo. RUS też niezłe kino odstawił na koniec. 

Edit: ALO podobno przyhamował niepotrzebnie i tym samym spowodował problemy RUS, czego efektem jest 20" kary i spadek na P8.

Edytowane przez misiu
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiu napisał(a):

No nareszcie coś innego. Ciekawy jestem czy gdyby nie awaria VER to czy ktokolwiek inny miałby szansę powalczyć o zwycięstwo. RUS też niezłe kino odstawił na koniec. 

Edit: ALO podobno przyhamował niepotrzebnie i tym samym spowodował problemy RUS, czego efektem jest 20" kary i spadek na PO.

https://www.formula1.com/en/latest/article/breaking-alonso-hit-with-post-race-time-penalty-in-australia-over.4h6Fl1W2KOlvkG4UybDXs6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz poniżej ... może i słuszny. Choć tak do końca nie wierzyłbym w dobre intencje Alonso. Ale to jest właśnie walka na torze. Ścigając się ze starym wygą, trzeba być bardzo uważnym ;]

 

Cezary Gutowski
Zemsta na zimno
20 sekund kary, 2 pozycje w plecy i 3 punkty karne dostał Fernando Alonso za gapiostwo George’a Russella. I za niewyparzone usta, bo kilka lat wcześniej raczył był powiedzieć Johnny’emu Herbertowi przed kamerami, co sądzi o jego inteligentnych inaczej opiniach (a nie był to pewnie jedyny taki incydent). Tymczasem Johnny, jeden z najbardziej stronniczych brytyjskich „ekspertów”, którzy do niedawna pojawiali się na antenie telewizji Sky, był dziś członkiem komisji sędziowskiej jako były kierowca F1. Zbiegiem okoliczności...
Stało się dziwną prawidłowością, że gdy Sainz wygrywa, Russell musi się rozbić. To już 3/3. Tym razem w pogoni za Fernando Jureczek nieco się zgapił, wyrzuciło go na pobocze, po czym odbił się od bandy i wylądował bokiem na środku toru, i wpadł w „panic mode”. Wykrzykiwał przez radio do zespołu, aby zarządzono czerwoną flagę. Szczęśliwie nic się nie stało.
Komisja sędziowska, przyznając karę Alonso wysmarowała uzasadnienie na dwie strony, co samo w sobie jest już sygnałem, że sporo trzeba było wyczarować, aby tak drakońską karę uwarzyć. Oczywiste przewinienia wymagają trzech akapitów. Tu świat musiał jednak zrozumieć, czemu Hiszpan dostaje karę pomimo tego, że obrazy z kamer wskazywały coś innego. Powód?
Chodziło o jazdę szarpanym tempem, która zdaniem sędziów stworzyła zagrożenie. Fakt – Alonso jechał przed 6. zakrętem o 37 km/h wolniej, niż poprzednim razem. Spuścił nogę z gazu 100 metrów wcześniej, a do tego delikatnie wcisnął hamulec, aby znów na moment dodać gazu. Było to bardzo nietypowe, ale nie to spowodowało wypadnięcie Russella. 
- Chciałem zmaksymalizować prędkość na wyjściu z 6 zakrętu, aby móc się przed nim bronić. Każdy kierowca by tak robił. Nie uważam, że to było niebezpieczne. Dostałem karę za walkę, która była twarda, ale fair. To rozczarowujące – mówił Alonso, a fakty są takie.
1. 
2-3 sekundy przed strefą hamowania było widać, że Alonso ładuje baterię – migały światła na jego tylnym skrzydle co już sygnalizowało, że będzie jechał wolniej.
2.
Russell miał dużo czasu i miejsca na reakcję, ale nie zareagował. Widząc wyraźnie, że Fernando zwalnia wcześniej mógł zrobić to samo, ale nie zrobił. Albo się zgapił w amoku, jak w zeszłym roku w Singapurze, gdy na ostatnim okrążeniu przyrżnął w ścianę ścigając Norrisa, albo specjalnie wybrał ten punkt hamowania, aby dojechać Alonso.
3. (kluczowe)
Niezależnie jaka była przyczyna, Russell nie wypadł z toru próbując uniknąć kolizji z Alonso, co w tym wypadku jest absolutnie kluczowe. To oznacza, że nie był to złośliwy brake test, którego on nie zdał. To był błąd kierowcy. Hamując tak blisko pleców Fernando Russell wjechał głęboko w jego cień aerodynamiczny, stracił docisk i zaczęło go obracać, czego nie złapał wystarczająco wcześnie na kierownicy. Nieudolna kontra wysłała go na trawę/żwirek, gdzie odbił się od bandy i wylądował na torze na boku. 
IMO była to w stu procentach jego wina. Nie wspominając o tym, że Alonso miał prawo się bronić, nie raz pokazywał, że zyskuje jeżdżąc innymi liniami i inną techniką niż rywale i – jeszcze raz – nie zajechał drogi Russellowi. Ani przez sekundę jego manewr nie sprawił, że bolidy znalazły się na kursie kolizyjnym. Russell wypadł sam z siebie, a sędziowie musieli się nieźle napocić, aby uzasadnić karę dla Fernando – jak to jednak dowodziłem nie raz, zawsze wszystko da się uzasadnić. Znajdź człowieka, ja znajdę paragraf 😉
Alonso skomentował to jak następuje: 
“Jestem trochę zaskoczony. W żadnym momencie nie chcemy zrobić nic złego przy tych prędkościach. Gdyby przy tym zakręcie nie znajdował się żwir, czy w każdym innym zakręcie na świecie nawet nie byłoby śledztwa. Jestem w F1 od ponad 20 lat i mam za sobą epickie pojedynki, jak Imola 2005/2006 czy Brazylia 2023. Zmieniasz linie, poświęcasz prędkość na wejściu aby mieć lepsze wyjście, bo to część motorsportu. Nigdy nie jedziemy na 100% w każdym zakręcie. Oszczędzamy paliwo, opony, hamulce więc kara za to, że nie każde okrążenie jechałem tak samo jest ciut zaskakująca. Musimy ją przyjąć i myśleć już o Japonii…”
I tyle w temacie. Nie ma się co kopać z koniem, ale sędziowanie w F1 wciąż jest na żenująco niskim poziomie. Nie tylko w F1 biorąc pod uwagę, że Cołow dostał ledwie 3 pozycje w plecy za wywalenie z toru Dunne’a w Formule 3 (a powinien być ban na wyścig). Pewnych rzeczy nie przeskoczymy niestety…
Incydent Russella (i Alonso) omówiłem natomiast w najnowszym F1 Vlogu, na który tradycyjnie serdecznie zapraszam. I zapraszam do dzielenia się Waszym spojrzeniem na ten incydent, bo z pewnością nie każdy się ze mną zgodzi 😉
Miłego wieczoru Najmilsi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

 

...

i słuchamy włoskiego hymnu ;]

 

Nareszcie 🇮🇹🐎

9 godzin temu, misiu napisał(a):

<ciach> Ciekawy jestem czy gdyby nie awaria VER to czy ktokolwiek inny miałby szansę powalczyć o zwycięstwo. 

Ano ciekawe czy Sainz wyprzedzał Maxa, gdy ten już miał niesprawne auto.

Zdaje się, że tak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DamU napisał(a):

Ano ciekawe czy Sainz wyprzedzał Maxa, gdy ten już miał niesprawne auto.

Zdaje się, że tak.

Też mi się wydaje, że hamulce już od początku szwankowały, chyba przez radio VER sygnalizował kilka razy, że coś jest nie halo.

 

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Komentarz poniżej ... może i słuszny. Choć tak do końca nie wierzyłbym w dobre intencje Alonso. Ale to jest właśnie walka na torze. Ścigając się ze starym wygą, trzeba być bardzo uważnym ;]

 

No też mam mieszane uczucia. Z jednej strony RUS gapa, z drugiej ALO cwaniak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.04.2024 o 18:35, rwIcIk napisał(a):

A w ten weekend Suzuka i kolorowe trybuny :ok:

 

W sumie to na półśpiąco obejrzałem, i w zasadzie nic ważnego czy też ekscytującego mnie nie ominęło.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.