Skocz do zawartości

Ciekawostki z cenników nowych samochodów


donpedro

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

1. najtańszy Fiat Tipo: 123 000 zł

fiat zawsze lubił dawać ludziom promocje ;] powinna być jeszcze dostępna statystyka ile % aut sprzedali za cenę katalogową a ile po zniżkach

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

Trzy drobne ciekawostki z oficjalnych cenników nowych samochodów.
1. najtańszy Fiat Tipo: 123 000 zł
2. najtańszy Volkswagen Polo: 103 790 zł
3. osiągi Mitsubishi Colt 1.0/66KM: przyspieszenie 0-100km/h = 17,1s

 

hmm, masz inną stronę Fiata niż ja?

 

obraz.png.bd4f6f1ccdde033438730b09b959c233.png

 

ale tak czy inaczej to pamiętając, że jeszcze kilka lat temu to auto w wersji sedan miało cenę z 4 z przodu, to chyba faktycznie najlepszy przykład tego co się dzieje teraz na rynku

 

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał(a):

 

hmm, masz inną stronę Fiata niż ja?

 

 

ale tak czy inaczej to pamiętając, że jeszcze kilka lat temu to auto w wersji sedan miało cenę z 4 z przodu, to chyba faktycznie najlepszy przykład tego co się dzieje teraz na rynku

 

 

Z tym Tipo to jest taka sprawa, ze dostepny jest juz tylko z jednym silnikiem - 1,5T hybrid + AT.

To jest ten sam naped co w Tonale, wiec cena jest absurdalna jak na Fiata.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał(a):

 

hmm, masz inną stronę Fiata niż ja?

 

obraz.png.bd4f6f1ccdde033438730b09b959c233.png

 

ale tak czy inaczej to pamiętając, że jeszcze kilka lat temu to auto w wersji sedan miało cenę z 4 z przodu, to chyba faktycznie najlepszy przykład tego co się dzieje teraz na rynku

 

pewnie z wyprzedaży 2022 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bielaPL napisał(a):

fiat zawsze lubił dawać ludziom promocje ;] powinna być jeszcze dostępna statystyka ile % aut sprzedali za cenę katalogową a ile po zniżkach

 

Fiat to praktycznie nic juz nie sprzedaje w PL, nie wiem czy sa nawet w pierwszej 20-ce marek.

A nawet jesli to pewnie glownie 500-ka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

To niech od razu podają normalną cenę w katalogu, a nie jak na bazarze... 

 

taka polityka... na szczęście jest otomoto i można sobie obejrzeć promocyjne ceny w różnych regionach polski ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Fiat to praktycznie nic juz nie sprzedaje w PL, nie wiem czy sa nawet w pierwszej 20-ce marek.

A nawet jesli to pewnie glownie 500-ka.

 

jak ostatnio byłem w Oplu to obok mieli salon Fiata i stało tam tylko kilka 500-tek, w tym elektryczna za ~180 tys. pln. Ale był też Jeep. I przejechałem się elektrycznym Avengerem. Cudne autko do codziennych jazd wokół komina. Zaraz zrobią bliźniaka we Fiacie to oferta Fiata będzie ciekawsza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fiat to praktycznie nic juz nie sprzedaje w PL, nie wiem czy sa nawet w pierwszej 20-ce marek.
A nawet jesli to pewnie glownie 500-ka.

Niedawno czytałem o statystykach Fiata, spadek jest 15-stokrotny w stosunku do lat poprzednich jak Tipo było tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy drobne ciekawostki z oficjalnych cenników nowych samochodów.
1. najtańszy Fiat Tipo: 123 000 zł
2. najtańszy Volkswagen Polo: 103 790 zł
3. osiągi Mitsubishi Colt 1.0/66KM: przyspieszenie 0-100km/h = 17,1s
Tipo 99 000 w konfiguratorze przynajmniej tak się zaczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

ale tak czy inaczej to pamiętając, że jeszcze kilka lat temu to auto w wersji sedan miało cenę z 4 z przodu, to chyba faktycznie najlepszy przykład tego co się dzieje teraz na rynku

 

 

Do drastycznego wzrostu ceny, przyczyniło się też to, że po pierwsze wycięli sedana (tańszego od 5D) oraz wszelkie biedne wersje. Teraz w standardzie mamy ekran 10 cali, klimę automatyczną i kilka innych rzeczy, które jeszcze niedawno były za dopłatą. Tak czy siak, 100+ za kompaktowego Fiata, gdzie jeszcze niecałe 3 lata temu za 60 z kawałkiem można było kupić bogatą wersję z silnikiem 1.4 tJet jest smutnym obrazem tego, co się stało z cenami aut.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Do drastycznego wzrostu ceny, przyczyniło się też to, że po pierwsze wycięli sedana (tańszego od 5D) oraz wszelkie biedne wersje. Teraz w standardzie mamy ekran 10 cali, klimę automatyczną i kilka innych rzeczy, które jeszcze niedawno były za dopłatą. Tak czy siak, 100+ za kompaktowego Fiata, gdzie jeszcze niecałe 3 lata temu za 60 z kawałkiem można było kupić bogatą wersję z silnikiem 1.4 tJet jest smutnym obrazem tego, co się stało z cenami aut.
To prawdę. kupowałem kiedyś jedna z pierwszych Octavii za 40 kzł, po 10 latach wyszli tak że znowu Octavia 80 kzł, ale teraz to koszmar. Trzy lata prawie 100 % ceny. Małżonka kupowała 2020 RAV4 hybrid za 124900 zł teraz 192 kzł - ta sama wersja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gumcio napisał(a):

To prawdę. kupowałem kiedyś jedna z pierwszych Octavii za 40 kzł, po 10 latach wyszli tak że znowu Octavia 80 kzł, ale teraz to koszmar. Trzy lata prawie 100 % ceny. Małżonka kupowała 2020 RAV4 hybrid za 124900 zł teraz 192 kzł - ta sama wersja

 

No, Ravka to też dobry przykład motoinflacji. Tu jeszcze doszedł fakt, że wprowadzili Corollę Cross, model trochę mniejszy i trzeba było zrobić na nią miejsce w cenniku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gumcio napisał(a):
3 minuty temu, maro_t napisał(a):
 
No, Ravka to też dobry przykład motoinflacji. Tu jeszcze doszedł fakt, że wprowadzili Corollę Cross, model trochę mniejszy i trzeba było zrobić na nią miejsce w cenniku

Tak i jeszcze Yaris cross musi sobie swoje kosztować ponad 120 kzl

 

no i się zgadza. Yariss Cross 120 tys, Corolla Cross 160 tys, Rav4 200 tys.

I każdego z nich najlepiej od razu z salonu zabrać lawetą na konserwację podwozia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gumcio napisał(a):

 Małżonka kupowała 2020 RAV4 hybrid za 124900 zł teraz 192 kzł - ta sama wersja

 

To byla regularna cena czy po jakims grubym rabacie, bo wchodzil nowy model?

Ciezko mi uwierzyc, ze RAV4 HEV byla tak nisko wyceniona, bo Mazda CX-5 2,0 MT w przecietnej wersji kosztowala wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To byla regularna cena czy po jakims grubym rabacie, bo wchodzil nowy model?
Ciezko mi uwierzyc, ze RAV4 HEV byla tak nisko wyceniona, bo Mazda CX-5 2,0 MT w przecietnej wersji kosztowala wiecej.
To była cena na początku roku. ( marzec) Jakiś rabat by ale jak to w Toyocie mizerny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Znalazlem cennik z 2019/2020, troche sie to nie klei ;]
 
image.png.ce07e1127d0d19562cf8719e24dd9556.png
 
To byla regularna cena czy po jakims grubym rabacie, bo wchodzil nowy model?
Ciezko mi uwierzyc, ze RAV4 HEV byla tak nisko wyceniona, bo Mazda CX-5 2,0 MT w przecietnej wersji kosztowala wiecej.
To była cena na początku roku. ( marzec). To było dosłownie chwileczkę przed tymi wzrostami. Przed wakacjami już kosztował 142 kzł Jakiś rabat by ale jak to w Toyocie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gumcio napisał(a):

Co mam Ci FV pokazać . No wybacz...

 

Ja tylko twierdze, ze nie porownujesz jablek z jablkami, piszac ze zdrozalo ze 124 na 192...

Wersja Active nie jest juz nawet oferowana w HEV,

Cennikowo wzroslo o ok 40-50kPLN, czyli jakies 30% dla wersji Comfort (na poziomie skumulowanej inflacji).

No i jeszcze wszedl nowy model, ktory jest chyba wiekszy zeby zrobic miejsce dla Corolli Cross.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja tylko twierdze, ze nie porownujesz jablek z jablkami, piszac ze zdrozalo ze 124 na 192...
Wersja Active nie jest juz nawet oferowana w HEV,
Cennikowo wzroslo o ok 40-50kPLN, czyli jakies 30% (na poziomie skumulowanej inflacji).
Ja porównuje tą samą wersja o tej samej nazwie w cenniku. Teraz upustu nawet symbolicznego już nie ma Teraz RAV jest już po lifcie ma inne lampy m, zegary, multimedia itd. więc dokładnie ta samą nie jest. Zobacz cennik a 2024 to już nawet 2.0 nie ma i zaczyna się grubo robić. Ciekawe dlaczego był cennik na 2024 na stronie a już go zdjęli ... czyżby jeszcze kolejna korekta :(.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał(a):

fiat zawsze lubił dawać ludziom promocje ;] powinna być jeszcze dostępna statystyka ile % aut sprzedali za cenę katalogową a ile po zniżkach

... po 3 latach na stoku. ;l

Choć teraz może i je osuszyli? :hmm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

... po 3 latach na stoku. ;l

Choć teraz może i je osuszyli? :hmm:

Ida jak świeże bułki ludzie już lecą po te gowna za 300k. Swoją drogą nowy hit Fiata/Alfy sprzedaje się świetnie.

 

https://salon.alfaromeo.pl/oferta/185643/tonale-15-t4-130km-hybrid-dct7-fwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gumcio napisał(a):

Co mam Ci FV pokazać . No wybacz... to są regularne ceny + nie dodałemś lub - upustu ekologicznego ekologicznego chyba 7,3 % na hybrydę był + branżowy kilka %.

 

Poważnie dawali rabaty skoro były kolejki po ravki?

 

Ja kupowałem nowy model to o rabacie można było zapomnieć. Chyba że na te golasy nie było wzięcia🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie dawali rabaty skoro były kolejki po ravki?
 
Ja kupowałem nowy model to o rabacie można było zapomnieć. Chyba że na te golasy nie było wzięcia
Kiedy ? Na początku 2020 jeszcze dawali, pusto w salonie początek covid taka to sytuacja. Przypadek . Teraz nawet nie ma co zaczynać bo straszą że polu toku trzeba czekać a z ceną to ???.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Poważnie dawali rabaty skoro były kolejki po ravki?

 

Ja kupowałem nowy model to o rabacie można było zapomnieć. Chyba że na te golasy nie było wzięcia🤔

Nic nie dawali nawet dla korpo małe rabaty. Na ak wszyscy duże rabaty dostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019r około pół roku oczekiwania. Odbierałem październik lub listopad. Na yarisa też dostałem jakieś frytki.
Ja nie wybrzydzałem default_wink.gif. Brałem to co było dostępe najszybciej. Pod koniec 2019 z tego co wiem zamawiały co niektóre salony a potem rejestrowali na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dawali nawet dla korpo małe rabaty. Na ak wszyscy duże rabaty dostają.
Nie ma co się podniecać. Toyota to tylko budżetowiec i moim zdaniem gen V wykonana z gorszych materiałów wewnątrz niż poprzedniczka. Może teraz wrócili do jakości po lifcie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gumcio napisał(a):

Ciekawe jest natomiast to, że (ni wiem ile kosztował LEX w 2020) ale teraz np. NX nie jest oszałamiająco droższe o d Rav 4... z podobnym wyposażeniem. Inny przykład to VW polo i audi A3...

Mam teraz NXa, niestety ale cenowo nie da się porównać. Tak od 80tyś w górę.

 

 

A co ma wspólnego  polo z A3?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gumcio napisał(a):

Ja porównuje tą samą wersja o tej samej nazwie w cenniku. Teraz upustu nawet symbolicznego już nie ma Teraz RAV jest już po lifcie ma inne lampy m, zegary, multimedia itd. więc dokładnie ta samą nie jest. Zobacz cennik a 2024 to już nawet 2.0 nie ma i zaczyna się grubo robić. Ciekawe dlaczego był cennik na 2024 na stronie a już go zdjęli ... czyżby jeszcze kolejna korekta :(.

 

 

Na stronie jest cennik 2024, ale tylko dla wersji PHEV... Ta faktycznie jest duzo drozsza.

Obecna ceny wygladaja tak, czy HEV Comfort zdrozal od 2019 ze 144kPLN na 188kPLN (30%).

Kwotowo oczywiscie sporo, ale to nadal poziom inflacji.

 

image.png.624f56ebc437d4909fbf56776a93e9d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na stronie jest cennik 2024, ale tylko dla wersji PHEV... Ta faktycznie jest duzo drozsza.

Obecna ceny wygladaja tak, czy HEV Comfort zdrozal od 2019 ze 144kPLN na 188kPLN (30%).

Kwotowo oczywiscie sporo, ale to nadal poziom inflacji.

 

image.png.624f56ebc437d4909fbf56776a93e9d2.png

 

W grudniu 2021 zamawialiśmy rav4 hev 4x4 comfort, odbiór maj 2022

cena dla floty na poziomie 140tys (był jakiś rabat rzędu 10tys)

więc cennikowo w grudniu 2021 mogło być już ponad 150kzl 

Czyli 2lata poszło prawie+40kzl 🫤

 

W grudniu 2020 zamawialiśmy sportage i był to schodzący model, ale bogata wersja Black edition kosztowała 120-130tys (4wd)

Sportage dziś 163kzl (benzyna 4wd)

Więc "tylko" +30tys w 3lata 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koonrad napisał(a):

 

W grudniu 2021 zamawialiśmy rav4 hev 4x4 comfort, odbiór maj 2022

cena dla floty na poziomie 140tys (był jakiś rabat rzędu 10tys)

więc cennikowo w grudniu 2021 mogło być już ponad 150kzl 

Czyli 2lata poszło prawie+40kzl 🫤

 

 

Wrzucalem wyzej cennik z wrzesnia 2019 i juz wtedy HEV 4x4 Comfort to bylo 154kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koonrad napisał(a):

W grudniu 2020 zamawialiśmy sportage i był to schodzący model, ale bogata wersja Black edition kosztowała 120-130tys (4wd)

Sportage dziś 163kzl (benzyna 4wd)

Więc "tylko" +30tys w 3lata 

 

A teraz porownaj to z inflacja przez ostatnie 3 lata...

Nie ma co sie dziwic, zwyczajnie pieniadz stracil na wartosci bo prawie wszystko zdrozalo podobnie w tym czasie...

Auta nie sa tu zadnych wyjatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.