Skocz do zawartości

Das auto.


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Już z Kravitz pisałem ale może ktoś ma też jakieś doświadczenia.

 

E-golf 7 generacji z większym aku czyli polift.

 

Jazda w okół komina.

 

Wolałbym tesle 3 ale jest o 100k zł za droga 😁

 

Coś wiadomo o usterkach układu elektrycznego, baterii etc?

Bo cała reszta to golf 7  więc ogarnie każdy kowal.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chalek napisał(a):

Już z Kravitz pisałem ale może ktoś ma też jakieś doświadczenia.

 

E-golf 7 generacji z większym aku czyli polift.

 

Jazda w okół komina.

 

Wolałbym tesle 3 ale jest o 100k zł za droga 😁

 

Coś wiadomo o usterkach układu elektrycznego, baterii etc?

Bo cała reszta to golf 7  więc ogarnie każdy kowal.

 

VW to świetny wybór by zrazić się do elektromobilności, więc jeśli jest z Ciebie prawdziwy petrolhead to idź tą drogą :oki:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, format napisał(a):

 

VW to świetny wybór by zrazić się do elektromobilności, więc jeśli jest z Ciebie prawdziwy petrolhead to idź tą drogą :oki:

 

Nie no, mamy w robocie id3 i te auta to pomyłka 😁 

 

Rozwiń zrażenie co do golfiacza bo kravitz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chalek napisał(a):

Rozwiń zrażenie co do golfiacza bo kravitz zadowolony.

 

eGolf to mała bateria + relatywnie duże zużycie energii + chłodzenie baterii powietrzem i ładowanie DC na jakimś dramatycznie niskim poziomie. Do kręcenia się po okolicy to jest spoko, ale wyjedziesz na głupie narty do Szczyrku i znienawidzisz ten samochód.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał(a):

 

eGolf to mała bateria + relatywnie duże zużycie energii + chłodzenie baterii powietrzem i ładowanie DC na jakimś dramatycznie niskim poziomie. Do kręcenia się po okolicy to jest spoko, ale wyjedziesz na głupie narty do Szczyrku i znienawidzisz ten samochód.

Od jazdy na narty mam Artka.

Te auto ma być tylko do wożenia dzieci do przedszkola i ewentualnie dojazd 2x w tygodniu do kato.

Ładowanie tylko z domowej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał(a):

Od jazdy na narty mam Artka.

Te auto ma być tylko do wożenia dzieci do przedszkola i ewentualnie dojazd 2x w tygodniu do kato.

Ładowanie tylko z domowej instalacji.

 

Do takich zastosowań to się nada. Jedyny problem, to że Ci się jazda elektrykiem spodoba, będziesz nim jeździł co raz dalej klnąc na zasięg i szybkość (wolność) ładowania.

W najgorszym przypadku wyrobisz sobie opinię na temat wszystkich EV na podstawie eGolfa. Są takie przypadki... 

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chalek napisał(a):

Od jazdy na narty mam Artka.

 

Kłopot w tym że jak kupisz elektryka to będziesz Artkiem jeździł coraz mniej chętnie, aż w końcu go sprzedasz 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chalek napisał(a):

Od jazdy na narty mam Artka.

Te auto ma być tylko do wożenia dzieci do przedszkola i ewentualnie dojazd 2x w tygodniu do kato.

Ładowanie tylko z domowej instalacji.


Pamietaj ze przestaniesz jezdzic Arteonem.

Nie wiem czy przewidujesz taką perspektywę, ale to się stanie.

U mnie po kupnie eGolfa, na drugim Golfie spalinowym wisiały dosłownie pajęczyny ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał(a):


Pamietaj ze przestaniesz jezdzic Arteonem.

Nie wiem czy przewidujesz taką perspektywę, ale to się stanie.

U mnie po kupnie eGolfa, na drugim Golfie spalinowym wisiały dosłownie pajęczyny ;)

 

Nikt kto nie miał EV nie uwierzy w te wasze opowieści z bajki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Nikt kto nie miał EV nie uwierzy w te wasze opowieści z bajki ;]

W pracy jeżdżę tylko ev, i chyba muszę flotowcowi kazać tesle kupić bo poza kosztami eksploatacji to mnie nie urzeka póki co ;)

A prywatnie przemawia właśnie koszt eksploatacji z pvki z dotacji.

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chalek napisał(a):

Dobra dobra.

 

Ja tu pytam czy te golfy nie mają jakiej ukrytej wady typu baterie wybuchają po przekroczeniu 100kkm czy wydajność spada jak w leafach 1 jak wściekła.


Golfy są poprawne. Bardzo ciche. 
Są protezą elektryka ale na bazie udanego wozu. Nudne ale stabilne. 
 

O ile będzie to typowy wózek wkoło domu, to nie ma się do czego przyczepić 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 07:28, kravitz napisał(a):

Pamietaj ze przestaniesz jezdzic Arteonem.

Nie wiem czy przewidujesz taką perspektywę, ale to się stanie.

U mnie po kupnie eGolfa, na drugim Golfie spalinowym wisiały dosłownie pajęczyny ;)

 

A ja powiem, że to zabobon. Wcale tak nie jest. Mamy elektryka 6-ty rok i po prostu na dalsze wycieczki bierzemy X5. Nie tylko z powodu zasięgu/ładowania ale też dlatego, że na dalsze wyjazdy moja żona uwielbia zabierać mnóstwo klamotów i BMW jest tu nieocenione. Więc niekoniecznie musisz się dać nawrócić kolegom ;)

 

Nasz EV jest ładowany wyłącznie z gniazdka 16A w garażu i nie generuje to żadnych stresów ani problemów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał(a):

 

A ja powiem, że to zabobon. Wcale tak nie jest. Mamy elektryka 6-ty rok i po prostu na dalsze wycieczki bierzemy X5. Nie tylko z powodu zasięgu/ładowania ale też dlatego, że na dalsze wyjazdy moja żona uwielbia zabierać mnóstwo klamotów i BMW jest tu nieocenione. Więc niekoniecznie musisz się dać nawrócić kolegom ;)

 

Nasz EV jest ładowany wyłącznie z gniazdka 16A w garażu i nie generuje to żadnych stresów ani problemów.

 

U nas wygląda używanie elektryka dokładnie tak samo, ale te dalsze wyjazdy jak były raz na miesiąc, to pajęczyny wisiały niestety. Na wiosce mieszkam ;)

Tez ładujemy tylko z gniazda w garażu w domu. Szybkie ładowarki może z 5x były grane przez 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał(a):

 

A ja powiem, że to zabobon. Wcale tak nie jest. Mamy elektryka 6-ty rok i po prostu na dalsze wycieczki bierzemy X5. Nie tylko z powodu zasięgu/ładowania ale też dlatego, że na dalsze wyjazdy moja żona uwielbia zabierać mnóstwo klamotów i BMW jest tu nieocenione. Więc niekoniecznie musisz się dać nawrócić kolegom ;)

 

Nasz EV jest ładowany wyłącznie z gniazdka 16A w garażu i nie generuje to żadnych stresów ani problemów.

Kup po prostu iX i zabobon stanie się ciałem  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Kup po prostu iX i zabobon stanie się ciałem  ;) 

 

Dyskusja nie na ten wątek moim zdaniem.

Ja w trasie nie widzę żadnych, nawet najmniejszych plusów elektryka.

Jedziesz długie kilometry na tempomacie i jak nie masz problemów z pęcherzem, to interesuje Cię zasięg.

Idealny byłby diesel z dużym bakiem, gdyby ręce nie śmierdziały po tankowaniu.

 

Ale ja się nie znam przecież i nigdzie nie jeżdżę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Dyskusja nie na ten wątek moim zdaniem.

Ja w trasie nie widzę żadnych, nawet najmniejszych plusów elektryka.

Jedziesz długie kilometry na tempomacie i jak nie masz problemów z pęcherzem, to interesuje Cię zasięg.

Idealny byłby diesel z dużym bakiem, gdyby ręce nie śmierdziały po tankowaniu.

 

Ale ja się nie znam przecież i nigdzie nie jeżdżę.

Biorąc pod uwagę, że nie masz doświadczeń w jeździe porządnym  elektrykiem w trasie, to faktycznie, nie bardzo jest jak merytorycznie podyskutować.

 

I nie, nie namawiam. 
Nie ważne czym, byle jeździć 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Biorąc pod uwagę, że nie masz doświadczeń w jeździe porządnym  elektrykiem w trasie, to faktycznie, nie bardzo jest jak merytorycznie podyskutować.

 

Biorę to na siebie, najpewniej to moja wina.

Jak piszesz że porządny elektryk ma taki zasięg jak passat w gnoju, to tak właśnie jest.

A mnie zwyczajnie na takiego nie stać jeszcze, ale zbieram.

 

Tymczasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Biorę to na siebie, najpewniej to moja wina.

Jak piszesz że porządny elektryk ma taki zasięg jak passat w gnoju, to tak właśnie jest.

A mnie zwyczajnie na takiego nie stać jeszcze, ale zbieram.

 

Tymczasem...


Dodatkowo masz kobiecy umysł ale to nic złego 😁😌

 

Tymczasem mój znajomy wyznawca diesli i zasięgów, kupił iX mając X5 w dieslu wszystkomającą.

 

Kupił iX do jeżdżenia w koło komina, ale tak mu się źle jeździło, że postanowił zaryzykować i pojechać na urlop. 
 

I troszkę mu się w głowie pomieszało 😌

 

 

IMG_8863.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrBEAN napisał(a):

I troszkę mu się w głowie pomieszało 😌

 

Tak zupełnie szczerze, to jakbym lubił SUVy, pewnie taki iX by rozwiązał problem dalekich jazd.

W małym aucie na narty wchodzi trumna, która mocno może zwiększyć zużycie paliwa czy prądu.

O ile z paliwem to tylko dodatkowy koszt, bo zasięg i tak masz odpowiedni, o tyle z prądem może się odechcieć, bo w Tesli byś się ładował tak często jakbyś jechał eGolfem.

Rowery też za takim iX na hak z tyłu, zamiast na dach i jazda.

 

Mi się SUVy nie podobają, nie planuję zakupu. Jak będę zmuszony mniej lub bardziej to kupię.

 

Problemu z jachtem nie rozwiąże i przyczepą, ale to @format coś wymyśli na pewno.

Swoją drogą on akurat może coś wiedzieć, bo zdaje się Astra z przyczepą wielkości jachtu miała zasięg 200km. Elektryk by z miasta nie wyjechał ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Tak zupełnie szczerze, to jakbym lubił SUVy, pewnie taki iX by rozwiązał problem dalekich jazd.

W małym aucie na narty wchodzi trumna, która mocno może zwiększyć zużycie paliwa czy prądu.

O ile z paliwem to tylko dodatkowy koszt, bo zasięg i tak masz odpowiedni, o tyle z prądem może się odechcieć, bo w Tesli byś się ładował tak często jakbyś jechał eGolfem.

Rowery też za takim iX na hak z tyłu, zamiast na dach i jazda.

 

Mi się SUVy nie podobają, nie planuję zakupu. Jak będę zmuszony mniej lub bardziej to kupię.

 

Problemu z jachtem nie rozwiąże i przyczepą, ale to @format coś wymyśli na pewno.

Swoją drogą on akurat może coś wiedzieć, bo zdaje się Astra z przyczepą wielkości jachtu miała zasięg 200km. Elektryk by z miasta nie wyjechał ;)

 

Rób tak, żeby było dla Ciebie dobrze :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żaden elektryk za ok. 120k zł czyli tyle ile wart jest Arteon nie zapewni mi bezprzystankowego przejazdu Zabrze-Warszawa który robię w 2h od wielkiego dzwona dodatkowo zapakowany w 600l bagaznik o 4 rowerach ma haku nie wspominajac. A nawet tam i spowrotem jak mi się spieszy . 

 

Także ta dyskusja w tym zakresie nie ma sensu ;)

Mi tu o kominowy samochód chodzi. Dzienny przebieg max 50km. Miesięcznie ok 600-800.

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chalek napisał(a):

Obecnie żaden elektryk za ok. 120k zł czyli tyle ile wart jest Arteon nie zapewni mi bezprzystankowego przejazdu Zabrze-Warszawa który robię w 2h od wielkiego dzwona dodatkowo zapakowany w 600l bagaznik o 4 rowerach ma haku nie wspominajac. A nawet tam i spowrotem jak mi się spieszy . 

 

Także ta dyskusja w tym zakresie nie ma sensu ;)

Mi tu o kominowy samochód chodzi. Dzienny przebieg max 50km. Miesięcznie ok 600-800.


Twój wątek już zakończyliśmy 😌

@kravitzprobuje rozkręcić kolejny 🤪

 

A 120 kzł zbędne, za 12 kzł tez dacie zrobić w 2h i mieć 600l ;) Przepłacasz 😌😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 10:57, Maxit napisał(a):

 

A ja powiem, że to zabobon. Wcale tak nie jest. Mamy elektryka 6-ty rok i po prostu na dalsze wycieczki bierzemy X5. Nie tylko z powodu zasięgu/ładowania ale też dlatego, że na dalsze wyjazdy moja żona uwielbia zabierać mnóstwo klamotów i BMW jest tu nieocenione. Więc niekoniecznie musisz się dać nawrócić kolegom ;)

 

Nasz EV jest ładowany wyłącznie z gniazdka 16A w garażu i nie generuje to żadnych stresów ani problemów.

 

ja jak kupilem EV to jeszcze pol roku diselek stal obok na miejscu. i przez pol roku moze przejechal z 5km, takze poszedl do nowego wlasciciela.

teraz nie mamy wyboru, slowacja, mazurki, gory, morze trzeba cisnac elektrykiem i o dziwo nie jest zle.

idealnie jest jak na miejscu ogarniesz sobie gniazdko (hotel, domek itp) zeby wyruszac ze 100%

wiekszosc o dziwo mimo poczatkowej niecheci pozwala sie naladowac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 00:44, PawelWaw napisał(a):

 

ja jak kupilem EV to jeszcze pol roku diselek stal obok na miejscu. i przez pol roku moze przejechal z 5km, takze poszedl do nowego wlasciciela.

teraz nie mamy wyboru, slowacja, mazurki, gory, morze trzeba cisnac elektrykiem i o dziwo nie jest zle.

idealnie jest jak na miejscu ogarniesz sobie gniazdko (hotel, domek itp) zeby wyruszac ze 100%

wiekszosc o dziwo mimo poczatkowej niecheci pozwala sie naladowac.

 

Ale on ma na benzynę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2023 o 17:12, Chalek napisał(a):

Już z Kravitz pisałem ale może ktoś ma też jakieś doświadczenia.

 

E-golf 7 generacji z większym aku czyli polift.

 

Jazda w okół komina.

 

Wolałbym tesle 3 ale jest o 100k zł za droga 😁

 

Coś wiadomo o usterkach układu elektrycznego, baterii etc?

Bo cała reszta to golf 7  więc ogarnie każdy kowal.


Jeszcze wrócę do tematu, bo pojawił się link w tym zabawnym wątku na HP

 

https://moto.pl/Porady/7,115894,30418539,najbardziej-usterkowy-model-niemieccy-diagnosci-wskazali-na.html

 

Bez trollowania Tesli. Tam jest wzmianka i o eGolfie ;)

 

Mysle ze ta statystyka moze Cię przekona, w końcu chcesz kupić używkę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.