Skocz do zawartości

ev home charger


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Igorek napisał(a):

Opcja 7kW. Jaka i dlaczego taka?

 

Ja używam czegoś takiego

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-36-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

W sumie to nie polecam tego urządzenia, ale rozwiązanie jest ok.

Nie polecam, bo jakość, a konkretnie wymiary wtyczek (zarówno przyłącza do siły, jak i wtyczki do samochodu) są minimalnie zbyt duże.

Bardzo trudno się podłącza te gniazda, a jeszcze trudniej je wyjmuje.

Tak ciężko wchodzą, że jedno gniazdo siłowe w domu wyrwałem (ten środek wyszedł) przy odłączaniu kabla.

Jedną ręką nie podłączysz do auta, ani nie odłączysz. Żona ma w ogóle z tym problem.

 

Widzę też że cena spadła. Jak to kupowałem ze 2 lata temu, to było 300PLN drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie do zapytać, choć wątek chyba nie do końca o tym...

Mam w domu gniazdo siłowe, którego nigdy nie użyłem jeszcze

20231227_100941.jpg.301d642ff294114b11ad8bd875f3b6c9.jpg

20231227_100954.jpg.dc5f679293744c69ca402341fd9f5fe4.jpg

 

Do skody mam 2 kable, taki do ładowania że zwykłego gniazdka domowego, którego używam na codzien i taki do podpinania się pod ładowarki

20231227_101116.jpg.297f9bf932614e4cef5a67b06cae3bb0.jpg

20231227_101120.jpg.b284cded3a7c48250cde948b64a0b216.jpg

 

Chcialbym sprobowac podpiac sie pod sile, zakładam, że potrzebuje jakiejś przejściówki.

Mógłby ktoś podpowiedziec/zalinkowac czego mi trzeba i ktorym kablem?:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Chcialbym sprobowac podpiac sie pod sile, zakładam, że potrzebuje jakiejś przejściówki.

Mógłby ktoś podpowiedziec/zalinkowac czego mi trzeba i ktorym kablem?:mlot:

 

Potrzebujesz dokładnie coś takiego co zalinkowałem.

To nie jest przejściówka, tylko....nie wiem...prostownik? Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale każdy n00b (czyli ja), nazywa to ładowarką ;)

Masz gniazdko siłowe 16A, więc to podejdzie. Jakbyś miał 32A (nieco większe), to byś potrzebował jeszcze przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Potrzebujesz dokładnie coś takiego co zalinkowałem.

To nie jest przejściówka, tylko....nie wiem...prostownik? Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale każdy n00b (czyli ja), nazywa to ładowarką ;)

Masz gniazdko siłowe 16A, więc to podejdzie. Jakbyś miał 32A (nieco większe), to byś potrzebował jeszcze przejściówkę.

A nie starczy sam adapter? Bo kabel to ja juz mam, np cos z tej listy https://electricmobility.store/product-category/akcesoria-ladowania/adaptery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał(a):

A nie starczy sam adapter? Bo kabel to ja juz mam, np cos z tej listy https://electricmobility.store/product-category/akcesoria-ladowania/adaptery/

 

W sensie np takie coś?

https://electricmobility.store/product/adapter-nrgkick-typu2-32a2-211kw/

Ten konkretny jest pod gniazdko 32A, a nie 16A, ale to chyba nie problem, bo są przejściówki.

 

Nie wiem, nie trenowałem czegoś takiego. Może ktoś ćwiczył i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał(a):

 

W sensie np takie coś?

https://electricmobility.store/product/adapter-nrgkick-typu2-32a2-211kw/

Ten konkretny jest pod gniazdko 32A, a nie 16A, ale to chyba nie problem, bo są przejściówki.

 

Nie wiem, nie trenowałem czegoś takiego. Może ktoś ćwiczył i się wypowie.

No nie wiem, bo ja jeszcze wieksze nemo niz Ty w tym temacie. Liczylem, ze bedzie jakas prosta przejscowka za 100 czy cos kolo tego, a nie zebym musial 1.5tys wywalac, bo to imo kompletnie bez sensu dla mnie. Po tyle, to juz jakies proste stacje ladowania chyba mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zinger napisał(a):

No nie wiem, bo ja jeszcze wieksze nemo niz Ty w tym temacie. Liczylem, ze bedzie jakas prosta przejscowka za 100 czy cos kolo tego, a nie zebym musial 1.5tys wywalac, bo to imo kompletnie bez sensu dla mnie. Po tyle, to juz jakies proste stacje ladowania chyba mozna kupic.

 

No tyle kosztuje co stacja ładowania, bo to de facto jest stacja ładowania, tylko że możesz ją sobie wsadzić do bagażnika w razie potrzeby ;)

W komplecie zresztą jest wieszak na ścianę i może wisieć jak stacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kravitz napisał(a):

 

No tyle kosztuje co stacja ładowania, bo to de facto jest stacja ładowania, tylko że możesz ją sobie wsadzić do bagażnika w razie potrzeby ;)

W komplecie zresztą jest wieszak na ścianę i może wisieć jak stacja

Czyli prostym/tanim adapterem tego u siebie nie ogarne? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał(a):

Chcialbym sprobowac podpiac sie pod sile, zakładam, że potrzebuje jakiejś przejściówki.

Mógłby ktoś podpowiedziec/zalinkowac czego mi trzeba i ktorym kablem?:mlot:

 

Przypomnij mi jaka to Skoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał(a):

jak Twoja :)

 

No to potrzebujesz EVSE z gniazdem siłowym 16A po jednej i type2 po drugiej. Popłynie ~7kW więc całe auto naładujesz w ~4h.

Ja we frunku wożę takie coś: https://pl.aliexpress.com/item/1005003246634634.html

A na stałe w garażu mam podłączony wall connector Tesli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał(a):

 

No to potrzebujesz EVSE z gniazdem siłowym 16A po jednej i type2 po drugiej. Popłynie ~7kW więc całe auto naładujesz w ~4h.

Ja we frunku wożę takie coś: https://pl.aliexpress.com/item/1005003246634634.html

A na stałe w garażu mam podłączony wall connector Tesli.

Dzieki, czyli generalnie potwierdza sie co kravitz pisal. W takim razie pozostane nadal przy ladowaniu ze zwyklego gnizdka, bo rzadko kiedy mam potrzebe szybkiego doladowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Ja używam czegoś takiego

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-36-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

W sumie to nie polecam tego urządzenia, ale rozwiązanie jest ok.

Nie polecam, bo jakość, a konkretnie wymiary wtyczek (zarówno przyłącza do siły, jak i wtyczki do samochodu) są minimalnie zbyt duże.

Bardzo trudno się podłącza te gniazda, a jeszcze trudniej je wyjmuje.

Tak ciężko wchodzą, że jedno gniazdo siłowe w domu wyrwałem (ten środek wyszedł) przy odłączaniu kabla.

Jedną ręką nie podłączysz do auta, ani nie odłączysz. Żona ma w ogóle z tym problem.

 

Widzę też że cena spadła. Jak to kupowałem ze 2 lata temu, to było 300PLN drożej.

 

Mam dokładnie to samo i u mnie nie ma problemu z gniazdem. Wszystko działa bardzo ok 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

No to gniazdko 230 chyba wystarcza nie ma co wydawać 1000 zł :jem:

Ja bym wydał 😌

Na redukcji strat zaoszczędziłbym na urządzenie, które przy kolejnym wozie i tak można wykorzystać 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Ja używam czegoś takiego

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-36-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

W sumie to nie polecam tego urządzenia, ale rozwiązanie jest ok.

Nie polecam, bo jakość, a konkretnie wymiary wtyczek (zarówno przyłącza do siły, jak i wtyczki do samochodu) są minimalnie zbyt duże.

Bardzo trudno się podłącza te gniazda, a jeszcze trudniej je wyjmuje.

Tak ciężko wchodzą, że jedno gniazdo siłowe w domu wyrwałem (ten środek wyszedł) przy odłączaniu kabla.

Jedną ręką nie podłączysz do auta, ani nie odłączysz. Żona ma w ogóle z tym problem.

 

Widzę też że cena spadła. Jak to kupowałem ze 2 lata temu, to było 300PLN drożej.

To ja może sprecyzuję, ma to być na jedną fazę. Wiem, że są takie osiągalne. na 3 fazy u mnie nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał(a):

To ja może sprecyzuję, ma to być na jedną fazę. Wiem, że są takie osiągalne. na 3 fazy u mnie nie ma szans.

 

Na jedną fazę maks co widziałem to 3.5kW w formie takiej cegiełki.

Pewnie można wyrwać jakąś używkę jak nie potrzebujesz faktury.

Wallbox na 1 fazę to nie wiem. Pewnie da się każdy podłączyć i będzie działał z ograniczoną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Na jedną fazę maks co widziałem to 3.5kW w formie takiej cegiełki.

Pewnie można wyrwać jakąś używkę jak nie potrzebujesz faktury.

Wallbox na 1 fazę to nie wiem. Pewnie da się każdy podłączyć i będzie działał z ograniczoną mocą.

U mnie 3 fazy są niespotykane w gospodarstwach domowych. Jest jedna faza, zabezpieczenie przedlicznikowe 100A i na tym podobno da się wyciągać 7kW ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Igorek napisał(a):

U mnie 3 fazy są niespotykane w gospodarstwach domowych. Jest jedna faza, zabezpieczenie przedlicznikowe 100A i na tym podobno da się wyciągać 7kW ładowania. 

 

Być może tak jest, ale to chyba kable muszą być konkret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Być może tak jest, ale to chyba kable muszą być konkret?

No pewnie tak.

8 minut temu, mrBEAN napisał(a):

I tak najlepiej kupić na 3, czyli 22 kW. 

Kupić na 3 gdy wiem, że nie mam szans tak podłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

No to gniazdko 230 chyba wystarcza nie ma co wydawać 1000 zł :jem:

Generalnie starcza ale skoro mam gniazdo fazowe, to pomyślałem, że może bym wykorzystał. No ale jak to ma 1000 kosztować to raczej sobie daruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Ja bym wydał 😌

Na redukcji strat zaoszczędziłbym na urządzenie, które przy kolejnym wozie i tak można wykorzystać 😌

Generalnie nie mam potrzeby szybkiego ładowania, może 2-3 razy do roku by się faktycznie mogło przydać. Do tego od wiosny do jesieni staram się ładować w ciągu dnia że słońca, a tu mam max jakieś 2.2kwh z paneli, czyli akurat tyle ile pobieram przy ładowaniu z gniazdka. A tak to ładują nocą więc szybciej też nie potrzeba. Więc to fazowe to tak awaryjnie, 100 za adapter mógłbym dać ale 1000 imo bez sensu w moim przypadku.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Igorek napisał(a):

No pewnie tak.

Kupić na 3 gdy wiem, że nie mam szans tak podłączyć??

Tak i nie. Ceny podobne. 
Anglia? 

Jeśli brak perspektyw to: 
Przejrzyj Wallbox Pulsar Plus, Zencar i inne. 
Przejrzyj oferty sklepów, dopytaj sprzedawców i dostosuj do swoich potrzeb. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Na jedną fazę maks co widziałem to 3.5kW w formie takiej cegiełki.

Pewnie można wyrwać jakąś używkę jak nie potrzebujesz faktury.

Wallbox na 1 fazę to nie wiem. Pewnie da się każdy podłączyć i będzie działał z ograniczoną mocą.

 

Potwierdzam, jak mi specjaliści podlaczli 2 z 3 faz to normalnie działało na 2/3 mocy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał(a):

Generalnie nie mam potrzeby szybkiego ładowania, może 2-3 razy do roku by się faktycznie mogło przydać. Do tego od wiosny do jesieni staram się ładować w ciągu dnia że słońca, a tu mam max jakieś 2.2kwh z paneli, czyli akurat tyle ile pobieram przy ładowaniu z gniazdka. A tak to ładują nocą więc szybciej też nie potrzeba. Więc to fazowe to tak awaryjnie, 100 za adapter mógłbym dać ale 1000 imo bez sensu w moim przypadku.

Rób tak, żeby było dla Ciebie dobrze 👍😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

Jest jakieś auto co wkjorzysta te 22 ? U mnie też chyba mam wersję 22.

 

Chyba renuffki.

 

Z tym, że tutaj pojawia się problem infry ;]

Przyłącze dla domku jednorodzinnego w PL, to zdaje się 20kW ;]

Ja (chyba) tak właśnie mam.

 

Wydaje mi się, że jak chcesz więcej, to możesz mieć, ale płacisz chyba coś dodatkowo w tym całym abonamencie za taką przydzieloną moc.

 

Ktoś tu się ostatnio budował i potwierdzi/zaprzeczy?

@format Ty coś tam chyba skromnego stawiałeś. Dali więcej mocy?

 

Być może (nie wiem tego), jak ktoś deklaruje pompę ciepła jako ogrzewanie, to dają więcej bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

Chyba renuffki.

BMki, Tesle, Chinole, i inne gadziny. 

 

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

Z tym, że tutaj pojawia się problem infry ;]

Przyłącze dla domku jednorodzinnego w PL, to zdaje się 20kW ;]

Ja (chyba) tak właśnie mam.

Od problemów z energią jest Lucyfer ;) 

Przyłącze do domku jest do max 40 kW, a przynajmniej tyle jest niedrogo. 

Masz, bo masz, możesz zmienić ;) 

 

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

Wydaje mi się, że jak chcesz więcej, to możesz mieć, ale płacisz chyba coś dodatkowo w tym całym abonamencie za taką przydzieloną moc.

Płaci się tylko jednorazowo za zwiększenie mocy, ok. 80 zł za 1 kW. 

 

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

Być może (nie wiem tego), jak ktoś deklaruje pompę ciepła jako ogrzewanie, to dają więcej bez dodatkowych opłat.

Za dużo fantazji ;) 

https://www.tauron-dystrybucja.pl/przylaczenie-do-sieci/zmiana-mocy-przylaczeniowej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zestawienie wg mocy ładowarki pokładowej:

https://www.myevreview.com/electric-cars-ac-charging-comparison

 

Z grubsza należy traktować, bo nie uwzględnia 22 kW w opcji, a sporo wozów ma/miało taką opcję do wyboru przy kupnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał(a):

Wydaje mi się, że jak chcesz więcej, to możesz mieć, ale płacisz chyba coś dodatkowo w tym całym abonamencie za taką przydzieloną moc.

 

Jednorazowo płacisz, śmieszne pieniądze. Jeśli tylko infra pozawala ci taką większą moc dosłać. Ja mam 3x50A na wejściu do chaty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

pisz lepiej jaki nastepny EV bierzesz :jem:

 

Nie mam pojęcia 😆 Zobaczymy co się w firmie załatwi.

Póki co za 208ką tęsknię, mimo jej wad bardzo mi się nią dobrze jeździło. 

Teraz celowałbym w coś wielkości 308, Astry. To optymalna wielość na miasto i ładują tam teraz 156km i większą baterię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ppmarian napisał(a):

ja poleciłem na całości i założyłem 2x11kW 

 

po co nie wiem - taka się trafiła używka w dobrych pieniądzach.

 

zastanawiam się tylko czy zwiększać moc przyłączeniowa do domu bo prawdopodobieństwo ze będę ciągnąć 2 x11kW jest bliskie zeru. 

 

U mnie dwa wall connectory będą dzielić 3x2.5mm² jakie mam puszczone do ładowarek, fajnie to jest zrobione w tych pudełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ppmarian napisał(a):

ja poleciłem na całości i założyłem 2x11kW 

 

po co nie wiem - taka się trafiła używka w dobrych pieniądzach.

 

zastanawiam się tylko czy zwiększać moc przyłączeniowa do domu bo prawdopodobieństwo ze będę ciągnąć 2 x11kW jest bliskie zeru. 

Pokaż z ciekawości co kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iwik napisał(a):

U mnie jest 22kW (PGE), więcej nie można było zawnioskować w 2022.

 

U mnie też PGE i mam wrażenie że to był właśnie jakiś chory limit.

Napisałem 20kW, ale to przybliżenie, bo tam jest zdaje się bezpiecznik 30A na fazę, co by dawało ~21kW (chyba że źle liczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.