Skocz do zawartości

Netto/brutto - jaką cenę podać na otomoto?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie szykuję ogłoszenie o sprzedaży auta na otomoto (sprzedaję prywatnie). Mam może głupie pytanie, ale czy cenę która mnie interesuje mam podać netto czy brutto? Chciałabym za to auto dostać 19900 zł. W generatorze oferty mam do dyspozycji dwie opcje: cenę brutto (czyli jak rozumiem to moje 19900 zł), ale wtedy na otomoto nie generuje się wskaźnik stosunku mojej ceny do średniej dla tego typu auta; lub cenę netto (ale dla 19900 netto to już ponad 24 000 zł brutto) - jak mi się wydaje to nie jest opcja dla prywatnego sprzedawcy, bo ja VAT-u przecież nie będę od tego auta odprowadzać. No ale niestety na otomoto tylko przy opcji netto generator pokazuje relację mojej ceny do średniej dla tego typu samochodu. 

Nie ukrywam, że trochę zgłupiałam, bo na tym portalu widzę że ludzie wystawiają prywatnie samochody, ale ten wskaźnik czy zaoferowana cena jest niższa czy wyższa od średniej występuje niemal przy każdej ofercie sprzedaży auta, tzn., że wpisują cenę netto. Serio mam już mętlik w głowie. Czy ktoś mnie może oświecić?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grogi napisał(a):

Masz wpisać cenę brutto.

 

Jak wybierzesz netto, to każdy prywaciarz będzie doliczał w głowie VAT.

Tak też zrobiłam. Dziękuję za wszelką pomoc. Zamykam temat i nie zawracam już wam głowy. Trzymajcie kciuki aby auto się sprzedało i aby bez problemu służyło następnemu właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gilmour napisał(a):

Właśnie szykuję ogłoszenie o sprzedaży auta na otomoto (sprzedaję prywatnie).

Dziękuję.

 

Zawsze podawaj brutto jako prywatny sprzedawca i zawsze wyższą kwotę niż chcesz otrzymać, pamiętaj, że każdy się potem targuje.... ;) i nie chwal się od początku, że twoje minimum to 19900 😄

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilmour napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi. Samochód sprzedany za tyle co chciałam. Oby teraz bez większych problemów służył nowej właścicielce. 

 

Znaczy sie zdecydowanie za tanio... ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, misiu napisał(a):

Jacyś dziwni Ci ludzie, kupują te zgnite Toyoty.

 

Dokladnie ;] Widocznie nie czytaja Autokacika bo by miesiacami rozbijali gowno na atomy :hehe:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dokladnie ;] Widocznie nie czytaja Autokacika bo by miesiacami rozbijali gowno na atomy :hehe:

 

 

Raz przeczytałem AK że automatyczna niszczy lakier i przez to teraz zawsze na ręczna. Nigdy więcej czytania AK i stosowania.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

w 24h ??? :panic:

Tak w 24h. Wystawiłam auto taniej niż średnia dla tego modelu. Może znalazł się kupiec bo w ogłoszeniu nie oszukałam, że auto igła? Ma na lakierze ślady użytkowania, po szkodzie parkingowej był wymieniony zderzak. Inne Toyoty w tym wyposażeniu to wystawiono za 25000 i wciąż się nie sprzedały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Raz przeczytałem AK że automatyczna niszczy lakier i przez to teraz zawsze na ręczna. Nigdy więcej czytania AK i stosowania.

Nie doczytałeś. Automatyczna rysuje a ręczna zrywa ! Tylko wiaderko i ręczne mycie :old:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilmour napisał(a):

Tak w 24h. Wystawiłam auto taniej niż średnia dla tego modelu. Może znalazł się kupiec bo w ogłoszeniu nie oszukałam, że auto igła? Ma na lakierze ślady użytkowania, po szkodzie parkingowej był wymieniony zderzak. Inne Toyoty w tym wyposażeniu to wystawiono za 25000 i wciąż się nie sprzedały. 

 

Za parę dni będzie na otoszroto jako ideał za 28 ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał(a):

 

Za parę dni będzie na otoszroto jako ideał za 28 ;]

Kto to wie 😆 Ale faktycznie kupiła auto kobieta w wieku mojej mamy, przysłowiowo do dojazdu do kościoła, sklepu, odebrać wnuki ze szkoły. Co teraz nowy właściciel z tym autem zrobi już mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gilmour napisał(a):

Tak w 24h. Wystawiłam auto taniej niż średnia dla tego modelu. Może znalazł się kupiec bo w ogłoszeniu nie oszukałam, że auto igła? Ma na lakierze ślady użytkowania, po szkodzie parkingowej był wymieniony zderzak. Inne Toyoty w tym wyposażeniu to wystawiono za 25000 i wciąż się nie sprzedały. 

Nie łudź się, że to Twoja prawdomówność spowodowała.

CCC i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Nie łudź się, że to Twoja prawdomówność spowodowała.

CCC i tyle.

A więc skoro obie strony są zadowolone z transakcji to nikt nie czuje się wyrolowany 😀 Osobiście uważam, że auto nie było więcej warte jak te prawie 20000 zł. Najpewniej niebawem będzie do wymiany sprzęgło, bo mimo 180 tyś na liczniku, nigdy nie było ruszane. Niechaj służy nowej właścicielce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.