Skocz do zawartości

Microvan do 25-28tyś - Venga, ix 20 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kuzyn potrzebuje małe ale wysokie auto (wygodne we wsiadaniu) do miasta. Przebiegi roczne 5-6tyś km. Oczywiscie benzyna. 

Przejechał się ix20 i prowadzenie mu pasuje. Czy to auto ma jakieś wieksze wady , bolączki ? 

Jakieś inne auta tego pokroju można szukać? Do głowy przychodzi mi tylko Meriva B. To ma w miare nowocześnie wyglądać i rocznikowo powyżej 2011/2012.

Edytowane przez Truecolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego można się spodziewać po 11 letnim aucie. W Koreankach posłuchać przekładni była na to akcja. Poza tym szukać po dziadku sporo tego się sprzedało w PL w przeciwieństwie do Merivy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 2 to juz nie jest male autko-wymiarowo praktycznie rowne VW Touran.

Poza tym bardzo fajne auto.Raczej nie brac podstawowego 1.4-za slaby silnik do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlad napisał(a):

Meriva 2 to juz nie jest male autko-wymiarowo praktycznie rowne VW Touran.

Poza tym bardzo fajne auto.Raczej nie brac podstawowego 1.4-za slaby silnik do tego auta.

z kolei 1.6 chla jak dzik kasztany w lesie . Po mieście 9-10 ( automat ) , na S - spokojnie 7-8 , na autostradzie już podchodzi pod  10l przy 140km/h . Ten 1.4 może nie jest demonem prędkości ( zresztą ten 1.6 też nie ) to jednak pali mniej , wiem bo w rodzinie była zmiana z 1.4M na 1.6AT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

z kolei 1.6 chla jak dzik kasztany w lesie . Po mieście 9-10 ( automat ) , na S - spokojnie 7-8 , na autostradzie już podchodzi pod  10l przy 140km/h . Ten 1.4 może nie jest demonem prędkości ( zresztą ten 1.6 też nie ) to jednak pali mniej , wiem bo w rodzinie była zmiana z 1.4M na 1.6AT 

Do Merivy B tylko 1.4T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat 5 lat temu

szukałem własnie czegoś podobnego, w podobnej kasie.

ix 20 i venga były na 1 miejscu, odpadły z racji nieocynkowanych blach...

Szukałem jeszcze Note, Roomster, Mriva B, osobowe kangoo, berlingo... po obejrzeniu dziesiątków sztuk szrotów w ręcę wpadła ... Meriva A,  1.4 16V  od 1 właściciela, bezwypadkowa, zadbana,, wymieniłem zawieszenie na nowe (wszystkie elementy), wymieniłem tłumik, tarcze, klocki i od 2019 (mało jeździ auto, przejechało od 2019 do dzisiaj niecałe 40 kkm) ani jednej awarii, auto bdb wyposażone, gazu przy tym przebiegu nie zakładam, pali to latem 6-7, zima kolo 8 na krotkich odcinkach, robi jako taczka na zakupy i autobus.

 

Szukałbym może Note po lifcie, może jazza - tak wiem, tez problem z ruda jak kia/hyundai, meriva B nie miala 1.6 a 1.4 i 1.4 turbo.

Wystraszyłem się merivy B, coś pisali na forach o module komfortu czy jakos tak, ze wymiana z 5 kola... i cos o zamkach tylnych drzwi, ze padaja jak muchy, w tamtym czasie jak szukalem auta, trafilem na jakis taki artykul i wpadla meriva A - jestem bardzo zadowolony, jedyna wada, mam kolor metro cos tam, taki szaroniebieski, kurcze schodzi lakier z dachu;) oraz pod maskąz wnek... ale przyjrzalem sie kilkunastu egzemplarzom w tym kolorze na parkingach i widze, że w każdym;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Merive B 1.4, bez turbo, od 2015 do 23 i 55 tys.km. Faktycznie te 100KM i długie 5 biegów powoduje że poszaleć nie idzie. Za to paliła mniej niż Corsa D 1.4 90KM na tej samej trasie. U mnie padła tylko cewka zapłonowa Delphi - przeszli na tańszego producenta i cewki padają. Corsa D ma cewkę Boscha i już przeszło 100tys.i jeździ.

Do Tourana nie ma co porównywać bo tam z tylu są 3 pełnowartościowe siedzonka i każde składane osobno. Wielkościowo podobne, ale VW szerszy i przestronniejszy.

Ja ze swojej Merivy byłem bardzo zadowolony. Zmieniłem tylko bo był budżet na coś zwinniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 18:36, Tre-Bor napisał(a):

Wygodnie się wsiada, mało pali, silnik na łańcuszku.

https://www.olx.pl/d/oferta/mitsubishi-colt-1-3-benzyna-CID5-ID10zjxo.html

 

Tańszy od innych minivanów.

 

Może i wygodne ale wygląd.... przypomiana auta z rocznikow 2000-2004 anie 2010....2014. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kilermati napisał(a):

Może niestandardowe ale popatrzeć na najmłodsze skody roomster. Mam 1,4 mpi z lpg 2012 ma juz prawie 210 kkm z czego 150 na lpg i sprawuje sie super

moja dojeżdża 500 tyś km 1.6 16V i też moge polecić 

wersja sprzed liftu, 2009 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 62545tomasz napisał(a):

moja dojeżdża 500 tyś km 1.6 16V i też moge polecić 

wersja sprzed liftu, 2009 

tylku tu sie wsiada tak samo jak do fabii 2, przód to te same samochody, tyl roomstera to płyta octavii 1 generacji

w porównaniu do wsiadania, wysiadania wygodniej do meriva A czy b sie wsiadzie czy ix20 venga niz do roomstera

tylna kapana i bagaznik to co innego, roomster nie ma sobie rownych po wyjeciu siedzen;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.