Skocz do zawartości

Odzysk km w 10-20 minut.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, format napisał(a):

Ja cię kręcę, Twoja kiła znowu najlepsza! :mast:

 

I te fotele, niesamowite! :old: 

Haha, czyli już się przykleiłeś do fotela i trauma jest, zrozumiałe 😄 

 

Jak widać różnice w TOP są niewielkie i nie ma się czym podniecać, ale porównanie wydaje się ciekawe, to wrzuciłem.

BTW, Ioniq 6, robi to jeszcze lepiej, a Taycany i Audi w praktyce mają zbliżone wyniki.

 

A screeny zaczerpnięte stąd, więc dość tendencyjnie 😄 

https://kiawiarnia.pl/sprawdz-ile-przejedziesz-elektrykiem-po-10-i-20-minutach-ladowania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Haha, czyli już się przykleiłeś do fotela i trauma jest, zrozumiałe 😄 

 

Jak widać różnice w TOP są niewielkie i nie ma się czym podniecać, ale porównanie wydaje się ciekawe, to wrzuciłem.

BTW, Ioniq 6, robi to jeszcze lepiej, a Taycany i Audi w praktyce mają zbliżone wyniki.

 

A screeny zaczerpnięte stąd, więc dość tendencyjnie 😄 

https://kiawiarnia.pl/sprawdz-ile-przejedziesz-elektrykiem-po-10-i-20-minutach-ladowania/

 

Dobrze napisany artykuł. :ok:

 

 

NieTeslom powinni doliczyć średnio ze dwie-trzy minuty na użeranie się z niedziałającą ładowarką. Odjazd, przyjazd, dociskanie wtyczki, telefon na helpline  😉

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakieś obliczenia porobił i w warunkach „ideolo” wyszło tak. 
 
 
60D17859-B2F6-4A05-A35D-E3C6404DED18.jpeg.0c5df70a947bb785217aee78b04e3a38.jpeg
95BA4762-F24D-4AC8-BEAE-FC9EA1D416F6.jpeg.f0c79c2e1d467d6a1dbcb2fbeb1fda33.jpeg
Nie zdążysz obiadu zjeść, ledwo wysikać się można, a dwójkę to w 20 minut można się nie robić.

I cała narracja ev, że przerwy w podróży są potrzebne w pi...u

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Dobrze napisany artykuł. :ok:

 

 

NieTeslom powinni doliczyć średnio ze dwie-trzy minuty na użeranie się z niedziałającą ładowarką. Odjazd, przyjazd, dociskanie wtyczki, telefon na helpline  😉

Dodatkowo w chłodne dni problem z przygotowaniem baterii ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

Dobrze napisany artykuł. :ok:

 

 

NieTeslom powinni doliczyć średnio ze dwie-trzy minuty na użeranie się z niedziałającą ładowarką. Odjazd, przyjazd, dociskanie wtyczki, telefon na helpline  😉

Wszystko pięknie, a prawdziwym życiu Teselka podjeżdża i się ładuje, a konkurencja dopiero zaczyna podgrzewać/ochładzać baterię ;]

Miałem okazję się ładować zimą przy -22*F czyli - 30*C i ruszyło od strzała, bo przyjechałem z cieplutką baterią nikt oprócz mnie czyli Ford, Kia x2 nie zaczął się ładować.

Siedzieli biedni i czekali. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Dodatkowo w chłodne dni problem z przygotowaniem baterii ;) 

Uprzedziłeś mnie. ;]

Byłem niedawno w Teksasie i rozmawiałem z jedną dziewczyną która ma Teslę i powiedziała, że u nich problemem są bardzo wysokie temperatury. 

@Florydzialski wspominał też o chłodzeniu baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HanYs napisał(a):

Uprzedziłeś mnie. ;]

Byłem niedawno w Teksasie i rozmawiałem z jedną dziewczyną która ma Teslę i powiedziała, że u nich problemem są bardzo wysokie temperatury. 

@Florydzialski wspominał też o chłodzeniu baterii.


Podłączyłem się do ładowarki w ten upał to z tych dziur na błotnikach waliło powietrze o temperaturze jak z piekarnika. Można się było oparzyć. 
 

Audi wie ze się jedzie ładować jak się używa wbudowanej nawigacji i wtedy za wczasu przygotowuje akumulator (co w moim przypadku oznacza porządne schłodzenie). Jednak jak używasz Google Maps przez CarPlay to niestety bateria nie jest gotowa na ładowanie z pełna mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrBEAN napisał:

Dajesz co potrafisz! 😎


Narazie to co ja mogę, najwyżej napisać ze te wasze bateryjkowe samochodziki są siebie warte a jak odbiore to nazbieram amunicji na zajęcie odpowiedniego frontu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szastan napisał(a):


Narazie to co ja mogę, najwyżej napisać ze te wasze bateryjkowe samochodziki są siebie warte a jak odbiore to nazbieram amunicji na zajęcie odpowiedniego frontu ;]

No nic, czekamy 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szastan napisał(a):


Narazie to co ja mogę, najwyżej napisać ze te wasze bateryjkowe samochodziki są siebie warte a jak odbiore to nazbieram amunicji na zajęcie odpowiedniego frontu ;]

 

Gratuluję decyzji.

Jaka to trójka?

Kiedy odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Gratuluję decyzji.

Jaka to trójka?

Kiedy odbiór?

 

thx. U mnie to raczej na to samo kopyto co w większości przypadków, biała LR AWD ;]

odbiór ma być jakoś do/w połowie sierpnia, nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Panią z Tesli bo byłą nieco zestresowana i się jąkała 🫣

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szastan napisał(a):

 

thx. U mnie to raczej na to samo kopyto co w większości przypadków, biała LR AWD ;]

odbiór ma być jakoś do/w połowie sierpnia, nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Panią z Tesli bo byłą nieco zestresowana i się jąkała 🫣

 

Ocho, czyli wiedziała z kim rozmawia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Ktoś jakieś obliczenia porobił i w warunkach „ideolo” wyszło tak. 
 

 

60D17859-B2F6-4A05-A35D-E3C6404DED18.jpeg

95BA4762-F24D-4AC8-BEAE-FC9EA1D416F6.jpeg

+ moja Skoda 3.6km :skromny: ... ładowana w domu ;).

 

6 godzin temu, Florydzialski napisał(a):

Audi wie ze się jedzie ładować jak się używa wbudowanej nawigacji i wtedy za wczasu przygotowuje akumulator (co w moim przypadku oznacza porządne schłodzenie). Jednak jak używasz Google Maps przez CarPlay to niestety bateria nie jest gotowa na ładowanie z pełna mocą. 

To jak mój garaż też wie kiedy będę ładował i latem jest tam chłodno a zimą ciepło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

+ moja Skoda 3.6km :skromny: ... ładowana w domu ;).

 

To jak mój garaż też wie kiedy będę ładował i latem jest tam chłodno a zimą ciepło ;).


Mój garaż jest głupi. Jest w nim albo gorąco albo przeraźliwie gorąco. Najgorzej jak jest upał na zewnątrz a w środku się dwa samochody ładują. Wtedy można by spokojnie ciasto piec w garażu. Muszę zrobić jakiś wentylator czy coś w tym stylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Florydzialski napisał(a):


Mój garaż jest głupi. Jest w nim albo gorąco albo przeraźliwie gorąco. Najgorzej jak jest upał na zewnątrz a w środku się dwa samochody ładują. Wtedy można by spokojnie ciasto piec w garażu. Muszę zrobić jakiś wentylator czy coś w tym stylu. 

 

moze klime ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Florydzialski napisał(a):


Mój garaż jest głupi. Jest w nim albo gorąco albo przeraźliwie gorąco. Najgorzej jak jest upał na zewnątrz a w środku się dwa samochody ładują. Wtedy można by spokojnie ciasto piec w garażu. Muszę zrobić jakiś wentylator czy coś w tym stylu. 

Mam podobny garaż z eternitu i warunki jak u Ciebie ;).

 

Przy ładowarce 2.2kW i dłuższym ładowaniu nie czuć róznicy temp wew. Jedyny dobrym generatorem ciepła jest V8, po dłuższej jeździe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.