Skocz do zawartości

Hyundai Ioniq 5


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Ty Tesluni nie mieszaj z innymi shitwozami 😌😁

 

Oj, to widać dużą przewagę Tesli. 5 minut 0-100 i 500 mil :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

@HanYs używa lepiej.

Ktoś ściemnia.

Widać w 15 minut leci prawie do pełna

"moja Tesla w 15 minut ładuje 175 mil czyli 280 km."

 

Czego nie rozumiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HanYs napisał(a):

Czego nie rozumiesz? 

 

Już wszystko rozumiem.

Tesla ładuje się w 15 minut do pełna i jedzie 500 mil, a te koreańskie gruchoty dużo wolniej, a na pełnej baterii ledwo 300km.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Już wszystko rozumiem.

Tesla ładuje się w 15 minut do pełna i jedzie 500 mil, a te koreańskie gruchoty dużo wolniej, a na pełnej baterii ledwo 300km.

 

 

Może spróbuj czytać na głos i powtarzaj ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2021 startowało z 50000 ojro po dopłacie, minus jeszcze jakiś rabat pewnie ( u nas 5% było ).
 

No i gitara, bo w tym planowaniu EV głównie chodzi o znalezienie dobrze i tanio  
 
Ionity miałem na myśli skorzystanie z passport, o ile będziesz więcej jeździł poza domem. 
A jak jest tańsza alternatywa 200 KW, tym lepiej
IMG_5042.jpeg.bf5eaf0e4cb7761f995d3402ece7514a.jpeg
 
To redagują i dorzucają ludzie, a już jestvteho tyle, że nie każdemu się chce  Zesztą u Ciebie może być bardziej popularny chargemap albo jeszcze coś innego. 
 
To te +\- 300 km przy 120 km/h zrobisz. 
 
No właśnie, utrata wartości raczej spora, tutaj nie ma o co nic kopii kruszyć.
Jeśli chodzi o ładowanie w trasie to na pewno będzie się to rzadko zdarzać, większość przebiegów robimy w okolicach 300 km lub mniej więc ładowanie będzie się odbywać w domu, prądem z paneli. 
Jest sporo alternatyw do ESB, ale nie oszukujmy się bo Tesla SC ma 4 ładowarki otwarte na inne modele a Ionity całe 6
Są jeszcze inne firmy, ale nie miałem czasu zgłębiać tematu.
Popatrzę jeszcze na chargemap, ale wg lokalnych użytkowników EV Plugshare rządzi również w Irlandii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Mnie zastanawia, dlaczego na 45% baterii jest jeszcze tylko 148km zasięgu ;]

Miało być na 100% ponad 500km, coś nie halo ;]

Wystarczy zima i ostry but kierownika a auto podaje przewidywany zasięg na podstawie stylu jazdy i wskazań zużycia :old:

Przypuszczam, że sama jazda po mieście w letnim klimacie irlandzkim pewnie dałaby wskazanie powyżej 500 km przy pełnej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Nazwa dealera nie zachęca ;]

Był bardzo miły :gay:A tak na serio to starszy facet, żonaty i posiada dwóch synów. Tak, pogadaliśmy również o innych tematach, nie tylko związanych z zakupem auta. Irlandczycy są bardzo gadatliwi, mnie to nie przeszkadza, łatwo się z nimi nawiązuje kontakt👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ralph78 napisał(a):

No właśnie, utrata wartości raczej spora, tutaj nie ma o co nic kopii. 

Raczej normalna przy startowej wartości 250 kzł  ;) 
 

Octavie w 2014 kupiłem za 100, a po 4 latach poszła za 57. Ponad 40%. 
A im droższe auto tym gorzej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej normalna przy startowej wartości 250 kzł   
 
Octavie w 2014 kupiłem za 100, a po 4 latach poszła za 57. Ponad 40%. 
A im droższe auto tym gorzej. 
Oby bo nie chciałbym stanąć przed dylematem, że albo nie mogę zostawić w rozliczeniu bo dealer nie chcę albo sprzedawać za grosze. Czas pokaże

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Oby bo nie chciałbym stanąć przed dylematem, że albo nie mogę zostawić w rozliczeniu bo dealer nie chcę albo sprzedawać za grosze. Czas pokażeemoji106.png

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

Nie zyskasz, tego możesz być pewny 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Octavie w 2014 kupiłem za 100, a po 4 latach poszła za 57. Ponad 40%. 

 

Teraz by poszla po 4 latach za 90, tylko nowa 150kPLN w salonie ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ralph78 napisał(a):

Dolicz sobie utratę wartości pieniądza emoji16.png

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

Utrata wartosci jest juz doliczona w cenie nowego egzemplarza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Teraz by poszla po 4 latach za 90, tylko nowa 150kPLN w salonie ;]

Aż sprawdziłem promile teraz chodzą takie zbliżone do mojej. 
Trzeba mieć 45-50 kzł. 
A w 2018 sprzedana za 57 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał(a):

Aż sprawdziłem promile teraz chodzą takie zbliżone do mojej. 
Trzeba mieć 45-50 kzł. 
A w 2018 sprzedana za 57 😁

 

Caly rynek sie przesunal do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 18:25, Ralph78 napisał(a):

zyskiem będzie właściwie darmowe jeżdżenie

 

Nie denerwuj ludzi że spalinowcami ;]

Wiesz ze oprócz tego że oni płacą to jeszcze jeżdżą na jakieś stacje benzynowe ? :panic: czy oni są normalni ??? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał(a):

 

Nie denerwuj ludzi że spalinowcami ;]

Wiesz ze oprócz tego że oni płacą to jeszcze jeżdżą na jakieś stacje benzynowe ? :panic: czy oni są normalni ??? ;]

A Ty wiesz, że ładowanie na trasie jest droższe niż paliwo do ICE? :bzik:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sam pisałeś że w żadna trasę się nie wybierasz EV. Najpierw czytaj swoje posty później odpisuj default_zlosnik.gif 
Czytaj uważnie Większość przebiegu i tak będzie ogarnięte z domowego prądu, gdzie koszt jest właściwie pomijalny. Raz na jakiś czas przy trasie coś tam będę musiał doładować, ale średnia i tak wyjdzie na moje.
Tak przy okazji to minister transportu Irlandii ogłosił parę dni temu, że przeznaczą 25 milionów euro na budowę ładowarek przy głównych trasach, tak aby były dostępne co 60 km. Minimalna moc to 150 kWh.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka


  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ralph78 napisał(a):

Czytaj uważnie emoji41.png Większość przebiegu i tak będzie ogarnięte z domowego prądu, gdzie koszt jest właściwie pomijalny. Raz na jakiś czas przy trasie coś tam będę musiał doładować, ale średnia i tak wyjdzie na moje.
Tak przy okazji to minister transportu Irlandii ogłosił parę dni temu, że przeznaczą 25 milionów euro na budowę ładowarek przy głównych trasach, tak aby były dostępne co 60 km. Minimalna moc to 150 kWh.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

 

Czyli koniec e-bajki w IRL 😬

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec e-bajki w IRL
Będzie bardziej cywilizowanie, baśń się skończy. Chociaż teraz już jest w miarę ok jeśli chodzi o ilość ładowarek na tak mały kraj

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ralph78 napisał(a):

Będzie bardziej cywilizowanie, baśń się skończy. Chociaż teraz już jest w miarę ok jeśli chodzi o ilość ładowarek na tak mały kraj emoji6.png

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

W PL zobaczysz jak to wygląda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W PL zobaczysz jak to wygląda ;]
Oby nie, podróż elektrykiem przez Europę i przeprawy promowe zrobiłaby większą dewastację w moim mózgu niż guz przez którego przechodziłem

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Niezła ta tesla 8]

A ty jakiego EV następnego bierzesz ??? :jem:


Chyba jakiegoś z baterią chemiczną.

Wczoraj takiego ładowałem i szło 60mil w 5 sekund.

bylo ładowanie 0-100 bo zasięg był już 5km.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kravitz napisał(a):


Chyba jakiegoś z baterią chemiczną.

Wczoraj takiego ładowałem i szło 60mil w 5 sekund.

bylo ładowanie 0-100 bo zasięg był już 5km.

One też mają spore bufory, te 5 km to jeszcze daleko do zera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrBEAN napisał(a):

One też mają spore bufory, te 5 km to jeszcze daleko do zera ;) 


Moglem ryzykować w sumie. Byly 4 rowery na dachu. Tak czy siak, byśmy dojechali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, auto dzisiaj odebrane. Czekam jeszcze na ładowarkę przy domu, na razie mogę ładować z gniazdka, leci 2.2 kWh. Ustawiłem w aucie aby ładowało się pomiędzy 2:00 a 6:00 rano bo wtedy mam tani prąd, za kWh 7.54 centa. Czy rzeczywiście auto się będzie ładowało w tych godzinach @mrBEAN ? Ustawiłem to w aucie, chociaż widzę że można zrobić to również z aplikacji. Jest jakaś różnica?

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Ok, auto dzisiaj odebrane. Czekam jeszcze na ładowarkę przy domu, na razie mogę ładować z gniazdka, leci 2.2 kWh. Ustawiłem w aucie aby ładowało się pomiędzy 2:00 a 6:00 rano bo wtedy mam tani prąd, za kWh 7.54 centa. Czy rzeczywiście auto się będzie ładowało w tych godzinach @mrBEAN ? Ustawiłem to w aucie, chociaż widzę że można zrobić to również z aplikacji. Jest jakaś różnica?

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Gratulacje. Witamy po jasnej stronie mocy. :ok:

 

Stawiam, że nie ma różnicy, czy schedule w apce czy w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Ok, auto dzisiaj odebrane. Czekam jeszcze na ładowarkę przy domu, na razie mogę ładować z gniazdka, leci 2.2 kWh. Ustawiłem w aucie aby ładowało się pomiędzy 2:00 a 6:00 rano bo wtedy mam tani prąd, za kWh 7.54 centa. Czy rzeczywiście auto się będzie ładowało w tych godzinach @mrBEAN ? Ustawiłem to w aucie, chociaż widzę że można zrobić to również z aplikacji. Jest jakaś różnica?


 

Gratulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Gratulacje. Witamy po jasnej stronie mocy. :ok:
 
Stawiam, że nie ma różnicy, czy schedule w apce czy w aucie.
No i dupa, obudziłem się o 3 rano i sprawdziłem i auto się nie ładowało... Odpaliłem ręcznie z aplikacji i poszedłem spać, wstałem o 6 i ręcznie wyłączyłem ładowanie. Czytam, że większość osób ma z tym problem i ustawia zaplanowane ładowanie zamiast w aucie czy aplikacji, na wallbox. Chyba wygrzebię smartplug i na nim ustawię godziny ładowanie a w aucie usunę ustawienia i niech się ładuje jak mu prąd podam.


Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ralph78 napisał(a):

No i dupa, obudziłem się o 3 rano i sprawdziłem i auto się nie ładowało... Odpaliłem ręcznie z aplikacji i poszedłem spać, wstałem o 6 i ręcznie wyłączyłem ładowanie. Czytam, że większość osób ma z tym problem i ustawia zaplanowane ładowanie zamiast w aucie czy aplikacji, na wallbox. Chyba wygrzebię smartplug i na nim ustawię godziny ładowanie a w aucie usunę ustawienia i niech się ładuje jak mu prąd podam.


Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

witamy w sofcie KIA :jem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

No i dupa, obudziłem się o 3 rano i sprawdziłem i auto się nie ładowało... Odpaliłem ręcznie z aplikacji i poszedłem spać, wstałem o 6 i ręcznie wyłączyłem ładowanie. Czytam, że większość osób ma z tym problem i ustawia zaplanowane ładowanie zamiast w aucie czy aplikacji, na wallbox. Chyba wygrzebię smartplug i na nim ustawię godziny ładowanie a w aucie usunę ustawienia i niech się ładuje jak mu prąd podam.


Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

Działa, ale trzeba dobrze poklikać wg koreańskiej logiki, w innym razie będzie foszek 😁

 

Ja korzystam z harmonogramu Wallboxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Działa, ale trzeba dobrze poklikać wg koreańskiej logiki, w innym razie będzie foszek 😁

 

Ja korzystam z harmonogramu Wallboxa. 

Możesz rozwinąć temat? Myślę, że wczoraj to był mój błąd bo po ustawieniu w aucie harmonogramu i wciśnięciu ładowarki do portu LEDy od ładowania zaczęły mrugać po kolei, dzisiaj doczytałem, że tak auto pokazuje, że jest ustawione wg harmonogramu. Ja wcisnąłem przycisk przy klapce od ładowania, myśląc że to blokada ładowarki w porcie a on od razu odpalił ładowanie więc je zatrzymałem w aplikacji. Potem potwierdziłem harmonogram znowu w aplikacji i to był pewnie błąd. Spróbuje znowu dzisiaj:jem: Jeszcze nic na temat montażu wallboxa się nie dowiedziałem, zmieniam dostawcę więc może dlatego taki mały poślizg jest. Ładowarka plus montaż gratis więc nie narzekam :mast:

Jak otworzyć klapkę od portu ładowania za pomocą dotyku? Jak jeździłem nówka sztuką od dealera nie działało, u mnie też mi się nie udało. Niby jest napisane, że auto ma być otwarte a dalej nie działa. Z kabiny lub aplikacji otwiera.

 

Edit:

 

Używasz foli na ekran? Strasznie się palcuje...

Edytowane przez Ralph78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Możesz rozwinąć temat? Myślę, że wczoraj to był mój błąd bo po ustawieniu w aucie harmonogramu i wciśnięciu ładowarki do portu LEDy od ładowania zaczęły mrugać po kolei, dzisiaj doczytałem, że tak auto pokazuje, że jest ustawione wg harmonogramu. Ja wcisnąłem przycisk przy klapce od ładowania, myśląc że to blokada ładowarki w porcie a on od razu odpalił ładowanie więc je zatrzymałem w aplikacji. Potem potwierdziłem harmonogram znowu w aplikacji i to był pewnie błąd. Spróbuje znowu dzisiaj:jem:

No to zamieszałeś ;) 

Przycisk przy klapce anuluje harmonogram. Jest przydatny, gdy na mieście chcesz skorzystać z AC, a godziny harmonogramu kolidują. 

 

Zrób sobie test na minutę choćby teraz i będziesz wiedział co i jak.

 

15 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Jak otworzyć klapkę od portu ładowania za pomocą dotyku? Jak jeździłem nówka sztuką od dealera nie działało, u mnie też mi się nie udało. Niby jest napisane, że auto ma być otwarte a dalej nie działa. Z kabiny lub aplikacji otwiera.

Normalnie działa ale jest wyjątek. 
 

Jeśli auto dłużej stoi to otwieranie klapki przez docisk się dezaktywuje. 
Chcąc w ten sposób otworzyć jest patent taki, że musisz wybudzić wóz, najłatwiej otworzyć i zamknąć dowolne drzwi. 
 

17 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Używasz foli na ekran? Strasznie się palcuje...


Nie, z pozycji kierowcy mało to widać. 
Ale pewnie warto dać, mi się nie chce z tym bawić i tak trzeba przetrzeć co jakiś czas. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mrBEAN napisał(a):

No to zamieszałeś ;) 

Przycisk przy klapce anuluje harmonogram. Jest przydatny, gdy na mieście chcesz skorzystać z AC, a godziny harmonogramu kolidują. 

 

Zrób sobie test na minutę choćby teraz i będziesz wiedział co i jak.

 

Normalnie działa ale jest wyjątek. 
 

Jeśli auto dłużej stoi to otwieranie klapki przez docisk się dezaktywuje. 
Chcąc w ten sposób otworzyć jest patent taki, że musisz wybudzić wóz, najłatwiej otworzyć i zamknąć dowolne drzwi. 
 


Nie, z pozycji kierowcy mało to widać. 
Ale pewnie warto dać, mi się nie chce z tym bawić i tak trzeba przetrzeć co jakiś czas. 

 

Ok chyba rzeczywiście wczoraj namieszałem:bzik: Teraz zrobiłem test, ustawiłem harmonogram żeby się pokrył z godziną która była za parę minut, podłączyłem kabel i działa:mast:

Jeśli chodzi o klapkę to naciskałem w złym miejscu, tam od strony wewnętrznej jest taka wypustka, która trzeba docisnąć i wtedy ona przyciska włącznik odpowiadający za otwarcie klapki.

A co do naklejania czegokolwiek na ekran to odpuszczam, w aucie jest mnóstwo piano black, które się palcuje od patrzenia na niego, więc ze szmatką trzeba w miarę regularnie biegać i przy okazji ekran też można przetrzeć:ok: Zapytam jeszcze chłopaków jak pojadę obkleić dach na czarny gloss czy może mają coś na stanie żeby ewentualnie obkleić ekran.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ralph78 napisał(a):

A co do naklejania czegokolwiek na ekran to odpuszczam, w aucie jest mnóstwo piano black, które się palcuje od patrzenia na niego, więc ze szmatką trzeba w miarę regularnie biegać i przy okazji ekran też można przetrzeć:ok: Zapytam jeszcze chłopaków jak pojadę obkleić dach na czarny gloss czy może mają coś na stanie żeby ewentualnie obkleić ekran.

 

Może da się te piano black obkleić, bo to niepraktyczne i festyn straszny. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Możesz rozwinąć temat? Myślę, że wczoraj to był mój błąd bo po ustawieniu w aucie harmonogramu i wciśnięciu ładowarki do portu LEDy od ładowania zaczęły mrugać po kolei, dzisiaj doczytałem, że tak auto pokazuje, że jest ustawione wg harmonogramu. Ja wcisnąłem przycisk przy klapce od ładowania, myśląc że to blokada ładowarki w porcie a on od razu odpalił ładowanie więc je zatrzymałem w aplikacji. Potem potwierdziłem harmonogram znowu w aplikacji i to był pewnie błąd. Spróbuje znowu dzisiaj:jem: Jeszcze nic na temat montażu wallboxa się nie dowiedziałem, zmieniam dostawcę więc może dlatego taki mały poślizg jest. Ładowarka plus montaż gratis więc nie narzekam :mast:

Jak otworzyć klapkę od portu ładowania za pomocą dotyku? Jak jeździłem nówka sztuką od dealera nie działało, u mnie też mi się nie udało. Niby jest napisane, że auto ma być otwarte a dalej nie działa. Z kabiny lub aplikacji otwiera.

 

Edit:

 

Używasz foli na ekran? Strasznie się palcuje...

 

Intuicyjny soft w kia ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Ok, potrzeba mi nowy akumulator, stary jest zjechany na maksa. Wszyscy polecają technologię AGM, @mrBEAN co polecasz? Aha dla beki linkuje zdjęcie pod prostownikiememoji23.png60391342c44878235fdefb11e90a556d.jpg

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam pojęcia, mój działa. 

Natomiast jak się bawisz przy aucie to je „odpal” normalnie i nie będzie problemów z aku 12V. 

Inna sprawa, że bym zgłosił to do dealera od którego kupiłem, jeśli faktycznie jest/będzie problem z aku. 
Problem znany, jest aktualnie kolejna akcja serwisowa na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Ok, potrzeba mi nowy akumulator, stary jest zjechany na maksa. Wszyscy polecają technologię AGM, @mrBEAN co polecasz? Aha dla beki linkuje zdjęcie pod prostownikiememoji23.png60391342c44878235fdefb11e90a556d.jpg

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

Chyba masz jakąś gwarancję. Nawet głupie 3 miesiące. Reklamuj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.