Skocz do zawartości

A może tak auto z USA


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Piotrus napisał(a):

Wygląda na kosmetykę. 

Mam, nadzieję. Ale graty i tak wyjdą pewnie ponad 30 k pln.

Same lampy minimum 12 koła.

Edytowane przez ccLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ccLot napisał(a):

Mam, nadzieję. Ale graty i tak wyjdą pewnie ponad 30 k pln.

Same lampy minimum 12 koła.

 

Lampy laser czy "tylko matrix"?

 

Faktycznie, jak spojrzałem na allegro na ceny przodów to przysiadłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ccLot napisał(a):

Mam, nadzieję. Ale graty i tak wyjdą pewnie ponad 30 k pln.

Same lampy minimum 12 koła.

 

Jest szansa, że lampy będą w bagażniku. Małe, ale są :phi:, chyba że są, ale jeszcze mogą zaginąć po drodze ;]. Za kilka dni będziesz miał zdjęcia z odbioru z placu to będzie wiadomo :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tilok napisał(a):

Jest szansa, że lampy będą w bagażniku

Nie liczę na to, ale jakby faktycznie przypłynęły to byłby miły bonus.

A z niespodzianek to w zeszłym roku przyjechał do mnie Tiguan (nówka 450 km przebiegu) z 2 oponami ekstra w środku,

zupełnie nie od tego modelu i rozmiar zupełnie z czapy.

Wyglądało jakby potraktowali auto jak kontener na śmieci, opony leżały na placu to wrzucili do środka.

Edytowane przez ccLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 20:42, dobromir napisał(a):

Tak się zastanawiam, dolar coraz tańszy, auta w Europie coraz gorsze(silniki oczywiście) a może tak spróbować samochodu z za wielkiej wody? Gdybym się zdecydował to pewnie zgłosiłbym się do kogoś zaufanego żeby mi sprowadził(rozbitków się nie boje, bo już takimi jeździłem, oczywiście fachowo naprawionymi) ale czy to naprawdę ma sens, gdzie ewentualnie pooglądać, poczytać o takich perełkach. Oczywiście w rachubę wchodzą tylko te modele które są  sprzedawane rowniez w Europie.

Jest pewien problem ze strefami czystego transportu.

Wszystkie autka z rynków, gdzie nie ma Euro X są pozaklasowe i nie wjadą do takiej strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował. Do polskich SCT  spalinówki  wjadą za opłatą albo nie wjadą w ogóle - niezależnie od spełnianej normy czystości spalin.

Cytat

W celu ograniczenia negatywnego oddziaływania emisji zanieczyszczeń z transportu na zdrowie ludzi i środowisko na terenie gminy można ustanowić strefę czystego transportu obejmującą drogi, których zarządcą jest gmina, do której zakazuje się wjazdu pojazdów samochodowych innych niż:
1. elektryczne,
2. napędzane wodorem,
3. napędzane gazem ziemnym,
4. wyłączone na podstawie uchwały rady gminy.

Art. 39 ust. 1 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych

 

Niedawno z kolei kupowałem niemiecką naklejkę "ekologiczną" i kryterium jest szerokie - zasadniczo chodzi o wykluczenie diesli sprzed Euro4 i bez dołożonego DPF-a

oraz benzyn sprzed Euro1 nie zarejestrowanych jako zabytki wg prawa niemieckiego. Wystarczy więc że auto benzynowe ma wtrysk i katalizator i powinno móc się poruszać jak pozostałe - oczywiście do czasu zaostrzenia kryteriów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

za 180k 

Ja to traktuje jako hobby. Lubie sobie porozbierać, szukać cześci...

Interes życia to nie jest.

Takie X3 są wystawione za ponad 200k, wiec ceny transakcyjne to pewnie ~200k,  interes raczej słaby, biorąc pod uwagę ryzyko.

Btw z takimi autami jest problem vatowski. Większość osób która chce wydać tyle na auto szuka pełnej faktury...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ccLot napisał(a):

Ja to traktuje jako hobby. Lubie sobie porozbierać, szukać cześci...

Interes życia to nie jest.

Takie X3 są wystawione za ponad 200k, wiec ceny transakcyjne to pewnie ~200k,  interes raczej słaby, biorąc pod uwagę ryzyko.

Btw z takimi autami jest problem vatowski. Większość osób która chce wydać tyle na auto szuka pełnej faktury...

Już generalnie powyżej 100 większość ludzi jak szuka to czy pełna faktura jak piszesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Florydzialski napisał(a):

Mam znajomych którzy w PL od lat tylko samochodami z USA jeżdżą, ale oni preferują F-150, Ram itp. Mają przyczepek kempingową (tez ściągniętą z USA) i takim zestawem zwiedzają Europę. 

Pacifica to teraz bardzo popularny van w Polsce. Rynek vanów jest mały - multivan i v-klassa kosztują majątek, więc taką pacifikę ludzie biorą jak glupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał(a):

Pacifica to teraz bardzo popularny van w Polsce. Rynek vanów jest mały - multivan i v-klassa kosztują majątek, więc taką pacifikę ludzie biorą jak glupi. 


Obecnie Pacifica to dawny Town & County - oryginalna Pacifica była genialnym samochodem ale głupie amerykany nie poznały się na nim i Chrysler relatywnie szybko skończył produkcje tego. Uwielbiałem to wynajmować jak np. jechaliśmy na narty. AWD, miejsca w środku od cholery i trochę. Ale T&C to też fajny pojazd, obecnie mają wersję plug in hybrid z sporym zasięgiem na akumulatorach. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Florydzialski napisał(a):


Obecnie Pacifica to dawny Town & County - oryginalna Pacifica była genialnym samochodem ale głupie amerykany nie poznały się na nim i Chrysler relatywnie szybko skończył produkcje tego. Uwielbiałem to wynajmować jak np. jechaliśmy na narty. AWD, miejsca w środku od cholery i trochę. Ale T&C to też fajny pojazd, obecnie mają wersję plug in hybrid z sporym zasięgiem na akumulatorach. 

Jest normalnie w sprzedaży- po prostu lifting jej zrobili. A z jakiegoś powodu przedliftingową nadal sprzedają jako t&c :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 31.07.2023 o 13:26, electrofinger napisał(a):

Auta z USA nie spełniają żadnej normy euro tylko spełniają normy obowiązujące w USA. Jak powstaną strefy czystego transportu to tam nie wjedziesz. 

 

To tak w ramach dementowania fake newsów :

 

Screenshot_20231101_085528_SamsungInternet.jpg.0121e93f412755355db795a5ce6df187.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z Ameryki nie posiadaja homologacji europejskiej ( to wg przepisów), skoro program tak to sklasyfikował to się ciesz, może się nie zauważa

Na forum Mustanga sprawdzało kilkadziesiąt osób, wszyscy maja Euro 5, wiec to nie są jednostkowe przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, spad napisał(a):

Na forum Mustanga sprawdzało kilkadziesiąt osób, wszyscy maja Euro 5, wiec to nie są jednostkowe przypadki.

Możliwe, że system po roczniku przyjął normę, bo w EU benzyna 2014 musiała spełniać Euro 5 (nie wiem czy musiała, tak przykładowo napisalem).

Mi tam wsio rybka jak to jest, a faktycznie taki silnik jak w Twoim Mustangu ma emisję kwalifikującą go do którego Euro?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Możliwe, że system po roczniku przyjął normę, bo w EU benzyna 2014 musiała spełniać Euro 5 (nie wiem czy musiała, tak przykładowo napisalem).

Mi tam wsio rybka jak to jest, a faktycznie taki silnik jak w Twoim Mustangu ma emisję kwalifikującą go do którego Euro?

Jak ma LPG to pomiar spalin wypada lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dobromir napisał(a):

Auta z Ameryki nie posiadaja homologacji europejskiej ( to wg przepisów), skoro program tak to sklasyfikował to się ciesz🙂, może się nie zauważa 😁

 

Akurat Grand Cherokee i Mustang były oferowane w EU i mają zrobioną homologację, nie wiem jak z Chargerem którego ma mój kolega z wbitym Euro 6.

 

Jak widziszz nie są to jednostkowe przypadki, do tego I przeglądy były robione w losowych stacjach także ciężko uwierzyć że każdy diagnosta się pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.