Skocz do zawartości

Olej do starocia (c126, 85r)


dus3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

jest sobie mercedes c126, 5 litrowy silnik, v8 z przebiegiem 250 kkm.

 

Obecny olej (5w40) zalany był 4 lata temu. Od tego czasu samochód zrobił może z 1kkm. Stoi w garażu, zawsze w dodatniej temperaturze.

 

Z nietypowych dolegliwości to mocno stukają zawory, czego nie było na wcześniejszym oleju (niestety nie wiem jaki był wtedy wlany). Samochód nie bierze oleju, nie dymi na niebiesko. Ciśnienie oleju, wg wskaźnika na desce rozdzielczej jest.

 

Jaki olej zalać? Współczesny syntetyk czy może są jakieś dedykowane do takich staroci?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Może taki jaki zalecał producent. Po co być lepszym i wiedzieć lepiej niż inż z tamtych lat?😏

 

Wystarczy że wejdziesz na jakieś forum mercedesa lub 126 i wszystkiego się dowiesz. Lub niczego 😂

Bo inżynier w 1985 mógł nie przewidzieć ze za 30 lat coś udoskonalą w olejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dus3 napisał(a):

Witajcie, 

jest sobie mercedes c126, 5 litrowy silnik, v8 z przebiegiem 250 kkm.

 

Obecny olej (5w40) zalany był 4 lata temu. Od tego czasu samochód zrobił może z 1kkm. Stoi w garażu, zawsze w dodatniej temperaturze.

 

Z nietypowych dolegliwości to mocno stukają zawory, czego nie było na wcześniejszym oleju (niestety nie wiem jaki był wtedy wlany). Samochód nie bierze oleju, nie dymi na niebiesko. Ciśnienie oleju, wg wskaźnika na desce rozdzielczej jest.

 

Jaki olej zalać? Współczesny syntetyk czy może są jakieś dedykowane do takich staroci?

 

 

 

Ja zdecydowałem się na dedykowany olej. Sprawdź jaki jest w specyfikacji. Jak chcesz dobrze, to Millers ma całą serwie olejów do aut klasycznych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dus3 napisał(a):

Z nietypowych dolegliwości to mocno stukają zawory, czego nie było na wcześniejszym oleju (niestety nie wiem jaki był wtedy wlany)

wygląda, że za rzadki olej. a jaki był oryginalnie zalecany?

 

na stronie Mobil1 jest fajna wyszukiwarka:

https://www.mobil.pl/pl-pl/b2b-recommendation?query=api/v1/pl-PL/khws/equipment/FawEcWEzF/1/b2b

 

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Ja zdecydowałem się na dedykowany olej. Sprawdź jaki jest w specyfikacji. Jak chcesz dobrze, to Millers ma całą serwie olejów do aut klasycznych.

O to jest dobry trop. Dzieki.

 

Poczytam o Millers-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gondoljerzy napisał(a):

Od kilku dobrych lat kupuję oleje Shell. W ich wyszukiwarce co rok podają inny, nowszy i oczywiście droższy olej.

Najczęściej mają kilka propozycji w różnym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 14.07.2023 o 05:41, r1sender napisał(a):

Pierwszy lepszy producent po wejściu na jego stronę, podanie marki, modelu rodzaju silnika wypluje jaki olej jest odpowiedni.

Jest dużo "błędów", wiem jak dobierałem do swojej gwiazdy i wg instrukcji mam 229.5 (główny co 25 000km) a na stronach są oleje dobrane lącznie z tymi do diesla :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 00:25, dus3 napisał(a):

Jaki olej zalać? Współczesny syntetyk czy może są jakieś dedykowane do takich staroci?

 

Zadzwoń do jakiegoś szpeca od starych Merców, jaki olej kupić, z jaka specyfikacją ma być zgodny.

Potem zalej i sprawdź, czy coś się zmieniło. Płukanka pewnie też nie zaszkodzi.

A jak nadal masz kłopot z hałasującymi zaworami czy rozrządem - jedź do mechanika, który zna te stare silniki zamiast konsultować się "zdalnie" w internetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.