Skocz do zawartości

Voyah nadchodzi


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kolejny Chińczyk rozpycha sie na EU rynku w klasie SUV

 

IMHO od strony wyglądu coraz mniej można im zarzucić - skutecznie wyzbyli się tego dalekowschodniego sznytu, z którym bez powodzenia walczy Toyota. 

 

https://autokatalog.pl/blog/2023/voyah-free-auta-elektryczne-auta-chinskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej (tzn że u nas w CH wchodzi).

Zrobiłem tym jazdę probna - jest zupełnie przyzwoicie - jest moc ogólnie (tzn naprawdę ładnie się zbiera), środek jest bardzo ładny, głośność w środku w miarę (jechałem do 120km/h na autostradzie), zawieszenie powietrzne / regulowane (w normalnym trybi trochę bujał na nierównościach) - sporym minusem jest lądowanie do max 100kw wiec na trasie będzie trochę czekania... ale poza tym ogromne auto, i patrząc co prezentuje (bateria, moc, wyposażenie itp) to cena wydaje się bardzo przyzwoita.

 

O widzę ze w PL tez można sobie jazdę próbna zrobić: https://voyah.pl/jazdy-probne

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, iwik napisał(a):

Nikt w PL nie wyda prawie 400 tyś PLN na auto bez znaczka.

 

jak porównywalne będą >20% droższe (albo więcej) to może wyda... (btw u mnie kosztuje 70k chf, czyli 319k pln - to duża różnica od 400k - i to wersja która ma wszystko z wyposażenia) a może zrobi sie popularny gdzie indziej (na zachodzie w sensie) najpierw i potem przyjdzie do PL. Taka ciekawostka jeszcze baba na jeździe próbnej mówiła mi, że sprzedali wszystko, co mieli 'na stanie' dostępne i teraz ściągają więcej... zobaczymy co będzie

image.png.366deaf6c162f035bf56afdf5e1cee34.png

 

Sa 2 wersje drozsze ale generalnie roznia sie kolorami plastkiow / wnetrza (ale funkcji itp nie maja zadnych dodatkowych)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, el_guapo napisał(a):

Czyli kolejny Chińczyk rozpycha sie na EU rynku w klasie SUV

 

IMHO od strony wyglądu coraz mniej można im zarzucić - skutecznie wyzbyli się tego dalekowschodniego sznytu, z którym bez powodzenia walczy Toyota. 

 

https://autokatalog.pl/blog/2023/voyah-free-auta-elektryczne-auta-chinskie

 

Nie no, w ogóle nie wygląda jak skrzyżowanie DS, Porsche i Maserati. 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaceq napisał(a):

 

jak porównywalne będą >20% droższe (albo więcej) to może wyda... (btw u mnie kosztuje 70k chf, czyli 319k pln - to duża różnica od 400k - i to wersja która ma wszystko z wyposażenia) a może zrobi sie popularny gdzie indziej (na zachodzie w sensie) najpierw i potem przyjdzie do PL. Taka ciekawostka jeszcze baba na jeździe próbnej mówiła mi, że sprzedali wszystko, co mieli 'na stanie' dostępne i teraz ściągają więcej... zobaczymy co będzie

 

Sa 2 wersje drozsze ale generalnie roznia sie kolorami plastkiow / wnetrza (ale funkcji itp nie maja zadnych dodatkowych)

Volkswagen Phaeton udowodnił to, że bez znaczka takiego auta nie sprzedasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Nie no, w ogóle nie wygląda jak skrzyżowanie DS, Porsche i Maserati. 

:lol:

 

Najbardziej podobają się piosenki, które już słyszeliśmy :] - wnętrze tego chińczyka przeniósłbyś do Merca, zmienił znaczek na wolancie i nikt by się nie jorgnął ze zarys powstal pod Pekinem a nie w Stuttgarcie. Merc ostatnio lubuje się w takim baroku. 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaceq napisał(a):

Pisałem o tym wcześniej (tzn że u nas w CH wchodzi).

Zrobiłem tym jazdę probna - jest zupełnie przyzwoicie - jest moc ogólnie (tzn naprawdę ładnie się zbiera), środek jest bardzo ładny, głośność w środku w miarę (jechałem do 120km/h na autostradzie), zawieszenie powietrzne / regulowane (w normalnym trybi trochę bujał na nierównościach) - sporym minusem jest lądowanie do max 100kw wiec na trasie będzie trochę czekania... ale poza tym ogromne auto, i patrząc co prezentuje (bateria, moc, wyposażenie itp) to cena wydaje się bardzo przyzwoita.

 

O widzę ze w PL tez można sobie jazdę próbna zrobić: https://voyah.pl/jazdy-probne

 

I co ci napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceq napisał(a):

 

jak porównywalne będą >20% droższe (albo więcej) to może wyda... (btw u mnie kosztuje 70k chf, czyli 319k pln - to duża różnica od 400k - i to wersja która ma wszystko z wyposażenia) a może zrobi sie popularny gdzie indziej (na zachodzie w sensie) najpierw i potem przyjdzie do PL. Taka ciekawostka jeszcze baba na jeździe próbnej mówiła mi, że sprzedali wszystko, co mieli 'na stanie' dostępne i teraz ściągają więcej... zobaczymy co będzie

image.png.366deaf6c162f035bf56afdf5e1cee34.png

 

Sa 2 wersje drozsze ale generalnie roznia sie kolorami plastkiow / wnetrza (ale funkcji itp nie maja zadnych dodatkowych)

 

Tak diler kupił na siebie. Przecież nikt tego nie kupi a za 2 lata zmienia nazwę :jem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, el_guapo napisał(a):

 

Najbardziej podobają się piosenki, które już słyszeliśmy :] - wnętrze tego chińczyka przeniósłbyś do Merca, zmienił znaczek na wolancie i nikt by się nie jorgnął ze zarys powstal pod Pekinem a nie w Stuttgarcie. Merc ostatnio lubuje się w takim baroku. 

 

 

I o to chodzi, kupiliby znaczek bmw albo jaga na aliexpres i by bil rekordy sprzedaży.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

I co ci napisałem?

 

Nie pamiętam 😄

 

17 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tak diler kupił na siebie. Przecież nikt tego nie kupi a za 2 lata zmienia nazwę :jem:

 

Wątpię, a co będzie za 2 lata to trudno powiedziec - zobaczymy :)

 

16 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

I o to chodzi, kupiliby znaczek bmw albo jaga na aliexpres i by bil rekordy sprzedaży.

 

Z pewnością szlo by lepiej, ale wtedy kosztowałby +30% co najmniej.

 

14 godzin temu, mPh napisał(a):

Volkswagen Phaeton udowodnił to, że bez znaczka takiego auta nie sprzedasz. 

Z tego co pamiętam to cenowo Phaeton nie ustępował Audi A8 czy S klasie zbytnio więc to sensu nie mialo - a tu jest jednak sporo taniej niż u porównywalnej konkurencji:

- BMW ix cena 'od' 378k pln (a wersja 500 koni czyli porownywalna tutaj 'od' 498k pln)

- Tesla X - cena 'od' w najtańszej wersji od 485k pln

- Kia EV9 - trochę nie fair porównanie, bo np. cena 'od' jest 324k pln, ale to RWD i 'tylko' 200 koni, a najmocniejsza 'w wyższym pakiecie' to nadal tylko 320 koni i jus 370k pln (i to bez żadnych dodatkowych pakietów)

 

A u chińczyka mamy 'wszystko', koni prawie 500, bateria 106Kwh (największą z całego porównania chyba) - no daze do tego ze tutaj jest generalnie sporo taniej niz u konkurencji, ale czy to nadrobi 'brak dobrego znaczka'? Nie wiem, zobaczymy - z drugiej strony są nowe marki, które z jakimś sukcesem wkradają się na rynek np. Lynk&co w DE czy Polestar (u nas tego trochę jeździ)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

I o to chodzi, kupiliby znaczek bmw albo jaga na aliexpres i by bil rekordy sprzedaży.

 

Mają znaczek MG przecież. Szanowana, brytyjska marka. Wystarczy przykleić.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 08:34, el_guapo napisał(a):

Czyli kolejny Chińczyk rozpycha sie na EU rynku w klasie SUV

 

Niedługo pojawi się jeszcze jedna nowa marka, w DE już jest u nas lada moment.

https://www.mobile.de/pl/samochod/baic/vhc:car,ms1:31863__

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaceq napisał(a):

Dzwonili do mnie ostatnio od dealera czy bym się nie chciał przejechać nowo przybyłym chinkism wynalazkiem 'Seres 5': https://www.seres5.ch/ :)
Nacierają kitajce ;)

 

Nakryją nas czapką, podczas gdy my będziemy zajęci ekologią na tym skrawku świata, który w ogólnym rozrachunku nic nie zmienia.

Żeby tylko ogranhczyli się do ekspansji handlowej.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Nakryją nas czapką, podczas gdy my będziemy zajęci ekologią na tym skrawku świata, który w ogólnym rozrachunku nic nie zmienia.

Żeby tylko ogranhczyli się do ekspansji handlowej.

 

 

483 zasięg, 4,3 do 100

za 59 kCH (270 kPLN)

nie wiem, jak wielkosciowo 

ale tanio jakos wyjątkowo nie jest chyba 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest przyzwoity test na YT, polecam obejrzeć

Osobiście uważam, że na polskim rynku jest jeszcze za wcześnie na tak drogi produkt czysto chiński. Ale z drugiej strony Polska jest mało znaczącym rynkiem w Europie i bardziej można traktować to jako próbę sondowania przez Chińczyków jak wyglądaja oczekiwania polskiego klienta aby wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Igorek napisał(a):

Jest przyzwoity test na YT, polecam obejrzeć

Osobiście uważam, że na polskim rynku jest jeszcze za wcześnie na tak drogi produkt czysto chiński. Ale z drugiej strony Polska jest mało znaczącym rynkiem w Europie i bardziej można traktować to jako próbę sondowania przez Chińczyków jak wyglądaja oczekiwania polskiego klienta aby wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.

 

 

To ma w końcu te wymienne baterie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.