Skocz do zawartości

Do 95k, awd, prześwit


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Ja bym z tego wzgledu auta nie skreslal, a juz na pewno nie kupowal Sportage, zeby jezdzic tylko po miescie ;]

Dyskusja akademicka, większe fury też jeżdżą tylko po mieście.

Żona chciała Sportage i jeździć tylko po mieście, odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, camel00 napisał(a):

- Może to przypadek, może coś jest na rzeczy, ale odkąd jeżdżę suvami nie złapałem jeszcze gumy. W tym samym czasie wielokrotnie słyszałem od znajomych, że jakaś dziura czy studzienka zabrała im oponę (często z felgą).

;] 

ja ostatnie gumy jakie łapałem to w jeepie ZJ i grand vitara 1... po prostu wjeżdżałem w jakieś błotka i coś tam było ostrego... plaskacze z kolei bezproblemowe ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 20:30, camel00 napisał(a):

Z napędem awd jest jak z automatem; 90% ludzi przechodzi przez te drzwi i już nigdy nie wraca.

Ostatnie 5 czy 6 samochodów miałem napędzane na wszystkie koła i nie widzę sensu przerywać tej passy.

No dobra. Czy pomijając jakieś ekstremalne śniegi i podjazdy jest sens pchać się w to na normalne drogi? Jakoś tak mam wrażenie, że AWD (rozważam Subaru) jest wtedy przerostem no może poza mokrą drogą która jest dosyć często u nas 🤪
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał(a):

No dobra. Czy pomijając jakieś ekstremalne śniegi i podjazdy jest sens pchać się w to na normalne drogi? Jakoś tak mam wrażenie, że AWD (rozważam Subaru) jest wtedy przerostem no może poza mokrą drogą która jest dosyć często u nas 🤪

 

Wiesz co… nie wiem i nie wnikam; chcę to mam ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Okazuje się, że mam nawet lepsze ;] raczej szczęście niż zdolności
Dobra no to porównaj z Subaru i powiedz jak wrażenia :)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

To ten? ;]

 

Tak, ale usuń link, nie będziemy robić człowiekowi niedźwiedziej przysługi ;) Zaraz zaczną go jakieś oszołomy atakować o kosmiczne zniżki.

Edytowane przez camel00
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, bielaPL napisał(a):

Dobra no to porównaj z Subaru i powiedz jak wrażenia :)

 

Teoretycznie to samo - mały suv.

Ciężko to porównać bo Seat jest zdecydowanie młodszy, szybszy, z lepszym wyposażeniem.

W Subaru były chyba odrobinę wygodniejsze fotele na dłuższe trasy, bardziej kanapowe.

Seat jest taki… niemiecki ;] Trochę jakbyś miał klepnięty budżet na Fabię ale cichaczem zrobił Tiguana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camel00 napisał(a):

Bang 💥 wątek do zamknięcia ;] Dziękuję wszystkim za pomoc i zdanie ;) 

 

Stanęło na tym o czym myślałem od początku - Seat Ateca 2.0 tsi 4drive dsg; 2020r., 56,5k km, budżet poniżej zakładanego. W gratisie bardzo dobre opony wielosezonowe i faktura dzięki której nie płacę pcc.

Wersja xcellence + chyba kilka głupot dołożonych (cyfrowy wyświetlacz, panorama, alcantara, elektryczna klapa bagażnika, howany hak, samo-parkowanie, full link, beats itp.); nie ma czujnika martwego pola i… automatycznie zamykanych szyb :bzik:

Minusy dodatnie (czy tam plusy ujemne) są dwa - czarny kolor (w lato się ugotuję) i 19" felgi (o dziwo bardzo dobrze amortyzują)

 

Po pierwszych 300km jestem bardzo zadowolony.

 

IMG_6319.jpg.c6ada8aa3031ca08354ecbd9bb82af14.jpgIMG_6318.jpg.792ce283e8c19a2b1771dd39740ebab3.jpg


Wciśnij dwa raz zamknięcie drzwi - szyby powinny się domknąć tak długo jak przytrzymasz przycisk.

Sensowny wybór, chciałbym kupic ale ubzdurała sobie formentora. Z ciekawości na PW daj znac jakie koszty ofertowania vs  transakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 godzin temu, pr0mil napisał(a):

Wciśnij dwa raz zamknięcie drzwi - szyby powinny się domknąć tak długo jak przytrzymasz przycisk.

 

Internet podpowiedział, żeby sprawdzić coś takiego:

 

Resetting one-touch opening and closing
The automatic open and close function will not work if the battery has been temporarily disconnected. The function can be restored as follows:
- Close the window as far as it will go by lifting and holding the electric window switch.

- Release the switch and then lift it again for 1 second. This will re-enable the automatic function.

If you push (or pull) a button to the first stage, the window will open (or close) until you release the button. If you push or lift the button briefly to the second stage, the window will open (one-touch opening) or close (one-touch closing) automatically. If you operate the button while the window is opening or closing, it stops at this position.

 

To by było nienormalne gdyby nie było tej opcji w samochodzie z 2000r a co dopiero z 2020 ;] 

 

[edit] Pomogło. Szyba jednak ma jednoklik ;] 

Edytowane przez camel00
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Jak ten też Ci się będzie psuł to znaczy że jesteś po prostu pechowy ;]

i że klątwa hondy trwa nadal ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Wtedy mu zaproponuję kupno jakiegoś THP albo Puretecha. Może u niego jest odwrotnie - to co się wszystkim psuje u nie go będzie działało i odwrotnie ;]

ta, jest w tym jakaś logika, ludzie kupują 10 - 15 letnie auta i latają tymczasem kolega coraz nowsze, coraz więcej kasy, mały przebieg żeby był i potem się coś tak spierniczy że leci z torbami... a mógł kupić nowego dustera ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 08:29, marcindzieg napisał(a):

Jak ten też Ci się będzie psuł to znaczy że jesteś po prostu pechowy ;]

 

 Kupiłby Jeep'a z linka w temacie i przy okazji awarii nie musiałby się wpędzać w kompleksy. A tak kupił nudne, bezawaryjne auto i każdą awarię będzie brał do siebie. Bez sensu.  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 10:41, bielaPL napisał(a):

ta, jest w tym jakaś logika, ludzie kupują 10 - 15 letnie auta i latają tymczasem kolega coraz nowsze, coraz więcej kasy, mały przebieg żeby był i potem się coś tak spierniczy że leci z torbami... a mógł kupić nowego dustera ;] 

Niektórzy kupują 18 letnie i starsze i liczą się z kosztami. Się popsuje, się naprawi, się jeździ. A nowy Duster jest fajny, ale nie da się 4wd, automatu i LPG w jednym mieć... Nawet 4wd i automat, zasilanie dowolne... Volvo miało iść na sprzedaż, ale raczej nie nie chciałbym, żeby się sprzedało. Teraz jeszcze jakieś duże amerykańskie V8 w dużej budzie, na ramie...

A Seat kolegi fajny, specyfikacja ciekawa , niech jeździ i się nie pasuje 👍

P.s. Sprawdzić alternator i akumulator i ubytki płynu chłodzącego... Chociaż może być na to jeszcze za wcześnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.