Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie auta


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Raku napisał(a):

- ..... ? 

 

Prędzej czy później i tak ktoś to napisze - dobre AC/KR ;] (zakładam, że masz, ale to chyba najlepsze zabezpieczenie)

Ja tam bym chciał, żeby mojego gwizdnęli, ale jakoś nie ma chętnych.

 

Możesz też wsadzić gdzieś AirTag'a. Nie wiem czy nadal tak robią, ale kiedyś złodzieje najpierw przestawiali samochody na inne osiedle, żeby sprawdzić czy nie mają lokalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko ostatnio przeczytałem, że zabezpieczenia na can łatwo się dezaktywuje puszczając napięcie 14 v na can właśnie.
Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to kiepsko


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od marki i patentów na ich jumę. 

  • Jak podmieniają ECU to zabezpieczyć do niego dostęp
  • jak wpinają w OBD to ukryć/przenieść gniazdo
  • Jak biorą walizką to deaktywowac otwieranie z klamki (choc to degraduje komfort uzytowania niestety)
  • Dodac jakis dodatkowy immo
  • Dobrze ubezpieczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Raku napisał(a):
16 godzin temu, Henzir napisał(a):
Ja mam to:
https://orllo.pl/lokalizator-samochodowy-alarm-gps-track1.html
 
Myślę też o bear locku.

Za łatwo zagłuszyć

 

Ok, skoro GPS nie, to co powiecie na  bear lock?

W zasadzie rozwiązanie mechaniczne, więc elektroniką go nikt nie unieszkodliwi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Henzir napisał(a):

 

Ok, skoro GPS nie, to co powiecie na  bear lock?

W zasadzie rozwiązanie mechaniczne, więc elektroniką go nikt nie unieszkodliwi 🙂

 

mam w aucie z 2007 r. - nie pamiętam czy zapinałem więcej niż 2 razy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raku napisał(a):
3 godziny temu, Henzir napisał(a):

Ok, skoro GPS nie, to co powiecie na  bear lock?

W zasadzie rozwiązanie mechaniczne, więc elektroniką go nikt nie unieszkodliwi 🙂

 

mam w aucie z 2007 r. - nie pamiętam czy zapinałem więcej niż 2 razy

 

Ja mam w aucie z 2017r i zapinam dość często, szczególnie jak jestem dalej od domu lub parkuje na dłużej 🙂

Bardziej interesuje mnie kwestia skuteczności, czy na to złodzieje też mają jakiś patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Najlepsze rozwiązanie, to niestety to, które sami wymyślimy. Ukryty wyłącznik, odcięty jakiś prosty układ, nawet głupi przewód sterujący elektromagnesem rozrusznika.

kiedys tak miałem w Audi 90 elektomagnez ,przykładałem do obudowy stacyjki i kontrolki startowały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

a tak zeby nie stracic gwarancji?

Jeżeli zabezpieczenie będzie miało typowo elektryczne odcięcie i będzie dobrze ukryte, to co ma do tego gwarancja? Padnie coś na gwarancji, to oddajesz auto na reklamację, a zabezpieczenie pozostawiasz nieaktywne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 22:22, Raku napisał(a):

Za łatwo zagłuszyć

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Są radiowe, które bardzo trudno zagłuszyć, tym bardziej że nadajnik jest aktywny jedynie podczas alarmu. Znajomy ma taki system, kupił wraz z 3letnim abonamentem. Firma ma swoją grupę szybkiego reagowania i w razie czego to szukają.  Dodatkowo odcina zdalnie zapłon i rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są radiowe, które bardzo trudno zagłuszyć, tym bardziej że nadajnik jest aktywny jedynie podczas alarmu. Znajomy ma taki system, kupił wraz z 3letnim abonamentem. Firma ma swoją grupę szybkiego reagowania i w razie czego to szukają.  Dodatkowo odcina zdalnie zapłon i rozrusznik.
https://jammery.pl/

Pełno reklam, urządzenia tanie można kupić wszędzie.

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gps ani gsm.
Inaczej, oprócz GSM i GPS te urządzenia mają jeszcze łączność radiową poprzez którą może się połączyć z innymi takimi urządzeniami i przekazać swoją lokalizację (np. skradzione auto przewożone w kontenerze mija na drodze inne auto z takim urządzeniem) lub też z odbiornikiem grupy reagowania np. w helikopterze czy samolocie


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leszcz napisał(a):

Inaczej, oprócz GSM i GPS te urządzenia mają jeszcze łączność radiową poprzez którą może się połączyć z innymi takimi urządzeniami i przekazać swoją lokalizację (np. skradzione auto przewożone w kontenerze mija na drodze inne auto z takim urządzeniem) lub też z odbiornikiem grupy reagowania np. w helikopterze czy samolocie emoji106.png


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, ale to są inne częstotliwości niż gsm czy gps. Poza tym, transmisja jest w przypadku powiadomienia a nie jak przy gps cały czas co łatwo namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.