Skocz do zawartości

Szyba akustyczna


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam szybę czołową i są dwie wersje. Zwykła i akustyczna...

 

Niby cichsza itp. problem w tym że różnica w cenie prawie żadna a gość zamówił zwykłą🫣 Czy te akustyczne są grubsze? Auto ma kamerę i sensor no i obawiam się że coś może teraz nie grać.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Zmieniam szybę czołową i są dwie wersje. Zwykła i akustyczna...

 

Niby cichsza itp. problem w tym że różnica w cenie prawie żadna a gość zamówił zwykłą🫣 Czy te akustyczne są grubsze? Auto ma kamerę i sensor no i obawiam się że coś może teraz nie grać.🤔

 

Kamere i sensor po wymianie i tak trzeba pewnie skalibrowac.

Ale moze byc roznica w halasie i jak masz mozliwosc to niech zmieni zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj grubość szkła jest taka sama, różnica polega na dodaniu folii akustycznej pomiędzy szybami (jak wiecie szyba czołowa składa się z 2-ch tafli z folią pvb w środku)

Jeżeli mówimy o popularnych autach szyba akustyczna jest na ogół std. w dieslu i zwykła w benzynie.

Wiec jak różnica w cenie pomijalna to zawsze warto.

Ja w Tipo zmieniałem  po kamyku to różnica $$$  była groszowa zwykła vs. akustyczna, obie z Pilkingtona.

Brak problemów z sensorem, nic nie robili, wszystko działa (wymiana w ASO). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 22:13, lnk napisał(a):

Zazwyczaj grubość szkła jest taka sama, różnica polega na dodaniu folii akustycznej pomiędzy szybami (jak wiecie szyba czołowa składa się z 2-ch tafli z folią pvb w środku)

Jeżeli mówimy o popularnych autach szyba akustyczna jest na ogół std. w dieslu i zwykła w benzynie.

Wiec jak różnica w cenie pomijalna to zawsze warto.

Ja w Tipo zmieniałem  po kamyku to różnica $$$  była groszowa zwykła vs. akustyczna, obie z Pilkingtona.

Brak problemów z sensorem, nic nie robili, wszystko działa (wymiana w ASO). 

 

Jest jakaś odczuwalna różnica w poziomie głośności w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 22:13, lnk napisał(a):

Zazwyczaj grubość szkła jest taka sama, różnica polega na dodaniu folii akustycznej pomiędzy szybami (jak wiecie szyba czołowa składa się z 2-ch tafli z folią pvb w środku)

 

 

przecież szyby czołowe zawsze mają folie pomiędzy dwoma warstwami szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał(a):

przecież szyby czołowe zawsze mają folie pomiędzy dwoma warstwami szyby

U mnie jest jakaś dziwna przednia, bo lekko brązowa, jak okulary z fotochromem, jest gruba, jest akustyczna. Boczne też są fabrycznie barwione i klejone, podwójne. Pacjent xc90 1 generacji. Różnica w głośności jest przy prędkościach powyżej 80kmh, mam porównanie do xc90 z tego rocznika z szybami zwykłymi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego w Jagu, dodatkowo z ogrzewaniem i jakąś warstwą odbijającąslonce. Problemem jest to, że mam też nalepkę na szybę z chipem otwierającym szlaban w miejscu, gdzie dość często jeżdżę. No i oczywiście przez taką szybę szlaban i chip się nie widzą, muszę otwierać okno i machać nalepką na zewnątrz jak idiota żeby się otworzyło.

Tak więc ma to nie tylko same plusy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chorzyn napisał(a):

 

Jak są wszystkie to jest.

 

 

Bardziej słychać szum kół wtedy zwłaszcza jak się wyzabkują  :hehe:;] 

 

Im lepiej wyciszona jedna rzecz tym bardziej słychać inną. 

;]

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba zrobiona👍 Nordglass, do forda wystarczy😂

 

Różnica raptem 110zł .

Gość mówił że 99% klientów wybierze szybę o 30zł tańsza i nie dopłaci za zielony pasek itp. kiepskie czasy😒

 

Trochę sie właśnie dziwił że upieram się na droższą.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

Mam coś takiego w Jagu, dodatkowo z ogrzewaniem i jakąś warstwą odbijającąslonce. Problemem jest to, że mam też nalepkę na szybę z chipem otwierającym szlaban w miejscu, gdzie dość często jeżdżę. No i oczywiście przez taką szybę szlaban i chip się nie widzą, muszę otwierać okno i machać nalepką na zewnątrz jak idiota żeby się otworzyło.

Tak więc ma to nie tylko same plusy.

 

Przy wszystkich klejonych szybach dostrzegam problem z zasięgiem tel w miejscach, w których w innym aucie nie mam takich problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Przy wszystkich klejonych szybach dostrzegam problem z zasięgiem tel w miejscach, w których w innym aucie nie mam takich problemów 

 

Jest u mnie opcja (ja niestety nie mam) indukcyjnej ładowarki ze "wzmacniaczem sygnału". Nie wiem jak to działa ale brzmi ciekawie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 10:53, Furvus_Eques napisał(a):

Mam coś takiego w Jagu, dodatkowo z ogrzewaniem i jakąś warstwą odbijającąslonce. Problemem jest to, że mam też nalepkę na szybę z chipem otwierającym szlaban w miejscu, gdzie dość często jeżdżę. No i oczywiście przez taką szybę szlaban i chip się nie widzą, muszę otwierać okno i machać nalepką na zewnątrz jak idiota żeby się otworzyło.

Tak więc ma to nie tylko same plusy.

 

W 99% samochodów masz kropkowana powierzchnie na szybie, która nie zawiera folii właśnie po to żeby działy różne dziwne urządzenia ;)

Edytowane przez bluczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bluczek napisał(a):

W 99% samochodów masz kropkowana powierzchnie na szybie, która nie zawiera folii właśnie po to żeby działy różne dziwne urządzenia ;)

moim zdaniem jak już pisałem folia jest w każdej szybie, nie działają czujniki oraz oraz nawigacje dokładane w tych pojazdach co jest szyba czymś napylana, metalizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

moim zdaniem jak już pisałem folia jest w każdej szybie, nie działają czujniki oraz oraz nawigacje dokładane w tych pojazdach co jest szyba czymś napylana, metalizowana

Tak jest. Metalizowane szyby blokują fale radiowe. Np kiedyś z viatolami był taki problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.